Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    valla motorumu büyük konuşmayım hiç bişeye değişmem ailem hariç o benim parçam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    yoook canımm... walla ben o kadar deilimm, gerçi aldıgım her şeyi mont kask sırt çantası motorun rengine uygun alıyorum ama sonuçta bir vasıta benim gözümde. beni bir yerden bir yere götüren şirin bir dost o hehe

şu ana kadar ki en büyük masrafım ona bir çift sağlam pabuç almak olacak

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    güzelll güzelll
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    baBAha abi motora iyice alış benim gibi ekmek teknen bile o olsun en bunaldığın anlarda seni o rahatlatsın yaptığı yolla o kadar olursun

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar, hararet göstergesi takdıran veya bu konuda araştırma yapan varmı? Hava soğutmalı motorlar için olanlar varmı, bilgisi olan aydınlatırsa iyi olur. Bu yaz çok sıcak olacak. Harareti kontrol altında tutmamız faydalı olur.
    Orhan KÖNİ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    hava soğutmalı motora hararet göstergesi takmanın pekte kolay olabileceğini sanmıyorum, sonuçta su soğutmalıda derece suyun içinde duruyo, bunda nerde duracak nasıl ölçecek, gösterge nerde duracak falan filan..... bence en basit yolu motoru sıkıştırdığınızı düşündüğünüz zamanlarda biraz rölantide gitmek, servislerdeki yeni kalın yağı kullanmak vs. yoksa her makina sıcakta zorlandığında ısınıp hata vermeye mahkumdur

Motosikleti
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava soğutmalı motora hararet göstergesi takmanın pekte kolay olabileceğini sanmıyorum, sonuçta su soğutmalıda derece suyun içinde duruyo, bunda nerde duracak nasıl ölçecek, gösterge nerde duracak falan filan..... bence en basit yolu motoru sıkıştırdığınızı düşündüğünüz zamanlarda biraz rölantide gitmek, servislerdeki yeni kalın yağı kullanmak vs. yoksa her makina sıcakta zorlandığında ısınıp hata vermeye mahkumdur
    aynen katılıyorum

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    dün motorumu 4.000 bakımına götürdüm arkadaşlar
    motordaki çekiş düşüklüğünü ustama bildirdim
    açar bakarız eğer baskı balatadan ise malzemeler 75 işçilik 25 dedi.
    sizce nasıl fiyatı yada fiyatlardan haberdar olan varmıdır
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    baskı balatanın içinde neler var ? bana göre pahalı ama servis fiyatları bilmiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorumu satıyorum, ilgilenenler için

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-bakimli/detay
    Bende Tekirdağlıyım Tekira Avm'nin tam yanında oturuyorum Köprübaşında motor temiz inş alıcı bulursun..

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    [QUOTE=!Lk£®;2088477]dün motorumu 4.000 bakımına götürdüm arkadaşlar
    motordaki çekiş düşüklüğünü ustama bildirdim
    açar bakarız eğer baskı balatadan ise malzemeler 75 işçilik 25 dedi.
    sizce nasıl fiyatı yada fiyatlardan haberdar olan varmıdır [/QUOTE

baskı balta dediği debriyaj balatası buda arka varyatörün içinde 15 -20 liralık bir malzeme debriyaj balatası ben komple kapağın içindeki çeki aksamlarının hepsini değiştirttim debriyaj balatası arka - ön varyatör - kayıs + işçilik 150 bence çok pahalı sadece debriyaj balatasını değiştirecek ise

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

Alıntı ISEPULTURAI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Tekirdağlıyım Tekira Avm'nin tam yanında oturuyorum Köprübaşında motor temiz inş alıcı bulursun..
    kardeş bende banarlıdan bilirmisin
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, hararet göstergesi takdıran veya bu konuda araştırma yapan varmı? Hava soğutmalı motorlar için olanlar varmı, bilgisi olan aydınlatırsa iyi olur. Bu yaz çok sıcak olacak. Harareti kontrol altında tutmamız faydalı olur.
    karterin uygun bi tarafına tornacıda diş açtırıyorsun sonra müşürü oraya monte ediyorsun kabloyla saat takım halinde satılır 120 derecelik göstergeler işine yarar ama bu iş zor ve meşaketli ayrıca pek işe yaradığına hiç şahit olmadım birde zaten rslerde böyle birşeye gerek yok sıkıştırmadıkça hava soğutma yeterlidir kolay kolay üst derecelere çıkmaz çıksada hemen çekişten düşer anlarsın hızını düşürür veya 5 10 dakıka stop edip beklersin kendine gelir bide gerekli olsaydı fabrikası hararet göstergeli yapardı değil mi? hiç bu işe bulaşma taktırdığına pişman olursun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karterin uygun bi tarafına tornacıda diş açtırıyorsun sonra müşürü oraya monte ediyorsun kabloyla saat takım halinde satılır 120 derecelik göstergeler işine yarar ama bu iş zor ve meşaketli ayrıca pek işe yaradığına hiç şahit olmadım birde zaten rslerde böyle birşeye gerek yok sıkıştırmadıkça hava soğutma yeterlidir kolay kolay üst derecelere çıkmaz çıksada hemen çekişten düşer anlarsın hızını düşürür veya 5 10 dakıka stop edip beklersin kendine gelir bide gerekli olsaydı fabrikası hararet göstergeli yapardı değil mi? hiç bu işe bulaşma taktırdığına pişman olursun
    huska sence stop edip beklemek mi daha çabuk düşürür harareti yoksa çalışır halde bekleyip fanın dönmesi mi?? bu arada gaz vermeyince fan dönüyor mu onuda bilmiyorum

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    huska sence stop edip beklemek mi daha çabuk düşürür harareti yoksa çalışır halde bekleyip fanın dönmesi mi?? bu arada gaz vermeyince fan dönüyor mu onuda bilmiyorum
    aga gaz versende vermesende fan döner.ayrıca stop etmesende motor rolantide soğur yalnız stop edilirse hareket olmayacağından soğuma daha kolay olur.uzun süreli sıkıştırılmış her motor normalden fazla ısınır.ondan sonra contam patladı yağ kacırıyor cekısten dustu ılk gunkü gibi değil dıye topic acıyor mıllet

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Benim motorun ruhsatında istiap haddi 01 kişi yazıyor. Motorum 2006 model, sizin ruhsatlarınızda ne yazıyor?
    Orhan KÖNİ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Benim motorun ruhsatında istiap haddi 01 kişi yazıyor. Motorum 2006 model, sizin ruhsatlarınızda ne yazıyor?
    alla alla ruhsatta mı? hiç ruhsatı incelememişim yaw peki kg olarak kaç yazıyor? benim bildigim 150 kg istihap haddi....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:50 ----------

aga gaz versende vermesende fan döner.ayrıca stop etmesende motor rolantide soğur yalnız stop edilirse hareket olmayacağından soğuma daha kolay olur.uzun süreli sıkıştırılmış her motor normalden fazla ısınır.ondan sonra contam patladı yağ kacırıyor cekısten dustu ılk gunkü gibi değil dıye topic acıyor mıllet
    tmm kardeşim saol en azından fanın döndüğünü öğrenmiş olduk

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    bendekide 2006 aynen 01 kişi yazıyor.yani aslında iki kişi gezdiğimizde kural ihlali yapıyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    çooook enteresan bir saçmalık... motorun 2 kişiyi taşıyacak gücü de var, 2. kişiye oturacak yeri de

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    2 degıl 3 kısıde tasır ama tehlıke arz ettiği için tek kişi kullanılması uygun görülmüş ama kımsenın buna uyduğu zaten yok. ki bende 2 motorumu kız arkadasımla kullanıyorum devamlıyani ben uyamıyorum bu kurala

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    ben bunun kural falan olduğunu zannetmiyorum, bence bir yanlışlık yada motoru emniyetin yanlış değerlendirmesi.. kıçı başı düzgün durmayan SS lere 2 kişi binebiliyorsa yayla gibi koltuğu olan scooter a haydi haydi biner. ayrıca bir trafik polisinin bizim motorları tek kişilik bildiğini de sanmıyorum. bende sürekli kız arkadasımla biniyorum ve günde hiç yoksa 10-15 polisin önünden geçiyorum. çünkü benm güzergah protokol yolu bakanların paşaların en çok kullandıkları cadde den gidip geliyorum TBMM nin önünden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler