Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Arkadaşlar esd ile normal YBR nin arka kampanalari bire bir aynımi? Arka kampanayi değiştirip ebc marka takayım diyorum ama esd ile ilgili hiç bir bilgi yok. Farklı marka takip memnun kalan varsa paylaşırsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı semat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak basamak plastiği değişimini nasıl yapabiliriz? Aranızda değiştiren var mı?
    eskisini çıkarıp yenisini sabunlu veya prilli sıcak suyla ittirerek kolayca takılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı HUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar esd ile normal YBR nin arka kampanalari bire bir aynımi? Arka kampanayi değiştirip ebc marka takayım diyorum ama esd ile ilgili hiç bir bilgi yok. Farklı marka takip memnun kalan varsa paylaşırsa sevinirim.
    önü farklı ama arka balata aynı diye biliyorum.parçacıya ybr balatası deyince aldıklarımın birkaç tanesi hariç hiç başka ebat çıkmadı. "ask" marka kullanıyorum hem hesaplı hem güzel. arch diye yeşil bir balata var farklı isimleri de var. yeşilden memnun kalamadım.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Arkadaşlar merhaba, elinde eski kasa yuvarlak farlı ybrler için tur camı olan varsa uygun fiyattan satın alabilirim. Resimdeki modeli;

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Motorunu satan arkadaslar varmı ? Eski kasa olur yeni kasa olur Km düsük olması sartıyla,Araya araya hal oldum piyasa cok yükselmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Bugun için 2014 beyaz ybr kaporası verdim insallah pazartesi aranızdayım

Ön frenim sürekli sürtüyor. Bahçede cbf var onun tekerini hızlıca çevirdim neredeyse hiç sürtmüyordu baya döndü ama benim motoru çevirince 2-3 tur atıp teker duruyor. 2 ustaya götürdüm 2 side pek ilgilenmedi normaldir dedi geçti. Bunu nasıl çözebilirim?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu satan arkadaslar varmı ? Eski kasa olur yeni kasa olur Km düsük olması sartıyla,Araya araya hal oldum piyasa cok yükselmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Bugun için 2014 beyaz ybr kaporası verdim insallah pazartesi aranızdayım
    Hayırlı olsun şimdiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:15 ----------

Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön frenim sürekli sürtüyor. Bahçede cbf var onun tekerini hızlıca çevirdim neredeyse hiç sürtmüyordu baya döndü ama benim motoru çevirince 2-3 tur atıp teker duruyor. 2 ustaya götürdüm 2 side pek ilgilenmedi normaldir dedi geçti. Bunu nasıl çözebilirim?
    Disk yamulmuş olabilir. Dikkatli incelemek lazım. Benimkide sürtüyor. Bir kere kaza yaptım öndeki arabayı son anda farketmemle ani fren yaptım sağ tarafa yatıp arabanın arka tamponuna çarpmıştım ondan sonra senin tarif ettiğin gibi sürtme var. Büyük ihtimal disk yamuldu benim
    Bleus bunu beğendi.

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun şimdiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:15 ----------

Disk yamulmuş olabilir. Dikkatli incelemek lazım. Benimkide sürtüyor. Bir kere kaza yaptım öndeki arabayı son anda farketmemle ani fren yaptım sağ tarafa yatıp arabanın arka tamponuna çarpmıştım ondan sonra senin tarif ettiğin gibi sürtme var. Büyük ihtimal disk yamuldu benim
    Bugün ön freni söktüm. Bu ana gövdenin kaymasına yarayan miller kirlenmiş kurumuş kaymıyor. Onları iyice temizledim yağladım. Sıkıntı çözüldü. Yani %100 çözülmese de sürtüyor ama tekeri durdurmuyor.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Merhaba Bugun motorun 7000 bakımı yapıldı. Yamaha Tuna da 200 Tl aldılar normal midir bu fiyat ?

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı 4hmetuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Bugun motorun 7000 bakımı yapıldı. Yamaha Tuna da 200 Tl aldılar normal midir bu fiyat ?
    Normal bakımlar için normal değil ama nelerin yapıldığına bağlı aslında.
    Zincir, dişli değişimi olduysa normal.
    Rutin bakımlar yapıldıysa anormal.

Neler yapıldı tam olarak?

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Hava fitresi buji yağ değişimi yapılmış. Bana da anormal geldi.

Motosikleti
    Evet motorumu almıs bulunmaktayım,Sabah 2 kişi bir motorla gittik 128 km oda ybr idi,Motoru gördüm 7 aydır yatıyormus akü bitmiş durumdaydı kondisyon olarak iyi durumda bayagı,10 dakikada satıs aldım,aküsünü,yagını ve arka disli civatalarını degiştirdim,Dönüşte arkadasın ehliyet sorunu oldugu için geldigimiz motoru otobus bagajına atıp 130 km yolladık,apar topar cektigim resimleri atıyorum,ilgilenicek zamanım kalmadı yorgunuluk iş güc kapattım otoparka hafta sonu biseyler karalarım.

Akü 12.7 amper 65 tl
    15.50 Yag 20 Tl
    Arka Civatalar 5 Tl
    İscilik 10 Tl

2014 Model kendileri

Zephyros bunu beğendi.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı 4hmetuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava fitresi buji yağ değişimi yapılmış. Bana da anormal geldi.
    40 lira hava filtresi, o dandik yağ 20 lira tutsa, hadi bujide 10 lira diyelim.. (bence 7000kmdeki motorun buji ve hava filtresi değişmesine de gerek yok ama neyse)
    Geçirmiş size servis. Garantiniz dolduysa bundan sonra kendiniz yapın, yapamayacak durumdaysanız kendi ustanıza yaptırın

Merhaba,motoru çalıştırdığımda kısa far yanmıyor ama uzunları yakınca uzunlar çalışıyor. Ampulü değistirsem sorun çözülür mü? Önerdiğiniz bi ampul var mı? Motorum 2013 ybr

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motorumu almıs bulunmaktayım,Sabah 2 kişi bir motorla gittik 128 km oda ybr idi,Motoru gördüm 7 aydır yatıyormus akü bitmiş durumdaydı kondisyon olarak iyi durumda bayagı,10 dakikada satıs aldım,aküsünü,yagını ve arka disli civatalarını degiştirdim,Dönüşte arkadasın ehliyet sorunu oldugu için geldigimiz motoru otobus bagajına atıp 130 km yolladık,apar topar cektigim resimleri atıyorum,ilgilenicek zamanım kalmadı yorgunuluk iş güc kapattım otoparka hafta sonu biseyler karalarım.

Akü 12.7 amper 65 tl
    15.50 Yag 20 Tl
    Arka Civatalar 5 Tl
    İscilik 10 Tl

2014 Model kendileri

http://i.hizliresim.com/YD9lvk.jpg
    http://i.hizliresim.com/Ly64a0.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim, benim bakım 800 TL tuttu, bu YBR bakımı yanında bedava kalır, 2011 de isteyipte 2017 de nasip olan motor, bu sayfada beni pek tanıyan olmaz, bu sayfada en son 2011-2013 arasında yazmıştım, herkese selamlar 🤗

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Merhaba Arkadaşlar,

Motor ile bu hafta sonu uzun bir yol yapmak istiyorum. Motoru alalı 300 Km oldu. Motor bazen gaz yemiyor ve boğuluyor. Bakımdan daha yeni çıktı pek bir şey fark etmedi. Servis içinde kötü yakıt kalmıştır dedi. Sizce ne yapmalıyım. Yolda kalmak da istemiyorum. Şuanda içinde ki tüm yakıt neredeyse bitti. Depoyu temizlemek için ne yapmam gerekir.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd (2015)
    Eğer sorunun yakıttan kaynaklandığını düşünüyorsan aynı durum benim de başıma gelmişti. Kalitesiz yakıt yüzünden bütün benzini boşaltıp shell'den tekrar almak zorunda kalmıştım. Motorun sol tarafında, depo grenajının orda vana var ya o vanaya denk gelen arkada hortum var. Onu kancasını çıkartarak bağlantı yerinden çıkart ve vanayı açık konuma getir. bütün benzin boşalsın. Ardından sağlam bir benzin alırsın. İnşallah sorun sadece budur. Yardımcı olabildiysem ne mutlu şimdiden. kazasız belasız hayırlı sürüşler.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [IMG][/IMG]
    deparnieux bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim, benim bakım 800 TL tuttu, bu YBR bakımı yanında bedava kalır, 2011 de isteyipte 2017 de nasip olan motor, bu sayfada beni pek tanıyan olmaz, bu sayfada en son 2011-2013 arasında yazmıştım, herkese selamlar ��

Tessekür ederim adem abi :D

Evet arkadaslar motoru biraz rahat kullanayım diye amasörleri asagı almıstık,frenaj ve kasiste malesef camurluga elvada dedim.Bakım yaptırıcaktım zaten bugun randevu alırken malzemenin siparisini de verdim 110 lira

Carsamba günü sabah bırakıcam, işim dolasıyla persembe sabah alıcam

Yapılcaklar

Ön fren balatası degisimi,
    Hava Filtresi
    Hava ayarı
    Buji Degisimi
    Sibop ayarı

Sibop ayarı cıkmayabilir,Soguk iken jikle acınca stop ediyor,Hepsini yetkili serviste yaptırıyorum,Arka fren balatasını kendim degiştrdim,Ötüyor gibi birazda alısır zamanla sanırım.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benim motor yokuş aşağı inerken gaz kapatınca egzoz patlatmaya başladı bir süredir. Patlatmak derken öyle pat küt falan diye yüksek sesler gelmiyor ama kaskın içinden duyabileceğim seviyede devamlı pıtırtı patırtı şeklinde oluyor. Hava ayarından olduğunu düşündüm ama hava ayar vidasını bulamadım bir türlü. Yerini bana tarif edebilirsiniz çok sevinirim.

Ya da hava ayarı değil başka birşey buna sebep oluyorsa onu söylerseniz sevinirim. Teşekkürler

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motor yokuş aşağı inerken gaz kapatınca egzoz patlatmaya başladı bir süredir. Patlatmak derken öyle pat küt falan diye yüksek sesler gelmiyor ama kaskın içinden duyabileceğim seviyede devamlı pıtırtı patırtı şeklinde oluyor. Hava ayarından olduğunu düşündüm ama hava ayar vidasını bulamadım bir türlü. Yerini bana tarif edebilirsiniz çok sevinirim.

Ya da hava ayarı değil başka birşey buna sebep oluyorsa onu söylerseniz sevinirim. Teşekkürler
    Yokuş biraz dikse normaldir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler