Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni windy s 125
    benim motorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Windy S 2010
    slm arkadaşlar motorumun vites geçişlerinde bi zorlanma oldu servise götürdügümde ise yagının degişmesi söylendi yagı degişeli daha 900 km olmuş bu defa servise götürmicem yagını kendim degiştirmeyi düşünüyorum hangi marka kaç numara yag önerirsiniz bizim buralar baya sıcak kışında o kadar cok soguk olmaz bide bu sentetik yaglar varmış bilginiz varmı acaba ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı hammet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar motorumun vites geçişlerinde bi zorlanma oldu servise götürdügümde ise yagının degişmesi söylendi yagı degişeli daha 900 km olmuş bu defa servise götürmicem yagını kendim degiştirmeyi düşünüyorum hangi marka kaç numara yag önerirsiniz bizim buralar baya sıcak kışında o kadar cok soguk olmaz bide bu sentetik yaglar varmış bilginiz varmı acaba ?
    15/50 yarı sentetik yağlar bulabilirsen onlar iyidir
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı onur_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum
    Temiz kullanmışsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:52 ----------

Alıntı HaMMeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites geçişlerinin sertleşmesinin nedenlerinden biri yağın özelliğini kaybetmesi diğeride sıcak havalarda (yazın) ince yağ kullanılması 10 40 gibi...
    900 km de yağ özelliğini yitirmez heralde senin yağ ince geliyo heralde...
    Arkadşın dediği gibi yarı sentetik 15 50 yağ çok iyi olur , Tam sentetik yağlar daha kaliteli ama debriyajda sorun çıkarabiliyo ve bizim 125 cc motorlar için iyi deil diyo ustalar..
    Yardımcı olabildiysem sevininirim

Motosikleti
    Kanuni Windy S 2010
    Vites geçişlerinin sertleşmesinin nedenlerinden biri yağın özelliğini kaybetmesi diğeride sıcak havalarda (yazın) ince yağ kullanılması 10 40 gibi...
    900 km de yağ özelliğini yitirmez heralde senin yağ ince geliyo heralde...
    Arkadşın dediği gibi yarı sentetik 15 50 yağ çok iyi olur , Tam sentetik yağlar daha kaliteli ama debriyajda sorun çıkarabiliyo ve bizim 125 cc motorlar için iyi deil diyo ustalar..
    Yardımcı olabildiysem sevininirim

debriyajda ne gibi sorun olcakki teknnik acıdan yag ile debriyajın pek alakası yok gibi bi acıklama yaparsan sevinirim

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    debriyajda ne gibi sorun olcakki teknnik acıdan yag ile debriyajın pek alakası yok gibi bi acıklama yaparsan sevinirim
    motorun debriyajı ıslak yani yağ ile çalışıyor debriyaj plakalarının arasına yağ giriyor yani çalışırken full sentetik yağlar kaçırtma yapabiliyor plakalarda ondan dolayı konması pek tavsiye edilmiyor yarı sentetik en ideal olanıdır saygılar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun debriyajı ıslak yani yağ ile çalışıyor debriyaj plakalarının arasına yağ giriyor yani çalışırken full sentetik yağlar kaçırtma yapabiliyor plakalarda ondan dolayı konması pek tavsiye edilmiyor yarı sentetik en ideal olanıdır saygılar
    Arkadaş çok güzel açıklamış Ben daha önce castrol tam sentetik 10 50 yağ kullanıyordum ama memnun değildim vites geçişleri sert oluyodu yağın ince olmasındandı galiba
    şimdi yarı sentetik yağ kullanıyorum çok memnunum...

Motosikleti
    Kanuni Windy S 2010
    tşk ederim arkadaşlar bilmiyodum ögrenmiş olduk sayenizde artık yarı sentetik yagla dewam
    ALLAH kazasız belasız sürüşler nasip etsin :d

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans olarak iyi olabilir ama görünüş açısından hiçte çekici değil..
    Piyasada biraz yer yapsın bakalım sorun çıkarıyor mu nedir ne değildir daha kolay yorum yaparız..
    bunu bende sevmıyom http://img148.imageshack.us/i/ortasehpa1dw9.jpg/ bu dağa ii

arkadaşlar şu vites sorunu sizdede varmı. mesela 1'den 2'ye atıcağım zaman taş gibi oluyor vites geçmiyor. mecburen boşa atıp öyle 2'ye atmak zorunda kalıyorum herzaman olmuyor ama bazen. arasıdada 2'den boşa geçiyo. neden yapıyo bunu acaba yağını değiştirsem düzelirmi

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı ozgurkurdas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu vites sorunu sizdede varmı. mesela 1'den 2'ye atıcağım zaman taş gibi oluyor vites geçmiyor. mecburen boşa atıp öyle 2'ye atmak zorunda kalıyorum herzaman olmuyor ama bazen. arasıdada 2'den boşa geçiyo. neden yapıyo bunu acaba yağını değiştirsem düzelirmi
    Motorun kaç km de ve hangi numara yağ kullanıyorsun

Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kaç km de ve hangi numara yağ kullanıyorsun
    1150 km'de. motoru 600km'de aldım adamda 400'de bakımı yaptırıp değiştirmiş. yani kaç numara olduğunu bilmiyorum. ama bu sıralar değiştiricem yağı

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı ozgurkurdas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1150 km'de. motoru 600km'de aldım adamda 400'de bakımı yaptırıp değiştirmiş. yani kaç numara olduğunu bilmiyorum. ama bu sıralar değiştiricem yağı
    Benim motorda aynısıydı 2000 km ye kadar vites sorunu oluyodu alışma süresi olduğu için. şimdi ise nadir oluyo . Birde bu sıcaklarda ince yağ koyma( 10 40 gibi ) biraz kalın olsun yağ ve yarı sentetik olsun kullandığın yağ. İnş yardımcı olabilmişimdir kazasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar bizim motorlarda yağ filtresi var galiba? hiç değiştirdinizmi kaç km bir değişiyo Benim motor 3600 km de daha hiç yağ filtresi değişmedi Sizinkilerdemi aynı yoksa

Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar geçenlerde motorumun sübab ayarlarına baktırdım adam depoyu söktü anca öyle kapağı çıkarabildi Bu motoru yapanlar düşünmemişmi sübab ayarı diye bişey var onu yapmak için depoyu söktürmeyelim diye
    Sizde sübab ayarı yaptırdınızmı hiç sizinkindede depo vs söküldümü Saygılarımla...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçenlerde motorumun sübab ayarlarına baktırdım adam depoyu söktü anca öyle kapağı çıkarabildi Bu motoru yapanlar düşünmemişmi sübab ayarı diye bişey var onu yapmak için depoyu söktürmeyelim diye
    Sizde sübab ayarı yaptırdınızmı hiç sizinkindede depo vs söküldümü Saygılarımla...
    vay geri zekalı tamirci vay.....
    üst kapak vidalarını söktükten sonra subaplar belli bir konumdayken kapak rahatça çıkıyor..
    112ciyiz

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay geri zekalı tamirci vay.....
    üst kapak vidalarını söktükten sonra subaplar belli bir konumdayken kapak rahatça çıkıyor..
    İşte bu adamlar ustayım diye geçiniyo birde kanuni bunlara servis diye niteliyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:05 ----------

Allah tan adam olmuyo motoruda indirmemiz gerekiyo demedi

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce bahsetmiştik, Windy S in kronik sorunu olan egzoz vidalarının kırılması konusunda, kırılan vida parçasını çıkarmak için ustaca bir kaynak operasyonu yapılabilecekken, onun yerine motoru indiren servisler de vardı.
    112ciyiz

Motosikleti
    Honda
    guzel motor ....

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650

Yedek Parça

Herkese merhabalar. Geçenlerde küçük bir kaza yaptım. Aslında daha büyük sonuçlar dooğruabilirdi ama ucuz atlattım. windy'mi sola yatırmak zorunda kaldım. ve sol aynam kırıldı. Yine klasik araba sürücülerinin "görmedim" mazertleri. her neyse. Kırılan dikiz aynasının orjinalini internette http://www.yesilyurtmotor.com/yedek_parca.aspx adresinde buldum. Telefonlada görüştüm. 20 TL Kredi kartı ödemesi ile yedek parça tarafıma gönderildi. siparişi verdiğim gün kargoya verdiler. Tavsiye olunur. Herkeze kazasız sürüşler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler