Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    asya 150t1
    eyvallah sagolasınız dunde sıgara cakmagı taktım yarın atarım fotosunu (okadar çok uzun tesısatlı yapmadım çakmagın 3 tane kablosu var bır + _ bırıde şaşi bagladım guzelde matkapla deldım torpıdoyu cep telefonumu şarj edıyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah sagolasınız dunde sıgara cakmagı taktım yarın atarım fotosunu (okadar çok uzun tesısatlı yapmadım çakmagın 3 tane kablosu var bır + _ bırıde şaşi bagladım guzelde matkapla deldım torpıdoyu cep telefonumu şarj edıyorum..
    oo resimleri bekliyoruz iyi fikir ama sigortayı attırmasın

Motosikleti
    asya 150t1

Motosikleti
    CBR600F
    selam herkese bi sorum olacaktı farların ampulünü değiştirmek istiyorum bakıyorum netten alacağım ama ne olarak geçiyor h1 h4 falan olarak modellendiriliyor bizimki ne diye geçiyor bilen varmı*

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese bi sorum olacaktı farların ampulünü değiştirmek istiyorum bakıyorum netten alacağım ama ne olarak geçiyor h1 h4 falan olarak modellendiriliyor bizimki ne diye geçiyor bilen varmı*
    h1 yada h4 alırsan çevirici aparatta alman lazım.çünkü h1 ve h4 soket girişlidir.bizim motorlarınkiler ise normal ampul biçimindedir.yada motosikletler için olan beyaz ampuller var onlardanda alabilirsin..
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    h1 yada h4 alırsan çevirici aparatta alman lazım.çünkü h1 ve h4 soket girişlidir.bizim motorlarınkiler ise normal ampul biçimindedir.yada motosikletler için olan beyaz ampuller var onlardanda alabilirsin..
    anladım sağolasın ama bizim normal ampuller ne diye geçer? yani netten alırsam ona göre araştıracam motorcuya gitsem zaten direk o takarda onu merak ettim

batuhan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kapatkurdu süper bakmıssın motora walla hll olsun.aynı renk bende de var.bi kere devirdim sora hevesim kactı ii bakamadım.bana su ana kadar en az 300-400 ytl masraf cıkardı.ama süper bi motor keske almasaydım hic bi zaman dedirtmedi .müzik sistemi falan yapmıstım zamanında.istek olursa fotolarını atarım..

Motosikleti
    CBR600F
    at bakalım dostum görelim önemli değl plastik kısımlar değişir kafana takma

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı batuhan_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapatkurdu süper bakmıssın motora walla hll olsun.aynı renk bende de var.bi kere devirdim sora hevesim kactı ii bakamadım.bana su ana kadar en az 300-400 ytl masraf cıkardı.ama süper bi motor keske almasaydım hic bi zaman dedirtmedi .müzik sistemi falan yapmıstım zamanında.istek olursa fotolarını atarım..
    eyvallah teşekürler arkadaşım resımlerı beklıyoruz ozellikle ses sıtemını ve nasıl yaptın kazaya gelınce kaza anında şok geçirmişsin ve daima o an aklına gelıyo ılerde geçer bır an once senı 2 tekerın uzerınde gormek ıstıtoruz

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugun 60 km bıyere gıttım

sonra donerken 50 km sonra 80 90 km hız ıle gıderken bı anda motor gaz kesmeye basladı bı gıdıyo sonra gaz kesıo yavaslıo gene gaz yiyo sonra gene yavaslıo

öne dogru yığılmaya basladı sonra 70 60 km hıza dusunce düzeldi gene 80 90 km hıza cıkınca yapmaya basladı..

sizce neden bunu yapar? fazla ısınmadan dolayı yaparmı ?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

merhaba arkadaşlar bende zonguldaktan katılıyorum ehliyetimi bu sene aldım şimdide scooter almak istiyorum büyük ihtimalle bu hafta sonu alacağım yarın bayiler ile görüşeceğim bende mondial 151 rs almayı düşünüyorum şimdilik ilk dikkatimi çeken o oldu siteden fiyatlarına bakınca 1800-1900 ytl arası sanırsam acaba bu paraya değer mi bazıları övmüş bazıları yermiş ben bunu istiyorrum ama daha başka tavsiyeleriniz varmı gerçi zonguldakta fazla motor bayileri yok ama yinede neler önerebilirsiniz 2. el alsam daha mı iyi olur acaba
    ama yinede 0 , 151 rs almayı istiyorum şu an tevsiyelerinizi bekliyorum

şimdilik hız pekde önemli değil az sorun çıkaran ve sonraları uzun yolda yapabileceğim bir scooter istiyorum
    çünkü forumu okurken 0 alındığında fazla benzin yaktığını gördüm yoldada kalmıyalım işte birde yolda sorun çıkarmazsa tadından yenmez görüşlerinizi bekliyorum

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    Alıntı deviscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende zonguldaktan katılıyorum ehliyetimi bu sene aldım şimdide scooter almak istiyorum büyük ihtimalle bu hafta sonu alacağım yarın bayiler ile görüşeceğim bende mondial 151 rs almayı düşünüyorum şimdilik ilk dikkatimi çeken o oldu siteden fiyatlarına bakınca 1800-1900 ytl arası sanırsam acaba bu paraya değer mi bazıları övmüş bazıları yermiş ben bunu istiyorrum ama daha başka tavsiyeleriniz varmı gerçi zonguldakta fazla motor bayileri yok ama yinede neler önerebilirsiniz 2. el alsam daha mı iyi olur acaba
    ama yinede 0 , 151 rs almayı istiyorum şu an tevsiyelerinizi bekliyorum

şimdilik hız pekde önemli değil az sorun çıkaran ve sonraları uzun yolda yapabileceğim bir scooter istiyorum
    çünkü forumu okurken 0 alındığında fazla benzin yaktığını gördüm yoldada kalmıyalım işte birde yolda sorun çıkarmazsa tadından yenmez görüşlerinizi bekliyorum

2 el al kaliteli motor al bak hevesliymişsin okadar para biriktirmişsindir bence bulaşma mondiale hemde 151rs ye ben aldim alali sanayiden cikamiyorum ustamda ole soluyor git sat bunu hs al diyordu... bilmem ama bence yaklaşma 151rs nın yanına cok bozulan bır çinli 2 el yamaha honda scooter al ok

Mondial 150 HS

hs dediğin bu model mi forumu daha fazla okudum gerçi hs içinde öyle şeyler demişler şimdi geçen aylarda en baştaki sayfaları okumuştum çok övüyorlardı rs yi şimdi gece tüm sayfaları taradım ama hep soru hep sorun şu dakika itibari ile tırstım bu motordan gerçekten hangisini öneriyorsanız modeli ile yazarsanız bende araştıracağım zonguldak ereğlide bir bayi var olmadı orayada gider belki ordan alırım birde bir an önce almak istiyorum aslında yazda geçmeden 2 el istanbulda falan olsam daha kolay bulurum diye düşünüyorum ama bulabilirsem 2 el alacağım tabiki yahu ben genelde rs yi takip ediyordum ama forumun hepsini okuyuncada tüm scooter modelleri böylemi diyorum eğer böyleyse artık çekeceğiz sonuçta kederini ama lütfen daha sorunsuz bir scooter varsa modelleri ile yazabilir misiniz fiyatlarını bulurum gerçi ama yine 1800 ytl falan geçmese iyi olur ayrıca trafiğe çıkarken ayrıca 0 larda plaka parası falan veriyoruz heralde bunlarda kaça malolur

birde msn vereyim sanatiscs@hotmail.com iyi sorunsuz kullanmak için nelere dikkat edeyim, modeller hakında bilgi verecek olanlar olursa çok makbule geçer

Motosikleti
    GIXXER
    0 km mondial rs151 almanı tavsiye ederim bende 0 km aldım.İlk 500km rodaj kabul edeceksin ve ilk 500 daha sonrada her 1000km de bakımını yaparsan on numara motor sanayiye uğramazsın 2700km ye geldim hala tık yok.Çünkü bakımını yapıyorum...ve özellikle FAZLA ZORLAMIYORUM....
    Zorlamak demek sadece son hızlara çıkmak değildir. Ben çok adam tanıyorum ankarada motor daha ısınmadan binip gazlıyan yokuş yukarı çıkarken, 5000devire kadar makinayı çıkartıp bağırtan adamlarda gördüm - tanıyorum.. Sonra anlatırlar makinesi kötü yaramaz vs vs...
    Eğer motor kullanmayı biliyosan hiç düşünme hemen al.... Bakımlarını çabuk yap ve abuk sabuk işler yapmazsan on numara motor ama dediğim gibi motoru iice ısıtmadan binersen,yokıuşda zorlarsan her seferinde arka frene asılıp teker kaydırırsan 3 gün sonra yazarsın buraya bu motor dandik diye...
    0 km motor almak önemlidir ve hassas bi iştir...Rodajı düz ve uzun yolda yapmak önemlidir. İlk yağ değişiminde metal parçaları gelmemesi lazım metal tozu olmaması lazım...
    Alacağın ikinci el motorun rodajının nasıl yapıldığını felan bilmeyecekisn bu yüzden bu konu çok ama çok önemli ..Motor işi bakım işidir. Kendine alırsın 0 km bi mondial düzenli bakım yıkama ve yağlama yaptın mı on numara binersin işin özü bu... RS 151den şaşma...zevk için bineceksen arka ve ön frede disk bu bayaa avantajlı bi durum
    #46#_PSYCHEDELIC RIDER_#46#
    İMAM GAZLARSA CEMAAT YANLARR :)

satıyorum ben motosıkletımı ızmırde haberınız ola 1,400 km de 1,300 ytl ıstıyorum giderse

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satıyorum ben motosıkletımı ızmırde haberınız ola 1,400 km de 1,300 ytl ıstıyorum giderse
    erhan abının motoruna ben kefılım tertemız bı mototsıkletı var

batuhan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler ehliyet almam lasım. dogum tarihim 19.02.1991 internette 17 yasını bitirmek gerekior dior. suan alamıcam mı yani????

Motosikleti
    mondial 151rs
    slm arkadaşlar bnde 151rs kullanıcısıyım motor ılk motorum ama çok gzl bnce oncedende motoru olan arkadaşlarda bındı motoru guclu diyolar ılk motorum oldugu ıcın biraz tırsıyorum 110u gordum bide gecen gun eniştimın araba ile cıktık yola arada 20 km ark wardı yanı bn 80 giderken o 60 gıdıyodu ara kımde bılmıyorum?bide 80ı gecınce çok yakıyo

maaşı beklıyorum bi maaş alam parasız kaldım hemen yapacaklarım
    1-bagaja anfi torpıtoyo 2 kolon
    2-torpito içine cakmaklık
    3-ucu bulabılırsem xenon olmasa kalıtelı beyaz ampul
    4-aku degiştirecem en yuksek kaç a lı aku olur bunun yuvasına
    5-arkaya sepet
    6-8000 bakım ı
    7-arka farları boya

28-06-2008de aldım motoru 6490 falandı şuanda 8090 larda

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar herkeze, forumu takriben 1 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum
    motor kullanmayı bilmiyorum aslında merakım araba üzerine 4 tane araba topladım draglara girdim falan filan..
    gelgelelim 1 ay önce hiç bilmediğim bi şekilde motora merak sardım, daha önce hiç motor kulnanmamama rağmen şimdi sizlere bikaç soru sormak istiorum
    1-bu 151 rs tipinde bildiim 5 marka var wuxi jinlun asya mondial salcano. kararımı mondialden yana verdim dooru yaptımmı?
    2-bi kısım peşin bikısımtaksitli ödeme düşünüorum yanlız limitimden düşmemesi için mail order sistemi olan bi yer lazım bana varmı bildiiniz biyer?
    3-ruhsat için 200 ytl istiolar kendim yaparsam 80 ytl ye çıkarmışım doorumu?
    4-b sınıfı ehliyetim var buna a-2 de ekletmek için sınava falanmı gircez masrafı ne olur?
    5-151 rs yaz sıcağında üstünde 2 kişiyle rampa iniş çıkış bi dağ yolunda boğulurmu?

sorularım bunlar vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

hahahahah gökhaannnnnnnnnn ne buldummmmmmmmmmm =)))))))))))

Alıntı enis51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım yerli malı yurdun malı demişşin asya yazmızsın asya yerli malı değilki.asya yerli malı ise ozaman mondialde yerli malı.sonucta ikiside çinde aynı fabrikada yapılıyolar demi.
    sus konusma sen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler