Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray kardeşim xenon ve benzeri işlerde kullanman için sana bilgisayar power supply si öneririm 12volt ve 5 volkan çıkışları vardır senin her ihtiyacını karşılar
    yanlız bilgisayar power supply sinin 12 V çıkışının amperi zenonu yakmaz sadece 5V çıkışın amperi yüksektir oda 5V la çalışan cihazlarda işe yarar mesela araba teybini bağladım açtıktan sonra sesi biraz yükseltince çöküyordu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Şenol abi 12 çıkışları rahatlıkla xenonu yakıyor bende geçen sene ybr me d2s bi-xenon yapmıştım evde test etme odaklanma için xenon u yakmak için power supply kullanmıştım

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Şenol abi 12 çıkışları rahatlıkla xenonu yakıyor bende geçen sene ybr me d2s bi-xenon yapmıştım evde test etme odaklanma için xenon u yakmak için power supply kullanmıştım
    hiç denemediğim için yorum yapamıcam ama ben bilgisayar teknisyeniyim bildiğim kadarıyla 12 bilgisayarda HDD. CD sürücülerde kullanıldığı için Amperi düşük Ama 5V data transferinde kullanıldığı için Amperi çok yüksek data kayıplarını önlemek için ama tabii teknoloji ilerlediği içim benim kullandıklarım 300Watlık power lardı şimdi ise standardı 500 Wattan başlıyor

Motosikleti
    Benim kullandığım 150 wattlik pentium3 makineden çıkmış eski birseydi isin püf noktası çalışmayan power supply e tüm bağlantıları yapıp fişe takmak ve tabiki o zaman yanmaya basliyor

Ayrıca şu led ampul olayını bende takipteyim böyle islere merakım vardır
    Şenol abi sana bir soru sorayım fotograf makinalarının flaşınin ampulunu xenon un beynine bağladım yanıyor fakat ısıdan lehimler eriyor senin bı önerin varmı bu konuda

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    evet haklıymışın 12V çıkışta 8 Amper var 5V çıkışta ise 20 Amper varmış bide şöyle birşey buldum inceleyin yeni powerları çalıştırmak için ise yeşilve yanındaki siyah kabloyu kısa devre etmeniz yeterli soketin tam ortasındaki yeşil ve yanındaki siyah http://www.geceucusu.com/topic/1897-...uc-kayna-yapm/

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Benim kullandığım 150 wattlik pentium3 makineden çıkmış eski birseydi isin püf noktası çalışmayan power supply e tüm bağlantıları yapıp fişe takmak ve tabiki o zaman yanmaya basliyor

Ayrıca şu led ampul olayını bende takipteyim böyle islere merakım vardır
    Şenol abi sana bir soru sorayım fotograf makinalarının flaşınin ampulunu xenon un beynine bağladım yanıyor fakat ısıdan lehimler eriyor senin bı önerin varmı bu konuda
    evet oda xenon zaten fakat ampul kondansötarün dolup boşalmasıyla anlık akım boşalttığı için sorun yok ama devamlı akım geçirirsen terminaller o kadar akıma dayanamaz kısa sürede ısınıp erir o anlık akıma toleranslı ama büyükleri var karaköyde satılıyor pasajda onları deneye bilirsin bide biliyorsun xenonun beyni dediğin yüksek gerilim trafosu 12voltu alıyor 20.000 volta yükseltiyor voltaj yüksek ama akım değil flaşörde ise 1-2bin volt ve osilatör transistörü kondansatörü şarj ederken zaten ıslık sesi gibi birses duyarsınız şarj bitincede düğmeye basınca tetikleme ucuna küçük bir voltaj göndererek tüpün ayakları arasındaki voltajın boşalmasını sağlarsınız osıradada içindeki gaz parlama yapar

Motosikleti
    Şenol abi benim olay zihnisinir gibi aklıma geldikçe yapıyorum elektirik ve elektronikle ilgili temel bir bilgiye sahibim flaş ampulünün o kadar dayanamayacagini bilmiyordum demekki söndürünce ondan kızarıyordu:D bendeki amaç motosiklerdeki küçük farlar icin değişik bı yöntem denemekti

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    neyse gözlerim ağrımaya başladı ben kacar korak büyük merceği benim sislerin önüne koydum güzel odaklıyor fakat ledlerin odakları birbirinden çok uzakta 3 tane oluyor yani olmadı dediğim gibi plaket üzerine yanyana kymak lazım hani sipariş verdiğim H4 120 led far varya öyle yanyana ledler lazım panel üzerinde bak yine şeytan dürttü ben bu merceği farın reflektörü önüne koyayım nasılsa ışığı odaklıyor onuda mercekle bidaha odaklatırsak karşıya çizgi ışık çeker herkeze iyi geceler ben şimdi rüyamda yine yeni projeler görürüm bak yarın anlatayım geçen gördüğüm rüyayı benim motorcuya anlattım geberdi gülmekten .kafayı yiyicaz ama bakalım nezaman .....

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla oda öyle diyor inşallah memnunkalırsınız diyor dışardan geldiğine göre mutlaka üzerinde AR-GE yapılmıştır dandik olacağını sanmıyorum

ghostcorc
    01-02-2012 14:47

arkadaşım sipariş verdim ama ledlerin yanma şiddeti ne (kaç milikandil) ve rengi ne soft mu day lightmı bide uzun kısa varmı siteye bilgi koyarsanız daha ilgi çekici olur kanaatindeyim

ghostcorc
    01-02-2012 14:56

ilginize teşekkür ederim motosiklet.net sitesinde ybr 125 kullanıcıları bölümünde arkadaşlarla araştırma yaparken biarkadaş bulmuş paylaştı deneme için sipariş verdik sonucu sitede paylaşacağız ona göre talep patlaması ya olur ya olmaz memnuniyete bağlı)
    Teşekkür ederim umarım memnun kalırs...

İlgili Kullanıcı : martinkicker ( 36 )
    SATICI

Adı-soyadı : muhittin bektaş

Adresi : serin sokak pendik yapı koop b blok d:5 / Yayalar Mah. / Yayalar / Pendik / İstanbul / Türkiye

Telefon : +90-544-4729898

E-mail : martinkicker@hotmail.com
    inşallah abi... hemen gelsede bi baksak yaw.. eğer bu istediğimiz gibi çıkarsa xenona hiç gerek yok..

---------- Post added at 08:27 ---------- Previous post was at 08:24 ----------

Durmuş hocamın söylediği gibi en iyisi ayarlı adaptör almak..
    Alayım dursun .. En azından denemek için kullanacağım elektroniklerin patlayacak mı yanacak mı derdinde olmam.. teşekkürler

---------- Post added at 08:29 ---------- Previous post was at 08:27 ----------

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam motora bakmaya geldiler...
    yarın haber vereceler bakalım...
    acelem yok satılsın diye...işin aslı kıyamıyorum da kız gibi maşallah pırıl pırıl duruyor yerinde...
    bakalım ne olacak....
    Kankam hayırlısı olsun..Zaten bi motosiklete satıyorum dediğin zaman satarsın..
    Bende hep öyle olmuştu.. Ybr sana hizmetini verdi.. Nasılsa daha iyisini alacaksın..
    İnşallah tez zamanda gider.. Kafanda alacağın motor şekillendi mi? Araştırıyormusun ?

---------- Post added at 08:32 ---------- Previous post was at 08:29 ----------

neyse gözlerim ağrımaya başladı ben kacar korak büyük merceği benim sislerin önüne koydum güzel odaklıyor fakat ledlerin odakları birbirinden çok uzakta 3 tane oluyor yani olmadı dediğim gibi plaket üzerine yanyana kymak lazım hani sipariş verdiğim H4 120 led far varya öyle yanyana ledler lazım panel üzerinde bak yine şeytan dürttü ben bu merceği farın reflektörü önüne koyayım nasılsa ışığı odaklıyor onuda mercekle bidaha odaklatırsak karşıya çizgi ışık çeker herkeze iyi geceler ben şimdi rüyamda yine yeni projeler görürüm bak yarın anlatayım geçen gördüğüm rüyayı benim motorcuya anlattım geberdi gülmekten .kafayı yiyicaz ama bakalım nezaman .....
    Aynen mucitim şenol abim.. Sen merceği ana farın içine koysana.. Led zaten başlı başına güzel bir görünüm veriyor.. Önüne bide mercek .. offf diyorum ))

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    koray'ım büyük ihtimalle er5 alacağım..
    kendimi sıkıntıya zora sokmadan alacağım en iyi motor o olur herhalde...
    bakalım çocuk bugün haber verecek...
    hayırlısı olsun..

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray'ım büyük ihtimalle er5 alacağım..
    kendimi sıkıntıya zora sokmadan alacağım en iyi motor o olur herhalde...
    bakalım çocuk bugün haber verecek...
    hayırlısı olsun..
    kankam piyasada temiz varmıdır ya..sen en az benim kadar titiz adamsındır..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    @ghostorc: abi günde 15 km işe git gel yapıyorum. arada 30-35 km üniversite. kar üstünde 500 kmyi çoktan devirdim.

Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse kusura bakmasın şahsi fikrimdir ama bu motorların 2.el hakkı 4 bin değildir etmez yurtdışındada 2.el motosiklet maksimum sıfırının %60-65 kadar eder istediği kadar temiz sıfıra yakın olsun o civarda satılır motor 4600 gelse dahi maksimum istenecek 2.el makul fiyat 3500 bence tabi herkesin malı kendine tatlı ben 2900 aldım o da kılı kırk yardım altı üstü 2008 model kimse 3250 den düşmüyordu bugün satsam 2750 satarım hiç gam da yemem çünkü üstünde bindiğim km ye sayarım

Tabi size de hak veriyorum ilginç piyasamız var bugün 2009 model ybr 3500 isteniyor 2011 3.600 gerçekten makul sayılabilir

Ha bir de cbr 250-125 2011 örneği var sıfırı herşey dahil fiyatının üstünde fiyata kullanılmış motor satmak isteyen adamlar var ya oturmuş enayi bekliyorlar yada aran kazan yapmışlar telefonlarını
    en güzeli kasko değerine göre almak. mesela benim motorun kasko değeri 2.850 tl yazıyordu. satanlar buna yanaşmıyor. ybr altın gibi mübarek...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Türkiyede ybr ve cbf bizim eski tofaşlar gibi.. 10-11 bine hala doğan var

Motosikleti
    SONUNDA CB 125 :):):)
    @ Ghostcorc : Ooo arada baya fark varmış Ya ufak gelmez inşallah :D:D piyasada böyle dayanıklı commuter baska bi motor yokki arkadaş .

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    şenol abi akşam oldu ..hadi gari kalk

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Günaydın arkadaşlar ,

Burada masmavi gökyüzü ve şirin bir güneş var,kar ve yağmur yok yollar temiz

Tahrik ediyor insanı Ankara'yı İstanbul'u haberlerde gördüm burası cennetmiş meğer yahu

Gününüzün güzel geçmesi dileğiyle..
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar ,

Burada masmavi gökyüzü ve şirin bir güneş var,kar ve yağmur yok yollar temiz

Tahrik ediyor insanı Ankara'yı İstanbul'u haberlerde gördüm burası cennetmiş meğer yahu

Gününüzün güzel geçmesi dileğiyle..
    buralar felaket.. motor 1 haftadır yatıyor.. çok canımı sıkıyor bu hava.. ilk bindiğimde acısını çıkaracağım

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Günaydınnnnnn YBR ciler ben geldim haha günaydın viyetnam filmi gibi oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

dün gece ben yatarken sabah namaza kalktığımda gökyüzü pırıl pırıl yıldızlıydı birtane bulut yoktu saat 10 da kalktım kapalı kasvetli soğuk bir sabah hani sanki kar yağdı yağacak ben ne umutlarla kalkmıştım halbuki güneşi göremeyince yıkıldım ya

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Günaydınnnnnn YBR ciler ben geldim haha günaydın viyetnam filmi gibi oldu
    günaydın abi..nasılsın yeni bişeyler var mı ?

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ama vallaha bu kardan sonra yağmur şart şöyle güzel bir yağmur nedeni ise yolların yıkanması lazım şuan bizim sokakta yerde kardan çok tuz var bu haldede motor çıkmaz aga tuz canına okur motorun o yüzden bu tuzların yıkanması lazım siz siz olun biraz daha sabredin güzel günler elbet gelecek ...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ama vallaha bu kardan sonra yağmur şart şöyle güzel bir yağmur nedeni ise yolların yıkanması lazım şuan bizim sokakta yerde kardan çok tuz var bu haldede motor çıkmaz aga tuz canına okur motorun o yüzden bu tuzların yıkanması lazım siz siz olun biraz daha sabredin güzel günler elbet gelecek ...
    aynen abi tuz motorun düşmanı.. çürütür valla.. bizde hava muhalefeti toplanmamıza engel olamıyor.. pazar günü kocaeli mt halı saha maçı var..
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...5-02-12-a.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler