Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Alıntı archer-s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm daha yepyeni bi üyeliğim var bikaç sorum olacak cvp bulabilirsem çok mutlu olucam... sevgili abilerim bu konuda beni bilgilendirir inşallah ben honda dylan almak istiyorum... 2.el alıcam ve bikaç sorum var... 1. honda dylanın kaç farklı tipi var? (dylan 150 ve ses dylan 150 die model varmı?) 2. dylanların radyatörü nerede? 3. ve son olarak: 8.000 km altında satılık dylan arıyorum... peşin para varadericem terrrtemizzz olsa çok şüper olur... yüzsüzlük yapmamışımdır inşallah şimdiden ilgilenen abilerime teşekkür ederim...
    Öncelikle aramıza hoş geldin
    1.soruna cevap olarak:Model katoloğunda SES150 dylan diye geçiyor tek tiptir başka ismi yoktur.yeni kasasının ismide pes150i dir.
    2.soruna cevap:Radyatör ayak basma yerinin altında ön taraftan bakınca gözüküyor.
    3.soruna cevap: 8000km altında bence biraz zor bulursun....
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursada rf otomotiv var mudanya yolunda esentepe lambalarına varmadan bp benzinliğini geçince can bey 2494847 kendide motorcu sökme takma hepsini yapiyor birde ona sor
    sağol bi arayıp soralım bakalım o dedim lastiklerden varmıdır orda yoksa istanbula gitmek zorunda kalcaz.mişlen gold standart.

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    Alıntı konti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol bi arayıp soralım bakalım o dedim lastiklerden varmıdır orda yoksa istanbula gitmek zorunda kalcaz.mişlen gold standart.
    hemen hemen aynı istanbula gitmene hiç gerek yok gidiş geliş yemek masrafı birde onu hesapla
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    hemen hemen aynı istanbula gitmene hiç gerek yok gidiş geliş yemek masrafı birde onu hesapla
    ne kadrdır tahminin ön arka lastik dedin yerde?takmaya ayriyeten ücret alırmı?makinesi varmıdır lastik çıkartıp takmaya?artı balans yapma makinesi varmı
    ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:46 ----------

Alıntı blood_zucker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bana dylan beyni lazım nasıl temin edebilirim yada malossi cipte olabilir...yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşşekür ederim
    arkadaş sen dylan beynini napçan?merak ettim,malossi çip falan,modifiyemi düşünüyorsun,bi bildin varsa söylede bizde yapalım şu işi.

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Merhaba gençlik, uzun süredir buraya girip pek birşey yazmıyordum ancak zaman zaman girip neler oluyor bakıyordum. Sizlere önemli bir eğitim duyurusunu bildirmek için yazıyorum.

4 Nisan Pazar Günü Maltepe'de İleri Düzey Sürüş Teori Eğitimi verilecektir.

I.A.M.-A.R.A. THEORY seminerleri, ustalık isteyen bir motor sürüşü için gerekli kuralların düzenlenmesine yönelik bir eğitim ve tartışma platformudur. RoadCraft sistemine dayanan ve sürüş gerektirmeyen bu etkinlik, Sistem’in ana prensiplerini tanıtır ve konuya giriş özelliği taşımaktadr. I.A.M.-A.R.A. Theory, her seviyedeki motosiklet eğitimi için gerekli bir başlangıç semineridir.

Eğitimle ilgili detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Bu eğitime işi, engeli vs. olmayan tüm üyelerimizin bu eğitime katılmasını istiyorum. Gerçekten hepimize çok faydalı olacak, kaçırılmayacak bir eğitimdir bu.

Bizi, gezilerimizi ve etkinliklerimizi takip etmek için hayatonda.com sitemizi de mutlaka takip ediniz.
    Hayatonda

Motosikleti
    Sym hd2
    [QUOTE=konti;2009285]ne kadrdır tahminin ön arka lastik dedin yerde?takmaya ayriyeten ücret alırmı?makinesi varmıdır lastik çıkartıp takmaya?artı balans yapma makinesi varmı
    ?[COLOR="Silver"]

ben metzeler bakmıştım istanbulla aynıydı sökme takma hepsi var kendisi lastikçi
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    [QUOTE=selçuk sezer;2010050]
    ne kadrdır tahminin ön arka lastik dedin yerde?takmaya ayriyeten ücret alırmı?makinesi varmıdır lastik çıkartıp takmaya?artı balans yapma makinesi varmı
    ?[COLOR="Silver"]

ben metzeler bakmıştım istanbulla aynıydı sökme takma hepsi var kendisi lastikçi
    sağol selçuk kardeş teşekür ederim.metzeler ne kadar daha mı uygun acaba?

Motosikleti
    Sym hd2
    metzeler 290 liraydı

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    metzeler 290 liraydı
    mişlenden pahalı biz en isi mişlen alalım.acaba dedin fiyat bu ölçüler içinmi geçerli?ön 110-90-13 arka 130-70-13

en uygun fiyat pirelli gts23-24 lerde bizim motorlar için.

Motosikleti
    Sym hd2
    mişlenden pahalı biz en isi mişlen alalım.acaba dedin fiyat bu ölçüler içinmi geçerli?ön 110-90-13 arka 130-70-13
    evet dylana sormuştum

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    evet dylana sormuştum
    dostum bu metzelerde mişlenden pahalı.bu lastik fiyatlarıda pek yüksek pirelli kaç para bilen varmıdır?

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    arkadaşlar selamlar..dylanlarınızda eksozlar ne alemde?? bende şıkırdama başladı yeniden..günden günede artıyo ses..garanti işi bitti honda vermiyo artık yenisini.. bi şekilde çözücez bu sorunu ama orjinali 900tl leovince 650-700civarı sizce ne yapmak lazım..açıkçası şu durumda bu paraları verecek durumum yok..başka bi şekilde tamir yolu filan yokmudur bu işin?? yada bu şekilde devam etsek sese katlanıp sonuç ne olur?? nereye kadar gider?? motorda azda olsa performans düşüklüğü hissediyorum büyük ihtimal eksozun bu durumundan kaynaklanıyo olabilir..evet fikirlerinizi bekliyorum..2.el eksoz tavsiye etmeyin düşünmüyorum..şimdiden teşekkürler..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

dostum bu metzelerde mişlenden pahalı.bu lastik fiyatlarıda pek yüksek pirelli kaç para bilen varmıdır?

pirellinin bayii genç motor internet siteleri değişmiş şuanda fiyat listesini göremiyorum ama arayıp ööğrenebilirsiniz. Ben en son çifti 230 lira diye hatırlıyorum ama emin değilim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:45 ----------

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar..dylanlarınızda eksozlar ne alemde?? bende şıkırdama başladı yeniden..günden günede artıyo ses..garanti işi bitti honda vermiyo artık yenisini.. bi şekilde çözücez bu sorunu ama orjinali 900tl leovince 650-700civarı sizce ne yapmak lazım..açıkçası şu durumda bu paraları verecek durumum yok..başka bi şekilde tamir yolu filan yokmudur bu işin?? yada bu şekilde devam etsek sese katlanıp sonuç ne olur?? nereye kadar gider?? motorda azda olsa performans düşüklüğü hissediyorum büyük ihtimal eksozun bu durumundan kaynaklanıyo olabilir..evet fikirlerinizi bekliyorum..2.el eksoz tavsiye etmeyin düşünmüyorum..şimdiden teşekkürler..

ixil diye bi markanın bizim motorlar için üretmiş olduğu egzoslar var fiyatı 450 tl civarıydı bi zamanlar ama şuanda ne durumda bilmiyorum. daha evvelki sayfalarda bu ixil konusu konuşulmuştu ben foto filan eklemiştim. hatta serkan arkadaşımızda TR distribütörünü yazmıştı ..Ayırca yeni bi egzos almak istemiyorum derseniz, şuanki egzosunu herhangi bi egzoscu 20-30 tl gibi bi rakama tamir eder diye düşünüyorum alttan gözükmeyen bi yerden yarıp tamir ediyolar diye biliyorum.

buyrun ixilin konuşulduğu sayfalar.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-231.html

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    dostum sen egzoz rekorları kırıyon resmen ben 30000km geçtim 3 yıldır hiç ses yok.senin motordamı bi anormallik var egzoz dayanmıyo sana.bence en iyisi ixil egzoz taktıralım sanırım 500civari seste obiçim hasta oldum o egzozun sesine.nerden bulabiliriz bilmiyom bulursak bizde alcaz egzoz leo vinceden daha iyi bana göre.bi araştır şu ixil egzozu.youtube de görüntü var.mükkkkemmel bil ses veriyo.cba kardeş senin yazını okumamıştım aynı fikirdeyiz demek.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:44 ----------

cba dostum senide çok uraştırdık kusura bakma .yardımın için teşekürler annaşılan ucuz lastik yok bize oldu olcak mişlen alalım baride havamız olsun tabi para bulabilirsek.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

selçuk kardeş verdin numarayı aradım hepsi içinde 250 lira dedi istanbul fiyatıyla aynı.çok teşekür ederim yardımın için sağolasın istanbula gitmekten kurtulduk sayende.

Motosikleti
    Sym hd2
    ben değiştimeden motoru sattım bende arkadaş tavsiyesiyle gittim yoksa istanbul a gidecektim şimdi ybr ye taktırayım diyorum orjinal lastikleri daha üzerinde

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    cba dostumilgin için teşekkürler.. inceledim eksozu fena durmuyo ama türkiyeye kim getirir nerde satılır onu göremedim..500lira verip aklımda soru işareti kalacağına 650tl leovince alırım kafam rahat olur diye düşündüm..

konti ben gene iyiyim 45binde daha 2. eksoz değişçek işte..4-5 tane değiştirenler var..eksoz sorunu 130-140km hızları zorlayanlarda oluyo genelde sen sakin gidiyosan daha uzun yıllar kullanırsın eksozunu..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

yardımımız dokunduysa ne mutlu bu arada ixil egzosları istanbulda bi firma getiriyor. şimdi tam aklımda değil forumda yazıyor ama bulamadım bulunca yazarım ayrıca.

http://www.mototalonline.com/pinfo.asp?pid=678

ayrıca egzos problemimin nedeni olarak bende choconut arkadaşımıza katılıyorum. bende 14 bindeyim motoru fazla sıkıştırmadığım için şuan için bi problm yok ama bencede 130- üstü hızlarda aşırı ısıya maruz kalan susturcular iflas ediyor.

Kazasız belasız

Serkan (-BSI-) alıntıdır.

Gelelim asıl konuya internette solaşırken ixil diye bir egzos markası buldum. sen onu daha yenimi buldun diyenler olabilir. evet yeni buldum. dylan içinde modeli var. SC4R modeli. youtube da videosu mevcut sesini duymak isterseniz. ancak o ses içindeki susturucu parça çıkarılmış hali olması lazım. susturucu parçayla birlikte daha sessiz daha tok bir ses olacağını tahmin ediyorum. honda dylan ixil yazın karşınıza çıkar. aklınıza gelen 1.soru türkiyede varmı? evet var. aydın motor getiriyomuş. 2.soru kaç paraymış? tam bir fiyat veremediler daha hiç satmamışlar ama 200-250 euro civarındadır dediler öğleden sonra tekrar arayıp tam fiyat alıcam. 3.soru performansı arttırır mıymış? 2-3 beygir arttırır dediler ama bence arttırmaz. sırf egzos ile 150 cclik motorun performansı 2-3 beygir artmaz bence. bunları niye yazdım? garantisi bitip egzosun telleri kopanlar gidip orjinaline 800 lira vereceğine bu fiyata bu susturucu leovince e alternatiftir. he illede orjinal olsun derseniz oda tabi diğer bir alternatiftir. Bana kaliteli gibi geldi fotoğraflarından v.s. aklınızda bulunsun.

Motosikleti
    ses 150 dylan 2007
    cba dostumilgin için teşekkürler.. inceledim eksozu fena durmuyo ama türkiyeye kim getirir nerde satılır onu göremedim..500lira verip aklımda soru işareti kalacağına 650tl leovince alırım kafam rahat olur diye düşündüm..

konti ben gene iyiyim 45binde daha 2. eksoz değişçek işte..4-5 tane değiştirenler var..eksoz sorunu 130-140km hızları zorlayanlarda oluyo genelde sen sakin gidiyosan daha uzun yıllar kullanırsın eksozunu..
    vallahi bende patlamadıysa bu egzoz kimsede patlamaz.ben sana kapıştıralım makineleri diyom sen sakin kullanmaktan bas ediyon deli gibi kullanıyom.rampa aşağı 130 u geçiyom.uzun yolda 135-140 da gördüm var haberin olsun.
    hiç gaz kesmeden 1 depo benzini bitirdim var benim makina yol uzadıkça açılıyo agresifleşiyo çok hırçındın benim begirim.duelloya bekliyoz seni.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Selamlar.. Zamanında egzos ve lastik konularını baya araştırmıştım. Lastikte bence en iyi fiyat performans pirellide. Ben çiftini 1 sene önce herşey dahil 220 liraya almıştım. Takması dahil. O zamanda michelin 300 lira civarıydı. Şimdiki fiyatları bilmiyorum ama michelin ile pirelli arasındaki yol tutuş farkı bence yok denecek kadar az. Ayrıca pirellinin ömrü daha uzun. Piyasada michelinden şaşma abi, pirellide lastikmi tarzı şeyler duyabilirsiniz. Ben duymama rağmen pirelli aldım hiçte pişman olmadım. Ben michelinli dylanda çok kullandım, pirellili dylanda çok kullandım. Bu iki lastik arasında 100 liralık fark kesinlikle yok bence. Dunlopu çok az test etme fırsatım oldu. Onunda fiyatının hakkını vereceğini düşünüyorum. Akdeniz turunu çıktığımızda marmariste bridgestone hoop takılı bir dylan görmüştüm. Bir tek onu merak ediyorum.
    Egzos konusuna gelince gidip incelemiştim ixili. Tipi güzel. Seside güzel. Ama duyduğumda moralimi bozan şey o fiyata sadece tüpü. Yani manifoldla tüp arasına eski egzosun borusunu veya başka bir boruyu uydurmak zorundasınız. Buda bana bu susturucunun dylana özel olmadığını düşündürüyor ki öyle. Halbuki leovince de ara bağlantı borusu, bağlantı aparatları, ağır ve hafif varyatör ağırlıkları birlikte geliyor. Bunların haricinde egzostan sorun yaşayanların tamir ve başka susturucularıda dylana uydurabilme alternatifleri de var. Şöyleki hiç alakasız (örneğin gördüklerim şimdi tam neye ait olduğunu bilmediğim mesela xmax ın susturucusu gibi uzuunca) bir susturucuyu takanıda gördüm. Onun haricinde muhtelif çin malı susturucusunu takanıda gördüm. Ya da tanıdık bir arkadaşın dylanında susturucuyu bildiğiniz ameliyat eder gibi içini açıp kopan petekleri kaynatıp geri kapatırdık. Bu tarz çözümler mevcut. Bence en güzeli imkanı olana leovince, olmayana tamirat. İkiside güzel sonuç veriyor. Ixil söylediğim sebepten dolayı benim hoşuma gitmedi. Ama araya krom kaplı, korozyona dayanıklı orjinal bir bağlantı yapabilecek varsa ixilde güzel olur. Uydurma işler benim hoşuma pek gitmez.

Bunlar lastik ve egzosla ilgili söyleyeceklerim. Arka amortisör, plastik yüzeylerin yenilenmesi, jant işçiliği, ön cam imalatı gibi çeşitli konularda ayrıntılı çalışmalarım olmuştu. Ancak henüz hiç birinin zamanı gelmediği için bir girişimim olmadı. 100-150.000 civarına gelip motor iyice yıprandığında bunları tek seferde uygulamayı, bütün kademeleri belgesel haline getirip MTV deki otomobilimi baştan yarat programında olduğu gibi yayınlamayı planlıyorum. Tabi gelebilirsek.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler