Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeşim bu kadar dandik bir motor olamaz ya vallahi yemin ettim a2 ehliyet aldığım gün gidip altıma vitesli (çin malı olmayan!!!!) bir motor alırım... ya kardeşim bugün motoru yıkıyalım dedik yıkadık köpükle falan motor kendi kendine çalıştı durmadı lastik kendi kwendine dönüyo 4 lüler kendi kendine yanıyo bide kapanmıyo bu motordan sakın ama sakın almayın neyseki motor kuruyunca hepsi gitti
    Ben de duymuştum böyle bir şeyi.
    Bir de bu motorları yıkayınca uzun süre çalışmıyor bu adamı deli ediyor....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    151 RSİ hakkında pek birşey yazıLmamış. piyasadanmı kaLktı bu motor acaba ? Almayı düşünüyorumda ne dersiniz ?

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    151 RSİ hakkında pek birşey yazıLmamış. piyasadanmı kaLktı bu motor acaba ? Almayı düşünüyorumda ne dersiniz ?
    yok RSİ kardeşim artık bende tam bilmiyorum ama üretilmiyor
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    RSI Valla hiç görmedim sahip olan varmı. Birde motorunda herhangi bir değişiklik yapan varmı görsel olarak, yapan varsa resimlerini koysunda bi bakalım.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı izcade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RSI Valla hiç görmedim sahip olan varmı. Birde motorunda herhangi bir değişiklik yapan varmı görsel olarak, yapan varsa resimlerini koysunda bi bakalım.
    kardeş ben avatara koydum farların etrafına elektrik bandıyla şekil olsun die geçtim üstüne bi türkiye haritası gördğün gibi bu kadar bi kaç tane daha sticker daha yapıştırdım o kadar

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    ya ben RSİ aLmak istiyorum buLabiLirmiyim acaba??

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar geçen gün aküm bitti sonra kendi kendine şarjda etmedi bugün motorcuda 5 ytl ye doldurttum motora taktım ama oda ne el marşuı çalışmıyo ayakla 2 defa deneyince oldu ondan sonra 10 dk böle çalışırken dursun dedim belki akü kendini toparlar sonra motoru kapattım yeniden çalıştırmak için çevirdim anahtarı el marşını yeniden denedim çalışmıyo sizden yardıım bekliyorumm...

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar bendede bildiğiniz gibi 151 rs var ben 514 km de depoyu fulledim şu an 623 km oldu ve ibre kırmızı çizgide motorun kullanımı karışık düz,tepe, daha çok tepe çıkıyorum ve ben 83 kiloyum bu yakıt sarfiyatını nasıl görüyorsunuz...

km:514'ten 623km (hala gidiyo bitmedi benzin)
    kullanım:daha çok tepe,bayır falan yerlerde kullanıyorum düz yol az oluyo
    kilom:83
    motor hala rodajda
    sizce nasıl bu yakıt sarfiyatı?????

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    arkadaşlar geçen gün aküm bitti sonra kendi kendine şarjda etmedi bugün motorcuda 5 ytl ye doldurttum motora taktım ama oda ne el marşuı çalışmıyo ayakla 2 defa deneyince oldu ondan sonra 10 dk böle çalışırken dursun dedim belki akü kendini toparlar sonra motoru kapattım yeniden çalıştırmak için çevirdim anahtarı el marşını yeniden denedim çalışmıyo sizden yardıım bekliyorumm...

akünün ömrü dolmuş ve şarj tutmuyor sanırım,tekrar elektrikçiye götürün ve bometre ile ölçüm yapılsın,kolay gelsin
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Sıcakken yapılır 1000 olmaz 1600-1800 arası iyidir kitapçıktada öyle yazar sen onu 900de falan tutarsan kışın o motor çalışmaz ve gazı bıraktığında da arkadşaın yazdığı gibi problem çekersin 2000i geçmesin yeterli.... Uzamasına gerek yok rölanti konusunun

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünün ömrü dolmuş ve şarj tutmuyor sanırım,tekrar elektrikçiye götürün ve bometre ile ölçüm yapılsın,kolay gelsin
    sorunumu çözdüm abicim + ve - yi yanlış bağladım gece karanlıkta yaparsan böle olur ayrıca o aynaların hem sinyal kabloları ve kırmızı ışığın kabloları kısa devre yapıomuş kestik onu artık öle bişi başıma gelmio

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Ya bu mondial ciler nerde yaa kış geldi tabi herkes kapattı motorları. Bizim bu egzoz tıkrdamasına çare bulan varmı yoksa ekstradan perçin attırmak zorundamıyız. Bir egzozcuya gidip yeni bi egzoz yaptırsak şekilli olmazmı, acaba yaptıran varmı?

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ses egsoz dan mı geliyor. Yoksa gaz verdiğinde ayak marşı mı çarpıyor?
    Burada birinde gordum markasını bilmiyorum ama baya guzel homurdanıyodu siyah egsoz taktırmış.
    Bu arada foruma girmesek de motoru kapamadık daha. Kar-buz gormeden kapamam da.

Motosikleti
    Mondial 151RS
    bendede 151 rs var bikere motor kitledi mahvetti beni valla ama şu anda durumu gayet iyi bi sorun yok

Motosikleti
    MONDİAL 151 RS

biçok motor suyu yiyince çalışmaz zaten

ya kardeşim bu kadar dandik bir motor olamaz ya vallahi yemin ettim a2 ehliyet aldığım gün gidip altıma vitesli (çin malı olmayan!!!!) bir motor alırım... ya kardeşim bugün motoru yıkıyalım dedik yıkadık köpükle falan motor kendi kendine çalıştı durmadı lastik kendi kwendine dönüyo 4 lüler kendi kendine yanıyo bide kapanmıyo bu motordan sakın ama sakın almayın neyseki motor kuruyunca hepsi gitti
    arkadaşlar bende 151 rs var tamamen tazikli su vurarak yıkıyorum.15 dakika düşük devirde durduğu yerde çalıştıktan sonra kuruyup normale dönüyor.elektrik aksama gelince sinyal flaşörü ıslanınca haliyle kendi kendine çalışıyor.ama kuruyunca bu sorunda ortadan kalkıyor.ben yamaha ybr 125 de kullandım onuda yıkayınca aynı tepkiyi veriyodu.yıkarken elektrik donanımına dikket ederseniz bu tür bişeyle karşılaşmazsınız.kısacası modeli kötülemenin alemi yok.

Alıntı izcade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu mondial ciler nerde yaa kış geldi tabi herkes kapattı motorları. Bizim bu egzoz tıkrdamasına çare bulan varmı yoksa ekstradan perçin attırmak zorundamıyız. Bir egzozcuya gidip yeni bi egzoz yaptırsak şekilli olmazmı, acaba yaptıran varmı?
    hocam eksozun içindeki tabaka zamanla dağılıyor.ses oaradan geliyormuş.benimkinde de aynı sorun vardı.performans tipi içi açık çelik egzost taktırdım 8oytl ile bu proble ortadan kalktı.performans arttı ses daha vahşi çıkıyor artık.

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    arkadaşlar bende 150hs var.motor 4 ay yattıktan sora çalıştırayım dedim ama çalışmadı:((bütün gün onunla uğraştım ama olmadı.basıyorum basıyorum ateşleme sesi gelio ama motor çalışmıo.ayak marşı zaten hiç döndürmüyo galiba.takılıyo falan.anlamadım bujiyi söktüm temizledim gittim yeni bosch marka buji aldım taktım aynı.akü bitti arabadan takviye yaptım gene çalışmıyo.neden yapar acaba??cıyk cıyk cıyk ses çıkartıyo çalıştırmıyo.yardım ederseniz sevinirim
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Arkadaşlar gündemimde 1100 km de 2006 model bir 151 rs var... Bu topicteki bi cok yaziyi okudum.. Esasen Kymco agility 125 almak istiyorum ama elektronik aletle takas yapacagim icin mondial i almam gerekiyor.

1100 km de alınan bir motorun nelerine baktırmalıyım ? Alırken nerelerini incelemeliyim... Avrupa yakasında oturuyorum ve motoru genelde taksim-çapa-beşiktaş gibi yerlere gitmek için kullanıcam. Ehliyetim henüz yok. Bu istikametlerde polislerle sorun yaşar mıyım ?

Bu tarafta bildiginiz ve memnun kaldıgınız servis varmı ?

Karşı tarafta da bir servis olabilir. Gezerek gitmek de güzel olabilir.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MONDIALCILER UYUMUŞ........... KIŞ UYKUSUNA YATMIS=)))

10 ekimde bende 151 rs sahibi oldum.. suan 16 ocak 2008 deyiz motor daha 398 kılometrede =))

binemiom calısmaktan zaman yok valla.. ama kıs aldım onda.. yaz gelsin off off çeşmee kusadası seferihisar heryere gidicem motordan çok memnunum..

sadece 220 KM 'de buji yandı onuda gittim bosh marka buji aldım taktım.. servisine goturmedım naklıye parasıylamı ugrascam bide hataydan daaaa üçkuyulara peeeeh

hadi uyanın 151 rs ciler... bu yaz izmirdeki butun rs cilerle bi kusadası yapmak lazım dıye dusunuyorum nasıl olur

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    selam arkadaşlar.2 senedir siteye üye ve 151rs kullanıcısıyım ve motorumdan çok memnunum.Yeni alacak bazı arkadaşları görüyorum şüpeyle yaklaşıyorlar bu motora.Ben motorumu Motorinn(bu konuyu başlatan) abinin burda verdiği bilgiler ve tartışmalarından kaptığım bilgiler doğrultusunda almaya karar verdim.Ve iyikide almışım.Motorinn abime burdan saygılarımı sunuyorum.

Sizlere bir kaç tavsiyem olacak.Amacım nasihat vermek değil gerçek bir kaç şeyi aktarmak

Birincisi mal kıymeti

Motorumu aldığımdan bu yana benden başka daha 2 inci bir şahıs dreksiyona geçmedi diyebilirim.Kimse senin malını senin gibi kullanmaz.Motorunuza mümkün olduğu kadar 2 kişi ve 3 kişi bindirmeyim bunu herzaman söylüyorum.Bu motorun 1 günde 2 haftalık ömrünü alır.Mümkün olduğu kadar aynı petrolden benzin alın.Kalkışlarda birden son gaz motora yüklenmeyin.En uygun olan 3 bin 4 bin devir arası.Aksi halde motorunuzun birçok parçasına zarar verebilirsiniz.

İkinci olarak işçilik

Eğer motora binmeyi biliyorsanız bakmayıda bilin.Bu "aman ben servise götüreyim yağı bitince tekrar bakıma götüreyim"demek değildir.Boş bir zamanınızda 10 dakkanızı bile almayacak bir kaç işlemden bahsediyorum.Küçük bir örnek olarak 10-12 ,14-15 anahtar ve yıldız tornavidayla motorunuzun görünen plastik parçalarını,eksoz vidalarını,çamurluk vs.. peryodik olarak sıkınve kontrol edin.(2-3 haftada bir vs..).Bu basit örnek sizi stablize bir yolda giderken kafanıza takılan langırtıdan kurtaracaktır.

Hava filitrenizi sürekli temiz tutun.Bunu çevrenizde bulunan bir otoyıkamacıdaki basınçlı hava ile 2 dakika da halledebilirsiniz.Yakıttada tasarufunuz olur.Motorunuz hantal kalmaz.
    Özelikle yeni alan arkadaşlar ve henüz 1500 km yi yeni geçmiş arkadaşlara önceki mesajlarımda yazdıklarımı okumalarını tavsiye ederim.

23 bin km deki 151 rs em

portatif eksoz ve teyp

kalın sağlıcakla...
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bu motora 5 yıl hiç binmeden dursun garajda dökülmeye başlar kendi kendine yazık yaa verilen paraya
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler