Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    bunları yollamışmıydım bilmiyom
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By CaPTaiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151 RS
    Meraba Dostlar Bi Sorum Olacaktı...

Ben Genelde Sadece Arka Freni Kullanıyorum Önü Neredeyse Hiç Ellemiyorum...

Sizce İyimi Yapıyorum... Yoksa İkisini Birden Mi Kullanmam Gerek... :p

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Arkadaşlar benim RS nin yeni hali . Bikaç değişiklik yaptım .Sizce nasıl olmuş yorumlarınız bekliyorum

Bide ilerde farlara çakar yapmayı düşünüyorum ama nası takabiliriz bilmiyorum.Uyarmı acaba Aramızda çakar takan varsa yardımcı olsun

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    selamlar herkeze, forumu takriben 1 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum
    motor kullanmayı bilmiyorum aslında merakım araba üzerine 4 tane araba topladım draglara girdim falan filan..
    gelgelelim 1 ay önce hiç bilmediğim bi şekilde motora merak sardım, daha önce hiç motor kulnanmamama rağmen şimdi sizlere bikaç soru sormak istiorum
    1-bu 151 rs tipinde bildiim 5 marka var wuxi jinlun asya mondial salcano. kararımı mondialden yana verdim dooru yaptımmı?
    2-bi kısım peşin bikısımtaksitli ödeme düşünüorum yanlız limitimden düşmemesi için mail order sistemi olan bi yer lazım bana varmı bildiiniz biyer?
    3-ruhsat için 200 ytl istiolar kendim yaparsam 80 ytl ye çıkarmışım doorumu?
    4-b sınıfı ehliyetim var buna a-2 de ekletmek için sınava falanmı gircez masrafı ne olur?
    5-151 rs yaz sıcağında üstünde 2 kişiyle rampa iniş çıkış bi dağ yolunda boğulurmu?

sorularım bunlar vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı
    1-bu 151 rs tipinde bildiim 5 marka var wuxi jinlun asya mondial salcano. kararımı mondialden yana verdim dooru yaptımmı?
    3-ruhsat için 200 ytl istiolar kendim yaparsam 80 ytl ye çıkarmışım doorumu?
    kardesn ben sadece 2 soruna cevap verebilcem,
    1- mondial bence tercihin olsun çünkü;
    Fiyat olarak digerlerinden 500 ytl civarında ucuz
    Diğerlerinde akrka disk fren değil
    ve tabiki arkasında uğur gibi bir firmanın olması, zira gecen sene piyasaya hızlı giriş yapan firmalar battı.

3- ben motoru 1500 ytl ye aldım, bunun içinde ötv dahildi. plaka ve ruhsat için sigortacıya 100 ytl verdim.

yani herşey dahil 1600 ytl oldu.

bu bana olan maliyeti, daha ucuza maleden arkadaşların oldugunu biliyorum ( örnek. istanbul ve izmir gibi büyükşehirlerde yaşayan arkadaşlar gibi.)

Not: yalnız benim sölediğim fiyatlar peşin fiyatlarıydı.
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Slm Arkadaşlar Dün saat 6 dan gece 3 e kadar yazdıklarınızı baştan sona okudum. Bende bir scoter sürücüsü olmaya karar verdim ancak hangi scoter tam karar verebilmiş değilim Mondial 151Rs i çok güzel alımlı ucuz sayılabilecek daha Bir çok artıları var ama eksikleride çok alsam acaba hata yapmış sayılırmıyım yoksa gerçekten doğru bire kara rmı verdim....
    Alıpta kullanmadan bu soruya çözüm yok gördüğüm,okuduğum kadarıyla siz ne dersiniz rahatını severler olarak Bir yardımcı olun be abiler kararsız kaldım :((

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    eromm arkadasım cin malı alıcaksan en iyisi sayılabileclerden mondial güzel..dersen ki yerli malı yurdun malı ramzey veya asya,HONDA ya bakmanı tavsiye ederim...ben de ramzey 125cc war..110-115 görüyor masallah...
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı FeRHaT___ adlı üyeden alıntı
    eromm arkadasım cin malı alıcaksan en iyisi sayılabileclerden mondial güzel..dersen ki yerli malı yurdun malı ramzey veya asya,HONDA ya bakmanı tavsiye ederim....
    arkadasım yerli malı yurdun malı demişşin asya yazmızsın asya yerli malı değilki.asya yerli malı ise ozaman mondialde yerli malı.sonucta ikiside çinde aynı fabrikada yapılıyolar demi.

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Seninle aynı fikirdeyim enis51 kardeşim

Motosikleti
    raqmzey bile yerli diil sadece kanuni yerli honda japon sözde ama çinde üretilmediği ne malum nerden bilecez ki

Yılmzzz mrb ya sen a2 ehliyetini yeni almışsın herhalde raptordan öğrendim bende b ehliyeti var acaba A2 almam için ne gerekir bilgin varsa beni bilgilendirebilirmisin motordan önce ehliyette önemli tabi Mondial rs 151 üzerinde polislerle köşe kapmaca oynamamak isterim

Arkadaşlar eromm gibi bende bu sorunun cevabını merakla bekliyorum.
    Birde evet gerçekten doğru çok şık bir motor fiyatta iyi ama sorun çıkarıyo bende kararsızım ne alsam diye malum en fazla herşey dahil 1,800 ytl verebilirim birde bugün öğrendim 125cc ile 150cc motorları aynı yanlız bazı parçaları değişikmiş bu yüzden fazla yakarmış bunu söyleyen Adana junlin servis ustası hiç gerek yok dedi 1500cc motora birazdaha büyük o kadar dedi peki sizlerin fikirleri nedir bu konuda...
    Saygılar....

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    enis sana katılıyorum.raptor666 dostum kanunide komple çin sadece mz motorları türktü.ama gebzeye tesis açacakmış

Motosikleti
    yaw kanunide kombassanın fabrikalarında türkiyede üretiliyo yanılmıyosam söylentiler dolaşıyo mondialde nazillide üretilecekmiş fabrika hazır ama üretim henüz başlamamış tabi bunlar kulaktan dolma bilgiler

eronn dostum yılmaz buralara fazla uğramaz onu sen konyalıların topiinde bulursun benim imzamdaki link e bi tıkla kesin oralardadır

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı eroMM adlı üyeden alıntı
    Yılmzzz mrb ya sen a2 ehliyetini yeni almışsın herhalde raptordan öğrendim bende b ehliyeti var acaba A2 almam için ne gerekir bilgin varsa beni bilgilendirebilirmisin motordan önce ehliyette önemli tabi Mondial rs 151 üzerinde polislerle köşe kapmaca oynamamak isterim
    işte geldim ben heryere uğrarım serkan abi

sağlık raporu, ikametgah, kurs parası, sınav ve harç parası
    sınavdan sonra da emniyet ve trafik için para lazım

kısacası B den A2 almak için 300ytl civarında para lazım. benim sadece kurs parası 100ytl. fiyatını araştır.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    slm arkadaslar ben rs 151 aldım. 10 gunde 546 km yaptım ve aldıgım gunden berı sureklı hız yaptım. ılk baslarda 90 yapıyordu su anda 100 yapıyor bu durum ılerıde duzelırmı benı bılgılendırırsenız sevınırım ıyı akşamlar.

efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    ayrıca tum arkadaslara selamlar ben aranıza yenı katıldım.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Aldığın günden beri sürekli hız yapman hatalı...rodajda daha hassas olursan makinenin ömrü uzar...gerçi bu saatten sonra önemlide değil basmışsın basacağın kadar..dikkat et derim ve her zaman tam koruma..

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    By Captain, sadece arka freni kullanman son derece hatalı. neden ön frenler daha büyüktür sence? söyle düşünmeleisin: hızlanırken motorun ağırlığının cogu arka tarafa biniyor, yavaşlarkende nerdeyse tümü ön tarafta. arka lastigin yükü yavaşlarken cok hafiflediginden arka freni sıkmak: 1 fren etkisini azaltiyor 2 asfalta yeterince yük binmediginden tekerlegin kilitlenip, kayma tehlikesi yükseliyor. bu neden le %70 ön freni %30 da arka freni sıkmalısın.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bu mootora 95 kursunsuzmu koyacagız yoksa 98 kursunsuzmu ben ne aldıgımı bılmıyorum adama kursunsuz dıyorum koyuyor bırını.. bı zararı olurmu
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler