Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

yazın 20/40 castrol yağ koysam uygun olur mu arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın 20/40 castrol yağ koysam uygun olur mu arkadaşlar.

yazın 10/40 ile 20/40 arasında çokda bir fark olmaz. motorun biraz geç ısınır o kadar.
    TRANSALP XL700

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın 10/40 ile 20/40 arasında çokda bir fark olmaz. motorun biraz geç ısınır o kadar.
    tamam saol

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ybr iyisin hoşsun ama uzun yolda biraz rüzgar varsa rezaletsin.

150 km gittim bugun mahvetti rüzgar,yol bitsin diye dua ettim. Yazın böyleyse işimiz var....

Motor gitmesine gidiyor ama 80'den biraz rüzgarda varsa,konfor,sürüs zevki sıfır . Nedir la bu boyle

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr iyisin hoşsun ama uzun yolda biraz rüzgar varsa rezaletsin.

150 km gittim bugun mahvetti rüzgar,yol bitsin diye dua ettim. Yazın böyleyse işimiz var....

Motor gitmesine gidiyor ama 80'den biraz rüzgarda varsa,konfor,sürüs zevki sıfır . Nedir la bu boyle
    rüzgarda her türlü sıkıntı ya. bu aralar biraz fazla rüzgar var. ben cbr la dün yaptım 50 km yol şerit dışına atıcak neredeyse fırtına vardı.

ybr nin rüzgarla ilgili tek sıkıntısı karşıdan eserse hızını etkiliyor. biraz da yokuşa geldin mi iyice yavaşlıyor motor.

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Rüzgar konsunda haklısınız, ileride ybr yi deiştirme ihtiyacı duyarsam weya ikinci bir motor alırsam sırf bu yüzden alıcam. rüzgar yemeyen farkli bir tarza geçmek isterim maxi scooter olabilir we ya istemeyerekde olsa ss

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben büyük konusmayayım ama naked motor almam bi daha. Scooter gibisi var mı be,rüzgar almaz,kısın su sıcratmaz,bacaklar donmaz.

Zincir temizleme derdi,vites derdi yok. İmkan bulur bulmaz ya maxi scooter alayım ben

arkadaslar motordan ınce tız sesı gıbı bı ses gelıyor hosuma gıtmıyr hıc bu ses ne olabılır aca ba sıcaklardanmı

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben büyük konusmayayım ama naked motor almam bi daha. Scooter gibisi var mı be,rüzgar almaz,kısın su sıcratmaz,bacaklar donmaz.

Zincir temizleme derdi,vites derdi yok. İmkan bulur bulmaz ya maxi scooter alayım ben
    ben cub aldım onda hafif bir çıkıntı var yanlarda o bile çok iyi geldi soğuk değmiyor bacaklara rüzgarda yok grenajın gözünü seveyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

herkesin kendi motorunu övme konusu değil bu. sen apacheyi resmen itin götüne sokmuşsun. bende kendi fikirlerimi söyledim. ben apachem var diye övmüyorum, diğerlerinden üstün gördüğüm için apache aldım. ayrıca herkes kendi yorumunu yapacaksa, bende kendi yorumumu yapıyorum. cbr125 nazlana nazlana gidiyor işte. en kral cbr125i getirin 100km hıza kadar geçerse beni anahtarımı vercem. asıl sen cbr125i ss kategorisine koyuyorsan benim seninle muhattap olmamam gerekiyor. ama doğruya koskoca honda ss kategorisinde satıyor bu motoru..sen ve senin gibi düşünenlerde ss kategorsinde nitelendiriyor..zaten honda sıçsa, alın size motor yaptım dese, millet kapış kapış alır..
    ... istersen benlede muhattap olmayabilirsin, çok da önemli değil.
    marka fanatikliği girince işin içine tartışma uzayıp gidiyor ben ybr kullanıyordum cb ybrden kötü dedim herkes bana saldırdı cb forumunda şu an cb aldım ve hala aynı şeyi söylüyorum cb ybrden kötü objektif olmak gerek mal neyse o onun için kimseyle tartışmayın siz ne deseniz onlar dediğinde ısrar edecek

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cub aldım onda hafif bir çıkıntı var yanlarda o bile çok iyi geldi soğuk değmiyor bacaklara rüzgarda yok grenajın gözünü seveyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

marka fanatikliği girince işin içine tartışma uzayıp gidiyor ben ybr kullanıyordum cb ybrden kötü dedim herkes bana saldırdı cb forumunda şu an cb aldım ve hala aynı şeyi söylüyorum cb ybrden kötü objektif olmak gerek mal neyse o onun için kimseyle tartışmayın siz ne deseniz onlar dediğinde ısrar edecek
    hocam bu laf bana dokunmuş sanki. ben dediğimde ısrar edecekmişim gibi olmuş. ben satmışım ybr yi neden gelip savunayım burada? apache yi göklere çıkaran kendisi (kendi motorunu) ben buna cevap yazdım ve daha da muhattap olmadım arkadaşla o mesajından sonra. ben objektif olarak gördüğümü yazdım. izmirde bir motorcuda 12 tane apache gördüm hepsi tamir olmayı bekleyen. sen kullanmışsın ybr soruyorum 12 tane ybr nin aynı motorcuda tamir olmayı bekleme ihtimali nedir? ortada bir kalite farkı var. eksileri var mı evet var. sonuçta 125 cc bir yere kadar.

he bir de cbr 125 ile kıyaslamış apache yi ona zaten bir tarafımla güldüm. onu hiç söylemiyorum bile.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

olaylar çirkinleşmediği sürece tartışmak gayet normal. hatta herkes fikirlerini söyleyip tartışmalı bence. dediğin gibi objektif olmak çok önemli. ben marka fanatikliği yapmıyorum. motorumu sıfır aldım. istesem ybr de alırdım yada cbf150 de alabilirdim. ama apache aldım. apache'yide rastgele gidip almadım. 6 7 ay araştırdım. yabancı forumları bile takip ettim, youtube da en dandik teker videolarına varana kadar izledim. ve kararımı verdim..ben motorumu satıp başka motor alsamda apache için aynı şeyleri söylerim. dediğin gibi burda önemli olan objektif olmak.
    TRANSALP XL700

sym mio 100(scooter) kullanıcısıyım. motorum 5000 de biraz geç oldu ama servise goturup bakım yaptırmak istiyorum.bakımda neler yaptırmalıyım.bu blog daha guncel ve daha tecrubelı arkadaşlar olduğu için burdan danışmak istedim.bilgi verirseniz sevinirim şimdiden çook teskkur ederim.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Harun.mnk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym mio 100(scooter) kullanıcısıyım. motorum 5000 de biraz geç oldu ama servise goturup bakım yaptırmak istiyorum.bakımda neler yaptırmalıyım.bu blog daha guncel ve daha tecrubelı arkadaşlar olduğu için burdan danışmak istedim.bilgi verirseniz sevinirim şimdiden çook teskkur ederim.
    geç oldu derken? 5000e kadar hiç bakıma sokmadım deme.
    TRANSALP XL700

acil yağını bujisinı hava filitresini dgştir. .en acili yağı. . .dgştır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

bugun 2.el aldgm ybr mı servise göturdum 2012 model siyah. .km gostergesı yanmıyodu ışıgı. . .usta geldi. Motorun sol tarafa duşmuş boya atılmış dedi. Biraz canım sıkıldı. . .2 el alırken dikkat edin mutlaka gösterin arkadaşlar

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş yine herkesin kendi motorunu savunması şekline dönecekse boşa tartışmanın anlamı yok. herkes yorumunu yazar arkadaş kararını verir.

supersport motorun torkuna laf etmişsin daha neden seninle muhattap olayım bilmiyorum cbr125 nazlana nazlana gidiyor ne demek ya [COLOR="Silver"]

[/SIZE]
    şimdi bak yorumda fanatiklik yapmışsın birincisi
    tvsnin sorun cıkardıgı demişsin tvs ne sorun cıkarmış bu forumdaki yıllardır kullanan adamlar var.
    artı ben kuryelik yapmış bi insan olarak söyluyorum bunu, ne yag ister ne su ister senden tvs.
    tapa gaz gidersin 2000 de bir yag değiştirisin.
    ikincisi de cbr 125 olayı.
    test etme olayı oldu yeni kasa cbr 125 ile denedik bizim motoru sadece 100den sonra yakalayıp öne geçiyor.
    yani nazlana nazlana geliyor lafı bu.
    ha bilmiyorsan şunu söyliyim sana tvs deki seriliğe hızlanmaya sadece yetişebilecek tek motosiklet yzf r 125 tir.
    bu arada ybr yle tvs yle kapıştım geçtim gibi şeyler yazacaksan yazma
    2 sene ybr 1 yıl cbf kullanıp sattım. kuryelik yaptım şimdi bir de tvs alayım dedim aldım.
    3 motosikletten kalite olarak hiç bir farkı yok. hatta bazı yönleri iki diger rakibini bozacak şekilde.
    sence bmw sorun cıkartan bi motosiklet firmasıyla neden anlaşma yapsın ki?
    bmw nin motorlarının ne kadar uzun ömürlü oldugunu biliyorsundur herhalde?
    Küçük cc motosiklet üretimine geçicekler bmw adıyla hindistanda önümüzdeki sene.
    marka fanatikliği yada kendi motorunu övme cabası olmuyor. sezarın hakkı sezara vereceksin.
    adamlar yapıyorsa bi motosiklet 5 senedir piyasada olan bir motosiklet için böyle sorun cıkaran motosiklet olsa bu kadar kullanıcıya bu kadar yatırıma kimse güvenipde tvs almaz.
    ybr saglam az yakıyor diyorum. cbf konforlu dengeli bir motosiklet diyorum. tvs agresif yakışıklı bi o kadarda digerleri kadar saglam diyebiliyorum.
    şunu deseydin tamam diyecektim tvs iyi ama servisi bayisi distributru sıkıntılı deseydin evet derdim. ama geri kalan okuduklarım dogru olmamış..

türkiye de cbr125 e ss dersen satarsın. honda eşek koysun türkiye boynuna honda koysun yine satar eminim.
    şunu da unutmadan söyliyim ingiltere malum motosiklet arabadan daha iyi satıyor honda tüm modellerini orası için koyup sınıf sınıf geliştiriyor.
    yurt dışında cbr 125 hangi kategorideymiş ss diyenler bir baksın bakalım..
    http://www.honda.co.uk/motorcycles/
    # motosikletle.blogspot

tamam gittigimde ilk basta bunları yaptıracagım.gereken başka seyler varsa servis bana soyler heralde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

geç oldu derken? 5000e kadar hiç bakıma sokmadım deme.
    malesef daha hic bakıma goturemedim

Motosikleti
    Demir At
    tamam gittigimde ilk basta bunları yaptıracagım.gereken başka seyler varsa servis bana soyler heralde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

hacım o motor fabrikasyon yag ile mi duruyor yani?
    o motor kitlemediğine dua et. aslında o motosikletten fazla bişi de bekleme de artık
    5000 km rodaj süresinde yagının değişmesi yag filtresinin değişmesi lazım oldugunu bilmiyor muydun? 500 1000km de değiştirmen gerekiyordu.
    # motosikletle.blogspot

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

arkadaş hiç korkma ybr de 1000cl yağ varsa ister 5000 de değiştir ister 10000km de sıkıntı olmaz eksik yağ yoksa sıkıntı yapma kendine

---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

bu gün bi alıcı daha geldi motoruma 2800tl verdi 50 tl yüzünden anlaşamadık ben verme taraftarı değilim o paraya km 31000 olsada motor saat gibi bakımları yapılmış eğer 2850 verse verirdim
    bakalım kime kısmet olacak aslında tanıdığa satmak istiyorum sonuçta çiğ yemedik karnımız ağrısın malımızın arkasındayız

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-satilik-ybr-127939640/detay

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş hiç korkma ybr de 1000cl yağ varsa ister 5000 de değiştir ister 10000km de sıkıntı olmaz eksik yağ yoksa sıkıntı yapma kendine

---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

bu gün bi alıcı daha geldi motoruma 2800tl verdi 50 tl yüzünden anlaşamadık ben verme taraftarı değilim o paraya km 31000 olsada motor saat gibi bakımları yapılmış eğer 2850 verse verirdim
    bakalım kime kısmet olacak aslında tanıdığa satmak istiyorum sonuçta çiğ yemedik karnımız ağrısın malımızın arkasındayız

http://o1306.hizliresim.com/1b/p/pfr7b.jpg

http://p1306.hizliresim.com/1b/p/pfr8l.jpg

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-satilik-ybr-127939640/detay
    fatih motor ybr değil sym nin scooteri arkadaşın bahsettiği.
    # motosikletle.blogspot

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga ben ybr sandım sym ise o motor elinde gider servise

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler