Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GIXXER
    Alıntı ADEMAYAZSIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 151 RS yi diyelim ki 1800 YTL ye aldım. Bana başka ne gibi masrafları olacaktır. Tek tek yazar mısınız? Mesela ruhsatı aldığımız yer mi verecek yoksa biz mi alacağız vs gibi.

Teşekkür ediyorum

Arkadaşlar bir arkadaşla anlaştım. İkinci el motor almaya gidiyorum yarın. Resmi işlemlerini hiç bilmiyorum. Neler yapmalıyım söyleyebilir misiniz?

Sonradan dolandırılmayalım çünkü arkadaşı tanımıyorum
    0km aldığın zaman emniyete gidip plaka çıkartıyorsun bide yanılmıyorsam 30ytl ye sigorta yaptırıyorsun.plakan çıkana kadar bayiinin sana verdiği sevk irsaliyesini kullanabilirsin.
    2.el aldığında önce noterden satışı alıyorsun daha sonra sigortacıya gidip trafik sigortası yaptırıyorsun. Trafik sigortasından sonra da ruhsatı üzerine alıyorsun.anlattığım sıralama önemli. Eğer motorun muayenesi gelmişse sigortadan sonra muayeneyi yaptır bu şekilde emniyete git ve yeni ruhsat çıkar
    #46#_PSYCHEDELIC RIDER_#46#
    İMAM GAZLARSA CEMAAT YANLARR :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar herkese selamlar , bende asya 150t1 almayı düşünüyorum sıfır ve 1850 ytl ye buldum , ancak bi arkadaş daha yazmıştı cevap verilmemiş asya kapanıyo parçasını bulamazsın diyolar ne dersiniz? bunumu tavsiye edersiniz yoksa mondial 151 mi? yakıtı nasıldır? 150 cc olup daha hafif bişey alsam daha verimli olurmu yakıt çok farkedermi? tavsiyelerinizi bekliyorum

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rasity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selamlar , bende asya 150t1 almayı düşünüyorum sıfır ve 1850 ytl ye buldum , ancak bi arkadaş daha yazmıştı cevap verilmemiş asya kapanıyo parçasını bulamazsın diyolar ne dersiniz? bunumu tavsiye edersiniz yoksa mondial 151 mi? yakıtı nasıldır? 150 cc olup daha hafif bişey alsam daha verimli olurmu yakıt çok farkedermi? tavsiyelerinizi bekliyorum
    cup al pişman olma
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    mondial 151rs
    rs bnce guzel bı motor bınıcısıde hayvan gıbı kullanmazsa gzl motor 2,el almıştım bı kaç sorunu wardı onları yaptırdı şimdı 2-3 sorun kaldı onları daha parasızlıktan yaptıramadım
    bişey sormak istiyorum
    kayışın oldugu yerden kalkışta çok ses gelıyo orayı acıp kayışa bıraz su doktum ses kesıldı bide orası pas olmuş oraya nasıl bişey yapmamız gerek acaba ?

bide disk kılıtını ustunde unuttum gaz verınce arka fren sıstemı allah rahmet eylesın ne kadardır acaba balata+fren sistemı =?

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı rasity adlı üyeden alıntı Mesajı göster

asya kapından içri sokma bizim burda kim aldıysa hepsinin belden yani ortadan koptu yolda giderken dahılıyorr 151 rs güzelde çok yakıyor benzin düşmanı bak bende var diye söylemiyorum 150 hs al pişman olmazsın benzin çok az hız desen var ama yinede alasın die sölemiyorum sen bilirsin benimki 15000 km de daha bugüne kadar hiç bir parçası değişmedi tabi genel değiştirilmesi gereken seyler hariç ona göre karar senin hiç bir arıza yapmadı artı birde km ye bak ona göre karar ver birde iyi bir kullanıcıysan diyecek bişi yok

Motosikleti
    mondial 151rs
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asya kapından içri sokma bizim burda kim aldıysa hepsinin belden yani ortadan koptu yolda giderken dahılıyorr 151 rs güzelde çok yakıyor benzin düşmanı bak bende var diye söylemiyorum 150 hs al pişman olmazsın benzin çok az hız desen var ama yinede alasın die sölemiyorum sen bilirsin benimki 15000 km de daha bugüne kadar hiç bir parçası değişmedi tabi genel değiştirilmesi gereken seyler hariç ona göre karar senin hiç bir arıza yapmadı artı birde km ye bak ona göre karar ver birde iyi bir kullanıcıysan diyecek bişi yok
    çok yakıyo dıyosunda 80ı gecme 70efalan gıt bn 5ytlık bnzınle denedım 65-70 km gidito

Motosikleti
    bende ona bakılırsa 6 milyonluk benzinle 110 km gezdim buna ne dersin inanılmaz bişi değilmi inanması çok zor

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    bende ona bakılırsa 6 milyonluk benzinle 110 km gezdim buna ne dersin inanılmaz bişi değilmi inanması çok zor
    banarlı tamamen ayar meselesi ben açıkçası yazılanlara inanmıyorum mondialin sitesindeki hs rs farkı yok sadece hs de rs de çok fazla ortaya çıkan sorunları yok ederek farklı bir isim altında çıkarıldı. grenajları değiştirip bi kaç yerini değiştirp satıyolar bunların hepsi çindeki aynı fabrikadan çıkıyor

Motosikleti
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banarlı tamamen ayar meselesi ben açıkçası yazılanlara inanmıyorum mondialin sitesindeki hs rs farkı yok sadece hs de rs de çok fazla ortaya çıkan sorunları yok ederek farklı bir isim altında çıkarıldı. grenajları değiştirip bi kaç yerini değiştirp satıyolar bunların hepsi çindeki aynı fabrikadan çıkıyor

alakası yok kardeşim ne alaka ister inan ister inan ma çinde toplanmıyor bunlar parçalar halinde geliyor bayilere veriliyor bayiler yani servisler topluyorr

Motosikleti
    CBR600F
    motorunudamı burdaki servisler topluyo bende biliyorum burda toplandığını benimkide demir kasada gelmişti sadece amortisörleri takıyolar direksiyon öndeki ayak koyma yerinde oluyo onu yerine yerleştiriyolar

Motosikleti
    mondial 151rs

karar wersen bı çok dıyo bi az dıyosun ???

slm arkadaşlar bn foruma yeni üye oldum bnimde bir 151 rsm var 5171km civarındayım sorunsuz yola devam (bakımlar düzenli yapıldığından)

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı manyaq151rs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bn foruma yeni üye oldum bnimde bir 151 rsm var 5171km civarındayım sorunsuz yola devam (bakımlar düzenli yapıldığından)
    hoşgeldin dostum

resimlerini eklersen canavarın seviniriz

o nu çözemedim bi yardım etsende yuklesem şu resimleri

vido linki verim bari bu bnim meşur egzostum acuk ateşli emme olacak okadar bunuda deiştirecem yakında http://akilli.tv/video/199505/151-rs...a-izlee!!.aspx

Motosikleti
    mondial 151rs
    ya arkadaşlar acılen bılgı lazım bu 151rs nın far ampulu h kaç diye gecıyo

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı manyaq151rs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o nu çözemedim bi yardım etsende yuklesem şu resimleri

vido linki verim bari bu bnim meşur egzostum acuk ateşli emme olacak okadar bunuda deiştirecem yakında http://akilli.tv/video/199505/151-rs...a-izlee!!.aspx
    dostum sitede açıklaması var araştır istersen bi ben sana yine kabaca anlatıyım http://imageshack.us/ adresine gir gözattan eklemek istediğin resmi bul host it e bas çıkan linklerden en alttakini kopyala msj yazarken ki ekranda resim ekleye tıkladıktan sonra çıkan kutuya linki yapıştır off ömrüm bitti

saol kardeeş ilk denemem [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/5767/grnt002mp2.jpg[/IMG] [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/9951/grnt079ie0.jpg[/IMG] [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/7827/grnt080fj7.jpg[/IMG] [IMG]http://img170.imageshack.us/img170/4061/grnt081cu2.jpg[/IMG]

arkadaşlar bişey sorcam bnim rsmin arkajantı yamulmuştu düzelttirdim ama yıne hafiften yamukluk var bu yamukluğun motor takozlarına vb yerlere zararı olurmu??? deiştirmem gerekmi?

işte bnim canavar[IMG][/IMG]

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    bu ses davasına gelelim bizim için lazım olan şeyler neler şu an için bi açıklarsanız

Motosikleti
    mondial 151rs
    bu habere ınannamıyacaksınız rs -hs-rf modellerının yenı egzosları dagıtılmaya başlandı http://www.mondialmotor.com.tr/AKSES.../HS-RS-RF.html

racing egzoslarına benzıyo aradım sordum daha kımseye baglamamişlar ses hakkında bılgı yokmuş !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler