Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Beyler bir sorum olacak motoru alalı 1,5 ayı geçti ve 2 gündür sabahları tek seferde çalışmıyor 2. denememde çalışıyor ve benzin kokusu geliyor birde bana sanki performansında düşüş varmış gibi geldi bu sabah sizce bir sorun varmı yoksa normalmidir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı drunkenmunky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasın Hayri Allah korudu gerçektende senin motorda on numara duruyo maşallah diyorum kardeşim kazasız belasız sürüşler oraların tadını çıkar bizim yerimize..

dün nerdeyse bütün günümü harcayarak sonunda bagajı eski haline getirmeyi başardım eğer böyle bi durumla karşılaşırsanız sakın servislerin yada motorcuların dediği gibi bagajınızı çöpe atmayın kardeşim, nereye gittiysem artık tamiri olmaz aç çöpe dediler !!
    yamaha servisi hiç sallamadı bile aynısı 450 lira hiç boşuna uğraşma bunun tamiri olmaz yenisini verelim değiştir sen bunu dedi avarel karşısındakinin Kayserili olduğunu bilmiyo tabi!!

gezmediğim kaportacı tamponcu kalmadı hepsi binbir naza çekiyo kendini ve bu işi auto king yapar diyolar ama onlar da fos çıktı mercedes bmw nin yanında bizim kaplanı sallamadılar ordan zenit e gittim aynı film ordada var 100 liranı alırım ama sağlam olmaz dedi.. alayının aq!!

sonunda ikitelli organize bağcılar sanayisinde bi kaportacı buldum yarım saatte canavar gibi yaptı bagajı.. bu işi adamlar çözmüş. böyle bi durumla karşılaşırsanız hiç japonla uğraşmayın işinin ehli bi tamponcu ya da kaportacı bulun yeter. perde denilen ince metal levhaları gaz altı kaynakta ısıtıp kaynak yapıolar suyla da şokluyolar eskisi gibi sağlam oluyor levhalar plastiğin içinde kalıyo görüntüde bozulmuyo

o kadar yorgunluk aslında yarım saatlik bi işmiş bütün günümüze mal olsada sonunda bütün avellere karşı savaştan galip çıktık bizim canavarın bagajı eskisi gibi oldu

kazasız belasız sürüşler
    Saolasın bence biraz özen gösterilse her motor güzel olur ayrıyeten topcaseyi yaptırabildiğine sevindim uğraşmak istemiyolar hele o gün Antalya'ya gittiğimde Reali avm yi soracağım kadına diyorum bakarmısınız kafasını cevirdi bakmıyo neyse başka birine sordum söyle söyle git orda sor dedi gittim kaldırımda adam var selam aleykum amca diyorum ses yok kafasını cevirdi adamın önündeyim bakmıyo bile hey yarabbim insanlık ölmüş dedim. neyse kardeş tekerin düz bassın inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Bu resimdeki karbon kaplamayı siz kendiniz mi yaptınız?
    Bilgilendirirseniz sevinirim... Tekeriniz düz bassın [/QUOTE]

Evet ben yaptım bir hafta falan oluyo. Uzun arastırmalarım soucu kaliteli bir karbon fiber kaplama bulamayınca reklamcının birine getirttim orjinal 3m biraz tuzlu(122*50= 40 tl) ama çok sağlam ve uygulaması kolay. Uygulayacagın alanın ölçüsünde kesiyorsun fön makinesiyle ısıtarak yapıstırıyorsun sonra kenar kısımlarını bistüri yada maket bıçağı yardımıyla tıraşladn mı olay tamamdır google amcaya 3m karbon fiber yazsan birsürü videosu çıkıyor zaten. teşekkür ederim hayırlı günler. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar yakışıklı ybr ilk defa görüyorum.

ben de cbr 250 alınca ybr satılığa düştü. ilan hala eklenmedi gerçi ama http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7095124/detay/ bu linkten erişilebilir onaylanınca.
    Sizin motorunuz daha güzel duruyo orjinal olarak sadece yıkayıp cilalamanız yetecek bu arada benimde askerden sonra cbr 250 alma gibi planlarım var önerir misiniz? ben genelde uzun yol yapıyorum malum ybr biraz yavaş düşüyor sollamalarda güçsüz kalıyor ve her 50 km de bir totoyu yelpazelemek gerekiyor ki en başından beri sportif birşeyler istiyordum zira ybr ilk motorum küçükten büyüğe doğru ilerleme gibi bir amacım var

Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motorunuz daha güzel duruyo orjinal olarak sadece yıkayıp cilalamanız yetecek bu arada benimde askerden sonra cbr 250 alma gibi planlarım var önerir misiniz? ben genelde uzun yol yapıyorum malum ybr biraz yavaş düşüyor sollamalarda güçsüz kalıyor ve her 50 km de bir totoyu yelpazelemek gerekiyor ki en başından beri sportif birşeyler istiyordum zira ybr ilk motorum küçükten büyüğe doğru ilerleme gibi bir amacım var
    CBR harika. Uzun yolda YBR oturuş pozisyonu olarak daha rahat ama CBR çok daha seri ve son hızı müthiş. 7000 devirde 120, 8000 devirde 135 yapıyor.

Ben de uzun yol gittiğim için CBR'a geçtim. Gerçekten memnun kaldım hafta sonu 400 km yol yaptım çok keyifli idi.

CBR harika. Uzun yolda YBR oturuş pozisyonu olarak daha rahat ama CBR çok daha seri ve son hızı müthiş. 7000 devirde 120, 8000 devirde 135 yapıyor.

Ben de uzun yol gittiğim için CBR'a geçtim. Gerçekten memnun kaldım hafta sonu 400 km yol yaptım çok keyifli idi.
    selamunaleykum yakıt durumu nasıl cbrnın ne kadar yakıyor

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar motorumu satışa cıkardım.hiç bir sıkıntısı yoktur. cbr 125r yeni kasaya geçiş yapıcağım için satıyorum.

http://http://www.sahibinden.com/ila...7025873/detay/

nexcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Arkadaşlar 2012 esd m vardı geçen hafta karbüratörü değiştirdim motorum sanki uçak oldu harika bir gaz yemesi var motorun antalyadan düşünen olursa 200 tl ye mal oluyo motor süper oluyo gerçekten

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı nexcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2012 esd m vardı geçen hafta karbüratörü değiştirdim motorum sanki uçak oldu harika bir gaz yemesi var motorun antalyadan düşünen olursa 200 tl ye mal oluyo motor süper oluyo gerçekten
    kesici olayı bitiyor heralde öyle mi ? ve daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz mesela son hızını etkiliyor mu ve yakıt ne durumda.?

Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Kesiciye giriyo ama uzatıyo devir düşmüyo artık ve yakıtta okadar etkilemiyo asılırsan anca biraz zaten orjinalide aynıydı asılınca etkiliyodu yakıtı hızdada etkisi var tabiki daha atak ve daha kıvrak hale geliyo motor kalkışlar resmen ön teker yerden kesiliyo hatta vites aralarında uzatıpta vites atınca ayaklanıyo motor resmen ben çok beyendim açıkcası ybr artık ybr oldu yani

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Kesiciye giriyo ama uzatıyo devir düşmüyo artık ve yakıtta okadar etkilemiyo asılırsan anca biraz zaten orjinalide aynıydı asılınca etkiliyodu yakıtı hızdada etkisi var tabiki daha atak ve daha kıvrak hale geliyo motor kalkışlar resmen ön teker yerden kesiliyo hatta vites aralarında uzatıpta vites atınca ayaklanıyo motor resmen ben çok beyendim açıkcası ybr artık ybr oldu yani
    hımm bilgi için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

teşekkürler bilgi için. Artçı meselesine ne diyorsun arkadaki eleman 50 km dayanabilir mi ?

Alıntı muhammet55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleykum yakıt durumu nasıl cbrnın ne kadar yakıyor
    benim ölçümüme göre 400 kmde 11.6 lt yaktı. ama ben arkadaşla gittim kendisi rodajda olduğu için (suzuki inazuması var) 70-75 civarı hızlarda gittik giderken. dönerken de 110 hızlarda döndük rodajı bitmişti. 1-2 yerde otobanda 150-170 civarı da yaptım ama kısa süreliğine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

benim ybr zaten kalkışlarda biraz sert kalksam önü kaldırıyor bu hali ile de. hatta 2. viteste de ön kalkıyor hafif hiç ön kaldırmaya çalışmadığım halde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bilgi için. Artçı meselesine ne diyorsun arkadaki eleman 50 km dayanabilir mi ?
    artçı ile kullanmadım hiç bir fikrim yok. ama 50 km bişey değil bence rahat dayanır. tabii kişiden kişiye de değişir. deve gibi birisi binerse arkaya ne kadar dayanır bilemem orasını.

dostum biraz detay verirmisin?bende de 2012 esd var üst devirlerde tekliyor.taktığın karbüratör eski kasanınkimi?elektrik bağlantılarını falan nasıl uydurdun?

Keremk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    herkese selamlar, bende 2005 model ybr var. Rüzgarda sağ aynam biraz eğilme yapıyor ki devamlı elle düzelt bir yere kadar. Çözüm önerisi veya önceden yapılmış bir pratik iş var mıdır bununla ilgili ?

Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Evet eski kasa ybr karbiratörü bağlantı kablolarının ikisini yeniye takıyon geri kalanı doladım akünün boşluğuna koydum gidişi ve çekişi mükemmel yani

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Keremk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar, bende 2005 model ybr var. Rüzgarda sağ aynam biraz eğilme yapıyor ki devamlı elle düzelt bir yere kadar. Çözüm önerisi veya önceden yapılmış bir pratik iş var mıdır bununla ilgili ?
    bende yaşadım aynı sorunu.
    hiç uğraşma wiwi marka ayna al. çok farkediyor

Evet eski kasa ybr karbiratörü bağlantı kablolarının ikisini yeniye takıyon geri kalanı doladım akünün boşluğuna koydum gidişi ve çekişi mükemmel yani
    karbüratörden silindire giden bogaz yenilerde lastikimsi bir madde,eskilerde ise alümünyum bir parça bunu değiştirdinizmi.ve gaz teli çift halat.gaz kütüğünü değiştirdinizmi?

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:51 ----------

karbüratörden silindire giden bogaz yenilerde lastikimsi bir madde,eskilerde ise alümünyum bir parça bunu değiştirdinizmi.ve gaz teli çift halat.gaz kütüğünü değiştirdinizmi?

Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Hepsi değişti kardeş boğazda dahil 200 tl tuttu sadece gaz kolu varya direksiyonda o değişmedi tek tel bağladık sadece

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Hocam motorunuz maşallah çok güzel bende mavisini aldım bir kaç bişey sorucam motorumun kmsi 200'lerde rodaj konusunda nasıl tavsiyede bulunursuz suanlik 5000 deviri gecmiyorum neler tavsiye edersiniz hocam daha önce 2.el honda titan kullaniyodum sert kullaniyodum sorun yoktu arada tabi ve bakım olayı yani ilk yağ değişimi için hangi marka yağ tavsiye edersiniz ve buji de değiştirmek istiyorum özellikle çift tirnakli tavsiye ediyorlar .. bide cant bandı internette nerde bulurum.. sikayetleriniz nelerdir bu arada ? Çok kafanızı ağrıttiysa kusura bakmayın..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Hepsi değişti kardeş boğazda dahil 200 tl tuttu sadece gaz kolu varya direksiyonda o değişmedi tek tel bağladık sadece
    karbüratörü sanırım çin malı aldınız.serviz orjinaline 450 tl diyorda.ben istanbul dayım parçaları nasıl temin edebilirim acaba?internet üzerinden falan.karbüratör,bogaz,gaz teli olmak üzere 3 kalemmi değişiyor sadece?

Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Mikuni marka karbiratör aldım ama çin falan bilmem ustanıza gidip neler gerektiğini yazdırıp parçacıdan alabilirsiniz ben elden aldım tek parçada hepsini ustam bağladı

selam arkadaşlar . .dün 2.el 2012 model siyah ybr aldım sonunda motorum 7.450 km.de satan adam pek anlamıyodu .oglu kullanıyomuş askere gitmiş. soRUM var benim yağına baktım temizdi ben servise ne zaman goturecem motoru. .devir saatının ampulu yanıp sönüyo hep gece cok bellı oluyo gösterge ısıklarıda zayıf gbı geldı .ama farları falan kuvvetlı. .ne yapmam gerekıyo benım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

kendimi tanıtmayı unuttum aranızda yeniyim .izmirde oturuyorum adım emircan arkadaşlar hoşbulduk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler