Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    breton mu kaldı yaw:o
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Adana Ceyhanlıyım.3 motordan 2 si Breton.Windy tip oalrak daha iyi.burda 3-5 tane Windy var.Onun için bilgi almak istedim.2 sini Karşılaştırıp yazarsanız sevnirim.en fazla 4 güne alacam İnş.Aklımda daha Sorular var.Windy mi Burda bi ton olan Brton mu..?
    Yardımlarınızı Bekliyorum.Hız var dayanıklık oalrak hangisi.

@Acil112

dostum bişey daha sorucam. acaba sorun şamandıradamı yoksa göstergelerdemi. çünkü tamirci ikisinede baktım sorun yok dedi. ondan hayır gelmicek. en iyisi sorunu bilip ona göre parçayı değiştittireyim

bu motoru yılbaşında almıştım. 9000 km oldu. motor sürekli vites yükseltmek istiyo. ben eski ybr kullanıcısı olarak bu duruma bi türlü alışamadım. viteslere geçiş zaten tam bir fiyasko

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Almaya Karar verdim.wİNDY S kesiciye giriyor mu.Ben az sport yapmaya çalışacam.ön leri filan düşüttürüp.yardımcı olmak isteyen arklar yazarsa sevnirim.

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    hayırlısı olsun bendede var kanka memnunum
    iyi gelişmiş refleksler şanstan daha iyidir...

Alıntı Mustafa001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almaya Karar verdim.wİNDY S kesiciye giriyor mu.Ben az sport yapmaya çalışacam.ön leri filan düşüttürüp.yardımcı olmak isteyen arklar yazarsa sevnirim.
    11000rpm den sonra kesiciye giriyor. ama ön tarafı düşürmeye gerek yok yeterince düşük...
    112ciyiz

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11000rpm den sonra kesiciye giriyor. ama ön tarafı düşürmeye gerek yok yeterince düşük...
    Cahilliğimi bağaşlayın. Bu kesiciye girme olayı otomatik olarak gazı kesen bişey midir? nedir? açıklarsanız sevinirim.

Motosikleti
    Kanuni Windy
    sAGOL Acil112 motoru çok yakın zamanda alacam Aldıgımda her şeyini yapmak istediklerimi yazarım.İyi forumlar.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 2011
    Alıntı ozgurkurdas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Acil112

dostum bişey daha sorucam. acaba sorun şamandıradamı yoksa göstergelerdemi. çünkü tamirci ikisinede baktım sorun yok dedi. ondan hayır gelmicek. en iyisi sorunu bilip ona göre parçayı değiştittireyim
    kardeşim anladığım kadarıyla göstergenin içerisinde benzin göstergesi için ayrı bir mekanızma var km vee devirden bağımsızdır.ve bakır tellerden oluşan hassas bir mekanizma bende var ondan biliyorum baya incelemiştim.oradaki sadece benzin gösterge sarmalını değiştir tabi bulabilirsen yeter.bende var istersen halledebiliriz ama ilk once bu dediğimi aynen servise söle.Birde motosikleti yıkarken alttan KESİNLİKLE su tutmayın ve tanzik kesinlikle .Çünkü km teli girişleri delik olduğundan içine su kaça biliyor bu dediğim tamamen tecrübelirmden kaynaktır.göstergeyi komple dğiştirmene gerekyok AYRICA 10tl benzin sadece kırmızı bir dişi anca geçiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:06 ----------

Alıntı Mustafa001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana Ceyhanlıyım.3 motordan 2 si Breton.Windy tip oalrak daha iyi.burda 3-5 tane Windy var.Onun için bilgi almak istedim.2 sini Karşılaştırıp yazarsanız sevnirim.en fazla 4 güne alacam İnş.Aklımda daha Sorular var.Windy mi Burda bi ton olan Brton mu..?
    Yardımlarınızı Bekliyorum.Hız var dayanıklık oalrak hangisi.
    Onun sebebini söleyim breton windy s den 700 tl uçuz.ama bu uçuzluğunda bir sebebi var tamamen kalite ve hız.amasyadada var çok breton ama inan uçuz oldğundan.windy s ile breton arasında çok fark var en onemlisi rahatlık ve atikliği.Ben yamahada kullandım bir arkadaş demiş anca windyde vites değiştirmek gerekiyordiyor.bunun sebebi çabuk hizlanması ben her ikisinide kullandım biraz tecrubem var.benim motosikletle daha300 km de iki kişii 110 bastım daha gider heralde 20km daha amamotoru mahveden en önemli unsur aşırı devir.Motosikleti aldımda ilk önce viteslere alışamadım ama 500 km den sonra motor baya yumuşadı sıfır motoralanlar bilir motorun parçalarının birbirine alışma zamanı vardır bunu bittiğinde fark edersiniz.

Motosikleti
    Kanuni Windy
    Benim için rahatlık ve motorun tipi önemli bretonalrda tip yok :S Windy S daha etkili bi duruşu var.Siyahı daha hoşuma gitti.Siyah alacam.Bide yakın kimsede motor olmayınca aldıgım motorda vites göstergesinin olmasını istiyordum bundada dijital gösterge varmış.İnş alacam kararımı verdim.
    İyi Forumlar..

EVET Arkadaşlar... bugün SON defa göstergeleri değiştirdim. hiç yıkama vs yapmadım. Direkt bastım Manavgat istikametine. Veee 140 km sonra Hız ve Devir göstergesinin 100 km ve 9000 rpm den sonra YÜKSELMEDİĞİNİ gördüm. Mola verdim ve KANUNİ satış sonrası hizmetlerden Saliha Hanım'ı aradım. Hala yetkili servise gidin vs... diyor. neyse. eve geldiğimde (215km) kontağı kapattım. Tekrar açtığımda benzin göstergeesi YİNE yukarı fırlıyor ve devir/hız göstergeleri seyir halindeyken sallanıyor. Ben bıktım bunu değiştirmekten. Başka problem de yok. böyle kullancm. 6 ayda 23350 km olmuş. Motor TAŞ gibi. böyle bir problem için sağını-solunu açtırmayı düşünmüyorum...
    112ciyiz

Motosikleti
    Arora smart50x
    evet kardeşim bendede windy var sıfır aldım ve çok memnunum

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 2011
    EVET Arkadaşlar... bugün SON defa göstergeleri değiştirdim. hiç yıkama vs yapmadım. Direkt bastım Manavgat istikametine. Veee 140 km sonra Hız ve Devir göstergesinin 100 km ve 9000 rpm den sonra YÜKSELMEDİĞİNİ gördüm. Mola verdim ve KANUNİ satış sonrası hizmetlerden Saliha Hanım'ı aradım. Hala yetkili servise gidin vs... diyor. neyse. eve geldiğimde (215km) kontağı kapattım. Tekrar açtığımda benzin göstergeesi YİNE yukarı fırlıyor ve devir/hız göstergeleri seyir halindeyken sallanıyor. Ben bıktım bunu değiştirmekten. Başka problem de yok. böyle kullancm. 6 ayda 23350 km olmuş. Motor TAŞ gibi. böyle bir problem için sağını-solunu açtırmayı düşünmüyorum...
    Kardeşim büyük ihtimal senin gösterge den değil şamandıranın elektirik aksamındadır problem.kuralkan.net ten istersen bir şamandıra taktır yeni saten ucuz bişi.büyük ihtimal öle düzelir.Bu bikere bendede oldu normalde motoru yeni aldığımda iki kişi 110 ve hızlanmaya da devam ediyordu birgün yokuş yukarı baya dik biyer 70km yaptı sonra kmhız birden 80e çıktı indi ondan sonra böle bişeyy olmadı motoru zorlamıştım bir kere ondan oldu .ama şimdi zorlasamda öle bişey olmadı.BİRDE ÖNEMLİ BİRŞEY SORACAĞIM yeni taktırdığın göstergede eğer mavi renkliyse (en son çıkan) kanuni amblemi varmı sölersen iyi olur.

aslında aklıma bir sebep geliyor ama söylersem motor garantiden çıkabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:48 ----------

göstergeye baktım kanuni amblemi falan yok. Aklıma gelen de şu: motorda takılı olan xenon kit. Acaba elektrik sistemini mi bozuyor?..
    112ciyiz

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 2011
    aslında aklıma bir sebep geliyor ama söylersem motor garantiden çıkabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:48 ----------

göstergeye baktım kanuni amblemi falan yok. Aklıma gelen de şu: motorda takılı olan xenon kit. Acaba elektrik sistemini mi bozuyor?..
    kardaş burda göstergen buyük ihtimal ya far kiti aldığı elektiğrik fazla sistemi bozuyor ama bencekendin cikar dene bi ama sarı ampulu tak öle dene serviste sökerlerse garantiden çikti farklı malzeme kullandın diyebilirler.Bu kanunide sanki ferrari üretiyor üzerinde değişiklik yapamazsin diyor.saten adamlar ençok kaarı motor satıştan değil yedek parçadan alıyor.neyse birde öle dene olmazsa kullan gitsin.ben fazla göstergeyle ilgilenmiyorum ki çünkü diğital değil tam net göstermiyor.mesela ben mootosikleti aldım alalı depoyu hiç fulllemedim, 10tl benzin koyarım genelde 140km yol yapıyorum.onu göz önünde bulunduruyorum.sende öle yapBURAYA PROFİL RESMİ VE NORMAL SAYFAYA RESİM NASIL KOYULUYOR ÖNEMLİ RESİMLER VAR GÖSTERGE İLE ONU GÖSTERMEM GEREK

Motosikleti
    artık yok
    Ben de geçen sene sıfır aldım ve memnunum.Titreşim: sıfır! Çekiş: Harika. Dizayn: idare eder. Netice de bir Çin li. Ama YBR ile CBF 150 nin fiyat,yakıt ve performansı ile karşılaştırılsın, WİNDY S derim. Bugüne kadar motor (2 vites Komar,mobiyllette,pejo,puch,jawa 250,1969 model 250 lik sabit kafa MZ,CZ 180, Jawa 350, 1997 model MZ 301) kullanmış biri olarak Kanuni derim. Çünkü hafta sonları Çorum da kırkdilim mevkii var dağlık bir arazi ve dik bir rampa, çoğunlukla (YBR,Hondası...olan) arkadaşlarla buralardan geçiyoruz ve kanuni en önde. Haaa benim motoru toplarken biraz acele etmişler, o sebeple kablo ve kordonlar yerinde değil bir de sadece ve sadece virajlarda (90-100 km/h de) bence denge de bir problem var gibi bunların dışında süper... Windy gibi tek şaseli motorlarda yüksek sürat dengesizliktir. Ani frende arka tekeri yan tarafınızda görürsünz. Ama (350 cc jawa gibi) çift şaseliler frende de ok gibi gider...

Motosikleti
    Arora smart50x
    iyi motor iyi bu paraya bence çok iyi

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 2011
    EVET KANUNİ ÇİN DE ÜRETİLİYOR OLABİLİR PARÇALARI AMA TÜRKİYEDEKİ 200CC ALTI YÜDE DOKSAN CİNDE ÜRETİLİYOR.AYRICA 90 LA VİRAJA GİRİNCE TOPARLAMASI ZOR DİYORSUNUZ BU DOĞAL.BUNUN MOTOSİKLETLE ALAKASI PEK YOK YERÇEKİMİ TAM ALAKALI SONUÇTA BU 120 KG BİR MOTOR VE BELİRLİ HIZDAN SONRA SATEN YERE ZOR YAPIŞIYOR.BEN110KM TEK BAŞIMA YAPMAYA KORKTUM İKİ KİŞİ YAPTIK AÇIKÇASI.: ÇÜNKÜ MOTOR100KM DE ÇOK HAFIFLIYOR EN UFAK BİR HATA HAYATINI KAYDIRIR

lastikleri değiştirince virajlar daha da rahatladı benim için. Hatta en sevdiğim yol antalya yolunda karacaören barajı civarı. Virajlar mükemmel, otomobillerden hızlı(60-80) gidebiliyorum
    112ciyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler