Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı maviyesilgol adlı üyeden alıntı
    kozmiktohum: istanbulda bana mondial servisi tarif edermisin sancar diye bir servis duydunmu hiç
    sancar diye servis duymadım ümraniyede benim gittiğim servis var orayı sana tarif edebilirim istersen

Servislerin listesi
    http://www.ugur.com.tr/mondial/servisler.htm

benim gittiğim servis ÖZEL İŞ MOTOR ümraniyede

arkadaşlar güzel fikir bencede bütün mondi RS ciler toplansak aktivitelerde bulunsak süper olur en azından birbirimizle tanışmış oluruz !!
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EFE MERT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial rs 151
    selam arkadaşlar!
    Ankarada bana önerebileceğiniz iyi bi servis var mı?
    Marş pedalını kırdım, benim servis baştan savma yapıyo herbişeyi!

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Valla servis bakımını yapan eleman tanıdık olmasa hiç umursamayıp bildiğim en iyi sanayi tamircisine götürüp bakım yaptırırdım o yüzden yok garanti kapsamından çıkıomuş yok bu kapsamda değilmiş yerim öyle işi bunların çoğu adi o yüzden takmayın kafanıza gidin tamirciye başınız ferah

gursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 rs mavi
    Beyler Ben Yeniyim Bende Mavi Rs War Hertarafi Ses Yapiyo S Ervis Zaten Ilgilenmiyo Sizdede Warmi Bole Sorunlar Onu Merak Ettim:(

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS

Herkese selam arkadaşlar

Merhabalar,Beni merak eden dostlara ayrıca selamlar.Merak etmeyin ,mesaj yazmasam da ara sıra girip topiği okuyorum.Beni merak eden arkadaşlar aslında çok basit bulabilirler.Tüyo bu kadar

Görüşmek dileğiyle...
    gaza gelme;kaza gelmesin

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    motorinn abim aşırı özletme kendini )

arkadaşlar motor kullanırken dikkatli olmak gerektiğini birkez daha anladım, 2 gun önce gece 11 de yolsa son gaz gidiyordum, asfalt cok iyiydi, kaymak gibi ) önümde bi araba vardı, niye duruyo bu dedim, bi baktım ki kırmızı ışık yanıyormuş. son anda fark ettim, frenlere asıldım. asılmaz olaydım, motor öyle bi kaydı ki, ben bi tarafa o bi tarafa. kendimi kırmızı ışıkta duran arabanın altında bulmadığıma çok şükrettim, motorda hafif sıyrıklarla atlattı.

ama ne olursa olsun bundan sonra dkkatli olmanızı önerim. benim gibi dalgın bi şekilde hızlı gitmeyin ve her iki frene birden asılıp kalmayın. daha once forumda konusulmustu, fren mesafenizi ve nasıl duracağınızı iyi ayarlayın, gerekirse pratik yapın derim.

Allahtan dileğim hiçbir motorcu kardeşimizin başına kaza bela gelmesin.
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yemzet gecmıs olsun..
    Yeni yine yeniden

ya bi kere motorun adı böle hepsi japon işi ancak asyalar mondiallerin ancak tozunu topluyo bunu unutmayın resimdeki benim motorum kayışında problem olmasına karşın asyalar toz yopluyo

cannibalL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Meraba Bende Yeniyim Buu Sitede Ama 3 Aydir 151rs Kullanicisiyim Motoru Bende Almadan önce Cok Sewmiştim Ama şimdi Pişmanim Desem Yanliş Olmaz Heralde Bu Kadar Ciddi Bi Işte Yani Motorsiklet Işinde çinlilere We Ucuz Mallara Güwenilmiceni Anladim We Bu Motoru Soran Arkadaşlarada Tawsiye Etmiyorum Acikcasi Ben Satmaya Karar Werdim Bi Müşteri Cikasa Satip Güzel Bi Chooper Almayi Düşünüyorum Zarar Etceksemde Ediyim Gerci Motora Yeni Başlamak Içinde Fena Olmadi Hani

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Selam Arkadaşlar;
    Şu anda benim RS151 2500 Km. ve alalıda yaklaşık 3 ay oldu. Dur durak demeden kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Çok büyük problemler yaşamadım Allaha şükür.
    Bir konuda sizi de aydınlatmak istedim.
    Motorun egsozundaki perçinleri bilirsiniz. Bunlar zamanla gevşiyor, araları açıılıyor ve hatta kimisi kopuyor bile! Ve bu gevşek perçinlerden egsozdan gelen zırrrr diye sesten o kadar rahatsız oldum ki!
    Bende bütün perçinleri, kalın uçlu matka yardımıyla (aliminyum koruyucuya zarar vermeden) söktüm. Aliminyum koruyucuyu çıkardım. Kapak ve egsoz gövdesine klavuz yardmıyla cıvata yolları açtım. Biraz kalın olsada büyük çapta cıvata seçtim.
    Şimdi motordan, yani egsozdan tık ses gelmiyor. Sanki motorun sesi bilem değişti!
    Biraz kaba olduğunu düşününler olabilir ama olsun en azından çok sağlam oldu.

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Bence çok süper olmuş fabia böyle daha bir spor olmuş gibi hayırlı olsun...

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    guzel olmus ıste ses gelmıyorya o yeter.. kabada olmamıs zaten
    Yeni yine yeniden

Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Beğendiyseniz ne ala! Tabi egsozdan gelen seslerden yana şikayeti olan arkadaşlara bir faydamız dokunduysa da ne mutlu bana!
    Evet Mondialcii dediğin gibi sanki biraz spor görüntü de vermedi deil! ;)
    Zaten önemli olan da ses gelmemesiydi okan4037. Beğenmenize sevindim...

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    YEMZET kardesim gecmiş olsun
    arkadaslar bizim motorlara benzeyen hareketli bir goruntü resmi buldum asagıda linki veriyorum
    http://www.hemenpaylas.com/download/...rs151.rar.html
    dosyayı indirdikten sonra
    1 bilgisayarımıza installer dosyasını kuruyoruz
    2 cycle isimli dosayı messenger oturumumuz açıkken çift tıklıyoruz
    3 görüntü resminiz artı hos ve seker bir motor
    kabul ediyorum biraz ZAT150 ye benziyo ama önemli olan paylasmak

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selamlar

Fabia arkadaşım eline sağlık yaptığın şeyi burda bizimle paylaştığın için çok teşekkürler ellerine sağlık güzel olmuş..

shouebut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Selamlar,
    Bugün sabah motoru çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde tık tık,tık tık diye bir ses geldi. Hani sinyal yanarken çıkan sesin aynısı.
    Baktım tüm sinyaller kapalı.
    Bir iki sinyali açıp kapattım,dörtlüleri açtım kapattım ama durum aynı.Hala ses geliyor.
    Gittim servise, baktı; "Yıkadın mı motoru?" dedi. Ben de dün yıkadığım için evet dedim. "Sinyal flaşörün ıslanmış, biraz dolaş,kuruyunca geçer.Yıkarken de gösterge bölümüne fazla su değdirmemeye çalış." dedi.
    Pek kafama yatmadı ama hakkaten 10 dk kadar sonra baktım herşey yolunda.Ses mes yok.

Lütfen dostuma yardımcı olun :(

Merhaba Arkadaşlar.. 3 ay önce bende sizler gibi 151Rs dostu edindim.. Köyde oturuyorum hergün 14 kilometre yol yapıyorum yolumuz çok olmasada biraz rampa.. Motorum 250 km kadar herşey çok güzeldi.. *ama motorum artık eskisi gibi gaza bastığımda seri bir şekilde fırlamıyor.. hafiften gazı artırdığımda acaip ses geliyor (motorumu 60 kilometrenin üzerine hiç çıkartmadım) sanki boğuluyormuş ve sonra rahatlıyormuş gibi. 500 km gerekli yağ ve filitre değişimi yapıldı.. ama yine sorun düzelmedi..*ön süspansiyonlar,azıcık kötü yolda hakimiyet inanılmaz zorlaşıyor ve titreme yapıyor (lastik havalarını düşürttüm)..*hava filitresinin oradaki odacıkların birinde sürekli bi sıvı birikiyor benzin gibi kokuyor... *çok ses yaptığı için ayak marşını çıkarttım (servis çare bulamayınca mecburen) ama yine inanılmaz gıcık bir ses geliyor sanki vida pulu düşmüş motor bloğunun içine zırlayıp duruyor *ön lastik tarafında sanki yamukluk varmış gibi balata firene basmadığım zaman bile vick vick diye kesik kesik ötüyor.. dostumu bu akşam 1000 km. bakımına götüreceğim ve servis herzaman ki gibi herşey normal diyecek.. motordan pek anlamadığım için sizlerden yardım bekliyorumm.. (vidalarını 2 günde bir kendim kontrol ederim)

arkadaşlar benim motor 3750 km ama motordan çok iyi anlamıyorum ve bewnim motor 110 km yi geçmiyordu , bu cumartesi biraz zorladım 110 km ye geldi ama fazla zorladım heralde 110 km yken aniden yavaşlamaya başladı bende sağa çektim ondan sonrada birdaha çalışmadı .Kontağı çeviriyorum ama motor tekliyor , ateşleme yapmıyor , pedallada denedim çalışmadı , sorun ne olabilir ? yardımcı olursanız sevinirim , teşekkürler

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Selamlar

Student motorun çok ısınmıştır hava soğutmalı motorlarda ısıncı gaz kesme özelliği varmış ben tam ayrıntısını bilmiyorum ama tahminen çok ısınmadan ötürü gaz kesmiştir.

esed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS151
    Alıntı student adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar benim motor 3750 km ama motordan çok iyi anlamıyorum ve bewnim motor 110 km yi geçmiyordu , bu cumartesi biraz zorladım 110 km ye geldi ama fazla zorladım heralde 110 km yken aniden yavaşlamaya başladı bende sağa çektim ondan sonrada birdaha çalışmadı .Kontağı çeviriyorum ama motor tekliyor , ateşleme yapmıyor , pedallada denedim çalışmadı , sorun ne olabilir ? yardımcı olursanız sevinirim , teşekkürler
    arkadaşım, çalıştıramıyorsan ve çalıştıktan sonra gaz verimli değil ve gazı kestiğin anda istop ediyorsa; egszun yağ akıtmaya başlamış ve motor boğuluyorsa ; benzin musluğunu değiştir...
    :))) [COLOR="Red"]U.F.O. gören masum köylü![/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler