Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    soyle izah edeyim günde yaklaşık 150 km yaptıgımı göz onunde bulundurup 20 tane servise gittigimi düşünürsen ortalama günde 30 a yakın marş basıyrum yani keyfi kullanmıyorum bunu demek istedim şimdi arasındaki bağı anladınmı kardeş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    birşey sormak istiyorum ben motoru aldıgımda on ve arka fren ötüyodu zamanla arka otmemeye başladı ama on hala ötüyo bunun nedeni nedir sizce?

superkaos1300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bugün mondial bayisine gittim rumelihisarındaki mayıs ayında yüzde30 zam gelicekmiş rs151e bilgilerinize...

Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    tabi gelir ben bu motoru ilk cıktıgında 1438 ytl ye almıstım simdi tutnca motor adamlar zam yapar

superkaos1300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm enis51 memnunmusun rs151den

Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    selam kardeş valla 2780 km de motor cillop gibi ufak tefek sorunlar oluyo ama servisim cok iyi her sorunumu hemen cözüyo müthiş bir makina.sende ne var superkaos1300 motor olarak.

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    arkadaslar ben de bugun 151RS almaya gittim ve ne göreyim salcano 150T-10 modelini çıkarmıs adam 2 gün önce 8 tane geldı dedi we gittiğimde kalmamıstı özellik olarak bi tek mondiale göre motoru çok güçlü neden derseniz rs:7.5ps salcano:9.2ps bu farkı siz düşünün..fiyat olarak 60 ytl daha pahalı ancak almaya deger bana satan adam tavsiye etti..sitesi www.salcano.com girin motor bölümüne inceleyin.süperkaos özellikle sen bak daha almamıssın:Dkısacası motor ZÜpPeR
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Alıntı FeRHaT___ adlı üyeden alıntı
    arkadaslar ben de bugun 151RS almaya gittim ve ne göreyim salcano 150T-10 modelini çıkarmıs adam 2 gün önce 8 tane geldı dedi we gittiğimde kalmamıstı özellik olarak bi tek mondiale göre motoru çok güçlü neden derseniz rs:7.5ps salcano:9.2ps bu farkı siz düşünün..fiyat olarak 60 ytl daha pahalı ancak almaya deger bana satan adam tavsiye etti..sitesi www.salcano.com girin motor bölümüne inceleyin.süperkaos özellikle sen bak daha almamıssın:Dkısacası motor ZÜpPeR
    Dostum verdiğin linke hemen baktım...

SALCANO 150T-10
    Teknik Özellikleri:
    Motor Kapasitesi :150 cc
    Araç Boyu :1960 mm
    Araç Genişliği : 715 mm
    Araç Yüksekliği : 1160 mm
    Araç Net Ağırlığı :138 kg
    Max. Güç : 9.2 Hp
    Motor Tipi : Tek Silindir, Hava Soğutmalı, 4 Zamanlı
    Çalıştırma : Elektrik ve Ayaktan Marşlı
    Ateşleme : Elektronik C.D.I.
    Yakıt Deposu : 6.5 Litre
    Akü :12V-6AH
    Fren : Ön: Disk Arka: Kampana
    Ön Lastik :130/60-13
    Arka Lastik :130/60-13

Dediğin gibi bu motorun beygir gücü 151RS'e göre daha yüksek ama fren konusu bitirdi beni! Diğer taraftan Mondial'in arkasında Türkiye'de isim yapmış büyük bir firma var; UĞUR. Yani motoru satın aldıktan sonra servisini de düşünmek zorundasın...

Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    arkadaş sen modial 151rs den şaşma bak cillop gibi diyom ben cok memnunum

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800

151 rs istanbulda alanlar

Arkadaşlar allah aşkına biri bana 151rs alabileceğim istanbulda bir bayi adı versinler heriflere uyuz oldum kimse indirim yapmıyor bana indirim veya hediyeler verebilicek bir bayi verebilirseniz hemen gidip alıcam acil lütfen hemen almak istiyorum
    Millet hep ucuz almış ama hep izmir yada istanbul dışından istanbulda boyle ucuz yerler yokmu trink para nakit vericem.
    Konunun aciliyeti önemlidir yardımlarınızı rica ederim.

tego - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben yeni bir 151 rs kullanıcısıyım 2 saattir baştan beri yazışmaları okuyorum açıkçası gözüm korktu acaba almaktan vazgeçsemmi diye düşünüyorum bu arada rumelihisarüstündeki bayii çok iyi gençten biri çok yardımcı oluyor bayağıda iyi hdiyeler veriyor.
    Yaşa Yabgu POLAT

Motorin arkadaşa sormak istiyorum bütün bu sorunları yani kısaca ayna düşüyor,motor 15 defada çalışıyor veya yazdıklarından hatırladığım kadarıyla bir gün stop etmemişti buji kablolarını çekmiştin bunlar için servise gidince servise ödeme yapılıyormu karbiratörü değiştiren bile var.Daha teslim almadım ama benim grenajlarda yerine oturmamıştı üstelik bende bu işlerden hiç anlamam tam apartman çocuğuyuz yani gerçi yaşım 35 oldu ama ben cart deyince servise gidecem astarı yüzünden pahalıya gelmesin.

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar allah aşkına biri bana 151rs alabileceğim istanbulda bir bayi adı versinler heriflere uyuz oldum kimse indirim yapmıyor bana indirim veya hediyeler verebilicek bir bayi verebilirseniz hemen gidip alıcam acil lütfen hemen almak istiyorum
    Millet hep ucuz almış ama hep izmir yada istanbul dışından istanbulda boyle ucuz yerler yokmu trink para nakit vericem.
    Konunun aciliyeti önemlidir yardımlarınızı rica ederim.
    http://www.ugur.com.tr/mondial/bayiler.htm
    http://www.mondialmotosiklet.com/bayiler.htm

aidikurt Arkadaşım;
    Madem sende peşin alacaksın, sana bi tavsiye;
    Yukarıdaki linke bir bak (her ikiside aynı, mondial'in resmi sitesi)
    İstanbul bölümünü yazıcıdan çıkar, kağıdı önüne koy, hemen hemen yada sana uygun olan bölgelerdeki bütün bayiileri ara. Hepsine sor, peşin alacağını belirt.
    Bayiiler arasında çok farklılık olabiliyor. Çünkü hediye giderlerini bayiiler kendileri karşılıyor. Kimisi kask, kimisi eldiven, kimisi branda, kimisi alarm veriyor.
    Ben, uzun uzun araştırma sonucu İzmir'deki bir bayiden 1.450 YTL Peşin ve Kask ile eldiven hediyeli aldım. Sanırım çok uygun bir fiyat!
    Yalnız biraz acele edersen sanırım daha iyi olacak. Kimi bayii Martta gelecek partide, fiyatların 1.700 ytl olacağını söylüyor. Burada bir arkadaşımız da Mayısta fiyatların %30 zamlı olacağını belirtmiş!
    Herkese keyifli sürüşler...

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı tego adlı üyeden alıntı
    Motorin arkadaşa sormak istiyorum bütün bu sorunları yani kısaca ayna düşüyor,motor 15 defada çalışıyor veya yazdıklarından hatırladığım kadarıyla bir gün stop etmemişti buji kablolarını çekmiştin bunlar için servise gidince servise ödeme yapılıyormu karbiratörü değiştiren bile var.Daha teslim almadım ama benim grenajlarda yerine oturmamıştı üstelik bende bu işlerden hiç anlamam tam apartman çocuğuyuz yani gerçi yaşım 35 oldu ama ben cart deyince servise gidecem astarı yüzünden pahalıya gelmesin.
    Dostum,yazdıklarımı okumuşsun ama yeniden belirteyim.Ben henüz ilk bakıma dahi gitmedim.Havalar biraz ısınsın diye bekliyorum.Beğendiğim servis bana bayağı uzak kalıyor.Daha önce bir iki yere alarm sormak için uğramıştım.Bir tanesinin ustasıyla bayağı muhabbet ettik.Kafama uygun gibi geldi,kısmetse oraya gidiceem.

Motordan anlamıyorsan ya yakınındaki bir motorcuya gösterecek(buji,gaz teli vs. arızalarında),ya da servisin yolunu tutacaksın mecburen.Parçaların fiyatlarını bilmiyorum ama fazla pahallı olacağını zannetmiyorum.
    Bir servise buji sordum telefonla (ngk) var 5 ytl dedi.Daha sonra oraya birini aldırtmak için yolladığımda ngk buji elinde kalmamış olduğunu farketmiş ve bana bir başka marka bujiyi para almadan özür babında yollayıvermiş.Yani böyle servisler de var.
    Grenaj olayı benim de aynı idi,kendim biraz uğraştım hallettim.Sen almadan önce kontrol et ve öyle kabul etme düzelttir.Karbüratör gerekli ise garantiden değişir.Zira kullanıcının bozamayacağı bir alettir,garantiye girer.
    astarı yüzünden pahalıya gelmesin
    Yüzü 1538 ytl ,astarı ne olur ki
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    selam motorinn kardeş sana bişi sormak istiyom seninde motorunun ana sehpası belli bizaman sonra eskisi gibi rahat kalkmamaya başlıyomu yani ilk zamanlar tek ayakla rahatlıkla kalkıyodu simdi biraz daha zorluyo bu sorun başkalarındada varmı onu sormak istedim herkese saygılar...

arkadaşım saol ben motoru rumelihisarındaki bayiiden aldım yarın teslim alacam kısmetse mecidiyeköydeki servisi söyledi bu konuda bir bilgin varmı

Alıntı enis51 adlı üyeden alıntı
    selam kardeş valla 2780 km de motor cillop gibi ufak tefek sorunlar oluyo ama servisim cok iyi her sorunumu hemen cözüyo müthiş bir makina.sende ne var superkaos1300 motor olarak.
    Enis kardeş senden bir ricam var ben daha motoru teslim almadım ve bu konuda acemiyim hemde bayağı acemiyim sen sevisinden memnunmuşsun servisin adresini ve telefon numarasını verirmisin çünkü okuduklarım kadarıyla motor çok beğeniliyor ama bayağıda sorunlar çıkıyor e malum bizde apartman çocuğuyuz bu işlerden hiç anlamıyoruz birşey oldumu devamlı servise gidecez kazıklamayan adamı enayi yerine koymayan yardımcı olacak bir servis arıyorum yardımcı olursan sevinirim.
    Yaşa Yabgu POLAT

Alıntı sorprendente adlı üyeden alıntı
    motor iyi güzel hoşş kötüye anlamayın ama benim rs 151 daha 100 km patlak verdi benzin akıtmaya başladı servise gittim söyledim ve anında benzin filtresini degiştirdiler servisim çok iyide ugur parçaları çok geç gönderiyo birde 151 rs iki kişi ile kalkışlarda bile 125 lere meydan okuyo daha rodajda ben motoru 1500 ytl ye aldım alacaklara duyurulur pazarlık yapın fiyat bile kırıyorlar o fiyata ilginç acaba diyorum motorun egzos manifoldunu falan degiştirsek biraz daha performans alırmıyız tabi olursa ..birde motordan tıkırtılar geliyo fren yapınca önden yavaş kaltıgımda ise arkadan tıkırtılar geliyo ayak marş pedalından geliyo fark ettim.motor gayet iyi ama kablolar dı motorun birtakım yerleri yeniden elden geçmesi gerekiyo öyle basit seyler biraz acele yapmışlar motoru galiba bazı parçaları bile öyle uyduruktan takıp bırakmışlar...ama aklında 151 rs düşünüp te karar veremeyenlere söyleyim motor Dikkat çekiyo sesi mükemmel az harcıyo benzini merak etmeyin depo yu doldur keyfine bak rahatlıgı ise orta sefiye süspansiyonlar ilk basta sert olabilir bide kış belki ondan frenler harika ikisini eşit sıktıgınız zaman durmamak gibi bir lüksü olmuyor üstelik kaymıyorda.tesekkürler 151 rs siyah aldım eger sorusu olan varsa cevaplarım birdaMOTORNN kardese bu muayenede bizde her sene 81 ytl verecekmiyiz 60 ytl vergisi var zaten bid 81 milyon dahamı verecegiz ..
    selam arkadaşım 3 gündür bu forumu okuyorum çünkü çok araştırmalardan sonra 151rs almya karar verdim ve aldımda kısmetse yarın teslim alacam fakat bu konuda acamiyim ilk defa motor sahibi olacam gençliğimizde çok bindik ama hiç sahibi olmaya niyetlenmemiştim .Sizlerin yazılarını okuyunca güzel motor olduğunu anladım ama bayağıda sorunlar çıkıyor ufak tefekte olsa özellikle motorinin yazılarından çok faydalanıyorum bu forumun lideri gibi saolsun bu konuda acami olduğum için bana beni kazıklamayacak yardımcı iyi niyetli servis lazım çünkü bu söyledikleriniz doğruysa bayağı işim düşecek bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim.
    Yaşa Yabgu POLAT

Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    valla tego kardeş servisin yerini soylerim ama ben izmirde oturuyorum sanırım sen istanbuldasın.bu yuzden biraz uzak kaçar galiba sana.ama izmirde olupta servis sorunu yaşayanlara yardımcı olabilirim.

Alıntı superkaos1300 adlı üyeden alıntı
    beyler etilerde kaya motor var hiç bir bayinin vermediği hediyeler veriyo ama nasıl hediyeler diğer bayiler hediye 50 ytllilk kask veriyo bu bayidede veriyo artı çelik kilit bide eldiven veriyomuş aynı fiyata 1538 alan veya bilen birisi haber verirse sevinirim.hafta sonu bakmaya gidicem..
    Arkadaşım bende motoru ordan aldım daha doğrusu pazartesi teslim alacam kısmetse .Ordaki yetkilinin adı Hakan çok iyi bir çocuk çokta yardımcı oluyor.Bana motor 1.800 e mal oldu bunu yanında arka çanta safebet,kask,motor örtüsü ve kilit aldım hediye olarak ama çocuğa gına getirdim bu şartlarla herkese verdiğini zannetmiyorum bide ben peşin aldım belki onunda etkisi olmuştur.İyi şanslar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler