Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Motoemree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler herkese, benim motorda ölçüm yaptımda çok yaktığını farkettim 1litre ile 31km gidiyo bu ybr için çok kötü diye düşünüyorum. Arka tekerleğim 100-90 ebatlarında acaba bundan bu kadar cok farkedermi? birde yaz sezonu vede muğlada olduğumdan hava sıcaklığı baya yüksek motorumda siyah olduğundan depodan benzin uçuyo olabilirmi ? yakıtı düşürmek için ne gibi önerileriniz olur yardım ederseniz sevinirim:

Not : genelde 5-6 bin arası vites atıyorum, devirli kullanmamaya çalışıyorum.
    5 bin devirde kullanıyor olmak eekonomik olacaği anlamına gelmez motor devrinde gitmesi lazım..sürekli motora küfür ediyormuşsun gibi.. 8-9 bin devirde vites atsan motorun ağrina bu kadar gitmez.ç 5 binde vitesmi değişilir..ideali 7 bindir..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    DOĞRU YERDE doğru vites......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    8.günü kartım geldii fakat alamadım..evde yoktuk.. yarın gene gelicek.. gelsin ybr diyellimmi
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    lbc fermuarlı motosiklet pantolonunu 15inden sonra sipariş edeceğim. kullanan var mı?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 bin devirde kullanıyor olmak eekonomik olacaği anlamına gelmez motor devrinde gitmesi lazım..sürekli motora küfür ediyormuşsun gibi.. 8-9 bin devirde vites atsan motorun ağrina bu kadar gitmez.ç 5 binde vitesmi değişilir..ideali 7 bindir..
    Her zaman 7 bin devir olcak diye bir şey yok çoğu zaman 5500 devirde değiştirim vitesleri gayetde ideal yakıt tüketimim var ama yeri geldimide kesiciye girene kadar gazlarım Ramazanın dediği gibi DOĞRU YERDE doğru vites...
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman 7 bin devir olcak diye bir şey yok çoğu zaman 5500 devirde değiştirim vitesleri gayetde ideal yakıt tüketimim var ama yeri geldimide kesiciye girene kadar gazlarım Ramazanın dediği gibi DOĞRU YERDE doğru vites...
    AYNEN öyle doğru yerde doğru viteste olmak her zaman ekonomiktir... büyük küçük araç fark etmez...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8.günü kartım geldii fakat alamadım..evde yoktuk.. yarın gene gelicek.. gelsin ybr diyellimmi
    Nasıl aldın kartı bende garanti bonus vardı tekrar gidecem garantiye sigorta işi sıkıntı yapmaz inş ( anlat bakalım
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Ybr 125 2008-Presto 125cc Scooter
    ya o kadarını biliyorum düz yol şartlarında ekonomik kullanmak için öyle yapıyorum gibisinden yazdım onu..

aladag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 2007
    Gelen öneriler için teşekkürler.Orjinal olmayan km saatinden birkez dilim yandı.Motolizde orjinal sadece km saati varmış.96 TL ye sipariş ettim.1günde geldi.Bu gece takıp yarın işe motorla giderek deneyeceğim.

Motosikleti
    nasılsınız ybr tayfası....

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bir önceki bakımı yapalı 2800 km oldu. motor iyice sağırlaştı. maaşı bekliyorum. bakarsıon cumartesi bakım yapıp Elazığ'a geçerim...

bugün başka bir ustaya söyledim; silindir sekman gömlek değişecek dedi.

4 bin devirede kadar gaz yemiyor gibi. elciği az açarsam kalkışta devirlenemiyor. son hız düzde 80. 100 kmde 3 litre yakıt.

sanırım 10 000 kmde bozulan ve silindir sekman gömlek isteyen ilk ybr benim olacak.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben uzun bi süre önce silindir segman piston dediğimde 1 arkadaş beni alaya almıştı sağolsun. Neyse geçmiş olsun. Vardır bi sebebi.

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir önceki bakımı yapalı 2800 km oldu. motor iyice sağırlaştı. maaşı bekliyorum. bakarsıon cumartesi bakım yapıp Elazığ'a geçerim...

bugün başka bir ustaya söyledim; silindir sekman gömlek değişecek dedi.

4 bin devirede kadar gaz yemiyor gibi. elciği az açarsam kalkışta devirlenemiyor. son hız düzde 80. 100 kmde 3 litre yakıt.

sanırım 10 000 kmde bozulan ve silindir sekman gömlek isteyen ilk ybr benim olacak.
    o km o silindir pistona hiç bişey olmaz.. ya yanlış benzn kullandın yada başka bişey... bir yanlışlık var emin ol....
    maxi97 bunu beğendi.

ıspider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    ya arkadaşlar bu sahibinden.com da 2011 kasa motorları 2012 modeldir diye ilan vermiş millet. Sadece Siyah renk olanın depo tasarım benziyor 2011 lere, diğer kırmızı ve mavide sadece YBR yazısı var değilmi ? Birde 2012 model Gri renk gelmedi değilmi adam 2012 model diye ilan vermiş gri olanı! Plaka resmini çekmemişler zaten

Hayret resmen!

Motosikleti
    biz türk
    üz her şeyi yaparız......

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ıspider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bu sahibinden.com da 2011 kasa motorları 2012 modeldir diye ilan vermiş millet. Sadece Siyah renk olanın depo tasarım benziyor 2011 lere, diğer kırmızı ve mavide sadece YBR yazısı var değilmi ? Birde 2012 model Gri renk gelmedi değilmi adam 2012 model diye ilan vermiş gri olanı! Plaka resmini çekmemişler zaten

Hayret resmen!
    Asıl olan ruhsatta yazan model yılıdır trafiğe çıkış tarihi 26.10.2011 olan ybr min model yılı 2012idi..ve motorum depo kapakları depo ile aynı renk olandı..yani o arkadaşlar da yalan söylemiyorlar ruhsatta yazan model yılını yazıyorlar ki asıl olan da odur..

Motosikleti
    eskiden yedinci aydan sonra çıkan motorlar ve araçlar bir sonraki yıla tabi olurlardı..şimdi durum ney bilmiyorum...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var. Ybr kadran aldım komple. Birazdan gıdıp alıp kendim takacam. Kafama takılan sadece devir saatinin 3 kablosu var. Hangisi hangisine bağlanacak falan. Ters bağlarsam yanar.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var. Ybr kadran aldım komple. Birazdan gıdıp alıp kendim takacam. Kafama takılan sadece devir saatinin 3 kablosu var. Hangisi hangisine bağlanacak falan. Ters bağlarsam yanar.
    Ybr devir saati elektronik. Kolay bağlayabileceğini sanmıyorum
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr devir saati elektronik. Kolay bağlayabileceğini sanmıyorum
    üzerinde ybr kadran var zaten. Biraz adiydi. Devir saati yandı. Kabloları hazırda duruyo zaten. 3 adet kablo var. 1 inde elektirik var. 2 sinde yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

elektrik kabloları 1 i toprak, biri akü, biri konjektör. Yardııımmm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler