Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 hs
    fiyatı uygun ama tip 10 üzerinden 3
    BaŞkAsInIN izİnDe YürÜyEn, İz BıRaKaMaZ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bak bu da güzel motor ben baya araştırdım. tamamen kendi fikrimi söyleyeyim ybrciler kızmasın. ben ybr alacağıma bunu alırım diyordum. ama cbf bir başka (arkadaş başlık açıp cbf mi ybrmi demiş de topiğimize niye daldın demeyin) bu motor ybr'ye ucuz ve güzel bir alternatif.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    Siyahını al yazılarını sök yamaha yaz Lüleburgazda öle bi Jınlun görmüştün yamaha yazmıştı zor anlamıştık sahibi de doğruladı

Motosikleti
    Gt250r
    Alıntı ersel_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyahını al yazılarını sök yamaha yaz Lüleburgazda öle bi Jınlun görmüştün yamaha yazmıştı zor anlamıştık sahibi de doğruladı
    ybr tipi var hiç anlamazlar :D
    [B][/B]Balıkesir [COLOR="Red"][/COLOR]MT

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ersel_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm arkadaşmda da fengchi vardı yazılarını bile sokmeden honda yazdı depoya .Fengchi yi hiç duymadıımdan ben de yemiştim .Dedim bu da bi model heralde

Şekil: 1-A

Motosikleti
    Gt250r
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm arkadaşmda da fengchi vardı yazılarını bile sokmeden honda yazdı depoya .Fengchi yi hiç duymadıımdan ben de yemiştim .Dedim bu da bi model heralde

Şekil: 1-A
    bence fengchi yazısını çıkartırsın
    [B][/B]Balıkesir [COLOR="Red"][/COLOR]MT

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Motör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence fengchi yazısını çıkartırsın
    hocam cıkcak gibi bi yazı değil o yuzden cıkaramamış.Sanırım boya ile yazılmış.Görürsen bi fengchi incele depo yazısını cok cins yapmışlar

siyah inci fotoları

motoru hiçdüşünmeden alabilirsiniz bir dost tavsiyesiolarakkabul edin

Motosikleti
    windy s 125
    Alıntı abdulkadir44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru hiçdüşünmeden alabilirsiniz bir dost tavsiyesiolarakkabul edin

Motosikleti
    kuba 150-9
    Bu motorlarda vibrasyon ne derece

ne desem

vallahivibrasyon yok denecekkadar azyaniyok düşük viteste biraz basıp6000 deviri falan bulunca sanki hafif oluşuyor ama zannedersem ybr de aynı tepkiyi veriyor ben 25 yıldan beri motor kullanıyorum oldukça iyi diyorum

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    bende birkaç güne windys alacam
    tek takıldığım nokta siyahmı alsam kırmızımı baya bi kararsız kaldım

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bu motorda titreme yok deniyor ama arkadaşım 1 ay önce aldı motor bin km üzerinde ama motorda titreşim var vites araları çok uzun geldi bana
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende birkaç güne windys alacam
    tek takıldığım nokta siyahmı alsam kırmızımı baya bi kararsız kaldım
    hemşerim kırmızısı çok hoş duruyor bayağı dikkat çekiyor. ben alalı 2- 3 hafta oldu memnunum problem çıkarmadı seri açıldıkça hoşuma gidiyor.

fath745 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vibrasyon yok diyen arkadaşlar ya vibrasyonun ne olduğunu bilmiyor yada kağnıdan inip biniyor bu motora.Veyahutta motorlarını karalamak istemiyor.Ama insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz bu şekilde.Ben 1 yıl kadar kullandım şahsen.Fiyat-performans açısından en uygun commuter tarzı motor kabul edilebilir bir yaklaşım olur.Fakat ybr ile cbf ile sakın kıyaslamayın,heleki vibrasyonu yanlış yaparsınız.Ancak tekrarlıyorum parasına göre çok iyi...

Motosikleti
    windy s 125
    Alıntı fath745 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vibrasyon yok diyen arkadaşlar ya vibrasyonun ne olduğunu bilmiyor yada kağnıdan inip biniyor bu motora.Veyahutta motorlarını karalamak istemiyor.Ama insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz bu şekilde.Ben 1 yıl kadar kullandım şahsen.Fiyat-performans açısından en uygun commuter tarzı motor kabul edilebilir bir yaklaşım olur.Fakat ybr ile cbf ile sakın kıyaslamayın,heleki vibrasyonu yanlış yaparsınız.Ancak tekrarlıyorum parasına göre çok iyi...
    fatih dostum galiba ufak bir yanlış anlaşılma oldu. eski windy de dediğin doğru titreşim vardı ama ben 2009 şubatından beri windy s kullanıyorum ve titreşim denen şeyi bilmiyorum çünki motorum titremiyor. titreşim denen şeyi belki birçoğunuzdan iyi biliyorum tam 4 sene boyunca jawa kullanmış adamım ben. elimden ybr de geçti gs 500 de er 5 te geçti cbx 250 de. her motorda titreşim vardır bunu kimse inkar edemez. ama ben kendi motorumda 90 km hızla giderken vibrasyon denen şeyden haberim olmuyor. fakat sınırları bilmek lazım 100 km üzerine çıkınca elbette vibrasyon yapıyor. cbr 600 ile 290 ın üstüne çıktığın zaman yaşadığın vibrasyonu biliyormusun ? buda bunun gibidir sevgili kardeşim kim ne derse desin öyle havadan atıp tutmakla olmuyor ben kullandığım malımı bilirim.

Arkadaşlar ,herkese kazasız,belasız bir yaşam diliyorum.Ben tecrübeli bir elektronik teknisyeniyim.Ancak motorsiklet sürücüsü olarak acemi biriyim.Başlangıç motoru olarak
    honda cbf 150 - veya yamaha ybr 125 haricinde motor düşünmüyordum.Ancak bu iki motorun ruhsat dahil 4000 tl olması (windy 2300 tl),ayrıca acemi olduğum için düşme olaylarında honda parçalarının (sanırım yamaha da aşağı değildir),masraf açacağı korkusu
    windy s i tercih etmeme sebep oldu.Tabiki bu arada 2. elde windy s satanlarla açık seçik
    motoru konuştuk.Hondayı veya yamaha ile kalite yarışına girer diyemem ama başlangıç için
    iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.Ustalaştıktan sonra birde motor tarzını belirledikten sonra asıl motorumu alırım bu arada cebimde kalacak yaklaşık 2000 tl baya iyi bir miktar
    diyorum.Motorumla 1 ay geçti,rodajı itina ile tamamlıyorum.Rahatsız olacağım bir titreşim filan yok.Açıkçası şikayetim yok,şimdilik.Bakalım hayırlısı.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ekremist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ,herkese kazasız,belasız bir yaşam diliyorum.Ben tecrübeli bir elektronik teknisyeniyim.Ancak motorsiklet sürücüsü olarak acemi biriyim.Başlangıç motoru olarak
    honda cbf 150 - veya yamaha ybr 125 haricinde motor düşünmüyordum.Ancak bu iki motorun ruhsat dahil 4000 tl olması (windy 2300 tl),ayrıca acemi olduğum için düşme olaylarında honda parçalarının (sanırım yamaha da aşağı değildir),masraf açacağı korkusu
    windy s i tercih etmeme sebep oldu.Tabiki bu arada 2. elde windy s satanlarla açık seçik
    motoru konuştuk.Hondayı veya yamaha ile kalite yarışına girer diyemem ama başlangıç için
    iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.Ustalaştıktan sonra birde motor tarzını belirledikten sonra asıl motorumu alırım bu arada cebimde kalacak yaklaşık 2000 tl baya iyi bir miktar
    diyorum.Motorumla 1 ay geçti,rodajı itina ile tamamlıyorum.Rahatsız olacağım bir titreşim filan yok.Açıkçası şikayetim yok,şimdilik.Bakalım hayırlısı.
    güle güle kullan hoş kullanırsan bi sorun cıkıcağını sanmıyorum . Ben de alıcam az kaldı .

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Selam beyler...
    Geçtiğimiz cuma Ankara'dan Ispartaya motorumla geldim. Çok zevkli ve keyifli bi yolculuk oldu. Hiç zorlanmadım. Öyle aman aman motoru sogutayım dinlendireyim derdimde olmadı. 6 saatlik yolu 9 saatte aldım ama yok şurda durayım bi sıgara içeyim yok şurda bi çay içeyim şurda bi fotograf çekeyim telefon çaldı derken ve birde kaçırdıgım daha dogrusu görmediğim bi yol ayrımından dolayı 50 km fazla yol yaptım haliyle 6 saatlik yol 9 saat oldu.
    Toplamda 480km yol katettim ve sadece 41TL yaktı (benzin litre fiyatı 3,20), ekonomi yapıcam diye de ugraşmadım.
    Performans iyi, tabi bazen düşüş oluyordu bi ara 2 saate yakın hiç durmadım normaldir hava soğutmalı makine.
    Titreşim var ama eskiden yoktu, gerçi yolda pekte rahatsız etmedi. Motor 6 ay kadar garajda durdu askerdeydim o ara. ondan sonra peydah oldu servise götürüp göstericem ama ankaraya geri döndüğümde. Malum burda servisler vasat.
    Performans demişken geçenler bilir afyona dogru Köroğlubeli diye muazzam bi rampa var orayı tırmanmaktan acayip zevk aldım o rampada 90ın altına düşmedim hatta Kamil Koçuda solladım :) sanki düzlükte gider gibiydi...

Kim ne derse desin ben motorumu seviyorum...

Ayrıca bu günde Ispartadan Yazılı kanyona gittik arkadaşlarla virajlı inişli çıkışlı dağ yolu ordada acayip keyif aldım. Arkcım biraz ürkekti ama virajlar güzeldi...

Yakında Isparta Antalya Alanya daha sonrada Isparta Mugla Fetiye yapıcam. Burlardan yine Isparta dönecem ve Isparta Ankarayla turumu tamamlıyacagım...

Sonuç : Yol tutuşu, çekişi, SESİ güzel bi makina... Ben tavsiye ederim... Ama unutmamak gerekir ki her ne alırsan al servise mutlaka yolun duşer ;)

Motosikleti
    windy s 125
    turgayciz on numarasın kardeşim kazasız belasız sürüşler inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler