Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr
    soyle bi durumda var motoru ilk aldıgımdan beri motor en dusuk 6500 devirde gidiyor 1 2 3 4 vites yada hız farketmiyor mesela rampa asagı rolantide gidiyorum devir 6500 de gaz verdimmi yukseliyor 9500 lere kadar cıkıyor servise sordum normal dedi birde ilk calıstımı motor ralanti 1000 de yarım saat suruyorum rolanti 2500 de bunada normal dedi servis ama bana mantıklı gelmiyor her iki durumda. sonuc olarak 6500 devirin altında motoru kullanmam su ana itibarıyla olanaksız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Jikleyi kontrol edin, kapalı olduğundan emin olun, motor sıcakken rolanti 1500e ayarlayın.
    İlk çalışmada jikleyi açın, 1-2dk jikle ile çalışsın sonra kapatın yola çıkın. 2-3bin km olduğunda hava çok soğuk olmadığı sürece jikleyi kullanmaniz da olur

Motosikleti
    Yamaha Ybr
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikleyi kontrol edin, kapalı olduğundan emin olun, motor sıcakken rolanti 1500e ayarlayın.
    İlk çalışmada jikleyi açın, 1-2dk jikle ile çalışsın sonra kapatın yola çıkın. 2-3bin km olduğunda hava çok soğuk olmadığı sürece jikleyi kullanmaniz da olur
    jıgle kapalı ve kullanmıyorum jiklesiz calısyor 1 2 dakika calıstırıp oyle yola cıkıyorum.

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı voljtrann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soyle bi durumda var motoru ilk aldıgımdan beri motor en dusuk 6500 devirde gidiyor 1 2 3 4 vites yada hız farketmiyor mesela rampa asagı rolantide gidiyorum devir 6500 de gaz verdimmi yukseliyor 9500 lere kadar cıkıyor servise sordum normal dedi birde ilk calıstımı motor ralanti 1000 de yarım saat suruyorum rolanti 2500 de bunada normal dedi servis ama bana mantıklı gelmiyor her iki durumda. sonuc olarak 6500 devirin altında motoru kullanmam su ana itibarıyla olanaksız
    hocam bunun neresi normal! buna normal diyen servisle derinlemesine görüşmek gerekir eğer bulunduğunuz yerde varsa, farklı bir servise gösterin derim

Alıntı voljtrann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar motorumu 1 ay once almıstım su an 550 km de normalde 1. vites 20 2. vites 40 3. vites 60 4. viteste 80 e cıkıyodu 4. viteste 100 km hız yapıyodu 5. viteste gaz yemiyodu ve zorlamıyordum bugun motor anormal hızlandı extra 20 km geldi motora 1. vites te 40 yapıyo 2. viteste 60 3. viteste 80 yapıyo sehir icinde oldugum icin 4, fitesi deniyemedim bi anda oldu 3. viteste giderken 80 olunca yanlısla 4. e attım sandım kontrol ettim 3teymis tek tek kontrol ettim rampada 2.viteste 60 yaptı normali bumu sankim bu kadar hız yapmaması gerek gibi gelio bana yarın 4 ve 5 . vitesleride deniyecegim

arkadaş nasıl 3.vites te 80ni görüyorsun kaçbin devirde motor öyle gidiyor. ))

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Wd-40 aldım ybr için fren manetlerine sıkmak paslı birkaç yere uygulamak için. Fren manetine sakıncası olurmu iç taraflarına sıkıcam ve de silindirin olduğu kısımlarınada sıkmıyı düşünüyorum herhangi bir zararı olurmu silindirin motor blogunun olduğu kısımlara sıksam ? ?

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı mmbnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş nasıl 3.vites te 80ni görüyorsun kaçbin devirde motor öyle gidiyor. ))
    benim motor 3. viteste anca 40-50 falan yapıyor

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 3. viteste anca 40-50 falan yapıyor
    mümkün değil orjinal dişliyle 10500 devirde 80 i geçiyor ön dişliyi 15 yapınca 90 ı geçiyor ya oraya kadar sıkıştırmıyorsunuz ya da çok çok büyük bir sorun var

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wd-40 aldım ybr için fren manetlerine sıkmak paslı birkaç yere uygulamak için. Fren manetine sakıncası olurmu iç taraflarına sıkıcam ve de silindirin olduğu kısımlarınada sıkmıyı düşünüyorum herhangi bir zararı olurmu silindirin motor blogunun olduğu kısımlara sıksam ? ?
    wd40 heryere boca etmeye gerek yok,şu an için baktım aynen şu şekilde yazıyor.lıtyum-sabun bazlı gres ayrıca debriyaj ve gaz teli için ise motor yağı.fren kolu silikon gres
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mümkün değil orjinal dişliyle 10500 devirde 80 i geçiyor ön dişliyi 15 yapınca 90 ı geçiyor ya oraya kadar sıkıştırmıyorsunuz ya da çok çok büyük bir sorun var
    solo benim motorda seninki gibi :D benimde 3.viteste 40 civarı... reiz ne arızası 3. viteste 125cc bi motor nasıl 80-90 yapar akıl işi deyil bence :D

immortall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 2004 /mobylette 47 tek sekman
    solo benim motorda seninki gibi :D benimde 3.viteste 40 civarı... reiz ne arızası 3. viteste 125cc bi motor nasıl 80-90 yapar akıl işi deyil bence :D
    arkadaşlar nasıl 3. viteste 40 yapar ya aklım almadı kaç bin devirde 40 yapıyo kaç yıldır yamaha kullanıyorum ilk defa sizden duydum 3. viteste 40 yaptığını ha diğer 125cc ler daha da iyi hızlanıyor çünkü yamaha onlara göre ağır bi motor ama 40 yapması bana tuhaf geldi ben 11 bin devirde 90 civarı gördüm ama 3. viteste çok az bi gaz verince zaten 40 50 görüyo...

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Arkadaşlar dün itibariyle Ybrmi satıp wolf almış bulunmaktayım. Allah herkese gönlündekini nasip etsin.
    Sepetçioğlu ve ReiZzZ bunu beğendiler.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün itibariyle Ybrmi satıp wolf almış bulunmaktayım. Allah herkese gönlündekini nasip etsin. http://i.hizliresim.com/LPda40.jpg
    Hayırlı olsun güle güle kullanın
    Konu açmışmıydınız, çünkü fotoğrafı hatırlıyorum da bir yerden
    Benimde aklımda wolf var şu anda, tipi çok hoşuma gidiyor, yakıt tüketimi, kalitesi ve işçiliği ile de güzel bir motor.
    Yorumlarınızı da buraya bekliyoruz, bir ybr kullanıcısı olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Sizinkinde bir sorun olduğu kesin
    3. viteste 40 civarı yapması, ben bir ara denemiştim 2. viteste 60 civarı, 3 te 80 küsür, 4 te 118 yapıyordu 5 te 131 gördüm en son ama kesiciye girmemişti daha. Benim ön 15 diş onuda belirteyim.
    dogrusukru bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ama benim söylediğim bir fikir değil bütün ybrlerin yaptığı şey yani akıl işi olmama durumu yok

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 heryere boca etmeye gerek yok,şu an için baktım aynen şu şekilde yazıyor.lıtyum-sabun bazlı gres ayrıca debriyaj ve gaz teli için ise motor yağı.fren kolu silikon gres
    Teşekkür ederim dostum
    Kaza Anında Seni Korur !

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

30.000'i devirdik geçen gün.

30.000 bakımı olaral subap ayarı,hava filtresi,buji değişikliği,zincir ayarı,tellerin yağlanması bakımlarını yapıyoruz. Başka önereceğiniz bi bakım var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Arkadaşlar dün itibariyle Ybrmi satıp wolf almış bulunmaktayım. Allah herkese gönlündekini nasip etsin. http://i.hizliresim.com/LPda40.jpg
    Hayırlı olsun inşallah,çok güzel tercih. Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin...

ybr 125 için ampul tavsiyeniz varmı beyler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ybr 125 için ampul tavsiyeniz varmı beyler.
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/pr...osiklet-Ampulu

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın
    Konu açmışmıydınız, çünkü fotoğrafı hatırlıyorum da bir yerden
    Benimde aklımda wolf var şu anda, tipi çok hoşuma gidiyor, yakıt tüketimi, kalitesi ve işçiliği ile de güzel bir motor.
    Yorumlarınızı da buraya bekliyoruz, bir ybr kullanıcısı olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Sizinkinde bir sorun olduğu kesin
    3. viteste 40 civarı yapması, ben bir ara denemiştim 2. viteste 60 civarı, 3 te 80 küsür, 4 te 118 yapıyordu 5 te 131 gördüm en son ama kesiciye girmemişti daha. Benim ön 15 diş onuda belirteyim.
    Yok sepetçioğlu konu açmadım. Wolf grubu var facebook ta oraya atmıştım fotoğrafı belki orada görmüşsünüzdür. Motor harika torku hissediyorsun, ara hızlanmaları muhteşem, yakıtı ben daha ölçmedim fakat Ybrden biraz fazla yakıyor diyorlar. Yani 100Km de 2.5~3.2 arası değişiyor diyorlar

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Yok sepetçioğlu konu açmadım. Wolf grubu var facebook ta oraya atmıştım fotoğrafı belki orada görmüşsünüzdür. Motor harika torku hissediyorsun, ara hızlanmaları muhteşem, yakıtı ben daha ölçmedim fakat Ybrden biraz fazla yakıyor diyorlar. Yani 100Km de 2.5~3.2 arası değişiyor diyorlar
    Evet facebookta gördüm herhalde, 250 liklere göre gücü 24.6 hp bir japon kadar, tüketimi dediğiniz gibi 2,5-3,2 lt deniliyor, bence 3 lt bile yaksa on numara tüketim olur, ben ybr ile 2,4-2,5 arası geziyorum hep,malzeme kalitesi de güzel bence, hele de mat mavi ise söze gerek yok
    Tekrar hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler