Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Dragstar XVS 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dragistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 Classic - 2004
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağlantı kısmı gerekli aslında, diğer kısımlar yapılabilir, ben bunu bir araştırayım biraz.. Çünkü viragoda bu manifoldlar aleminyumdan aha da buldum valla

http://i.ebayimg.com/t/virago-manifo...Qoug~~60_3.JPG

Nasıl yapıldığı da burada anlatılıyor:

http://www.kjsmotorcycleworks.com/vstarVirago.html

http://www.kjsmotorcycleworks.com/im..._manifold1.jpg
    KJS high flow composite intake manifold

http://www.kjsmotorcycleworks.com/im..._manifold2.jpg
    Composite pattern ready to pour

http://www.kjsmotorcycleworks.com/images/650_003.jpg
    Fits the 400 / 500 / 535 / 650YamahaV-Star / Virago

http://www.kjsmotorcycleworks.com/images/650_007.jpg

Çöpe giden eski karbüratör parçaları
    Bu bambaşka bir hal almış yaw Karbüratör olarak ikinci parça nasıl temin edilecek, uyumluluk belli oluyor da maliyet ya da abi boşver sen bana farkını söyle ))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Kombinin peteklere giden hattın süzgecini temizliycem diye ilgili yerden başka bir boruya bağlanmış olan bakır boruyu anahtarı kaydırarak kırdım ve kombi devre dışı kaldı.İnternetin altını üstüne getirdim bulamadım.Mecburen servisi çağırdım.Servis 40 tl ye bildiğimiz musluk ile ara musluk arasında kullanınlan 3 liralık çelik hortumu bağlayınca kendimi camdan atıyordum.Ben bakır boru görünce özel bişey zannettim ne işe yaradığını hiç kurcalamadım.

Bu karburator körüğünde de böyle bir sağlam geniş hortum gibi birşey bulunabilinir belki aynı yere uygulanabilecek
    dragistan ve draggy bunu beğendiler.
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kombinin peteklere giden hattın süzgecini temizliycem diye ilgili yerden başka bir boruya bağlanmış olan bakır boruyu anahtarı kaydırarak kırdım ve kombi devre dışı kaldı.İnternetin altını üstüne getirdim bulamadım.Mecburen servisi çağırdım.Servis 40 tl ye bildiğimiz musluk ile ara musluk arasında kullanınlan 3 liralık çelik hortumu bağlayınca kendimi camdan atıyordum.Ben bakır boru görünce özel bişey zannettim ne işe yaradığını hiç kurcalamadım.

Bu karburator körüğünde de böyle bir sağlam geniş hortum gibi birşey bulunabilinir belki aynı yere uygulanabilecek
    Yaklaşım süperrr

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı dragistan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bambaşka bir hal almış yaw Karbüratör olarak ikinci parça nasıl temin edilecek, uyumluluk belli oluyor da maliyet ya da abi boşver sen bana farkını söyle ))
    Maliyetini bilmiyorum ancak okuduğum şeylerden anladığım tek karbüratör bağlanma sebebinin daha az benzin yaktırmak olduğunu okumuştum..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Sitede gördüğüm kadarıyla 600$ + 30 $ kit
    Bir de performans açısından fark eder diyor. 5'ten 4'e inmene gerek kalmaz, harley davidson senelerdir bu yüzden tek karbüratör kullanıyor falan diye ballamış bir de

Şimdi sen benim kanıma girdin çok fena, daha yarın manifold alıp değişecektim ne yapsak ki?

fearless06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 A
    Yağ kontrolü yaparken alt taraftaki cam bölme içinde miktar yarı seviyede duruyor. Yağı değiştirmeme gerek ver mı acaba?

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    beyler merhaba uzun zamandır işlerim ve gezi direnişi yüzünden forumdan uzak kaldım..umarım keyifler yerindedir..
    hafta sonu motora az bıraz yag ılave ettim daha sonra bişey farkettim sürüş esnasında komprasöre aldıgımda ve bazen vites geçişlerinde eğzost pat pat çig benzin patlatıyor:S bir fikri olan var mı ?

Motosikleti
    Dragstar 650
    egsozun açık olmasından

Motosikleti
    KTM duke 390
    Daha once bu yoktu ama

Motosikleti
    Dragstar 650
    egsoz valf yayı gevşemiştir, normalde açık egsoz taktığında ayarlanması gerekir, ayarlanmazsa zamanla bollaşıyor, bir şıkırtı duyuyor musun motorda?

Motosikleti
    KTM duke 390
    Egzost valfi derken egzost subap yayindan mi bahsediyorsun?
    Sikirti olarak subaplar ayarlanirken sicak havalar icin cok hafif gevsek birakildi kisin sikma yapmasin diye o yuzden subap sesi var normalde ama.onun disinda egzost baglati parcasi motor devri cok dusup olup sikistiginda motor kasilip egzostlari titrettiginde oluyor onun disinda anormal bi ses alamadim bildigimiz benim hayvanin sesi iste:s ateslemede bi sorun oldugunu umuyorum kablo kontrolu buji kontrolu yapicam..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Evet sübap yayların, gevşekse yanmamış benzin atıyor olabilir.
    waffenSS bunu beğendi.

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    waffenSS hoşgeldin,kaybolma birdaha bütün yük Draggy e kalıyor

Aynı sorun bende de oluyor.Ustanın söylediği birden fazla sebebi olduğu,Eksoz bağlantısında kaçırma ,Sübap ayarı ve karburator körüğü hava alması. Toparlıycaz kısmetse şu parçaları almaya gidebilirsem Kadıköy'e,

Geçen cuma akşamı gitmeyi planladığım Kandıra/Beyllerbeyi köyü gezisini evli adamın hesabı çarşıya uymaz olayı nedeni ile ancak pazar akşam 18:00 sonrası yapabildim.Kandıra yolu Dragstar için biçilmiş kaftan.Gerçekten çok zevk veriyor insana.Ne tam otoban ne de Köy yolu gibi virajlı.Gerçekten çok zevk aldım ve motora tamamen alıştım.Artık birbirimiz için yaratılmışız diyebiliyorum

Yanlız dönüş yolunda canım sıkıldı biraz uzun rampa çıkarken motor stop etti ve çalışmadı.Sonrasında durdum sağda bastım ve tek marşta aldı.Bundan sonra yaklaşık 5-6 KM daha sorunsuz yol aldım ve benizciye girdim.Benizn aldığımda 209 km yol yapmıştım henüz ve 12.740 litre aldı depo ve full dolduğunu gördüm.Bidiğim kadarı ile 15 litre depo artı rezerv var.Rezerve hiç geçmedim.2,5 litre daha var olmalı depoda.Bana göre benzin bitmemiş olmalı ama niye stop etti ve giderken tekrar marş almadı analamadım.Başka birşey olabilirmi ısınma kaynaklı birşey veya buji filan?

Ortalama 90-130 km arası hızla yol yaptım ve iyi yaktı. Şehir içinde 12-13 litre ile 280-300 km civarı yol yapabiliyordum.Bu sefer aynı litre ile 209 Km yapabildim.

Motosikleti
    Dragstar 650
    rezervde bırakmış olabilir misin musluğu? Bayır yukarı giderken musluk yukarda kalmış ve benzin almamış olabilir.

Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Rezerve hiç almadım şuana kadar.Kontrol ettim ayrıca..
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    waffenSS hoşgeldin,kaybolma birdaha bütün yük Draggy e kalıyor

Aynı sorun bende de oluyor.Ustanın söylediği birden fazla sebebi olduğu,Eksoz bağlantısında kaçırma ,Sübap ayarı ve karburator körüğü hava alması. Toparlıycaz kısmetse şu parçaları almaya gidebilirsem Kadıköy'e,

Geçen cuma akşamı gitmeyi planladığım Kandıra/Beyllerbeyi köyü gezisini evli adamın hesabı çarşıya uymaz olayı nedeni ile ancak pazar akşam 18:00 sonrası yapabildim.Kandıra yolu Dragstar için biçilmiş kaftan.Gerçekten çok zevk veriyor insana.Ne tam otoban ne de Köy yolu gibi virajlı.Gerçekten çok zevk aldım ve motora tamamen alıştım.Artık birbirimiz için yaratılmışız diyebiliyorum

Yanlız dönüş yolunda canım sıkıldı biraz uzun rampa çıkarken motor stop etti ve çalışmadı.Sonrasında durdum sağda bastım ve tek marşta aldı.Bundan sonra yaklaşık 5-6 KM daha sorunsuz yol aldım ve benizciye girdim.Benizn aldığımda 209 km yol yapmıştım henüz ve 12.740 litre aldı depo ve full dolduğunu gördüm.Bidiğim kadarı ile 15 litre depo artı rezerv var.Rezerve hiç geçmedim.2,5 litre daha var olmalı depoda.Bana göre benzin bitmemiş olmalı ama niye stop etti ve giderken tekrar marş almadı analamadım.Başka birşey olabilirmi ısınma kaynaklı birşey veya buji filan?

Ortalama 90-130 km arası hızla yol yaptım ve iyi yaktı. Şehir içinde 12-13 litre ile 280-300 km civarı yol yapabiliyordum.Bu sefer aynı litre ile 209 Km yapabildim.

kusura bakma bu aralar çapulculukla ve birazda işlerle meşguldum
    o banada oluyor..şöyle sanıyorum; rezerve kapalı iken ve benzin azsa rampa çıkarken benzin alamıyor..eger rezerve açık olsaydı böyle bişi ile karşılaşmayacaktın diye umuyorum ben hiç ölçme fırsatım olmadı şehir içi kullandım hep 215 km de şu an daha rezerveye düşmedi bakalım bitene kadar ölçücem km yi..

bu arada agustosta ege turu yaptıktan sonra kısmetse motoru satıcam gerçi bir sorunu yok gidiyor yuvarlanıyor her türlü ama 16 yaşında yaşlı kurt hem cc de büyütürüm diye düşünüyorum 1.3 1.4 1.6 motorların vergileri nasıl acaba ?
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    KTM duke 390

sorunun kaynagını buldum:S

Motosikleti
    Merhaba beyler, nasılsınız?

Nihayet manifold sorununu para harcayarak çözmeye karar verdim değiştireceğim. Avrupa yakası Bahçelievler civarı en yakın bildiğiniz, ya da uzak ama şuna git dediğiniz usta kimdir, nerededir? @Draggy senin vaktini çalardım ama neyse

Motosikleti
    KTM duke 390

Nihayet manifold sorununu para harcayarak çözmeye karar verdim değiştireceğim. Avrupa yakası Bahçelievler civarı en yakın bildiğiniz, ya da uzak ama şuna git dediğiniz usta kimdir, nerededir? @Draggy senin vaktini çalardım ama neyse
    merkez motor ugur bulut mecidiyeköy trumph tower yanında custom tt nın karşısında...
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Dragstar 650

her zaman beklerim
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler