Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooo saat 1 e gelmiş iyigeceler millet.....
    iiiiiiiii geceler
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    xenon far ile ilgili bir site bulmuştum .. siteden gelen yanıt bu arkadaşlar.. isteyen olursa malzemeyi temin ediyor

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı caferkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız sürüşler
    teşekkürler cafer bey

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim aramıza hoşgeldin..çok doğru bir seçim ve yerinde sağlıklı karar vermişsin..değiştirmeyi düşünmedikten sonra seni bu dünyadan emekli edecek bir motora sahipsin...allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın
    teşekkür ederim o amaçla aldım az yaksın şehirde beni güzel güzel götürsün uzun vadede sorun çıkarmasın diye bundan aldık bakalım pişman olmayacak gibiyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

o zaman ben forumun nimetlerinden faydalanmaya başlayayım . koruma demiri almam gerekiyor benim aslana şenol bey de hatırlattı sağolsun. gözlemlediğim kadarıyla iki çeşit koruma demiri var ben bunların yana açık olanlarından mı yoksa içer doğru kapalı olanlarından mı tercih edeyim ne farkı vardır acaba

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yana doğru açık olanlan işine yarar ama içe doğru kıvrık olanlar daha güzel ama kaza anında iş yapar mı bilemem..
    koray dışa doğru kıvrık olanı bi kereye mahsus test etmiş şimdi bize anlatır..
    kanka eşme de ki denemeyi bize anlatsana nasıl oldu dışa doğru kıvrık olan işe yarıyor mu?

sana bundan lazı eski tip yani..

url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    şimdi diğeri daha şık duruyor ama işlevsel olarak ne farkı vardır bu aletin görevi tam olarak nedir onu da bilmiyorum ki. kazada motorun ayağı ezmesini de mi engelliyor bu alet yoksa sadece motoru korumak amaçlı mı? o testle ilgili rapor var mı acaba? forumda bana denk gelmedi varsa araştırıp bulmaya uğraşayım.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen araştırma yarın koray yazar..
    bu demirin amacı sadece motoru korumak ama arkaya da çanta demiri tarzı birşey takarsan yerde sürüklendiğin zaman bacaklarını da ezilmekten korur işlevsel olarak benim motordaki daha çok faydalı diğeri aksesuar gibi bence

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı denyzmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler cafer bey[COLOR="Silver"]

teşekkür ederim o amaçla aldım az yaksın şehirde beni güzel güzel götürsün uzun vadede sorun çıkarmasın diye bundan aldık bakalım pişman olmayacak gibiyim.[COLOR="Silver"]
    o zaman ben forumun nimetlerinden faydalanmaya başlayayım . koruma demiri almam gerekiyor benim aslana şenol bey de hatırlattı sağolsun. gözlemlediğim kadarıyla iki çeşit koruma demiri var ben bunların yana açık olanlarından mı yoksa içer doğru kapalı olanlarından mı tercih edeyim ne farkı vardır acaba
    yana açık olanları daha iyi.. nedeni ise , yan yattığın zaman motorun hiç bir aksamı yere değmiyor ,motosikletin koruma demirinin üstünde kalıyor.. zaten amaç olarakta yana açık olan koruma demiri motosikleti koruyor..

---------- Post added at 08:51 ---------- Previous post was at 08:48 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yana doğru açık olanlan işine yarar ama içe doğru kıvrık olanlar daha güzel ama kaza anında iş yapar mı bilemem..
    koray dışa doğru kıvrık olanı bi kereye mahsus test etmiş şimdi bize anlatır..
    kanka eşme de ki denemeyi bize anlatsana nasıl oldu dışa doğru kıvrık olan işe yarıyor mu?

sana bundan lazı eski tip yani..

url=http://bit.ly/c25MCx]http://b1202.hizliresim.com/u/9/2kb4c.jpg[/url]
    eşmede geziye çıktık.. yoprak bozuk dar bir yol.. geriye dönmeye karar verdik.. yoldan geri dönmeye çalışırken geri geri motoru küçük şarampole soktum.. o anda dengemi kaybettim ve yan yattım.. motorum yana açık olan koruma demirinin üstünde kaldı..bir tane çiziği bile meydana gelmedi

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    günaydın arkadaşlar nasılsınız bakem
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar nasılsınız bakem
    günaydın fatihim..sağol iyiyiz..hava karlı sen nasılsın

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın fatihim..sağol iyiyiz..hava karlı sen nasılsın
    bende iyiyim abi burasıda yağmurlu sizin yazdıklarınızı okuyordum geriye dönük
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende iyiyim abi burasıda yağmurlu sizin yazdıklarınızı okuyordum geriye dönük
    iyi bakalım ne buldun ..

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 09:52 ----------

güzelim ybr topiği yine dibe vurdu.. motorlarınızı atın çöpe

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    günaydın millet herkez kendi motorunu övüyor ama heriki demirinde + ları var - leri var yana açık koruma demiri motorun kapalıdan daha az yerle temasını sağlayıp birinci derecede gidonuda koruya bilir ama yandan gelecek darbelerde motoru koruma görevi olabileceğini zannetmiyorum ben motoru yan yatırıp sürüklendiğinde yan koruma demiri görevini lağiyle yaptı bacağımda herhangi bir sıkışma olmadı ama benim yan çantada olduğu için motoru bıraktım gitti arabaya vurdu ama yan çantada olmasa idi yinede ayağımın sıkışacağını sanmıyorum koruma demiri geriye döğru dönük olduğu için ama açığında şu avantajı var üzerine istediğin kadar sis farı dize bilirsin

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    günaydın millet herkez kendi motorunu övüyor ama heriki demirinde + ları var - leri var yana açık koruma demiri motorun kapalıdan daha az yerle temasını sağlayıp birinci derecede gidonuda koruya bilir ama yandan gelecek darbelerde motoru koruma görevi olabileceğini zannetmiyorum ben motoru yan yatırıp sürüklendiğinde yan koruma demiri görevini lağiyle yaptı bacağımda herhangi bir sıkışma olmadı ama benim yan çantada olduğu için motoru bıraktım gitti arabaya vurdu ama yan çantada olmasa idi yinede ayağımın sıkışacağını sanmıyorum koruma demiri geriye döğru dönük olduğu için ama açığında şu avantajı var üzerine istediğin kadar sis farı dize bilirsin
    günaydın abi.. senin koruma demiri bi işe yaramaz..

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    YAMAHA YBR 125 ESD '11
    deneme yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

bu alttakı koyu yazıyı nasıl çıkarıyorsunuz ben beceremedim

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    deneme yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

bu alttakı koyu yazıyı nasıl çıkarıyorsunuz ben beceremedim
    anlamadım abi, biraz daha detaylı anlatırmısın

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    çok gerilerde göstergeyi paylaşmıştım ama aramayım atayım yine http://img214.imageshack.us/img214/5...0924195147.jpghttp://img214.imageshack.us/img214/5...0924195147.jpg
    abicim bu göstergeler senin motorunamı ait ? varmı istanbulda bu uygulamayı yapan bi yer biliyormusun?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim bu göstergeler senin motorunamı ait ? varmı istanbulda bu uygulamayı yapan bi yer biliyormusun?
    evet şenol abinin ,kendi yaptı içne led döşedi.. konuyu görünce ayrıntılı olarak anlatır

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı denyzmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi diğeri daha şık duruyor ama işlevsel olarak ne farkı vardır bu aletin görevi tam olarak nedir onu da bilmiyorum ki. kazada motorun ayağı ezmesini de mi engelliyor bu alet yoksa sadece motoru korumak amaçlı mı? o testle ilgili rapor var mı acaba? forumda bana denk gelmedi varsa araştırıp bulmaya uğraşayım.
    bak 2 gün önce 20-30 metre sürüklenmeme rağmen motorda tek çizik yok. çünkü geniş koruma demiri taktırdım. yerinde olsam hemen takardım.

hatta keşke şu cub motosikletlerin arka çanta demiriyle yolcu ayaklığı arasına takılan koruma demirleri de var, 35 liraya hazır halde satılıyor ondan alıp taksaydım arka çantayı da kırmamış olurdum diyorum. bugün gidip taktırayım.

4-5 tane 20 kglık deterjan bidonları var. onlardan yan çanta yapacaktım; bir tanesini feda edip çantanı alt tarafıyla çantayı ballyle birbirine yapıştıracağım.

ZCden müzik sistemini de söküyorum bu akşam. yarın da ilk işim xenonları, sisleri ve müzik sistemini ybrye takmak. bir de Koray gibi camla gösterge arasına anfiyi, sislerin anahtarını ve 5volt veren usb kablosunu da koyabileceğim bi panel yaptırmak. sabit 5 volt veren hangi devre elemanıydı ya? 7806 mıydı?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak 2 gün önce 20-30 metre sürüklenmeme rağmen motorda tek çizik yok. çünkü geniş koruma demiri taktırdım. yerinde olsam hemen takardım.

hatta keşke şu cub motosikletlerin arka çanta demiriyle yolcu ayaklığı arasına takılan koruma demirleri de var, 35 liraya hazır halde satılıyor ondan alıp taksaydım arka çantayı da kırmamış olurdum diyorum. bugün gidip taktırayım.

4-5 tane 20 kglık deterjan bidonları var. onlardan yan çanta yapacaktım; bir tanesini feda edip çantanı alt tarafıyla çantayı ballyle birbirine yapıştıracağım.

ZCden müzik sistemini de söküyorum bu akşam. yarın da ilk işim xenonları, sisleri ve müzik sistemini ybrye takmak. bir de Koray gibi camla gösterge arasına anfiyi, sislerin anahtarını ve 5volt veren usb kablosunu da koyabileceğim bi panel yaptırmak. sabit 5 volt veren hangi devre elemanıydı ya? 7806 mıydı?

maxi97
    , arkaya takılan koruma demirinin fotosu var mı ? merak ettim çok faydalı olabilir

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bana ait yapmamın sebebide scooterimde ki lambalar soketlerini sertleştirip bozulmalarına sebebiyet vermişti bende YBR yi alır almaz ilk iş lambaları söktümve şerit let döşetim hem daha güzel oldu hemde her yeri eşit aydınlanıyor korayım bu yazı yazdığın satırın en altında şu yazıyo " YAMAHA YBR 125 ESD '11 "koyu renk bunu nasıl yazıyorsunuz ben bulamadım diyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler