Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Herkeze günaydın.Benim arka lastiğim pony nr47 acaba önede aynı ebatta takarsam bir sıkıntı yaratır mı ? Aynı lastıgın 2.75 18 i ını bulamadım.Farklı desen olmasınıda ıstemıyorum.
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    okan nörüyon.............................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan nörüyon.............................

Nörem abi dün dolaştık 2 cbf 1 mr bıde ben yukarda resım attım orayı yeni yapdılar arkada cami var suyun altında kalıyor.Taşlıyayla dıyolar eskıden bu gölün ortasından yol gecermiş bızım bı ybr cı abıde bu kadar su yokken geçerim sanmış.Girmiş ybr le suya su birden yükselmiş Sonra stop edıp zorla cıkarmıslar motoru yagını falan bosaltmıslar kurutmuslar tekrar kullanıyordu ybr yi birşey olmamıştı. Birde lastiği soruyorum abı 90 90 18 taksam önede ne olurki aynı desen ıstıyorum 2.75 18 oda yok
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nörem abi dün dolaştık 2 cbf 1 mr bıde ben yukarda resım attım orayı yeni yapdılar arkada cami var suyun altında kalıyor.Taşlıyayla dıyolar eskıden bu gölün ortasından yol gecermiş bızım bı ybr cı abıde bu kadar su yokken geçerim sanmış.Girmiş ybr le suya su birden yükselmiş Sonra stop edıp zorla cıkarmıslar motoru yagını falan bosaltmıslar kurutmuslar tekrar kullanıyordu ybr yi birşey olmamıştı. Birde lastiği soruyorum abı 90 90 18 taksam önede ne olurki aynı desen ıstıyorum 2.75 18 oda yok
    bişey olmaz biz takmıştık...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey olmaz biz takmıştık...
    Bu arada düz bir yola geldik öndeki basdı birde yattı üstüne aynen bende basdım fark açamadı aynı gittik cbf ile
    HONDA

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam rölantanın yakıta etkisi olmaz yani giderken hiç bir etkisi yok, sadece dururken fark olur oda 1000 devirde veya 1500 devirde durmuş çok bir farkı olmaz yani kaç dakika çalışır ki amam aman bir etkisi olsun
    çok doğru söylüyosun...zaten hiç yakıyo:D..usta demişti ama lafın arasında ... hafifde olsa sarfiyat artar..sonuçta motor fazla çalışıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

arkadaşlar bu arada nasılız... pazarınız hayırlı olsun...

bugün ilk cezamı yedim arkadaşlar

kadıköye gideyim dedim şöyle e-5 ten arkadaşlara uğrayayım...rex sinemasının önüne çektim.. sonra baoğanın orada küçük bir işim vardı kask takmadım hooopp boğanın orda polis

ehliyet ruhsat akabinde kaskız gezmenin cezası 70 lira para cezası 15 gün içinde ödersem 50 lira

evin önünde bile kasksız binmezdim ama işte anlık boşluk tan istifade , devlet adamı yakalamak istedimi yakalıyor..

arkadaşlar kasksız binmeyiniz.

Motosikleti
    ENDURO
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok doğru söylüyosun...zaten hiç yakıyo:D..usta demişti ama lafın arasında ... hafifde olsa sarfiyat artar..sonuçta motor fazla çalışıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

arkadaşlar bu arada nasılız... pazarınız hayırlı olsun...

bugün ilk cezamı yedim arkadaşlar

kadıköye gideyim dedim şöyle e-5 ten arkadaşlara uğrayayım...rex sinemasının önüne çektim.. sonra baoğanın orada küçük bir işim vardı kask takmadım hooopp boğanın orda polis

ehliyet ruhsat akabinde kaskız gezmenin cezası 70 lira para cezası 15 gün içinde ödersem 50 lira

evin önünde bile kasksız binmezdim ama işte anlık boşluk tan istifade , devlet adamı yakalamak istedimi yakalıyor..

arkadaşlar kasksız binmeyiniz.
    Hayırlı Pazarlar Ağabi cümleten..

Gecmis olsun ceza yemısın ama kotu bı haber var mazota 50kr zam gelmıs benzıne ne kadardı tam hatırlayamadım hukumet cizgiyi asıyor ya 5 lıra oldu heralde benzınde :s motosikletden ıyı bır alternatıf kalmıyor bu ulkede ya da yalın ayak gezeceksın..
    ENDURO

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı SİMSON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Pazarlar Ağabi cümleten..

Gecmis olsun ceza yemısın ama kotu bı haber var mazota 50kr zam gelmıs benzıne ne kadardı tam hatırlayamadım hukumet cizgiyi asıyor ya 5 lıra oldu heralde benzınde :s motosikletden ıyı bır alternatıf kalmıyor bu ulkede ya da yalın ayak gezeceksın..
    daha geçen gün forumda 10 kuşuruş indirdiler benzini diyolardı .. şimdide mazota zam geldi... harbiden devlet kepçeyle alıp çay kaşığıyla veriyor..
    SİMSON bunu beğendi.

Motosikleti
    ENDURO
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha geçen gün forumda 10 kuşuruş indirdiler benzini diyolardı .. şimdide mazota zam geldi... harbiden devlet kepçeyle alıp çay kaşığıyla veriyor..
    indiriyorlar ağabi cok guzel ındırıyorlar sonra da her turlu bındırıyorlar :S vanpıir gibiler adamın ılıgıne kadar somuruyorlar :s

senın motor kac km geldı ağabey tekerın duz bassın
    ENDURO

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı SİMSON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    indiriyorlar ağabi cok guzel ındırıyorlar sonra da her turlu bındırıyorlar :S vanpıir gibiler adamın ılıgıne kadar somuruyorlar :s

senın motor kac km geldı ağabey tekerın duz bassın
    850 km ye yaklaştı ...900 km de ya da 1000 e doğru bakıma götüreceğim...yağ değişimi vs.

motorda yavaş yavaş açılıyo...

Motosikleti
    ENDURO
    Maşallah
    Allah kaza bela vermesin Cümlemize..
    rain planet bunu beğendi.
    ENDURO

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Slm arkadaşlar takmış olduğum h4 xenon ışık olarak çok güzel fakat karşı tarafı rahatsız ediyor. Bende mercek takmak istedim fakat h4 olan xenon ampüle mercek olmaz diye bir çok mesaj yazılmış sizce ne yapmam gerek. Bu arada ampül uzun kısada yukarı aşağı hareket eden cinsten sanırım buda motorlu oluyor. teşekkürler

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    arkadaşlar michelin pilot sportlarımı cumartesi günü taktım.

daha 50 km anca oldu.

daha üzerindeki mum erimedi gibi.

ama virajlara bi girişim bi çıkışım var; görmeniz lazım.

durmuş abinin CeSeT marka lastikleriyle 40 ile viraja girdikten sonra götün götün kayan arka tekerler nerede michelin nerede

michelinle 60la viraja giriyorum; sanki ray üzerindeyim.

sonraki benzer viraja normal girdim, sağa virajdı şeridin solundan girdim soldan devam edecekken lastiği denemek için motoru iyice yatırıp içten aldım.

arkadaş resmen rayda gidiyorum ya.

az daha km yapayım bundan sonra elimi gazdan çekmem sanırım.

debriyaj balatasını da değişirsem hem fazla yakıt hem hızlanamama sorunum da kaybolacak inşallah. 100 lira da ona vereyim anasını satayım. motor bana kardeş oldu zaten.

Motosikleti
    günaydın millet...... nasılsınız...........

korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar günaydın,

Malum motosikleti yeni aldım. Yakıt ile ilgili sorum olacak sizlere.
    Yedeğe ne zaman alacağımı nasıl bilicem? Motorun benzinsizlikten stop etmesini mi bekliycem? Yani belirli bir yeri var mı göstergede?
    Ayrıca yedeğe aldıktan sonra kaç km daha götürür?
    Son olarak motoru aldığım zaman 20 ve ardından 30 liralık benzin aldım. Toplamda 50 tl. 300 km'deyim şu an ve çeyrek depodan birazcık az benzin var. Normal midir?
    Yeni aldık ya insan tedirgin oluyor. Kusura bakmayın (:

arkadaşlar duyanınız vardır mutlaka ama duymayanlar için ben birşey paylaşıyım bana çok saçma geldi sizin görüşleriniz nelerdir acaba ruhsata işletmemiz lazımmış bir sürü dert ruhsatın yapragı degişcek en az 60 tl diye biliyorum işletme ücretide vardır mutlaka...

http://www.facebook.com/photo.php?fb...levant_count=1
    HeR zAmAn TaM kOrUmA:rendeer:

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar günaydın,

Malum motosikleti yeni aldım. Yakıt ile ilgili sorum olacak sizlere.
    Yedeğe ne zaman alacağımı nasıl bilicem? Motorun benzinsizlikten stop etmesini mi bekliycem? Yani belirli bir yeri var mı göstergede?
    Ayrıca yedeğe aldıktan sonra kaç km daha götürür?
    Son olarak motoru aldığım zaman 20 ve ardından 30 liralık benzin aldım. Toplamda 50 tl. 300 km'deyim şu an ve çeyrek depodan birazcık az benzin var. Normal midir?
    Yeni aldık ya insan tedirgin oluyor. Kusura bakmayın (:
    motor gaz yememeye başlayınca yedek depoya geçersin geçmezsen stop eder zaten ayrıca yedek depo ile 50km kadar gidiyor yedek depo için göstergede yer yok..yakıt durumuna geline o da normal..e ye gelince 100km daha gidiyor benzin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar michelin pilot sportlarımı cumartesi günü taktım.

daha 50 km anca oldu.

daha üzerindeki mum erimedi gibi.

ama virajlara bi girişim bi çıkışım var; görmeniz lazım.

durmuş abinin CeSeT marka lastikleriyle 40 ile viraja girdikten sonra götün götün kayan arka tekerler nerede michelin nerede

michelinle 60la viraja giriyorum; sanki ray üzerindeyim.

sonraki benzer viraja normal girdim, sağa virajdı şeridin solundan girdim soldan devam edecekken lastiği denemek için motoru iyice yatırıp içten aldım.

arkadaş resmen rayda gidiyorum ya.

az daha km yapayım bundan sonra elimi gazdan çekmem sanırım.

debriyaj balatasını da değişirsem hem fazla yakıt hem hızlanamama sorunum da kaybolacak inşallah. 100 lira da ona vereyim anasını satayım. motor bana kardeş oldu zaten.
    olum debriyaj balatasi 50 lira..sen neden 100 lira harcıyorsun? lastik konusuna gelince mıchelin paranın alabileceği ve yapılabilecek en iyi lastiği yapmış ötesini tartışmak anlamsız
    maxi97 bunu beğendi.

korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor gaz yememeye başlayınca yedek depoya geçersin geçmezsen stop eder zaten ayrıca yedek depo ile 50km kadar gidiyor yedek depo için göstergede yer yok..yakıt durumuna geline o da normal..e ye gelince 100km daha gidiyor benzin
    Oha E'ye gelince 100km daha mı gidiyor? Ben E'ye gelmeden yedeğe çeviriyordum yav.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı phoenix85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar duyanınız vardır mutlaka ama duymayanlar için ben birşey paylaşıyım bana çok saçma geldi sizin görüşleriniz nelerdir acaba ruhsata işletmemiz lazımmış bir sürü dert ruhsatın yapragı degişcek en az 60 tl diye biliyorum işletme ücretide vardır mutlaka...

http://www.facebook.com/photo.php?fb...levant_count=1
    böyle birşeyi ilkdefa görüyorum ve şahit oluyorum... böyle birşey doğrumu yaaa... çok ilginç...ne yani top case yasakmı şimdi....

daha dün polis çevirdi kasksız olduğum için ceza yazdı ama top caseme laf etmediler..hatta kaskım top case nin içinde dedim....

anlamadım...saçmalık herhalde...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    3 arkadaş michelin pilot sport taktırdık. Bir tanesi 7.000 de değiştirdi bir tanesi 10.000 üstünde değiştirdi. Bendekiler 10.000 olmak üzere ama bir 10.000 daha gidecek gibi. Eğerki fazla fren-patinaj yapıyorsanız çok çabuk bitiyor. Yumuşak hamur olmasından dolayı yer tutuşu çok iyi ve çabuk bitiyor. Tabi kullanıma bağlı.

Benim sormak istediğim Ybr nin Tube type(iç lastikli) olan jantlarında Tubeless (iç lastiksiz) kullanan arkadaşlar hiç sorun yaşadılarmı. Hangi lastiği kullandılar ve kaç km dir kullanıyorlar ve görüşleri nedir.
    (michelin pilot sport Tubeless (iç lastiksiz) ama ybr jantı iç lastikli jant olduğundan ben michelin pilot sportleri iç lastikle birlikte taktırdım.)
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler