Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı konyalı_bisancı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial o kadar ağam şağam bi motor değil asyada öyle parçasını bilmem ama ibresinin 120 gösterdiğine bakmayın pcden yapmadığını ne biliyim videosu varsa izleyelim ayrıca bu motorlardan ülkede kakılı hepsi aynı tip aynı şasi asya 150liğin yaptığı hız en son 85 ama ibre 100 gösteriyo buda öyle videosunu görmek isterseniz 150lik pasifiğe bakıver youtubeden bisan lifan yaz izle yarışı kaç yapıyo.. ii günler UĞUR DERİN DONDURUCU bayilerimizde satılmaktadır MONDİAL MONDİAL MONDİ-AL AL YOLDA KAL KAL..
    siz surat yapacaksanız bir BMW ya da ferrari alın keyfinize bakın (eğer akp konyaya formula1 pisti yaptıysa tabi)
    biz motorumuzdan memnunuz işe götürüp getiriyo, gerekirse yükümüzü de taşıyo,
    bunun için yapılmış ve bunun için kullanıyoruz..
    Kendi kafasını yemek isteyenler lütfen başkalarının hayatını da riske sokmayın,
    kazadan sonra, eğer yaşarsanız tabii, koltuk değneği ile yürümeye çalışırken
    hiç kimseyi sollayamazsınız, bunu unutmayın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1

geçen sene bende yazardım bu topic e
    motorin vardı o uğraşırdı ne çok
    konu uçmuş gitmiş
    rs mondialin en iyi motoru diyebilirim, nedenmi
    ziverbey mondial in usta başı çoook yakın arkadaşım,
    bağzı parçaları değiştirip çok sağlam bi makina yaptı kendine
    2 hafta öncede didime gitti geldi rs iyle
    makina 130 u geçiyor, r6 ile yan yana giderek sayaçın doğruluğunuda ölçtük, bence ii bi çinli
    bende zamanında severek kullanmıştım keratayı
    neyse görünce konuyu yazim dedim herkese ii sürüşler..
    GKN MOTORS

almanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    arkadaşlar benim de 151 rs var fakat bana göre çok yakıyor acaba sizde nasıl
    deposu 14 YTL doluyor 6 gün ümraniyeden - kadıköye işe gitip geliyorum ümraniye kadıköy arası 12KM gidiş de aynı günde 24Km yapıyorum 6 günde 144 KM yapar km de 100 - 110 yakıyor bu normal mi acaba

Motosikleti
    mondial 151 RS

kaza yaptım

mrb arkadaşlardün akşam alibeyköyde bi arkadaşımın düğününe gitmekteydim.yokuş çıkarken motor ayağımın altından kaydı gitti ben nasıl olduğunu anlayamadan.
    sonradan farkettim yola yağ dökülmüş. işin kötüsü arkamda kardeşim oturuyoduneyse ki atmış kendini ama yine de dizini çatlattı
    ben de bişey yok çok şükür...
    mutlaka donanımlı binmek lazım mototra çok yavaş gidiyodum ama yine de olan oldu işte
    herkese kazasız belasız iyi sürüşler dilişyorum...

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı udall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlardün akşam alibeyköyde bi arkadaşımın düğününe gitmekteydim.yokuş çıkarken motor ayağımın altından kaydı gitti ben nasıl olduğunu anlayamadan.
    sonradan farkettim yola yağ dökülmüş. işin kötüsü arkamda kardeşim oturuyoduneyse ki atmış kendini ama yine de dizini çatlattı
    ben de bişey yok çok şükür...
    mutlaka donanımlı binmek lazım mototra çok yavaş gidiyodum ama yine de olan oldu işte
    herkese kazasız belasız iyi sürüşler dilişyorum...
    geçmiş olsun kardeşim bende alibeyköy de oturuyorum allah kaza bela vermesin...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    İLK ARIZAM GERÇEKLEŞTİ HERKEZE HAYIRLI OLSUN. :D

Evet arkadaşlar motorum bir bucuk seneyi devirdi 21 bine adım atacakken ve ilk arızasını verdi.Bu motora gerçekten tabiri caizse adam akıllı binersen K_R_A_L motor.İlk arızamı dün ustama yaptırdım.Diyaframı bozulmuş ve hava filitresi değişti.

Toplam maliyeti bana 15 ytl.Servise gitseydim herhalde bana bi milyara yaparlardı motoru.Malum abi altın
    parçalar takıyolar adamlar

Bu arada motoruma nasıl baktığımıda anlatırsam sanırm sizlere ve yeni alacak arkadaşlara yardımcı olabilirim.(Not:servisle önerileri kriterlerle alakası yok.)

*ilk 300 500 ve 1000 km de yağıı değiştirdim.(Bu üç değişimde motordan çıkan yağ resmen zift gibi oluyor.Aksatmayın.)

*ilk 300 kmde uzun süreli motorumu kasmadım max her 30 km yol gittiğmde 15 20 dakka dinlendirdim motorumu ve 40 ı geçmedim

*ilk 1500 km de motora 50 yi geçirmedim.(Sıralı olarak belirli sürelerde 60 70)

*Sıralı bir şekilde 4bin 6bin 8bin 10bin ......20 e kadar aksatmadan yağını değiştirdim.(full sentetik
    kullanmalısınız)

*Benzinimi hep kurşunsuz 95 ve aynı petrol istasyonundan aldım.

*Kalkışlarda özellikle dur-kalklarda tam gaz verip motoru üzmedim.

*Sıralı olarak 5bin 10 bin 15bin 21 bin de hava filitremi değiştirdim.(aralarda ne olur ne olmaz diye temizlediğimde oluyordu)

*Lastik hava basıncını ön 26 arka 30(mutlaka deneyin muhteşem yol tutuşu oluyor.Kendi deneyimim)

*6000 den sonra motoru uzun yola vurdum ve sadece benzin istasyonunda durmak şartıyla 412 km yol yaptm.

*Morotum hantalmı kalır derseniz ben modifiyeli haliyle yokuş aşağı 135km/h gördüm.En son haliyle düz yolda 125km/h.Gayet iyi gidiyor.

Motorunu yeni alanlar;

abi ilk 1500 1000 km lerde sabırlı olun.Bakımlarınızı aksatmayım.Motora yüklenmeyin.Gereken önemi gösterin ileriki 10 bin km lerde kafanız rahat eder. İnanınki sizi hiçbir zaman yolda bırakmıyacaktır.Ben 21bin küsür kmde nice 100 - 200 kmleri korkmadan deviriyorum.

Udall arkadaşım senin adına çok üzüldüm.Geçmiş olsun kardeşine şifalar dilerim.Allaha emanet olun.

Alıntı almanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim de 151 rs var fakat bana göre çok yakıyor acaba sizde nasıl
    deposu 14 YTL doluyor 6 gün ümraniyeden - kadıköye işe gitip geliyorum ümraniye kadıköy arası 12KM gidiş de aynı günde 24Km yapıyorum 6 günde 144 KM yapar km de 100 - 110 yakıyor bu normal mi acaba

Abi biraz anormal geldi bana.Ama motorun kilometresi ve dur kalklar çok önemli bir etkendir.Muhtemelen şehir içi trafiği ve kırmızı ışıklarda çok duruyorsundur.Bir dur kalk neredeyse aracınızın 100 metrelik benzinini yer.Bir de motorunuz ilk 2000 km de ise bu normal derim.Hava filitrenizi kontrol ettirin.

Benim en son yakıt ölçümlerim ; full depo 6 litre ile 280 km uzun yol,250 civarıda şehir içi.Yaklaşık 63 65 şehir dışı,şehir içide 72 75 arası .

Size tavsiyem deponuzu fulleyin durkalk çok olmadan uzun yol yapın (100 km ve üstü olabilir)sonra tekrar deponuzu fulleterek gerçek yakıtınızı bulabilirsiniz.Sağlıcakla kalın
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Herkese Selam..!
    Seyrek de olsa arada bir girip baktığım topikte hatırlanmak güzel.Merak edenler için 151 RS beni hala taşıyor.Üstelik geçen sene olduğu gibi bu sene de karavanlı tatilimde güneyde bana eşlik etti.Çok toz yutmasına rağmen beni üzmedi.Benim için o hala popüler ve ben memnunum. Herkese Keyifli sürüşler..
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    herkese merhaba sizlere bir sorum olacak: dün ist. de yağmur yağmış bende sivasa gitmiştim geldim bugün motoru çalıştırdım gezdim ama bir baktım oda nee hız ibresi oynamıyor... benzingöstergesiyle devir saati çalışıyo hız gös. çalışmıyor. sizce nasıl yapmalıyım??????????

mertaydogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Integra NC700D

Aku dendir

Bendede 151 RS var ilk aldigimda isiklar gitti mars basmadi aku bozuk cikmis, allahtan mondial servis i kaliteli adamlarin elindede yedek aku yok diye o servisteki akuyu aldilar bana taktilar faturayi adam mondial e kesti.
    Motor 1200km de tik yok baska ariza vermedi

Alıntı udall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar mondialimi alalı 1 ay kadar oldu henüz plaka olmadığı için evimin ve iş yerinin etrafında takılıyorum dün bi türlü çalışmadı motor 1 saatlik denemeden sonra marş pedalıyla çalıştırmayı başardım
    sonra biraz dolaşayım dedim ama gittikçe akü bitmeye başladı far sinyaller yanmaz oldu gösterge bile kendini şaşırdı

bu gün servise götürmeyi planlıyorum ama plaka olmadığı için yolda polise falan tkılmaktan tırsıyorum

ne yapsam bekletsem mi kara şimşeğimi plakası gelene kadar?

bana bi düşünce bi fikir verebilir misiniz?

bu gün rahatlıkla çalıştırdım motoru
    dün niye öyle ağrızalandı bilmiyorum ama shell den benzin aldım ondan olmuş olabilir.bende çalıştıracam diye marşa basa basa aküyü bitirdim herhalde. ama bu gün hiç sorun çıkarmadı kara şimşek
    Beyler 151 RS ile su adam 140 yapiyor o gostergelerden nerede bulabiliriz?

http://www.youtube.com/watch?v=iUCFUW5HXLc

Ilk 300 500 1000 de yagi degistirdim demissin. ben servise sordum benim yag 600 de degisti birdahaki 1600 de dedi nasil is bu yaw?
    Motor su an 1200 de

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inşallah dylan olcak
    bence ck dandık bı motor racıngler daha ıyı gıbı hıc degılse arka fren kapmana duyduguma gore dıskler sorunluymus baya arızalı motorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben yaklaşık 1 saat kadar sürede 45 km yol yaptım eksisini göremedim sadece benim 125liğe göre biraz daha yavaş kalkışı var ve ayrıca amortisörleri çok sert beğenmedim fazla. Kalite ve arıza durumunu bilemicem

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    evet dandik bi motor ilk sayfalarda 120ye çıktığını gördüm fotoraflarda ama inanamadım nasıl olduguna.benim rokko.5000'i geçti haala bi parçası değişmedi.hava filtresi yakıt fitlresi haala 0 gibi. sesi de değişmedi. mondial'lerin servistekilerine baktım bugün. motor adeta kamyon olmuş.o ne ses öle yaa.marş sesi bile bi garpti. alırsanız %100 çin malı scooteri olcağı bu. benim rokko'nun sadece motoru çin malı.montajı istanbul dudullu'da yapılıyor.hem üstelik motorumun ambalajını da kendim açtım serviste. mondiallerinki demir kasada geliyo.benim kanuni rokko'da tahta ambalajda.yani demir olmasının nedeni direk çin'den trye. halbuki benm kanuni istanbuldan buraya... neyse çok konuştum.mondiallerden şikayet eden çok anlıcanız... özellikle 200-3000 kmlerde çalışmama sorunu çok çıkıyor...

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yeni konu açtım ama cvp pek alamadım burayada bi yazıyım dedim. motorum mondial 151 rs. bugun yolda giderken 2 3 kere stop edince rolanti ayarıyla oynadım. şuan ibre 1000 i gösteriyor. 1000 de çalışması normalmidir ibrenin kaçı göstermesi gerekir? saygılar

ırmakmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 150 YUKI ATV150 20 P 0696
    rolanti devri 900-1000 olması normaldir
    [B][COLOR="Red"]motorcuyum[/COLOR][/B]

ilgilendiğiniz için teşekkürler.önceden 600 700 gösteriyordu. şimdi 1000 gösteriyor ben onu yüksektir diye düşünüyordum. peki herhangi yakıt artışı filan olurmu acaba

Motosikleti
    900 cc
    rolanti yüksek olsun en azından gazı bırakınca deli gibi kasmaz öbür türlü gazı bırakıp sonra gaz verince kafa atıyo kontrol bozuluyo

rolanti gereğinden fazla yüksek olunca fazla yakıt yakmasının yanında bir sürü problem çıkaracağını duymuştum bu sebepten dolayı 1000 nasıl diye soruyorum arkadaşlar

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Rölanti ayarı motor sıcakken mi yoksa soğukken mi yapılması gerekir? Bir soruda benden.

Motosikleti
    as t1
    Bu motorlar zaten otomatik jikle motor soğukken fazla gaz veriyor sonra ısınınca normale dönüyor.
    Rolanti ayarı bana göre sıcakken yapılmalıdır. Çünkü motor soğukken illa stop edebilir motor soğukken dahaçok yakıtyakar motor soğukken yapılan rolanti ayarı yüksek olur birde motorun rolanti ayarını yaparken tamgaza verip sesini dinlemek lazım rahat çalışması gerekir.
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    ya kardeşim bu kadar dandik bir motor olamaz ya vallahi yemin ettim a2 ehliyet aldığım gün gidip altıma vitesli (çin malı olmayan!!!!) bir motor alırım... ya kardeşim bugün motoru yıkıyalım dedik yıkadık köpükle falan motor kendi kendine çalıştı durmadı lastik kendi kwendine dönüyo 4 lüler kendi kendine yanıyo bide kapanmıyo bu motordan sakın ama sakın almayın neyseki motor kuruyunca hepsi gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler