Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    honda ibreyi 160 koymuşsa 150 km hızı kesin görür bence diğer modelde s-wing dir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    bana kalırsa s-wing pahalı olur diye gelemeyecek, pantehon 150 var, o gelebilir.Hepsi varsayım tabi..

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    evet artık fuarda görücez

bilemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan 150
    bilemir_46 olan nick kullanmıyıcam artık bunu şifresini hatırladım bunu kullancam arklar bir dylancı olarak :d

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    bilemir, merhaba ne demek istediğini anlayamadım, açıklarmısın lütfen

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Arkadaşlar, havaların soğumasıyla aküm 2. senesinde boşalmıştı ve takviye ile çalıştırıp gezerek doldurmuştum.bugün yine boşalmış, daha 1 hf olmadı.Sanırım ömrü azalıyor.Yenisi dışarıda 120 ytl haberiniz olsun.Yuasa marka ve bakımsız tip akü.(YTX7L-BS)O nedenle pahalı.bir kere asit konuyor ilk alındığında, sonra hiç ellemiyosunuz.Aman dikkat edin akülere..

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu akünün bitme belirtileri ne şekilde gelişiyor? sadece marş mı basmıyor? Benim motorda 2. yılını doldurmak üzere. 33.000 km.de ve km göstergesindeki saat ve ara kilometre sürekli sıfırlanıyor ancak marş konusunda bir sıkıntım yok. Sizlerde de buna benzer sıkıntı var mıydı? Acaba aküm bitmek üzere olabilir mi?
    Hayatonda

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    Alıntı sersin1978 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda ibreyi 160 koymuşsa 150 km hızı kesin görür bence diğer modelde s-wing dir
    http://img374.imageshack.us/img374/643/p1200021nz4.jpg

150 lik motor la nasıl yapar 150 km anlamadım servet,ben 500cc 40 hp ile 170 175 yaptım max.

bu arada honda cbr 125 tede 200 kadran var,bonkor bu hondacılar aynı muameleyi yeni enjeksiyonlularada yapmışlardır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    ERHANCIĞIM
    AYNI GÜÇTE BİR MOTORUN LASTİK ÇAPINI BÜYÜT BAKALIM O MOTOR 150 Yİ GÖRÜRÜMÜ GÖRMEZMİ ANLARIZ
    aynı güçte farklı lastik çapında hesap yap bakalım nasıl olur sence sen mühendissin birde senin daha iyi bilmen gerekir

şimdi sh 150 reklemlarına başlayalım böyle yatma olmazya http://www.youtube.com/watch?v=vRsbM...ture=relatedne video

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Erdogan abi, benim de saatim ara ara sıfırlanıyordu. Garaja girdim hazırlandım bi gün, marşa bastım sangi motorun gücü yetmiyor gibi gıy gıy gıy edip kalıyor.Arabadan takviye ile çalıştırdım gezdim geldim doldu.1 hafta geçti çalıştı,yine gezdim.1 hafta daha geçti aynı şekilde boşalmıştı.Şimdi söktüm şarj ettiricem honda servisinde.Eğer onların şarj cihazı ile yapılan ölçümlerde belli bazı degerler verirse garantiye girebilirmiş.Ama ümidim yok.Şarj sonrası yine tırtlarsa yenisini alacağım.
    Servis bu ara günde 7-8 tane akü şarja geliyor dedi

Voltmetre ile ölçtüm 12.5 volt veriyor.ama muhtemelen amperi marş motorunu tam çevirmek için yeterli gelmiyor.Farı falan yakıyor ama..

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    bastırın biraz bastırın.ben değiştirtim aküyü sıfır taktılar.şarj olayı hikaye yine yolda kalırsınız arkadaşlar.

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    Alıntı sersin1978 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ERHANCIĞIM
    AYNI GÜÇTE BİR MOTORUN LASTİK ÇAPINI BÜYÜT BAKALIM O MOTOR 150 Yİ GÖRÜRÜMÜ GÖRMEZMİ ANLARIZ
    aynı güçte farklı lastik çapında hesap yap bakalım nasıl olur sence sen mühendissin birde senin daha iyi bilmen gerekir

şimdi sh 150 reklemlarına başlayalım böyle yatma olmazya http://www.youtube.com/watch?v=vRsbM...ture=relatedne video
    Abi ben iç mimarım mühendis değilim 1 ,lastik çapı mastik çapıda bilmem 2 , daha ne olduğunu bilmediğimiz bir model için boşa nefes harcıyoruz sanki 3,
    150 gider mi dersen hala sanmıyorum 4 ,

kızın nasıl ????çok hırpalıyormu sizi??? 5

eyvalla

Motosikleti
    İlk=2008 Honda Beat, İkinci= 2008 Honda Dylan 150
    Şimdiki aklım olsa direk Honda Dylan alırdım. Bütçeden yana bi sıkıntım yoktu 3300 vereceğime 5500 rahat verirdim
    Honda satıcısı Beat aldırttı bana sanırım elinde kalmasın diye
    Şimdi 2008 Beat'i satsam kaça satacağım Allah aşkına?
    Dylan gördükçe içim sızlıyor ya. Beat'ten soğuyorum.
    Pendik-Kadıköy arası Dylan ile ne güzel gidilirdi diyorum herseferinde

Özellikle Beat ile İstanbul-Çanakkale yolculuğu yapınca bunu daha iyi anlıyorsun.
    Beat'in onca yolu sesini çıakrmadan üstlenmesi çok sevindirici birşey ama biraz daha hızlı gitsin istiyor insan.

Benim sizden öğrenmek istediğim başka bir konuda Dylan'ın yakıt oranı nasıl Beat 10ytl ile ( lt fiyatı 3.09 OPET ) yaklaşık 140-150 km rahat gidiyor.

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    arkadaşım keske motoru almadan önce forumları dolaşsaydın biz seni yönlendirirdik heralde sana beat küçük geldi pendik kadıköy süper yoldurr yakıt oranı ise gayet ii 150 liklere göre 3.5 buçuk flan yakıyor dylanda

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    mybeat arkadaşım dylan 10 lira ile en fazla 120 km yapar ama artık ben onuda yapamıyorum arkaya 140lık lastik taktıktan sonra yakıt tüketimi azda olsa arttı 90-100 civarı geziniyor şuanda 10 liraya..sen 50-60la filan gidiyorsun sanırım çok düşük geldi bana 10lira ile 150km yapmak süper vallahi..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    abartmıyorum arkadaşlar test ettim. Şehir içi dediğim kadıkoye falan gidiyorum e-5'ten 80 i geçmiyorum. İstesemde çok geçmiyor

Motoru ilk aldığım günden beri aldığım benzin miktarını, litre fiyatını vs yazıyorum. en kötü şartlarda 130km gitmiştir. Havaların soğuk olmadığı günlerde çok daha iyi yakıyor. Dylan bence 10 liraya 110 km falan gitse gayet iyi.

bu cbr 125 daha az yakar o zaman. Çünkü dylan 15o lik cbr 125, 125cc lik

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Erhancım cıbır 200 yaparmı bilemem ama motor dylan motoru ise 150 yapar.. sen canlı şahitsin.. yapma kardeşim

Yakıt tüketimi konusunda Beat 100cc motor hacmiyle elbette çok az yakıyor.. Kesinlikle sağa sola gitmek için insanın 2. motoru olabilir. Ama elbette "Dylan mı yoksa Beat mi almalıyım?" sorusunun cevabı ileride ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmesi ve sonra "keşke!.." dememek için "Dylan" olurdu.
    Hayatonda

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    değerli beat'çı arkadaş.benim makina yani honda ses 150 dylan.ilk aldığmda 3,7 sonra 3,6 sonra 3,5 sonra 3,4 yakmaya başlamıştı ki 4000 bakımında serviste hava benzin karışımını kurcaladılar birden bire 4,5 yakmaya başladı.kısacası kafayı yicem bu motorla.nerde o benim beatım 6 litreyle 240 km gidiyordu.dylanı alalı yüzüm gülmedi 3000de akü sorunu baş gösterdi illallah dedirtti bana tam o sorunu hallattik ki eve geldim kontak anahtarı bozuldu hala bozuk.şimdide cikle çalışmıyor.çıldırtacak beni bu makine.hemen belirteyim aynı makine biladerdede var şu ana kadar hiç sorun yaşamadı.saygılar beat'ten dylana geçince insana çok koyuyor bu yakıt olayı haberin olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    erhancığım kızım çok iyi bizi hırpaladığı doğru uyku nedir unuttuk valla ama değer onun için napalım .
    140*70*13 ölçülerinde lasstik bilen varmı arkadaşlar varsa haberlerinizi bekliyorumsanırım bende lastik değişicem.
    benzin olayına gelince ilk aldığım zamanlar bende bir depoyla yani 20 ytllik benzinle 180km yol yapıyordu 8000km bakımdan sonra 200-220 km lere cıktı 12 .000 civarı bir denenme yapayım dedim ama 100 km yi geçmedim 290km yol yaptı.amam şuan normal kullanıyorum basıyorum yavaş gidiyorum 240 km yol yapıyorortalama motorum 18,000 km de

Motosikleti
    Alıntı konti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli beat'çı arkadaş.benim makina yani honda ses 150 dylan.ilk aldığmda 3,7 sonra 3,6 sonra 3,5 sonra 3,4 yakmaya başlamıştı ki 4000 bakımında serviste hava benzin karışımını kurcaladılar birden bire 4,5 yakmaya başladı.kısacası kafayı yicem bu motorla.nerde o benim beatım 6 litreyle 240 km gidiyordu.dylanı alalı yüzüm gülmedi 3000de akü sorunu baş gösterdi illallah dedirtti bana tam o sorunu hallattik ki eve geldim kontak anahtarı bozuldu hala bozuk.şimdide cikle çalışmıyor.çıldırtacak beni bu makine.hemen belirteyim aynı makine biladerdede var şu ana kadar hiç sorun yaşamadı.saygılar beat'ten dylana geçince insana çok koyuyor bu yakıt olayı haberin olsun.
    cevaplar için teşekkür ediyorum.
    dylan'ın masrafları artıracağı kesin gibi gözüküyor. Ancak birde şöyle bir sorun var beat'in tekerleklerinin küçük olması'da çukur problemi çıkartıyor.

Aslında Honda 100cc lik Beat'e Dylan tekerleklerini taksa birde selesini güzelce ayarlayıp uzun yolda bel ağrıtmayacak şekilde ayarlasa valla max 95km hızla gitmeye razıyım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler