Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaş sen naptın yaa 92 000 ve tık yok resim koysana çok mrk ettim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    selam arkadaslar uzun süredir girmiyordum.benim canavar 20 bin i geçti daha bir kere yolda bırakmadı.
    bir diafram birde hava filitresi dğişti başka birşeyi yok maşallah.modifiyesinide yaptık sonunda.size sorum şu.Arka balatayı sıfır taktırdım ama tekeri kasıyor motor zorlanıyor.Eriyince gecer dediler bekledik balatayı bitirdik diskede zarar verdi.Acaba balatanın takıldığı parçanın hidroliğinde bir problem olabilirmi.Veyahut neyden kaynaklanabilir bu sorun.Rahatsız ediyor motor 110 u geçmez oldu kasıyor.Düşüncelerinizi bekliyorum kafanızda bir çözüm varsa yardımcı olursanız sevinirim.Yoksa o parçayı komple değiştirecem )Bu arada ben 1.2.3. seri bilmem yorgun demokrat.135 gördük pozantı oto yolunda.E biraz modifiye tabi .EyvalLah hepinize kazasız belasız sürüşler .
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

arkdaşım fotosunu koyarım o arka merkezin kasması kaliper merkez lastiklerinden veya bağlantı ayağından ayrıca o motora ne yaparsan yap (şanzıman hariç) kıçını yırtsa 110 geçmez kendi ibresinin 130 gösterdiğine bakma kaç 130 larin yanından 90 la geçtim yanına al bi tane elektronik göstergeli araba baas arkdaşım yok öylede 130 diyo diyosan söyle bizde yapalım inandırıcı konuşalım biraz sıfır honda cbr var 135 i geçmiyo aklın alıyomu senin motorun 135 gidecek biraz mantık biraz

bide artislik sovlarınız falan varsa koyun seyredelim biz yapa yapa bıktık

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar bu motoru alıcam 151 rs alıyımmı almıyımmı bi fikir verin...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Yorgun demograt o motor 92 bin gitmez honda yamaha scooterlar bile 50 60 bin arasi gidiyor yalan söyleyip milleti kandirma Arkadaslar gitcegi 20 -30 bin km sonra motorda yavas yavas parca degistirmeye baslarsiniz Yalniz korkmayin parcalari pejo 103 lerden bile ucuz 150 ye rahat motoru degistiririsiniz

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Ben anlamıyorum bu rs cileri 120 rahat görüyor diyo bende Keeway Matrix 150 var yokuş aşağı 115 gördüm. Bu adamlar düz yolda nasıl 120 görüyor.
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

ark millet göstergeye bakıyo hala iddia ediyorum motor 92 binde o motor düz yolda 110 u gelcmez geeeeeeeeeeeeeçççççççççççççççççmmmmmmmmmmmmmeeeeee eeeeeeeeeeezzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

almanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    BENİM BİR 151 RS VAR FAKAT ARKADAŞLAR BENİM BALATALARDAN SES GELİYOR MOTORU İTTİĞİMDE VEYA ASKIDAN ALINCA O SES OLUYOR FAKAT ona bir çözüm bulamadım.balatayıda değiştirdim. birde egsozdan devamlı ses geliyor kelepce taktım biraz gezilirmiş gibi oldu başka ne yapabiliirm

herkese günaydın benim 151 RS 9800 de daha önceleri 110-120 rahat görüyordum fakat bu aralar 100 zor görüyor eski performansına nasıl getirebilirim. hava filitresi değiştirsem ve bujiyi de değişdirsem acaba eski performansına gelirmi. en son 6600 tam bakıma girdi hava filitresi, buji,kayış, yağ, vs değiştirdi. acaba servis zamanı geldimi bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm arkadaşlara merhaba.uzun zaman sonra burda olmak çok güzel.size danışacağım 1-2 konu var.benim arka frenler balatalar bitik onları değiştiricem fakat sıkıntım bu değil.. arka tekerlek zor dönüyor ve 10-15 kmle giderken arkadan tak tak diye bir ses geliyor.iki tane servise gösterdim birtanesi balatadandır değişince düzelecektir diyor öbürü ise kayış kopmak üzere onun sesi olabilir diyor. Arkadaşlar balatayı sıfırlayınca bu ses olayı ve tekerleğin zor dönme durumu ortadan kalkarmı..yoksa gercekten kayıştan geliyor olabilirmi?motorum 4000 km ye yakın şuan.2 gün içinde uzun yola çıkıcam yardımlarınızı bekliyorum.anlaşılır olmak için biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Saygılar.

arkadan gelen ses merkez lastiklerinin aşınmış olmasından kasmasıda ondan boşluk yaptığından kasmada ondan oluyor ama kaliper lastiklerindende olabilir bakman lazım motor bakımı içinde her bin km mootor yağı buji hava filtresini değiştirmen lazım anca o zaman 92000 ne gelir

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastiğin kasması balatayı değiştirdikten sonra düzeldi. fakat aynı ses hala geliyor.ve dikkatli dinledim kayışın olduğu kapalı kısımdan geliyor.kayışı kontrol ettim sorun yok ama o sesi bir türlü çıkaramadım

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    merhaba arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar başıma neler geldi bir bilseniz öncelikle olayı anlatayım babamla arabayı yıkamaya gittik ogun evde kimse yoktu motorum apartmanın içinde duruyordu bizim evde olmadığımızı farkeden bazı çekemeyn şerefsizler motoruma 150 ytl zarar verdi öncelikle koltugu kesmişler daha sonra motorun sağ ve sol grenajları olduugu gibi çizmişler ama hertarafı gösterge panelinin camını kırmışlar öndeki gıri renkli yeri çizmişler inanın fotoraf çekip koysam nekadar buyuk tahribat oldugunu görürsünüz motorumu o şekilde gördügüm zaman inanın ağladım nolur arkadaşlar motorlarınızı güvenli yerlere koyun şimdi size sorum ben o sağ ve sol grenajları(mondial151rs yazan plastik)servisten yenisini istemeden boyattırma gibi imkanım varmı ne biliyim oto kaporta gibi falan boyanırmı

556 km

ben edirneden izmire 151 RS yle geldim hiç sorun çıkarmadı motoru maşallah çok güzel sadece bir kere akü sigortası patladı onuda yedeği var zaten yanında onunla değiştirdim düzgün rodajladınız mı motoru uzun süre kullanabilirsiniz.

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS

Sayın yorgun demokrat

yorgun demokrat demişki;
    Alıntı Yorgun Demokrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşım fotosunu koyarım o arka merkezin kasması kaliper merkez lastiklerinden veya bağlantı ayağından ayrıca o motora ne yaparsan yap (şanzıman hariç) kıçını yırtsa 110 geçmez kendi ibresinin 130 gösterdiğine bakma kaç 130 larin yanından 90 la geçtim yanına al bi tane elektronik göstergeli araba baas arkdaşım yok öylede 130 diyo diyosan söyle bizde yapalım inandırıcı konuşalım biraz sıfır honda cbr var 135 i geçmiyo aklın alıyomu senin motorun 135 gidecek biraz mantık biraz

bide artislik sovlarınız falan varsa koyun seyredelim biz yapa yapa bıktık
    Şimdi canım kardeşim.Bu motor adanada.Ve imkanın varsa gel sana verecem deponuda fullicem pozantıya gidip gelecen.İbreyi görecen.Ben zaten Kendi ibremle değil yanımdaki aracın bana yanaşıp ''birader canınamı susadın bu motorla'' demesiyle ibremi gerçek olup olmadığını anlamış oldum.Pozanti yolunu bilenler bilir.Dönüş yolunda yaklaşık 6 ila 8 km arası yokuş aşağı inersen yaparsın (otoyolda).Yapılamaz diye bir şey yok şeker kardeşim.Haricen motorda modifiye var demiştim.SEN NE DERSEN DE BEN BU MOTORLA ADANAda REAL - CARREFOUR YOLUNDA 120 gördüm kardeşim.eminim Çünkü babamla denedik yanımda arabayla gidiodu.Arabanındamı ibresi bozuk şimdi.Motorum 20130 + oldu.Daha bir kez kayış bile değişmedim.serviste kontrol ettirdim.(Adana gizerler mondial servisinde kayıtları var.Araç pilakası : 01 JN 802)ilk 2000 km de 50 yi hiç geçmedim.full sentetikden başka yağ koydurmadım.Alalı tam 1buçuk sene olmasına rağmen parça değiştirmedim.sadece diafram değiştirdim (15 ytl işçilikle beraber).Ayrıca niyetim artislik mayetinde hareketler değil.Kullanım rahatlığı,konforu,yol tutuşu ve süratine ivmelenişine bayılıyorum bu motorun.(0- 80 km/h arası özellikle)

Saygılar tşk ederim motorumun resim veya videosunu bir kaç gün içinde koyarım.by
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar mondıalın sitesinde tüm sağ tarafındaki parçaların fiyatlarını göremiom yrdm plss.....

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben sağ taraftaki plastik parçlar yokmu onları soruyorum burda bulamıorum ben burayada girmiştim......

Shot at 2007-07-19

kırmızı ile çizdğim yerlerde grenajlar aşırı çizik ön jant değişçek yapılamaz zaten lastik falan değişecek fiyatlarını arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.....

Motosikleti
    mondial 151 RS

dünkü çocuk

mrb arkadaşlar mondialimi alalı 1 ay kadar oldu henüz plaka olmadığı için evimin ve iş yerinin etrafında takılıyorum dün bi türlü çalışmadı motor 1 saatlik denemeden sonra marş pedalıyla çalıştırmayı başardım
    sonra biraz dolaşayım dedim ama gittikçe akü bitmeye başladı far sinyaller yanmaz oldu gösterge bile kendini şaşırdı

bu gün servise götürmeyi planlıyorum ama plaka olmadığı için yolda polise falan tkılmaktan tırsıyorum

ne yapsam bekletsem mi kara şimşeğimi plakası gelene kadar?

bana bi düşünce bi fikir verebilir misiniz?

bu gün rahatlıkla çalıştırdım motoru
    dün niye öyle ağrızalandı bilmiyorum ama shell den benzin aldım ondan olmuş olabilir.bende çalıştıracam diye marşa basa basa aküyü bitirdim herhalde. ama bu gün hiç sorun çıkarmadı kara şimşek

!!!help!!!

arkadaşlar benim motor keeway focus abi almaz olaydım.Başıma bela oldu.Daha 2000 km yeni oldu.Motorun sorunları bitmedi.
    Karbüratör tıkandı
    Kayış koptu
    Bujisi bozuldu
    Motorun sesi hissedilir derecede deişti
    Performansı düştü
    zaten 100 lük motor 120 ibre war 80 basıo
    şimdi en son olarak kayış kopmuştu yeni kayış aldım 50 ytl ye taktım.
    bu seferde içinden acayip bir ses gelmeye basladı
    kola kapagını yere atarsında ses gelirye aynı öle bi ses çıkıo bilen warsa bi paylaşşsın
    zatenhiç almak istememiştim ben bu lanet motoru keeway matrix almak istiodum onu alcaktık zati ama son anda abim onu istemedi gitti bunu aldı şimdi başa bela.

arkadaşlar benim karbüratör sulu benzinden dolayı tıkandı.Size tavsiyem Kesinlikle petrol ofisi ve shell den benzin almayın.Petrol ofisinden benzin aldım su katmış .......... cocuqları tıkandı karbüratör
    Allah tan motordan anladıgımız için açtık karbüratörü meme(yani delikler) tıkanmış.Kireç tutmuş.bembeyazdı.temizledik kpattık çalıştı.Sora gittim heriflere benzinlerini attım önüne bastım küfürü .................... ipneler...

Motosikleti
    bisan lifan pasifik125cc
    mondial o kadar ağam şağam bi motor değil asyada öyle parçasını bilmem ama ibresinin 120 gösterdiğine bakmayın pcden yapmadığını ne biliyim videosu varsa izleyelim ayrıca bu motorlardan ülkede kakılı hepsi aynı tip aynı şasi asya 150liğin yaptığı hız en son 85 ama ibre 100 gösteriyo buda öyle videosunu görmek isterseniz 150lik pasifiğe bakıver youtubeden bisan lifan yaz izle yarışı kaç yapıyo.. ii günler UĞUR DERİN DONDURUCU bayilerimizde satılmaktadır MONDİAL MONDİAL MONDİ-AL AL YOLDA KAL KAL..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler