Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmus gürsu böle daha iyi zaten düz renk
    teşekkür ederim bencede böylesi daha iyi ilk başta orijinali gibi boyatcaktım sonra dedim düz mavi olsun hem daha bi farklı olur hemde zahmet olmaz diye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenajlarım boyandı çok güzel oldular masmavide renkte aynen uydu kurumasını bekliyorum bitmiş halinin de resimlerini eklicem
    kardeşim eline koluna sağlık gerçekten güzel olmuş bende düşünüyordum biri yapsada görsek diye iyi olmuş gerçekten saygılar
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

Motosikleti
    CBR600F
    teşekkür ederim ;
    aklınıza takılan bişi olursa elimden geldiğince yanıtlarım..

Motosikleti
    mondial 151rs
    sımota hava filtresınden bendede war otomobılshopdan aldım eskısını attım gazı kokleyınce manyak bı ses war bide çift abartı egzos yaptım ses harıka oldu zaten ses sisitemıde war foto eklıyecemde bi kaç planım daha war onlarda bıtsın oyle koymaya nıyetım

amortsörlerıde onlerı kestirip tırnak yerlerı war tornada aynısını yaptırırsın o kadarda pahalı olmaz tahmınım bu

hava filtesını alırsan bi tanede benzin filteresı al lazım olacak boşta kalan hava tahlıye hortumuna takacaksın yoksa rolantıde cok ses cıkıyo

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gürsüs kardeş sağol resimler için, ve geçmiş olsun tabi, resimleri sanırım kaza yapmadan önce çekmiştin, resim harika çıkmış hakketen eline sağlık, fakat mavi-siyah olduğundanmıdır nedir çakma sticker gibi duruyor, fakat işimi görür elbette çok sağol, ve yeni boyalar iyi olmuş, ben şuanda o işe giremiyoum, çünkü kırık olan bölümleri var özellikle ön sağda...

Ve bu arada egsozu komple değiştirmek istiyorum arkadaşlar kaça mal olur bilen varmı, değiştirmekken bikere güzel birşey alayım diyorum, egsozun perçinleri filan çıktıda titriyor, vida atsam zamanla çıkıyor filan ondan değiştireceğim.
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben baktım linkler sağlam
    hatta imageshack tan resmide ekliyeyim
    http://www.hepsiburada.com/ekoyak-18...m092074#tablnk

Bu ürünü tavsiye edermisiniz...

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gursus kardeş sağol resimler için, ve geçmiş olsun tabi, resimleri sanırım kaza yapmadan önce çekmiştin, resim harika çıkmış hakketen eline sağlık, fakat mavi-siyah olduğundanmıdır nedir çakma sticker gibi duruyor, fakat işimi görür elbette çok sağol, ve yeni boyalar iyi olmuş, ben şuanda o işe giremiyoum, çünkü kırık olan bölümleri var özellikle ön sağda...

Ve bu arada egsozu komple değiştirmek istiyorum arkadaşlar kaça mal olur bilen varmı, değiştirmekken bikere güzel birşey alayım diyorum, egsozun perçinleri filan çıktıda titriyor, vida atsam zamanla çıkıyor filan ondan değiştireceğim.

http://www.hepsiburada.com/ekoyak-18...m092074#tablnk

Bu ürünü tavsiye edermisiniz...
    teşekkür ederim;
    önemli değil dostum herzaman yardımcı olmaya çalışırım, bu arada sticker ın resmini ben çekmedim sadece linkteki resmi siteye ekledim
    verdiğin link çalışmıyor ama alıntıyla cevaplarken ekoyak tasarruf aparatı olduğunu gördüm linkte yazıyodu eğer ondan bahsediyosan alma sakın. işe yaramıyormuş...

gursus
    güzel olmuş ama öntarafla biraz uyumsuz olmuş tüm gri yerleri mavi yap derim bnce ama süper bolede

En sonunda bende motorla kaza yaptım, 5. ayımıza varamadan çarptık.

Valla arkadaşlar dün İstanbul'da Çakmak'ta biryerlerde araba ile çarpıştık, motorda 2 kişi idik, ben kullanıyordum, hızım 40 civarı ve hafif bayır yukarı gidiyorduk, önümde 10 metreye yakın mesafede bi araç gidiyordu birden sağa çeker gibi direksiyon kırdı sağa yaaşlayarak yanaştı ve tekrar sola kırdı "sinyalsiz" tamda orda sola dönecek bir sokak var oraya girecek zannettim, firene bastım fakat motor kaydı, biraz yavaş çarpıştık, bizde adamda bişi yok, onun kaporta biraz çizildi benimde motor, zaten sağda öncede kalma silikonla kapadığım kırık vardı bi o attı birde sola yattığından ön grenajda çizilme oldu okadar.

Adam %100 suçlu idi baştan sinyal verse ben zaten dikkatli gidiyordum sinyali girsem daha yavaşlardım ve dönmesine müsade ederdim, adam zaten sola değil 180derece geri dönecekmiş, neyseki önemsiz bir kazaydı ve adam çok çok özür diledi, fakat daha dikkatli olmak gerek tabiki, özürle bitmiyor bugün bize denk gelir yarın bi çocuğa denk gelir Allah göstermesin araba altında kalır.

Kazadan sonra motoru çalıştırdım fakat km ve devir göstergelerinin bulunduğu yerdeki aydınlatma ışığı çalıştırırken acayip şekilde parlayarak çalıştı ve sanırım akünün enerjiyi aldı, daha sonra bi kenara çektik motoru çalıştırmaya çalıştım akü nerdeyse bitik gibi oldu (sağlam akü). Akü takılı iken ayaktan nerdeyse 50 kez marj yaptım çalışmadı, aküyü çıkarıp ayaktan bi süre sonra çalıştırdım, gidip benzin aldım, benzin aldığım yerde yine aynen akü ile çalışmadı ve söktüm çalıştı, yalnız ayaktan çalıştırıp, aküsüz gaz verdiğimde km devir aydınlatma ışıkları nerdeyse sanki 5 kat daha güçlü yanıyor. Çalışır vasiyette aküyü takıp bakıyorum ışık normale dönüyor, sizce bu aküyü şarj etmem için nekadar motoru sürmem gerekir, şimdi çıkıp denesem sanırım yine anca ayaktan çalışacak..

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Oto elektrikçiye götür baktır. Servisler elektrikten pek anlamıyor gibi. Bir tane kırık kablo yüzünden 2 üç gün tırmalayıp, regulatör denerken tesisatı komple yakacaklardı az daha.
    Hem akünü dışarda şarj ettirirsin hem de tesisatı, dinamoyu falan da kontrol ederler.
    Akü iyice bitik değilse, 4-5 km gezdikten sonra marşa 2-3 defa basıabiliyor kısa kısa..

Motosikleti
    Mondial 151RS
    En sonunda bende motorla kaza yaptım, 5. ayımıza varamadan çarptık.

Valla arkadaşlar dün İstanbul'da Çakmak'ta biryerlerde araba ile çarpıştık, motorda 2 kişi idik, ben kullanıyordum, hızım 40 civarı ve hafif bayır yukarı gidiyorduk, önümde 10 metreye yakın mesafede bi araç gidiyordu birden sağa çeker gibi direksiyon kırdı sağa yaaşlayarak yanaştı ve tekrar sola kırdı "sinyalsiz" tamda orda sola dönecek bir sokak var oraya girecek zannettim, firene bastım fakat motor kaydı, biraz yavaş çarpıştık, bizde adamda bişi yok, onun kaporta biraz çizildi benimde motor, zaten sağda öncede kalma silikonla kapadığım kırık vardı bi o attı birde sola yattığından ön grenajda çizilme oldu okadar.

Adam %100 suçlu idi baştan sinyal verse ben zaten dikkatli gidiyordum sinyali girsem daha yavaşlardım ve dönmesine müsade ederdim, adam zaten sola değil 180derece geri dönecekmiş, neyseki önemsiz bir kazaydı ve adam çok çok özür diledi, fakat daha dikkatli olmak gerek tabiki, özürle bitmiyor bugün bize denk gelir yarın bi çocuğa denk gelir Allah göstermesin araba altında kalır.

Kazadan sonra motoru çalıştırdım fakat km ve devir göstergelerinin bulunduğu yerdeki aydınlatma ışığı çalıştırırken acayip şekilde parlayarak çalıştı ve sanırım akünün enerjiyi aldı, daha sonra bi kenara çektik motoru çalıştırmaya çalıştım akü nerdeyse bitik gibi oldu (sağlam akü). Akü takılı iken ayaktan nerdeyse 50 kez marj yaptım çalışmadı, aküyü çıkarıp ayaktan bi süre sonra çalıştırdım, gidip benzin aldım, benzin aldığım yerde yine aynen akü ile çalışmadı ve söktüm çalıştı, yalnız ayaktan çalıştırıp, aküsüz gaz verdiğimde km devir aydınlatma ışıkları nerdeyse sanki 5 kat daha güçlü yanıyor. Çalışır vasiyette aküyü takıp bakıyorum ışık normale dönüyor, sizce bu aküyü şarj etmem için nekadar motoru sürmem gerekir, şimdi çıkıp denesem sanırım yine anca ayaktan çalışacak..

geçmiş olsun kardeş
    [img]http://img124.imageshack.us/img124/7861/adszoo1.png[/img]

Tamam akü işini yol yaparak halletim, 30km filan yol yaptım şarj oldu.

Sağolun arkadaşlar ufak kazaydı ucuz atlattık.

Motosikleti
    mondial 151rs
    buyuk gecmiş olsun dahada kotu olabılırdı ALLAH korumuş yanı

artık bu 4 teker ve ustunlerını kasap olarak gormeye başladım

Motosikleti
    151 rs olacak inş.
    slm arkadaşlar ben bu siteye daha yeni üyeyim motor hakkından fazla bir şey bilmioyrum daha 15 yaşındayım bu plaka felan işleri nasıl oluyor bilgilendiirirseniz sevinirim bide ehliyet felan cok gereklimi acaba burda kimsenin ehliyeti yok valla

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı sivaslı_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben bu siteye daha yeni üyeyim motor hakkından fazla bir şey bilmioyrum daha 15 yaşındayım bu plaka felan işleri nasıl oluyor bilgilendiirirseniz sevinirim bide ehliyet felan cok gereklimi acaba burda kimsenin ehliyeti yok valla
    önce yaşını bekle al ehliyetini bende senin yaşlarında almıştım motoru çok zor oluyor, ehliyet şart anlıyacağın...

Motosikleti
    151 rs olacak inş.
    ewt ölede zaten yazın felan almayı düşünüyorum o zamana 16 yaşında olcam 17 den gün almış oluyorum 1 sene sonrada ehliyet allah izin verirse buralarda salcano bide bisan cok ama ben mondial 151 rs almayı düşünüyorum sizce hangisi

ewt. ama ben sneeye alcam yazın yani o zamana 16 yaşında oluyorum 1 sene sonrada ehliyet alırım anlıcan yani daha var ama şimdiden hazırlanıyorum erkende olsa ben kocaeli karamürselde oturuorum buralarda bisan ve salcano kullanılıo ama ben mondıal almayı düşünüyorum sizce hangisi acaba

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    Alıntı sivaslı_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşım hoş geldin yaşını bekle ehliyetini al motorda o saydıkların arasıdan fazla fark yok ama mondial ben ve bir çok arkadaşım kullanıyor biz memnunuz mondial iyidir rs hs zc güzel modeller mondialda aralarında seçim senin
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

Motosikleti
    150 ZC
    Tamam akü işini yol yaparak halletim, 30km filan yol yaptım şarj oldu.

Sağolun arkadaşlar ufak kazaydı ucuz atlattık.
    Allah beterinden korusun verilmiş sadakan varmış trafikte herkesin kör olduğunu, düşümek lazım
    bence öyle çünkü motorları görmüyorlar. .

Motosikleti
    151 rs olacak inş.
    yazın çalışmayı düşünüyorum öyle alcam yazın 16 gircem alana kadar baya zaman gecer ondan sonrada ehliyeti alırım yani daha var almaya trafikte felan sürmem zaten ehliyeti alana kadar sahilde oturyoruz çarşıya felan giderim bide gezmek için anayola felan cıkmam ehliyetsiz mondial alcam bu resimdeki sivastaki bir arkadaşın motoru yeni aldı yazın almış daha motor tam acılmamıs ayarlarını felan yaptırdıktan sonra benzini az yakmaya başlar diodu ona da danıştım biraz

Motosikleti
    Mondial 151 RS
    selamlar

dün akşam gidip Mondial 150 RS motoruma kavuştum. Plakası daha birkaç gün sonra çıkacak ama ben Sarıyer'den Bahçeköy'e kadar kullandım öyle. Hatta yunuslar vardı, bir kamyonun arkasına saklanarak kaçtım yanlarından.

Çok güzel bir motor. Ama 500 km'ye kadar 50'yi geçmeyecekmişiz. Neyse ben 50 km yaptım bile buralarda gezerek. yakında biter.

Her şey çok güzel motorda, ama sağa doğru kırıp biraz sert fren yaptığımda sağ ön taraftan acayip bir ses geliyor. Plakayı almaya gittiğimde göstereceğim.

Şimdilik bu kadar.

Motosikleti
    MONDİAL 150cc HS RACİNG MOTORS (kırmızı)
    Alıntı Itouch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar

dün akşam gidip Mondial 150 RS motoruma kavuştum. Plakası daha birkaç gün sonra çıkacak ama ben Sarıyer'den Bahçeköy'e kadar kullandım öyle. Hatta yunuslar vardı, bir kamyonun arkasına saklanarak kaçtım yanlarından.

Çok güzel bir motor. Ama 500 km'ye kadar 50'yi geçmeyecekmişiz. Neyse ben 50 km yaptım bile buralarda gezerek. yakında biter.

Her şey çok güzel motorda, ama sağa doğru kırıp biraz sert fren yaptığımda sağ ön taraftan acayip bir ses geliyor. Plakayı almaya gittiğimde göstereceğim.

Şimdilik bu kadar.
    hayırlı olsun motorun yagmurlu günlerde dikkat et fazla yatırma motoru virajlarda sonra kalkamazsın ilk mesajında hayırlı olsun
    [B] Kaderinde Varsa Tecavüze Uğramak,Çırpınmayı Bırak Keyfine Bak [/B]OTURARAK ZAFERE ERİŞEN TEK CANLI TAVUKTUR
    [B]31 L 6351[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler