Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ARKADAŞLAR SORU CACIK OLDU BENİM SAYGILARIMlA :d
    SELAMLAR :d

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    selamün aleykum topik ahalisi..fatih napıyon abicim nasıl gidiyor senin canavar? : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Alıntı cansız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkdaşlar ben 1.72 boyunda 105 kiloyum biliyoruım boyuma göre kilom çok fazla ve yamaha veya cbf almak istiyorum kararsız kaldım ve çok düşündüm bide size danışmak istedim daha önceden hiç debrajlı sürmüşlügüm yok şuanda altımda mondial 100 ukh var ve rahat rahat kullanıyorum ve titreşim yüzünden soğudum bu yüzden ya cbf yada yamaha alacağım ama kesinlikle kilomu göstermiyorum arkadaşlarım diyor 85 kilo felansın diyorlar :D bu yüzden motorun altımda kaybolması gibi bi ihtimal yok :D ben gezmek için alacağım motoru ve bana tek kişi düzde 120 125 yapsın yeter artar bile benim arkadaşın ybr si var ona bindim mondialden inipte sanki arabadan inip uçağa binmiş gibi oldum bu yüzden yamaha ya daha yakınım ama işte dediğim gibi kilo fazla boy kısa :D motoru 1 2 ay gibi bi süre sonunda alacağım ve en fazla 100 km yol gderim hiç durmaksızın artçım ile birlikte artçım ise taş çatlasın 90 kilo olur ben biraz kilo verirsem 85 kilo çivarına düşmayi planlıyorum hangi modeli tavsiye edersiniz daha çok şehir içi kullanım olacak ve ybr bana daha sportif geldi sizce hangisi bana uygundur biraz uzun oldu ama içimdekileri döktüm SéLaMLaR....
    sen hangisinin üzerine binince kendini mutlu hissedeceksen onu al derim ybr naked tarzında cbf touring ama ybr kendini sorunsuzlu ile ispatlamıs bir motor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kor@y

Teşekkür ederim. Keşke bu modelin gelme şansı olsaydı açıkçası 125cc motosikletlerin tipi yıllardır aynı biraz farklılık herkesin hoşuna giderdi aslında

Buarada yaza 125cc bi motosiklet almayı planlıyorum ve ciddi manada ybr 125 almayı düşünüyorum. Merak ettiğim konuysa yakıt. Gerçekden bahsedildiği gibi 100km de 2 litre mi yakıyor? Birde uzun yolda 100 ü geçmemek kaydı ile nekadar yakar ? Yakıt sarfiyatı modele göre değişiyor mu (misal 2010 model 2,5 yakıyordu 2011 2,1 yakıyor gibi) ?

Sağlamlığından eminim ama bunun yerine bir innova yada crypton daha mı mantıklı olur? Sonuçda cub ve daha az yakar diye düşünüyorum. Ama bir yandan da ybr kadar kullanımları keyif verir mi onuda düşünüyorum.

Biliyorum bu başlık altında mutlaka var diyeceksiniz ama 1300 sayfa içinde bu bilgileri aramak samanlıkda iğne aramaya biraz benziyor aslında konunun ilk mesajına yıllara göre modeldeki değişimler yazılabilir böylece aynı sorular tekrar etmemiş olur.

Yardımlarınız için teşekkürler!
    bu motorun ortalama yakıt tüketimi bütün serilerinde hemen hemen aynı ve 2 ile 2.5 arasında senin kullanımına motorun üstündeki ağırlığa ve yolun durumuna değişir.. oturuş pozisyonu sebebi ile cub tarzlardan çok daha rahat ve kontrollü yani hakimiyet hep sende dostum

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamün aleykum topik ahalisi..fatih napıyon abicim nasıl gidiyor senin canavar? : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

sen hangisinin üzerine binince kendini mutlu hissedeceksen onu al derim ybr naked tarzında cbf touring ama ybr kendini sorunsuzlu ile ispatlamıs bir motor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

bu motorun ortalama yakıt tüketimi bütün serilerinde hemen hemen aynı ve 2 ile 2.5 arasında senin kullanımına motorun üstündeki ağırlığa ve yolun durumuna değişir.. oturuş pozisyonu sebebi ile cub tarzlardan çok daha rahat ve kontrollü yani hakimiyet hep sende dostum
    a.s. çok şükür iyiyim durmuş abi motor evde yatıyor hafta sonları biniyom keretaya genelde şu aralar hava iyi olursa senin keyifler nasıl
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili ybr severler dün yamahanin Avrupa sitesinde ybr 125 custom gördüm bu motosikletin turkiyeye gelme şansı nedir gelirse kaça satarlar bir fikriniz var mı?

Web sitesi
    http://www.yamaha-motor.eu/eu/produc...x?view=explore
    Bu motor geleli kaç sene oldu, Kanuni Bora 125
    Yamaha türkiye getirmediğine utansın.
    http://www.kanuni.com.tr/Pages/Urunl...a+125&Id=6&k=1

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim....

Alıntı cansız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR SORU CACIK OLDU BENİM SAYGILARIMlA :d
    SELAMLAR :d
    iki kişi ybr esd çok rahatsız . cbf 2 kişi daha rahat.
    ybr daha dayanıklı ve az arıza yapan bir motor.
    cbf 150 ise şansına iyi de çıkabilir kötüde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.s. çok şükür iyiyim durmuş abi motor evde yatıyor hafta sonları biniyom keretaya genelde şu aralar hava iyi olursa senin keyifler nasıl
    cok sukur abıcım ıs arıyorum kafama gore bıseyler bulayım dıye bakınıp duruyorum

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    cok sukur abıcım ıs arıyorum kafama gore bıseyler bulayım dıye bakınıp duruyorum
    inş. gönlüne göre bulursun bir iş abi
    herkese iyi akşamlar bu arada
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    YBR ye başka bir kafa taksak uyarmı acaba ? çünki, oldum olası yuvarlar fardan nefret ettim ybr nin diğer kafalarıda pek hoşuma gitmiyor...
    tam bir naked havası verek bir far nasıl olur sizce ? veya bildiğiniz şu far yakışır dediğiniz ? yada uyar dediğiniz ?

mesela kanuni yeni phantom un farı çok hoşuma gitti o tarz da bir far uyarmıki ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ye başka bir kafa taksak uyarmı acaba ? çünki, oldum olası yuvarlar fardan nefret ettim ybr nin diğer kafalarıda pek hoşuma gitmiyor...
    tam bir naked havası verek bir far nasıl olur sizce ? veya bildiğiniz şu far yakışır dediğiniz ? yada uyar dediğiniz ?

mesela kanuni yeni phantom un farı çok hoşuma gitti o tarz da bir far uyarmıki ?
    uydurabilirsen bana da haber verir misin esd nin kafa grenajı hiç hoşuma gitmiyor far tasını söküp grenajsiz çıplak olarak oturtucam ya da parayı yıkıp fz ön farı alıp takıcam : ) ya da bundan alıcam http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...72400369/detay

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    uydurabilirsen bana da haber verir misin esd nin kafa grenajı hiç hoşuma gitmiyor far tasını söküp grenajsiz çıplak olarak oturtucam ya da parayı yıkıp fz ön farı alıp takıcam : ) ya da bundan alıcam http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...72400369/detay
    Bu farları gördüm ama çok küçükler takma daha iyi neredeyse mondial MG150 farlarıda olabilir belki denemek lazım.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    gelen telefonlardan rahatsız olduğum için ilanı kaldırdım...
    deli etti en son telefon adam resmen üç kağıtçı muamelesi yaptı
    motorun kilometresini düşürdünüz mü diğer sorumu olur deli oldum o soruyu duyunca...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelen telefonlardan rahatsız olduğum için ilanı kaldırdım...
    deli etti en son telefon adam resmen üç kağıtçı muamelesi yaptı
    motorun kilometresini düşürdünüz mü diğer sorumu olur deli oldum o soruyu duyunca...
    kaç km de senin motor bekir? keşke yalnızca mesajla ulaşın deseydın insanın sinirini bozmaktan başka birsey yapmıyorlar

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Ebubekir bey motor satmak almak Türkiyede öyle kolay değildir 2.eli sıkıntılı bir ülkedeyiz bu tür platformlarda satış yapan her 3 adamdan 2 si üç kağıtçı , alıcı olanlardan ise gene aynı oranda ölücü ve cahil kesim mevcut o yüzden böyle durumlarda ya çok sabırlı geniş karakteriniz olmalı yada benim yöntemim olan en güzeli eşe dosta gitmesidir , kıymet bilene şahsen ben satacağım zaman önce kendi çevreme gitmesini isterim olmazsa en kötü galeriye yada bayiyie internet ortamı çok sıkıntılı bin bir çeşit adam var hayırlısı olsun
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    4200 km'de Durmuş...
    psyche üstat doğru söylüyorsun......
    etrafa haber salacam bakalım...çokta acele etmeyeceğim satmak için...
    çekilmeyecek durum, ne varsa yazmışım oraya hala bi yerinde çizik varmı diye soruyorlar...
    yok anlayamadığım mantıksızılık şurada oraya sanki başkası yazıyor açıklamayı telefonu başkası açıyor...
    açıklamada yazmışım herşeyi anlaşılır birşekilde...
    hayırlısı olsun...

Selam ybr 'ciler, herkese iyi akşamlar dilerim.

Bu moturu almak istemiştim, forumlarda yok cbf 125 gelecekmiş, yok ybr 125 enjeksiyonlu gelecekmiş dediler, honda anes'e de gidip sordum, bence fuarı bekle dediler, ben de beklemeye karar verdim, ne dersiniz enjeksiyonlu model gelir mi bu cc 'de ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    burası türkiye,buraya gelmez,gelse bile geç gelir,geç gelse bile 125 ccnin her tarafı enjeksiyon olsa ne değişir ki 100km de 1 litre mi yakacak sanki : )

200-250 cc arası enjeksiyonlusu gelse tercih sebebi olur, aslında 250 cc gelir diye umut ediyorum, yamaha, honda, suzuki için söylenti var ama, en iyi söylenti suzuki için sanıyorum. umarım biri gelir, hangisi gelirse almayı düşünürüm.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Enjeksiyonun bakımı zordur tamiratı tuzludur düşük cc lerde tercih edilmemesinin sebebi de budur yapacağı tasarruf için o kadar ekstra masrafa değmiyor litrelik makinada amenna demem o ki 125 cc için karbiratör yeğdir.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Doğru, türkiye gibi ülkelede enjeksiyonlu arabalardaki sıkıntı aklıma geldi, benim de bir iki sorunum olmuştu.

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

Fazer mı alacaksın Ebubekir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler