Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru bu gün denemeliğine aldım daha şimdiden sorunlar başladı gibi sanki,vurdurarak çalıştırdım mars 1-2 tıkladı yetmedi kaldı.peformans güzel fakat bi gariplik var motorun sesi ile devir saati senkronize çalışmıyor gibi saat geride kalıyor.ayrıca 7000 rpm ceviriyor en son bu normalmi sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı escocem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru bu gün denemeliğine aldım daha şimdiden sorunlar başladı gibi sanki,vurdurarak çalıştırdım mars 1-2 tıkladı yetmedi kaldı.peformans güzel fakat bi gariplik var motorun sesi ile devir saati senkronize çalışmıyor gibi saat geride kalıyor.ayrıca 7000 rpm ceviriyor en son bu normalmi sizce?
    dostum motor uzun bir zaman yatmışsa marşla çalışmaması normal .akü zayıf zaten boşalmış olabilir.aküyü şarj ettir bujiyi yenile birde öyle dene.benim motorda 1 yılını devirdi tek marşla hiç çalışmamıştı taki statörünü degiştirene kadar.devir saati gaza yüklenince yükseliyor ama motor hızlanmıyorsa büyük ihtimal devriyaj balatası bitmiştir.yok 7000 rpm nin üstüne çıkmıyor diyorsan karbürator ayarı lazım ben nezaman servise bıraksam motoru aldıgımda rölanti ayarı 2000rpm yapıyorlar ben indiriyorum.igne jetiyle kelebekle oynayarak sesinide dinleyerek en iyi en rahat çalıştıgı anı yakala.oda olmazsa karbüratorü temizlemen lazım derim.baktın kafana yatmadı almazsın zorla degilyaaama iyi motor bir kanuniden arora dan yuandan iyidir[msn nimi açmıyorum milletle ugraşmaktan yoruldum yanlış anlamazsın umarım]
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

motoru geri verdim sahibi ayak yaptı bende riske girmedim..önümüzdeki hafta içinde antalyada yada antalyaya gelip teslim edecek masrafsız kazasız bbelasız 200 gs si yada 250 gsi olan varsa aynı zamanda kredi kartıyla satabilcek birileri varsa bana ulaşsın hemen yoksa yamaha ybr alıcam ama aklım zealsunda kalıcak:(

zsara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun GS200
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aytekın slm

camsız sınyal cok daha guzel kanımca.yeni calışmalarının devamını beklerız.

ya beyler bu arada söz zzr250 den acılmısken ınanmazsınız ama buldum tertemız bır tane zz250 92 model fakat gercekten on numara cok temız 3 mılyara bırakıyor kendısı yahu 600 lük alıcaz ama buda kafamı celıyor hep ıcımde kalan bı motordu cunku

Selam Gece.. Ben de bir süre önce [ yani 1 sene den fazla oldu ama hala bir süre diyorum ] zealsun kullanıyordum . 700 km falan kullanıp sattım ve alan da bu forumdan aytekinin bir arkadaşıydı. Benim satma sebebim aslında sadece performansdı. Çevre yolunda "yaşasınn 110 km ye çıktım , ha gayret olum 120 de olacak hadi hadi " derken yanımdan kuryelerin vizir vizir geçiyor olma durumuna çok fazla dayanamadım ve yamaha YZF R6 aldım. Bütçem kısıtlı olduğundan 2000 model bir motor aldım. ancak kesinlikle çok memnunum. Zealsun elbette iyi bir motor, halen kullanan arkadaşım var ve son derece mutlu motoruyla. Ancak 600 lük bir motor her zaman bambaşka bir olay. Gücü hissedebilmek asla eskimeyen bir keyif belkide. ama insanoğlu doyumsuz. Hep daha iyisini istemek konusunda kimse kendisine gem vuramıyor. Ben kararlıyım ama her ne kadar gördüğümde iç çekiyor olsam da başka motor almayıp bu motorla devam edeceğim. Dilerim hepiniz zamanı geldiğinde ( çok aceleci davranmadan ) hayal ettiğiniz motorlara kavuşursunuz. Kazasız keyifli sürüşler diliyorum..
    baki selam ve dua ile..

Öncelikle iyi forumlar. Ben Murat Ankaralıyım ve foruma bugün katıldım. Açıkcası güzel bi site sanki herkez reel hayattan arkadaş gibi yaklaşım var
    Bi motor almayı düşünüyorum tecrübende yok denecek kadar az. zealsun gösteriş olarak ve bütçe olarak kafama yatmış durumda ama tek merak ettiğim bunların sesi nası. Eğer sesi normal bi motor sesi gibi değilse bunu yapmak mümkünmü yani bildiğimiz yarış motorlarındaki sesi çıkartırmı.

Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı sovalye06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi forumlar. Ben Murat Ankaralıyım ve foruma bugün katıldım. Açıkcası güzel bi site sanki herkez reel hayattan arkadaş gibi yaklaşım var
    Bi motor almayı düşünüyorum tecrübende yok denecek kadar az. zealsun gösteriş olarak ve bütçe olarak kafama yatmış durumda ama tek merak ettiğim bunların sesi nası. Eğer sesi normal bi motor sesi gibi değilse bunu yapmak mümkünmü yani bildiğimiz yarış motorlarındaki sesi çıkartırmı.
    öncelikle aramıza hoş geldin.sorunun cevabına gelince malesef hayır.tek silindir ve 200 cc bir motordan 600 rr sesi beklenmez zaten.degişik egzostlar var kartalda ercan usta var smokehead ,dragon isimli egzostları yapıyor.birde tiger var hyosung kullanan bir arkadaşım aldı ben pek bir fark göremedim ama o memnunyani bu motordan öyle aman aman ses çıkmaz.hatta arkadaşlarım işyerinde benimle dalga geçiyorlar skooter egzosu bu diye.valla sesi benim umurumda degil 45 tl lik benzinle 495 km yol yapıyorum benim için önemli olanda bu .umarım hevesini kaçırmadım motor sadece sesden ibaret degildir dimi görüntüsü güzel ama
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Yok hevesim elbette kaçmıyor tam tersi sizin gibi tecrübelerden olumlu olumsuz yorum gelince hareket etmesi iyi oluyo. bi çok arkadaş cbr125 diyodu ama bunu görünce dediğin gibi görüntüsü harika aklıma takıldı. Birazda kalıplı duruyo zaten ama bu tür motorlarda sese hasta olduğum için sormuştum evet haklısın az yakması ve görüntüsüde önemli.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    ben taktırmıştım arkadaşım satmadan bir ay önce filan. daha öncede yazdığım gibi yüzde 10 kadar sesi kalınlaşıyor ama görüntüsüde güzelleşiyor.

Motosikleti
    Zealsun ZS-200
    arkadaşım bende tırsmıştım egzost değişiminden birileri(!) yüzünden ama göze alıp taktırdım.sesi çok gür ve tok oldu.motoru boyuyorum.inşallah yarın resimlerini yüklerim
    ::offtp::
    [B][B][COLOR="Red"]Sevgi[/COLOR]de kusur işlediysek affola..[/B][/B]

Boyadan sonra umarım istediğin gibi olur ve bekliyoruz resimler
    Birde ses videosu koyabilsen tam süper olur

bende bu motordan almak istiyorum fakat yakın bir yerlerde bulamıyorum aksarayda ikamet etmekteyim aksaray konya adana gibi şehirlerde uygun fiyatlı ve temiz bulursam almayı düşünüyorum ilgilenen arkadaşlara duyurulur

Alıntı ramazan_gulmus01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu motordan almak istiyorum fakat yakın bir yerlerde bulamıyorum aksarayda ikamet etmekteyim aksaray konya adana gibi şehirlerde uygun fiyatlı ve temiz bulursam almayı düşünüyorum ilgilenen arkadaşlara duyurulur
    Bu motor var ilgilenirsen bende ararken karşılaştım bana ait değil ama.
    http://www.sahibinden.com/bakmadan_g...XQQdisplayitem

sağol arkadaşımda motorun sahibini aradım kendisi askerde heralde bir kaç arızası var motorun kendisi ile görüştüm parça fiyatları konusunda bilgim olmadığı için uzak durdum

0 km si kaç para adanada bilen var mı yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    GT 250RR
    sağol arkadaşımda motorun sahibini aradım kendisi askerde heralde bir kaç arızası var motorun kendisi ile görüştüm parça fiyatları konusunda bilgim olmadığı için uzak durdum

0 km si kaç para adanada bilen var mı yardımcı olursanız sevinirim
    sıfırı yok sanırım bu sene getirmediler.650 gs modeli gelicekti su sogutmalı falan ama polenin durumu iyi degil galiba.ilandaki motor için yürüyen aksamında bişey yok diyor motor çalışır durumdaysa 1000 tl aslında çok iyi bir fiyat yani.granaj takım halinde 450 tlyi geçmez heralde sana bildigim parça fiyatlarını söyleyebilirim.sol ve sag granaj tanesi 65 tlden 130 tl far takımı 95 tl ön çamurluk 65 tl gösterge paneli 185 tl granaj camı 25 tl birde granajlarınortasında bir konnektor plastik var oda olsun 40 tl kuyruk granajının fiyatını bilmiyorum.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

çok sağol kardeş bilgilendirdiğin için

adana polen motordan grenaj fiyatı sordurdum camı ile birlikte 220 ytl fiyat biçmişler doğrumudur motor alacamda grenajı kırık bilgi verirseniz sevinirim
    yani 65(grenaj)x2+25(cam maliyeti) şeklinde olmuyor

Motosikleti
    GT 250RR
    adana polen motordan grenaj fiyatı sordurdum camı ile birlikte 220 ytl fiyat biçmişler doğrumudur motor alacamda grenajı kırık bilgi verirseniz sevinirim
    yani 65(grenaj)x2+25(cam maliyeti) şeklinde olmuyor
    dostum direk granaj demek biraz göreceli bir kavram oluyor.sana lazım olanları tek tek sorman lazım adana ya şimdi granaj deyince adamlar belki kuyruk kısmını da istiyorsun sanmışlardır. sen kafa granajının sol ve sag yanları ve camı istiyorsan 65x2:130 +25:150 tl yapar.aradaki fark sinyaller yada aynalar olabilir.birde bunları ve fartasını tutan konnektör diye bir parçadaha var oda olabilirdedigim gibi benim granajı çıkarırken yuvaları kırmışlardı servisde bozuk yolda langır lungur ses yapıyordu.değiştirmek istedigimde sormuştum bir önceki mesajda yazmıştım.sen bide dedigim gibi sor aslında motorun pdf formatında parça katologu var ama buraya nasıl yüklerim bilmiyorum
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    honda nt700deauville
    selam arkadaşlar 2700km ye vardı motorum fakat maddi durumdan dolayı satmak zorundayım fotoyu sahibinden comdan önce buraya koyacağım satın alacak olan arkdaşın oturduğu il önemli değil son uzun yolumu yapıp motoru teslim edebilirim 3500ytl pazarlık payıda bırakıyorum motorum trafiğe çıkış tarihi geçen ayın 29u dur yer burdur. ağlanarak satılacak bir motor tam bir ay vitrinden baktım aldım fakat ödemelerde zorlanıyorum kredi ile almıştım.saygılar

zonta kardeş walla yarın konyaya gidiyorum bir bakacağım motorun durumuna birde konyada fiyat soracağım adanadan abime sordurdum her neyse 220 de tutsa almayı düşünüyorum motoru 100-200 de bakımını varsa veya boya gerekiyorsa onları yaparım temiz bir şey çıkar heralde ortaya fiyat konusunda bilgilendirdiğin için sağol

Motosikleti
    GT 250RR
    zonta kardeş walla yarın konyaya gidiyorum bir bakacağım motorun durumuna birde konyada fiyat soracağım adanadan abime sordurdum her neyse 220 de tutsa almayı düşünüyorum motoru 100-200 de bakımını varsa veya boya gerekiyorsa onları yaparım temiz bir şey çıkar heralde ortaya fiyat konusunda bilgilendirdiğin için sağol
    hayırlisı olsun arkadaşım inşallah istedigin gibi olur herşeyyanlız diger arkadaşlara da söyledigim gibi motorun güvenli birşekilde görebilecegi son hız 120 km/h dır bunun üstünü görebilen arkadaşlar vardır dogrudur yanlıştır kimseyle polemige girmek istemem.bunun çok farklı sebebleri olabilir motordan motora sürücüden sürücüye degişir.motoru aldıktan sonra paran kalırsa mutlaka lastiklerini degiştir. bu motorla kaza yapan bütün arkadaşlar lastiklerin dandikligi yüzünden kaza yaptılar .görüşmek üzere
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler