Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

valla bi sesini duyamadık su motorun... rodajı bitmiş bi ses valla hiç fena olmaz dı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    es83tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Birde Geçenlerde Aşağıda resimde görüldüğü gibi bir motor gördüm baya güzel bir şey üzerinde güzel bi ses sistemi de geliyor deponun üstünde de MP3/Radyo/Kaset Çaları var Mp3 ü de Mp3 player la ra bağlanarak çalışıyormuş gerçekten çok hoş fiyat olarak 4.500 dedi bayi ama pazarlıkla baya düşer gibi.. Bu arada Markası DORADO 250 cc bununda ibresi 140a kadardı.

Selam Semih,Grafiker,Tornedo Güzel Sohbetler içindesiniz,tebrik ederim böyle devam edersiniz inşallah hep.
    CBR 600 zelasun kıyaslamayalım ZATEN BU BAŞLIK zealsun gs İÇİN

GERÇEKTEN BU MOTORUN VİDEOSUNU KOYSANIZ ÇOK İYİ OLUr ben merak etmiyom bayisi benim arkadaş devamlı gidiyorum yanına sorun yok motor üstünden inmiyom hoş vakitler full motorlu sohbetler yapıyoz.
    Önceki sayfalardaki gri motor varya Granajlı olan ona kafayı takmış durumdayım şu an para sorunum yok bayi sorunum servis parça hiç sorun yok tek sorun RENK SORunu ben gri siyah olsun istiyorum ama onlar sanıyorum ki 250 cc olanlarda varki onların fiyatlarınıda biliyonuz .

zealsun 200 lerin mavi beyaz ,kırmızı beyaz ve gri siyah olmak üzere 3 rengi oldugunu iyi biliyorum ama gri siyahın Turkiye dagıtımındaki partilerde 200 cc lerdemi yoksa 250 cc lerdemi oldugunu bilmiyorum.200 gs lerde gri siyah varmı
    BİRDE polen-tr.com dan başka bildiğini web adresi varmı mor motor diyosunuz aratıyorum o kadar bi sonuç yok

İstanbul,izmir antalya bilindigi gibi racing motorların önde giden isimleri burlarda yaşayan arkadaşlar Grenaj yapabilecek yer veya usta tanıyan varmı
    ben motorun önünü kapatmayı ve arkaya kuyruk taktırmayı düşünüyom zealsunların arkası çok tok dizayn edilmiş.
    Sorularım :
    1:bu moturun gri siyahı turkiyede varmı 200 cc olan modeli
    2: grenaj yapar yer tanıyomusunuz telefon adres veya internet sitesi

Zealsunlar aerodinamik yapısı dizaynı sayesinde tüm akrobatik hareketler yapmmaya imkan tanıyan bi motor arka teker kalın olması ön tekeri kaldırım dengeli şekilde gitmeye çok yardımcı oluyor ben 1 numara büyük lastikle değiştiricem motoru alınca motorun eksoz kısmına yani sesine gelince yeni alıcak olanlar bayinizden motora spor eksoz isteyin motor üstündeki kullanılmamış sıfır eksoz alıp yerine spor takıyolar hediye olarak bana kumandalı alarm monte edecekler ki süper bişey motor kumandayla uzaktan çalışıyor ve bu modellere takılabiliyor.
    Birde karburatorundeki hava filtresini çıkartın mutlaka bunu deneyin servise çıkarttırın kesinlikle 100 de 100 ses de kalınlaşma toklaşma oluşacaktır ki bu ses tatmin edici olacaktır.Gene BELİRTİYORUM hava filtresini çıkartın 10 dakka motora binin gelin ses nasıl oluyor hız nasıl oluyor bi görün eminim gerçek bir binici gibi düşünen arkadaşlar bunu deniycek ve belkide ben bilmiyordum diye teşekkür bile edicek denemesi size kalmış
    Gene bir yolda şu var eksozdaki petekleri çıkarrttırın motorun performansı artacaktır.İşte o zaman gelin ses çıkmazssa performans artmassa yazın buraya ama yok kardeşim benim param var diyosanız şöyle bi tavsiye yoshımura ve devil eksoz takın düşünmeden

Ben Gri Siyah arıyorum kırmızı beyaz var burda her gün üstündeyim motorun ama benim değil işte
    Neyse hepinize iyi sürüşler

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    kartal kardeş arama yaparak bulmuşun site içinde bi topic de.Orda yardımcı oldum.burdada olayım
    1.gri siyah yok sadece kırmızı beyaz var
    2.Daha motorum yok olunca bende düşünebilirm ancak hiç bir bilgim yok sanayide falan yapmaları lazım ama ne kadar güzel olur bilmiyorum
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler peki karburatorundeki hava filtresini çıkarmak motora zarar vermezmi? tamam hava daha çok alır ama toz toprak tıkanıp kalmasınlar yolda...En sağlamı modifiye egzoz takmak ama zaten tek silindir ses en fazla aithonun dediği gibi arı vızıltısı egzoz taksak eşek arısı vızıltısı olur
    Arkadaşının servis olması çok ii bir durum...Ya sorsana taksit yapıyormu
    o sana verdiğim adresde motorun fiyatı 3.100 dü ve peşin 10 ay taksit yapıyor.Haziran sonunda peşin fiyatına taksit son bulacak...Motorun şu anda fiyatı 3.590(30 hazirandan sonra bu fiyat olucak ama polende motor kalmadığı için 5 temmuzda bu fiyattan gelicek).Öyle bekliyorum uygun bir şey bulmaya...Sende arkadaşına sorarsan memnun olurum.Kib görüşmek üzere topic de kalman dileğiyle

Selamlar Arkadaşlar;

Kartal64 dostumuzun dediği gibi hava filtresi değişimi motorun sesini değiştirir keza açık egzost da ses ve performans üzerinde iyi etki yapar ama yakıt sarfiyatı da artar. Yakıt çok önemli değilde, asıl önemli olan konu GARANTİ ? gittiğiniz servisle yapmak istediğiniz değiştirme-iyileştirme konularında mutlaka görüşün ve garanti sürecini nasıl etkileyeceği hakkında bilgi alın. Mümkünse bu tarz modifiyeleri de yetkili servise yaptırın ki daha sonra yaptığınız modifiyeden alakasız bir yerden arıza çıktığı zaman topu size atıp oynamanızı beklemesinler

Tornedo; bu arada "Arı Vızıltısı" ile söylemek istediğim iyi bir şeydi hele 9000rpm gibi devirlerde tek silindir bir motordan çıkan ses ve balancer sisteminin çok çok azalttığı titreşim (ya da titreşimsizlik) arıt puanlar. Motor yarım saat kadar çalışıp asıl çalışma ısısına geldiğinde ise bilhassa düşük devirlerde sesi inanlımaz tok ve keyifli. 3.-4. viteslerde 3000-7000rpm arası aniden gaza asılınca yavaşlayıp tekrar asılıyorsunuz egzost homurtusunu duymak için

Bu arada topicimizdeki max sürat cbr-ybr-twister karşılaştırması polemiklerine girmeyeceğim ama dün akşam haliç köprüsü inişinde motorun üzerine kapanmamış olmama rağmen 140-145km hızlara ulaştım. Üstelik motorum daha 850km'de.

İyi Seyirler...

Motosikleti
    Zealsun zs200
    aitho tamam yaf bende bişi demedim bu arada dikkat ya valla az deil süratler

maviyelken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200 gs
    bu akşam arkadasla motoru denedik biraz zealsunu iki kişi 90 ı gördü e-5 te kırmızı ısığa rast gelmeseydi tahminen 100 ü görürdük ama onuda denicez)
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"]İmKaNsIz SaDeCe ZaMaN ALıR[/SIZE][/FONT]

Motosikleti
    Zealsun zs200
    deneyin ama dikkati elden bırakmayın abi

Pardon kocaday ve demirkana da Selam

Tornede dostum sagol evet kırmızı beyaz var biliyomda araştırıyoruz işte bakarsın vardır.
    Ama yok gibi :(
    Evet bizim burdada o motor yeni fiyattan satılıyor peşinde koşan çok kişi var ama millet ödeme yapamıyor ben sık sık gidiyom bayiye ben varken bile saysan 10 kişi gelir vaybe ne motor gibilerinden sözler üretip gidiyolar

Şöyle taksidi kredi kartına yapıyolar,banka kredisi de kullanbailiyon ama bunlara gerekk yok adam gibi birini götür yanında sana kefil olsun yeter
    Aramızda ki ileri seviyede arkadaşlık ve güvenin verdiği sonuç bu motoru bugün gitsem bana eski fiyattan veriyorlar ve hatta 500 peşin veriyorum kalanları her ay 500,500 ödeme imkanıda sunuyolar + alarm bakımı şusu busu bayiden bekledim herşeyin fazlası çift kask vermeleri gibi ğüzellikleri var ama sanıyorum bu arkadaşlığımızın göstergesi

Zaten biraz daha bekliycem gri siyah gelmesse kırmızıyı alıcam artık napalım.
    Eksoz modifiyeli takarsan daha iyi olur ama her bayi belki üstündekini spor eksozla değiştirmeyebilir önce bi deyin belkide değişir veya az bi fark alırlar bayiyle sizin aranızda kalmış
    Hava filtresini çıkartmadaki amaç toz toprak girsin diye değil ses için performans için e bu kadar teknik bilgiye sahipsek toz girmemesi içinde bir şeyler yapmak tabi gerekli

Süzgeç takabilirsin yada bardak şeklinde hava filtreli var onlardan alır arkasında bulunan 2 ufak deligi çoğalttıgında zaten filtre boylamasına uzun toz girme riskini baya bi düşürecektir hadi diyelim toz girdi girsin servisde bi sigara içersin karburatoru 2 ayda 3 ayda bi temizletirsin o kadar Motorda eksi yanı ise yakıtı arrttırır bu yöntem ama sesi duyduktan sonra kesin hava filtresiz gezer herkes sana sormaya gelirler abi bu es nasıl yaptın bizimkine de el atıver yaşadık az bunları

Sağol tornedo görüşüürüz inş.

Aitho Selam dostum evet arı vızıltısından kastını direk anladımda ben seni tebrikk edeyim dedim 3000 - 7000 devir aralarında kı sesi toklugu kaçmayı her bi adam anlayamaz süret basmaz deselerde 145 diyosun ama bende o motor 160 yapıyor şeklinde bi iddam var yaptık motorda ya bizim kini çinliler malzemeyi kaliteli kullanmuş ya geneli öyle
    ZATEN HER motorcu rodaj gibi bilgileri bilmesi lazım motorun ilk açılımı çok önemlidir parçaların bir birine uyumu alışım süreci içinde ne kadar fazla yağ değişimi yaparsanız ki bunu göz ardı etmeyin ve ne kadar motora yüklenirseniz o kadar ilerde verim alıyosunuz aynı cc gücündeki motorları benim açışımla diğerlerinin açışı çok farklı olurdu ve ben hep geçerdim ufak çaplı yarışlarımızda bu performansı kesinlikle rodaj sırasında gazı sonuna kadar dayamaya ve zırt bırt yag değiştirmeye borçluyum tabi
    Birde bujisi var bunların bujinizi kesinlikle kaliteli 4 tırnaklı eğer bulamasssanız 2 tırnaklıyla değiştirin

Önemli tam bi bilgiye sahip değilim kaliteli balatası varmı ama ön ve arka diskdeki balataları mutlaka değiştirin veya sürekli baktırın Zincirin mümkünke kaliteli bir çelikle değiştirin akrobatik hareketlerimiz yaparken dur kalk yüklen öne arkaya bas çek gibi seri hızlı hareketlerimizde motorun tüm yükü zincirdedir.Zincir çelik olduğu söylenir ama bence motorda en önemli parça diyebilirim zincirimiz kopmaz inşallah kitlenmez inşallah hiç ama siz genede bilen bi kişi yada servisinde zinciri hakkında bilgi edinin yada direk değiştirin

Profesyonel anlamd motor binmek çok ayrı bişey oluyor ve mükemmmel ötesi zevkleri var motorunuzdaki benzin kokusunun üstünüze sinmesi bile anlatılmaz gerçi bunlar benim arabamda var kendime ait ama pek bindigim söylenemez motordanda indiğim söylenemez

şu an kendime ait zealsun yok başka motor var ama zealsun arkadaşlarda var alıyom biniyom no problem motor 140 km fabrika garanti veriyor zaten süretine biz motoru iyi açınca bu rakam artar kesinlikle hele birde modifiye yaptık mıydı kesinlikle ipre kopar
    bakın ben bu motorun ibresi ilk gördüğümde beğenmemiştim yuh dedim bu kadar cüsseye 200 cc ye 160 ibre konurmu çok az benim bekledim 260 gibi bişeydi neden 260 bekliyodum çünki RM marka 150 cc lerde 220 ibre ve gene aynı motor olan ramzey 150 ccc lerde 200 kadran olması cbr 125 oldugu ghalde 200 katran barındırması benim bu motorda 260 vardır dememe sebepti ama çinliler bu sefer gerçekten öyle bi akılcı ve gerçekçi olmuşlarki motor ne basarsa o ama genede kadranların daha sportif şekli olanla göstergesi yüksek olanla değiştirilebilir ama bu sefer kaç yapıyo takibi yapamassınız görünüm aksesur olarran tuninglemiş olursunuz ayrı bir havası olur.

Motorlar hakkında teknik bilgide yardımcı olabilirim kendime ait zealsun yok ama en azından hiç motor kullanmamışların yorumları gibi yazmıyorum onları okudukça ğülüyom ne komiksiniz siz ya
    97 senesinden beri motorların üstünde motorculuğun arkasındayım bi gün kışın ortasında karda tek teker birini görürseniz yada o süratte ben sizi görürsem el sallarım
    GHOSTRİDER Adında amerikalı bi biniciye hayranım kimdir biilmiyom ama bende baya bi sağlam videoları var hysoungla 360 yapıyor ön teker havada ghostrider video serisi arşivi bilen varmı bende 2 3 tane var

UNUTMAYIN BU MOTOR DAN Bİ 600 LUK SESİ ALAMASSINIZ 4 SİLİNDİRDEKİ PERFORMANS BUNDA YOKTUR

BU SÖZE BİTİYORUM HERKES BUNU DİYOR
    gel kardeşim benim motordaki yaptıgım değişiklikler sonucu motorda 1100 lük sesi çıkmassa gel nederseniz deyin ama bu yazıma cevap vericek biri varsa lütfen bi 600 lüğe binmiş 1100 lük kullanmış biri olsun bilenle bilmeyen bir olurmu

DEMEK İSTEDİĞİM ARKADAŞLAR İSTEDİĞİNİZ TEK RACİNG SESİ MODİFİYE EDİLTİKTREN SONRA ŞU ANKŞ UCUZ RACİNLER ARASINDA SADECE ZEALSUNDA ÇIKIYOR BURDA 30 40 ADET EKSOZ VİDEOSU VAR MARKALARIN SESLERİ EN İYİ YOSHIMURA DEVİL GELİYO BANA AMA DİNLESENİZ GENE BURDA FORUMLARDA BULMUŞTUM VİDEO LİNLERİNİ HEPSİ MEVCUT

BANA HERK LER HAKKINDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNBİRİM MOTORUN SİTESİ RESİMLERİ VS. İBRESİ KAÇ GÖSTERİR HP SIKIŞTIRMA ORANI GİBİ BİLGİSİ OLAN VARSA
    HERKİDE DÜŞÜNMÜYO DEĞİLİM KIRMIZI SİYAH OLAN RENGİ VARMI KEŞKE ZEALSUNLARDA KIRMIZI BEYAZ DEÜİLDE SİYAH KIRMIZI OLSAYDI DÜŞÜNMEDEN ALIRDIM ZEVK MESELESİ DİYEYİM EN İYİSİ

HERK HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARI BEKLİYORUM
    KENDİNİZE İYİ BAKIN KEYİFLİ SÜRÜŞLER İYİ ÇALIŞMALAR

kartal64 hocam
    http://www.saymotors.com/urunler.asp...id=1&procid=13

HERK bul link de var...

Bu makinede fena görünmüyor...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı kartal64 adlı üyeden alıntı
    bunu göz ardı etmeyin ve ne kadar motora yüklenirseniz o kadar ilerde verim alıyosunuz aynı cc gücündeki motorları benim açışımla diğerlerinin açışı çok farklı olurdu ve ben hep geçerdim ufak çaplı yarışlarımızda bu performansı kesinlikle rodaj sırasında gazı sonuna kadar dayamaya ve zırt bırt yag değiştirmeye borçluyum tabi
    Şaka mı yapıyorsun ?

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=438 (düzelttim)
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Selam yfatih sagol dostum yazımı yazdıktan sonra bu siteyi bulmuştum dün gece yaptıgım araştırmalar sonucu herklerin grenajından başka birşeyin hoş olmadıgı kanaatindeyin.
    Motora baktığımızda gerçekten çok basit gibi duruyor benim çok profesyonel gerçek binic arkadaşlarım var düşünsenize onların yanına bununla gittiğimde bana gülerler gibime geliyor

Motorun arka amortisörleri çok bozmuş eski jawa ve mz lerin hatta peugeoutların amortisötleri gibi eksoz ayna sorun değil onları sök yenisini tak motorun cantlarıda göstermiyor ben bi resim gördüm sadece grenaj iyi gözüküyordu böyle bi tam boy motoru görememiştim ve bulamamıştım o an ama sonra herklerin baya bi resmini buldum anladım ki bana göre bi motor değill Teşekkür ederim sana link belirttiğin için Görüşürüz yfatih

Selam Ertugrul_öZ DOSTUM RODAJ KONUSUNda dediklerimde haklıyım ve sözümün arkasındayım verdiğin linkde bişey çıkmıyor bak sana şunu söyleyeyim bilirsin arkadaş çevresi güzel ortamlar bizim motorcular araasında yanlış anlamayında en çok bilgili en çok motoru söküp dagıtıp toplayan silen süpüren ve yaz kış üstünden inmeyen ben olduğum için yada arkadaşların benim motrculuğa verdiğim önemi gördükleri içindir belkide motorlarını aldılarmı kesin ya eve gelir ya beni bi şekilde bulup biz motoru yeni aldık ne yapcez veya bide sen bak gibi sözlerle bana yaklaşıyolar bende onlara bilgimin yettiği kadar yardımcı olurken teknik bakımdan çok iyi tanıdığım gerçek motor ustalarına kendi motorumu yaptırır gibi ayarlatır ne bilim her konuda yardımcı olurdum.Gerçekten şu foruma uzun yıllar motor süren ve 2 3 tane motor açmış bi bilgili kişi daha yazsa belki oda benim dediklerimi söyleyecektir.
    Kabaca motorcular uyuz açma derler ki buda şudur motorda belli sınırı geçmeden yavaş yavşa kullanmak ama burda motor aksamındaki parçalar yavaş uyuz bir sürümle kullanıldıgı iin ilerde de aynı performansta kalıcaktır.rodaj demek açıkca parçaların birbirine uyumu aşınması kendine yer araması diye yaklaşabiliriz.Burda yağlama gerçekten çok önemli tabiki adamlar size decek motor açılasıya kadar şu km yi geçmeyin niye diyolar düşünün arıza açmasın aşımızı agrıtma bi de sana motoru satarken iyi motor dedik yüzümüz kara çıkmasın dökülmesin birden diye diyolar alakası yok bugüne kadar hiç mi açan yok sıfır motoru basıcaksın yağlama yapıcaksın sürekli hele motor 2 zamanlı ve yağ karışımlı benzin kullanıyorsa 5 milyon benzine 1 milyonda yag karıştırın duman çıksın eksozdan resmen bakın bakalım motor 500 600 km sonra ne yapıyor ya öğrenciyken motora kilometre teli almaktan bıktım en son 30 bin kusurda bıraktım teli 4 5 defa tel kopardım alıyom motora bi yükleni,yom tel kkopuyor böyle birşey yok aynı motordan olan arkadaşlarda var şaşıp kalıyolardı yok hız karburatoru yok şu yok bu eksoz performans saçmalaıp kalıyolardı oysa onlar rodajda motorun parçalarını alıştıramadılar yağlamadılar ve açamadılar

Yani kısaca açılış gerçekten basmakla yüklenmekle AMA sürekli yag değiştirmek kalite yağ kullanmakla oluyor keşke benim arkadaşlarımda bu forumda olsalar yada az boz internet kullansaalarda onların diliyle beni dinleseydiniz ama internetten uzak kişiler

Düşündüğüm motor kesinlikle HYSOUNG GT 250 R bizim burda bayisi yok ne yazıkki bugün sahab arabayla bi turladım acaba hysoung birisi bayilik aldımıki yeni felen diye yok
    bugün itibariyle motorun fiyatı neki acaba birde digital göstergeli motoru kullanlar veya fabrika kaç km hızdan bahsediyor ki benim tahminim çift silindir bi motor V tipp motor kullanıyor 160 a çok rahat gelmesi lazım ama üstü kaçtır onu bilmiyorum o konuda yardım destek bilgisi olan arkadaşlar bura zealsun formu ama zaten ben zealsun da alıyorum onda orun yok sadece bayi arkadaşım ona dedim dün gri siyah diye oda bi arayalım dedi bakalım haber bekliyom ondan olmassa kırmızı beyazı alıcam ikinci olarak hysoung 250 gt alırım

aslında jınlun 250 chooper ve zealsun racing istiyodum biri classic su sogutma uzun yol gezi biri akrobasi ve adrenalin için malum 4 büyük 600 cc sıfırların fiyatı da yükselerde olunca ben en iyisi zealsun gri siyah olursa onu sonrada bi hysoung gt 250 alıyım diyorum ama hysounglar hakkında bilgim yok yarın parça sorunu olurmu japon malı suzukiye parça üreten bi firmanın motoru kore felen diyolar ama çin değil insan ona güveniyor neyse hysoung bakınıyorum
    HEPİNİZE keyifli sürüşler Dikkatli kullanalım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Yağ konusunda sana tamamen katılıyorum. hatta rodajın daha iyi olması için başlarda madeni yağ kullanılmasını tavsiye ederim.

Ama yeni bir motorla tam gaz gitmek açıkçası 3 motor açan birisi olarak (ilk motorumu sattığım çocuk aynı marka başka bir motorun kendisine yetişemediğini ifade etti) bana yanlış geldi.

Linki düzelltim

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=438
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Selamlar Arkadaşlar
    Kartal64dostum; Herk konusunda karar vermişsin zaten ama ilk bakışta Kanuni racer gibi duruyor ve sport'dan ziyade sport touring havası var da bizim makinalardan 4 HP güçsüz, artık 11HP güçle nasıl tour atar bilmem, bi kere bizim egzos dumanını soluyacağı kesiin Artı oturuş pozisyonu kötü duruyor, yani dik oturmaya meyilli bir gidon yapısı var, ZS200GS oturur oturmaz adamı tetikliyor bas bas bas diye, ister istemez kapanıyorsun motora ve dumanlı ön cam arkasından bakıyorsun trafiğe...

Renk konusuna takılmışsın bi kere o besbelli, aslında makinanın yürürü daha önemli tabi ki ama motorun ruhsatını çıkartmadan önce maximum 200-300 YTL gibi paralara istediğin renge boyatıp işlet ruhsata olsun bitsin. Geçmiş başlıklarda bi siyah ZS200GS görmüştüm resimleri var fena bela güzel olmuş

AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNERMİŞ!!!, tabiki senin açtığın makinayla başkasının açtığı makina farkeder, bu benim üçüncü rodajım ama ilk 500km bakımına kadar 8000rpm'in üzerine çıkmamaya çalıştım, ilk yağ değişiminden sonra allah ne verdiyse kastırıyorum makinayı banamısın demiyor. En çok hoşuma giden de o ısınmış yeni motorun ve eldivenlerime sinmiş benzinin kokusu.

Gelelim hyosung mevzuuna; o makinaya o para verilmez, neden mi ? 8000YTL para verdikten sonra o kadar çok tercih varki elinde 3-4 yaşlarında GS500 ER5 daha yaşlı ZX6R CBR600 vs vs uzar gider yani liste. Aslında iyiki senin oralarda bayisi yok benim gibi 10 yıllık motorcu adama gidipte o paralara 250cc makina almak yakışmaz artık. 30HP makina diyorlar ama kimse kompresyon oranından (11:1 sanırım) ve onun motorun ömrünü nasıl kısalttığından konuşmuyor. Neden 200cc motor 15 HP üretiyor, çin malı bu dandik diyorlar ama 70000km motor inmeden 50000km'de üst kapak contası değişip giden, 40000km'lerde dağ bayır zıplayan ZEALSUN motorlardan kimse konuşmuyor.

Yani işte herneyse ben javalara MZlere titanlara binerkende Japon kullananlar 4lük makinası olanlar burunlarından kıl aldırmazlardı halada aldırmıyorlar. Ama kendime Japon kompleksi yapıp, illa da motora binmek için 10000YTL bulabileceğim günleri beklemektense çatır çatır da biniyoruum..

Motoru alaı 10 gün kadar oldu, 900km civarlarındayım usta 2500km'de dörüşürüz dedi ama 1000km'de gidip yeni yağ atıp extradan bi bakıma daha sokacağım motoru. 500km'de bir yağ değişimi iyidir bana göre.

Jawa'dan Zealsun'a çok sular akmış köprünün altından düşününce, eh tabi biraz da yosun bağlamıştır köprünün ayakları.

Herkese iyi seyirler, kazalardan ırak olun...

bende alıcam bitane 200 gs

slm arkadaşlar aranıza yeni geldim bu topiçi baştan sona okudum köpekkibi araştırdım uykusuz kaldıum kaç gece ben kanuni racer alıyodum 3500 param var peşin ama bunu gördükten sonra zealsun alıcam bende 1500 lük bi sermaye daha var çevre geniş demircisi siensicisi tornacısı modifiyecisin egzoscusu hepsi bol şekilde mevcuy ben buna bi gıranaj taka bilirmiyim

bide ses olayında eğzosta bi değişiklik yapmak istiyom farları holojen yapmak istiyom oyönden para var benm elektironik teknisyeniyim o yonden rahatım yanii neler yapa bilirim nasıl bi modifiye yapsam şekil olur bide buna değermii ben bursa orhan gaziye taşınıyorum bu hafta orda kullancam hava atmıcam ama maksat beni tatmin etsin

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk

maviyelken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200 gs
    Alıntı dj_hacker adlı üyeden alıntı
    slm arkadaşlar aranıza yeni geldim bu topiçi baştan sona okudum köpekkibi araştırdım uykusuz kaldıum kaç gece ben kanuni racer alıyodum 3500 param var peşin ama bunu gördükten sonra zealsun alıcam bende 1500 lük bi sermaye daha var çevre geniş demircisi siensicisi tornacısı modifiyecisin egzoscusu hepsi bol şekilde mevcuy ben buna bi gıranaj taka bilirmiyim

bide ses olayında eğzosta bi değişiklik yapmak istiyom farları holojen yapmak istiyom oyönden para var benm elektironik teknisyeniyim o yonden rahatım yanii neler yapa bilirim nasıl bi modifiye yapsam şekil olur bide buna değermii ben bursa orhan gaziye taşınıyorum bu hafta orda kullancam hava atmıcam ama maksat beni tatmin etsin

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk
    HoŞgElDiNnnnnnnnn iyi yaparsın arkadasım kanuni arasında fark yok bence ama kanuninin direksiyonu yukarda yani motorda dik oturuyosun buda racerlarda hiç iyi durmuyo şimdiden hayırlı olsun
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"]İmKaNsIz SaDeCe ZaMaN ALıR[/SIZE][/FONT]

İnsan_SARRAFI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEKLEMEDE
    dostlar bende zealsuna bındım ama ınanın o goruntusune yakjısır bı hızı yok bence bu motoru almak ısteyen herkes ılerde en azından bır 600 cc lık race motora bınmek ıcın alıyo bence kawasakı er 5 derım 190 km ye kadar tık demeden çıkıyor.. fiatı pahalı ama ıkıncı el 5500 6000 mılyara bulunuyo

Motosikleti
    Zealsun zs200
    Zaten bu genellikle herkesin ilk motoru ve 2 yıl garantili+2006 model+3.590 fiyatla söyle bana bende alayım

semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu gün aprilla 125 gördüm baya güzel yapmışlar yaw motoru ...ama çok pahalılar orası ayrı.....arkadaşlar sakıncası yoksa motoru olan arkadaşlarımız bulunduğu ili ve ilçesini yazsınlar ekleyelim.. olurda toplanmaya karar verirsek en uygun bölgeyi seçmekte hem fikir oluruz....

eyvaaaaahhh...5. viteste son gaz bastığım halde 110 u 120 yi geçemiyorun diyenler dikkat dikkat ..galiba kandırıldık ..nasılmı??şu iki resme ve özelliklerine bir bakın...bu zs 200 gs...http://www.zongshenmotor.com/zongshe...802&cc=ZS200GS.............bakın buda zs150gs..http://www.zongshenmotor.com/zongshe...844&cc=ZS150GS...şimdi baktınız dimi resimlere.. 150 lik motor şu anda piyasada 200 lük diye gezen motor olabilir..çünkü onun aynısı ..galiba sadece üzerindeki 150 yazısı yerine 200 yazılmış ...gerçek 200 lüğe baktığınızda resmi biraz daha piyasdakilerden farklı geliyor göze bunu hepiniz fark edeceksiniz....110 geçemiyorum diyenler bence hemen bir motor ustasına götürüp cc ölçtürün zaten ben ölçtürücem 150 çıkarsa yandılar...
    neber

grafiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw benim motor aynı 150 GS ye benziyor egzosun parlak rengi olsun yandaki çizgiler olsun... ama 200 GS diye aldık. kandırıldıkmı gerçekten ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler