Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı alport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik basınçları ile ilgili bir sorum olacak. Kitapçık 90 kiloya kadar ön 25 arka 29, 90 kilonun üzerinde ön 25 arka 41 diyor. Ben doksan kilo civarıyım, kıyafettir topcase'dir derken motorun üzerindeki ağırlık sanırım 100 kilo civarıdır. Ön lastiği 25 yaptım ama arka için 41 biraz fazla göründü, 29 ile 41 arası bir şeyler ayarlasam mantıklı olur mu ? Bu kilo ile arka lastiğe yaklaşık kaç hava basmamı tavsiye edersiniz ?
    Senelerdir ön 26 arka 30 yaparım bi sorunla karşılaşmadım. Çanta falan takmadım ama 2 kişi çok binerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    s.a. Ybr kullanıcıları benim 2008 model motorum çukurlarda gidon matkap gibi titriyor.ön frene basıp ileri geri yapınca gidon göbeği dans ediyor..tamirci herşey dahil 90 lira istedi..Furç takımı 15 lira bişey..Sorum şu; sadece üstteki 25 yada 26 numaralı vidamı sökülmeli yoksa alttaki segmen gibi vidalara başka araç gereç lazımmı? Saygılar..

Motosikleti
    2014 YBR Esd
    Selamlar arkadaşlar bugün ufak bir kaza geçirdim.Çok şükür bende pek birşey yok.Ama sol ön grenajın yarısı koptu ve farın altındaki siyah grenaj çatladı.Farda da baya sürtme izi var.depoda biraz eziklik var ama o kadar önemli değil gibi.sol grenaj,farın altındaki grenaj ve değişmesi gerekirse far parça olarak serviste bana kaça mal olur acaba.orginal parça alırsam.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Arkadaşlar mobilden giriyorum. Motosikletim marş almıyor sebebi ne olabilir? Bujisi yeni değişti. Benzin musluğu açık videoya bakıp yorum yapın lütfen https://youtu.be/ksoCDoLc3Zs
    fz6_fazer bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mobilden giriyorum. Motosikletim marş almıyor sebebi ne olabilir? Bujisi yeni değişti. Benzin musluğu açık videoya bakıp yorum yapın lütfen https://youtu.be/ksoCDoLc3Zs
    Ateşleme var mı?
    YAMAHA

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Benzer durum başıma geldi.Motorun içi açıldı piston gomlek degişti.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    arkadaşlar motorum 3000 km'de şuan.4000'e gelince servise götürmem gerekecek.Ama servise boşu boşuna fazladan para da vermek istemiyorum.Bana kısaca 4000 bakımında neler yapmam gerektiğini sıralayabilir misiniz ? Yağ olarak YBR için hangi yağ idealdir

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    vites geçişi için 6000 devir çok mu erken acaba ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mukaddime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorum 3000 km'de şuan.4000'e gelince servise götürmem gerekecek.Ama servise boşu boşuna fazladan para da vermek istemiyorum.Bana kısaca 4000 bakımında neler yapmam gerektiğini sıralayabilir misiniz ? Yağ olarak YBR için hangi yağ idealdir
    Servislerde yağ değişimi için sadece yağ parası alınıyor, en azından benim gittiğim servislerde öyleydi. Sevise gidersen motorun bakımları servis kayıtlı olur, yarın öbürgün bir sıkıntı çıkarsa garantiden halledebilirsin.5-10 tl için garantiyi bozma derim.

Yağ olarak da bilinen markaların sentetik yağlarından hangisini alırsan al iyidir.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Bugün ufak bir kaza geçirdim. Sıkışık trafikte transitin tam arkasında mesafeyi korumadan durmuştum.Bir anda geri geri geldi ve ön çamurluk kırıldı. Size tavsiyem arabaların ya sağında ya da solunda durun ki sizi görsünler.Tır olsa düşünemiyorum :(.

Bu arada ön çamurluğu internetten istetsem ve serviste taktırsam herhangi bir sıkıntı çıkarırlar mı ?

Abiler ben bugün rodajı tamamladım. Servise götürdüm. Servise goturmeden 1-2 hafta önce de vites takılıyordu 4.ten 5.e çıkmıyordu. Bugün serviste hem yag değişimi hemde vites olayı için götürdüm vites güzel olmuştu fakat motorda çok tok bir ses bide baya baya bi titreme oluyo ? Yani 5. Viteste 5000 devirde eskiden baya bir rahat idi. Ama yağ değişimi ve vites tamırınden sonra baya bi motor 5000 devirde zorlanıyor titriyor. (not ustaya geri götürdüm bi kaç gün kullan geçer dedi )

Arkadaşlar Merhabalar,

Ben de dün itibari ile YBR 125 ESD aldım. İlk motorum oldu inş. Sakarya da oturuyorum ama Eskişehirden aldım motoru. 2015 model es motordan sıfır aldım. 5830 TL ye geldi.

Eskiden bir whats app grubu vardı. Hala duruyor mu acaba?

Birde bana önerebileceğiniz şeyler var mı? ilk motorum çok tecrübesizim. Yaş 28.

AGV K3 kask almayı düşünüyorum.

Motora koruma demirleri takdırdım.

Siyah renk aldım. Beyaz ve siyah vardı. Ama siyah daha güzel görünüyor.

Motor yarın elime ulaşır sanırım.

Sigortayı da 514 TL ye yaptırdım. Anadolu sigortadan yaptırdım. İnternette ziraat ile ilgili dolaşan haber de sanırım balon haber. Ziraat sigortadan da fiyat istedim. 540 TL dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Sıra Ad Fiyat
    1 Motorsiklet 5.830,00 TL
    2 Far koruma Demiri 50,00 TL
    3 Motor koruma demiri 60,00 TL
    4 Zincir 85,00 TL
    5 Kask AGV k3 700,00 TL
    6 Transfer Eskişehir Sakarya 125,00 TL
    7 Sigorta 514,90 TL
    8 Disk kilidi 65,00 TL
    9 Zincir yağı sprey 40,00 TL

Toplam 7.469,90 TL (9 taksit)

Şu ana kadar yaptığım masraf böyle oldu arkadaşlar. Henüz plakayı çıkaramadım. Kısmetse onu da yarın yaparım inş.

Motosikleti
    2009 YBR 125 ESD
    Ybr sahibi olan arkadaşlara ilk ve en önemli tavsiyem şudur ki lastıkler. Irc lastiklerden bir an önce kurtulup michelin Pilot Street takmalarını öneriyorum. Yol tutuşu ve sürüş inanılmaz derece keyifli hale geliyor. Tavsiye ediyorum

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    merhaba 2013 model 12000 km ybr var ama sorunlarim cok arkadaslar birincisi vites takiliyor debraj ayarida yaprim 5 sinci viteste giderken yavaslayinca vites dusmuyor takiliyor her vitete takiliyor debraji yarim birakiyorum takkk diye dusuyor bazende disli sesi geliyor ama duysanuz sasirirsiniz
    ikincisi ilk calistirmada cok yuksek sesle ugultu sesi geliyor debraji birkac kere sikinca ses gidiyor
    üçüncüsü hava ayari ile oynadim ama bilen arkadaslar varsa ayarin tam nasil yapildigini anlatabilirmi
    birde motor isininca asiri ama cokkk asiri kalkista cok silkeleme titreme yapiyor 10 yillik motor tecrubem var motosikletin bir cok yerini sokebilirim nedir bu sorunlar ne yapayim ben

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

crxforever bunu beğendi.

Alıntı Jigsaw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr sahibi olan arkadaşlara ilk ve en önemli tavsiyem şudur ki lastıkler. Irc lastiklerden bir an önce kurtulup michelin Pilot Street takmalarını öneriyorum. Yol tutuşu ve sürüş inanılmaz derece keyifli hale geliyor. Tavsiye ediyorum
    Hocam teşekkür ederim tavsiyeler için. En kısa sürede onu da yaparım inş. =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba 2013 model 12000 km ybr var ama sorunlarim cok arkadaslar birincisi vites takiliyor debraj ayarida yaprim 5 sinci viteste giderken yavaslayinca vites dusmuyor takiliyor her vitete takiliyor debraji yarim birakiyorum takkk diye dusuyor bazende disli sesi geliyor ama duysanuz sasirirsiniz
    ikincisi ilk calistirmada cok yuksek sesle ugultu sesi geliyor debraji birkac kere sikinca ses gidiyor
    üçüncüsü hava ayari ile oynadim ama bilen arkadaslar varsa ayarin tam nasil yapildigini anlatabilirmi
    birde motor isininca asiri ama cokkk asiri kalkista cok silkeleme titreme yapiyor 10 yillik motor tecrubem var motosikletin bir cok yerini sokebilirim nedir bu sorunlar ne yapayim ben
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Ben motoru sıfır aldım. Ancak bende de aynı sorun oldu. Motor boşa girmiyor bir türlü. 1 e giriyor. Geri çıkmıyor. 2 ye giriyor geri çıkmıyor. Sürekli arıza oldu. Servise götürdüm. Debraj halatı gevşemiş. 2 dk sürmedi, sıktılar düzeldi herşey. İsterseniz servise gösterin. Benden para bile almadılar.

Motosikleti
    Crf250L
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer durum başıma geldi.Motorun içi açıldı piston gomlek degişti.
    Kaç km deydi motorunuz?

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Kaç km deydi motorunuz?
    21bin km deydi.Şimdi 25bin km deyim.Motor sıfırlandıği için eskiye göre baya fark etti.

Motosikleti
    Crf250L
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21bin km deydi.Şimdi 25bin km deyim.Motor sıfırlandıği için eskiye göre baya fark etti.
    Benim kide 22 binde, masraf olarak ne kadar tutar sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler