Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    98 kursunsuz benzının 95 gore performansı daha güzel başka bır farkı yok bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    tsk. elektricsky ben motorlar hakkında bılgım yok aldım bınıyorum. bundan sonra dahada temkınlı olurum.ama dıger arkadasların 136 km. de 122 yapmıs ama benımkı 100 den ılerı gıtmıyor.yoksa bı sorun mu var acaba? yoksa rodaj suresı oldugu ıcın mı? ılerıde hız benımkındede olurmu? elektrıcsky?

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    oda bişimi pazar günü bi deneme yaptım önce 70 i gecmedi sonra tekrar denedim 82 dedi daha fazla gitmedi, gerci ben bu denemeyi yaparken felaket rüzgar vardı, cok etkiledi, zaten suan hep rüzgar var bide haftaya rüzgarlar kesildiginde denicem, millet diyorki bas motora motor acılsın, iyide kardesim, benim yolumda 80 basacak bi yer yokki, şehir içinde kullanıyorum zaten, trafikte ve yol mesafesinden dolayı 50 nin üstüne bile cıktıgım nadirdir.

boşverin kac yaptıgını sanki yarışamı katılcaz, temkinli gidin, sakin gidin...
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Rahatını Seven arkadaşlar merhaba
    geçenlerde başıma birşey geldi paylaşayım dedim
    birkaç gün şehirdışındaydım ve motorumu çalıştıramadım gelince bir çıkıyım dedim ve motor çalışmadı uğraştım ama olmadı
    akü nün kırmızı kablosunu çektim ve oradaki sigortaya baktım
    sigorta yanmıştı
    hemen yanındaki yedeğiyle değiştirdim tek marşda çalıştı
    aklınızda bulunsun da benim gibi yağmurun altında uğraşmayın
    bence hemen motorunuzun basma yerinin altındaki sigortanın yerini öğrenin ve bu sigortalardan birkaçtane alıp biryerlere koyun
    10 kuruşluk şey için yolda kalmayın
    Hepinize bol rüzgarlı günder dostlar.

ben yenı aldım 151rs yenı kullandıgım ıcın vıteslı kullanamam sanıyordum ama vıteslı daha cok hosuma gıttı su anda 200 km de ıstersen sana satayım

bu 151rs lerde sıgorta problemı var benımkı 2 defa attı degıstırdım gecen gun yolda kaldım ayak marsınıda defalarca ugrastım calıstıramadım bır arkadası aradım geldı bakır tel sardık sımdılık oyle kullanıyorum bırde fren yaptıgımda motor altımda ucup gıdecek sanıyorum daha yenı motor kullanmaya basladım bu normalmı

Motosikleti
    yemzet kardesım haklısın benım 546 km
    oldu daha ama 100-300 km arası hemen hemen 75-80 arası yapıyordu sonraları 100 yapmaya basladı ama diğer arkadaslarınkı 130 yapınca merak ettım yanı yoksa benım hızlı kullandıgımdan değil yani. ama senınkı kac km de.

Motosikleti
    mehmet turan ben mondıalın yuvasındayım burdakı arkadaslardan hıc boyle bır sıkayetı olan yok. sen servıse goster. daha buyuk arızalar olmadan.

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    yaw beyler o 130 - 120 basma işi ya bayır aşşa yada rüzgar arkadaysa olur yol düzgün olacak bilmemne bisürü şey yani benim motorda normalde bassam 100-110 anca yapar ama 125leri gördüm bu alette bayır aşşa tabi
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    arkadaşlar

o yaptığınız 100 km ve üzeri hızlar gerçek değil
    sadece kadran öyle gösteriyor 151 rs nin maksimum gerçek hızı 85 - 90 dır.
    elinize bir kronometre veya saat alın ve ana cadde ve yollarda bulunan iki semt şehir vs. arasındaki uzaklığı belirten trafik levhasını dikkate alarak (birbirine uzaklıkları 10 km dir. üzerinde yazar bildiğiniz gibi) , ilk levhadan 100 km hızla geçerken dakika ve sn tutun son levhaya varınca durdurun, nekadar zaman geçtiğine bakın ve hesabını yapın, böylece gerçeği görün, şaşırın, sonrada buraya yazın.

eğer mümkün değilse ikinci yol olarak, bir tanıdığınızı ayarlayıp arabasıyla aynı hızda gidin ve kilometre sayaçlarınızı kontrol edin.

saygılar ...

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    evet arkadaşım haklı ben arabam ile hergün 21 km yol yapıyordum şimdi aynı yolu
    151 rs ile yaptıhımda 27 km gösteriyor yani baya bir fark var

Sağol yılmaz arkadaşım sağol bilgiler için yani diyosun ki b hiç bir halta yaramıyo a2 baştan alasan daha iyi neyse yapacağız artıkkk sağol
    Birde
    güzel güzel diyorsunuz ama arkadaşlar HIZLI YAŞA GENÇ ÖL diye bir laf vardır bilirmisiniz dikkat edin derim agalar Allah kaza bela vermesin...Gerisi hikaye

Lütfen Adanada rs sahibi olan bir arkadaş bana özel mesaj atabilirmi çok önemli lütfen....
    Saygılar...

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Arkadaşlar motorun resimlerini koydum ve sizinde yorumlarınızı almak istedim ama bakıyorumda kimse ilgilenmemiş. Açıkçası bir kişinin bile yorum yazmaması beni üzdü. Bunu belirtmek istedim .Yinede sağolun...

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    team 106gtı ben gormedım kacıncı sayfada ayrıca bende resim koyacam nasıl koyuluyoki benım resımler ama cok dandık....bıdebazı arkadaslar 70 i gecmıyo demıs nasıl olur ya ben tamgaza varmadan 95 yaptım gazın asagı yukarı 10/8 ini kullanarak 70 i gecmez olurmu hıc mobilet bıle gecer 70 i ...ayrıca bu motorla cok cukura dustum basıma bır bela gelecek ama allahtan hayırlısı..
    Yeni yine yeniden

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı İntercom adlı üyeden alıntı
    By Captain, sadece arka freni kullanman son derece hatalı. neden ön frenler daha büyüktür sence? söyle düşünmeleisin: hızlanırken motorun ağırlığının cogu arka tarafa biniyor, yavaşlarkende nerdeyse tümü ön tarafta. arka lastigin yükü yavaşlarken cok hafiflediginden arka freni sıkmak: 1 fren etkisini azaltiyor 2 asfalta yeterince yük binmediginden tekerlegin kilitlenip, kayma tehlikesi yükseliyor. bu neden le %70 ön freni %30 da arka freni sıkmalısın.
    arkadasım %70 ön fren %30 arka freni sık demissin.bence tam tersi.sen hiç bir viraja girerken %70 ön freni sıktınmı.ön freni sadece arka fren yetmedigi cok zor durumlarda direksiyonu sabit tutup motoru durdurmak için arka frenle beraber kullasnılmalı bence.tabi bu benim düşüncem.ön fren motorda herzaman tehlike içerir.arka frende motorun arkası kayarsa topluyabilirsin ama ön frenle ön taraf kayarsa allah korusun toplama şansın yok.ben bunları yasadım ondan yazıyorum.herkese iyi günler

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    bu arada bu aksam cıktım cok felakek rüzgar vardı ona ragmen 110u gördüm.arkadaşlardan biri 130 rüzgarı arkaya alırsa demiş dogru soyluyo normal şartlarda 120 maximum.bu arada ben kendi otomobilimle yan yana giderek km sayacını kontrol ettim birebir dogru suphe duymayın.

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    TABİ bi elinle motor bi elinle araba sürmüsündür..yanlıs arkadasım...
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yok uzaktan kumandayla surduuuu
    Yeni yine yeniden

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    arkadaşlar 151 RS lerin bazılarının kadranı hatalı. malesef..
    ama çok büyük farklar yok. benim hergün arabayla gittiğim 54 km'lik mesafeyi motorda 61 km olarak görmek biraz üzdü.
    120 km hızla gittiğimi sanarken aslında 115 km hızla gidiyormuşum, çok fark yok yani.
    bu motor düz yolda çok rahat 110 km/h diyor, buna şüphe yok...
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler