Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 km ye kadar 6 defa yag degiştiriyosun yanı 1000km bile yapmadan ozamn yeni yagı degiştiriyon böyle nasıl anlıcan senyağ yaksa bile yağ yakıp yakmadıgını çok merak ettım (yağ yakıyor dıye bır ittam yok ayrıca)ben 4000 km yaptırıyordum cbf i
    ustam bir kaç defa kısa sürede değiş dedi (ilk zamanlar dan bahsetti) bende o zaman ağır bakımına kadar 1000 km bir değişim dedim öyle oldu ..yağ yakan motor zaten 1000 km lik bir süredede belli olur demi.. bundan sonra 1500 de bir değiştireceğim

---------- Post added at 15:16 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

okyanus_126 ayrıca sen bana göre çok geç değiştiriyorsun 4000 fazla sen onu 2000 e çek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Emin misin yağ kaybı ybr de hele sıfır motorde büyük sorun.Tek senden duyuluyor.[/QUOTE] evet eminim motoru akşam bıraktım sabh çalıştırmadan baktım neredeyse kalmamış gibi tekrar yağ ekledim anlıyamadım sorun ne ya yanlız motoru ikinci el almıştım böyle sorun olacagını bilseydim almazdım ya:(

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı asortik_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar aranıza yeni geldim ybr esd kullanıcısı olarak ilk izlenimlerimide paylaşmak istiyom müsadenizle motor önceki ybr lere göre daha başarılı yanlız bişey dikkatimi çekti motorda biraz yag kaybı var acaba normalmi bu durum sizdede varmı ?
    kardeş sorması ayıp motorun daha yeni yani ilk bakımı yapılmayıksa çubuğa aldanma sebebi ilk motorun kendi rodaj yağı az koyuyorlar genelde benim ilk aldığımda motorunda rodaj yağı eksikti haa ilk servise gittinde yağını değiştirdikten sonra bir azalma varsa o zaman birşey diyemem bunu açıklarsan seviniriz

yağ yakma olayı esd var galiba ilerleyen zamnlarda ortaya çıkar tam olarak ama bu yeni nesil motorlar hep böylemiacaba bu aklıma gelmeye başladı cbf de bazıları yakıyor bazıları yakmıyor ybr de aynı bundan hariç biri daha yazmıştı onuda okudum formda belkıde yağdanda kaynaklana bilir
    abi hemen atlama daha motoru yeni almış servise gitmediyse hiç çubuğa güvenmeyin ilk yağı nasıl koydular bilmiyorsunuz asıl mesele ilk yağını değiştirdikten sonra azalma varsa o zaman konuşmak o yazan arkadaş daha açık yazarsa anlayacaz

bu arada çekişmeyede gerek yok kim hangi motoru almak isterse alsın kavga etmekle bir yere varılmaz
    cbf benim için kötü senin için iyidir ybr de benim için iyi senin için kötü olabilir ok zevk meselesi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    O motorda ya sen aldığında yağı yokdu baktıysan tabi yada önceki sahibinden dolayı sorun var.Motor kaç km de ?
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam bir kaç defa kısa sürede değiş dedi (ilk zamanlar dan bahsetti) bende o zaman ağır bakımına kadar 1000 km bir değişim dedim öyle oldu ..yağ yakan motor zaten 1000 km lik bir süredede belli olur demi.. bundan sonra 1500 de bir değiştireceğim

---------- Post added at 15:16 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

okyanus_126 ayrıca sen bana göre çok geç değiştiriyorsun 4000 fazla sen onu 2000 e çek
    kardeş 1000 esme anlayamazsın en az 3000 km bin bak bir ondan sonra eserse esmeye başlar yoksa problem yoktur ayrıca yagına göre değişiyor castrol koydurdummu sarı kablı olandan 4000 km onun bakımı mavi renklı castrol 2000 km hangisini istersen ben 4000km yaptırıyorum 2000km çabuk geliyor

Motosikleti
    Emin misin yağ kaybı ybr de hele sıfır motorde büyük sorun.Tek senden duyuluyor.
    evet eminim motoru akşam bıraktım sabh çalıştırmadan baktım neredeyse kalmamış gibi tekrar yağ ekledim anlıyamadım sorun ne ya yanlız motoru ikinci el almıştım böyle sorun olacagını bilseydim almazdım ya:([/QUOTE]

hmm 2 el aldıysan allah bilir nasıl kullanıldı kaç km de ve altına baktın mı yağ akan yada yağlı bir yeri varmı belki keçesinden flan yağ kaçırıyor olabilşir geçen benim vites mili keçesi çıkmış oradan yağ akıtıyordu değiştirdim sorun gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yok kardeş hiç bir yerinden kaçırmıyor aldıgımda yağı vardı ama 10 gün sonra puf kalmamış nerdeyse dedim sabahları çalıştırmadan sağlıklı olur dıye baktım ama malesf büyük bir hayal kırıklıgı :(6000km geliyor motor bana 4000 km bakım yaptırdım dedi anladım motoru neden sattığını sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

böyle giderse satarım ben bunu içime sinmedi birde sele çok zayıf kalçam uyuşuyor

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kardeş 1000 esme anlayamazsın en az 3000 km bin bak bir ondan sonra eserse esmeye başlar yoksa problem yoktur ayrıca yagına göre değişiyor castrol koydurdummu sarı kablı olandan 4000 km onun bakımı mavi renklı castrol 2000 km hangisini istersen ben 4000km yaptırıyorum 2000km çabuk geliyor
    http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=7027125 ben bunu kullanıyorum 1 lt 23,5 tl..
    bide şunu demeden geçmiyim.. yağ yakmak ile yağ eksiltmek farklıdır.. yağ yakan motosiklet ömrünü tamamlmıştır.. bugün en üst düzey araçlardan biri olan toyota corolla 2010 - 2011 her yağ değişim zamanı geldiğinde biraz eksiltmiş oluyor. Eğer motosikletin kontrolünü elinde tutarsan (yağını hafta bir kontrol etmek gibi) sorun olduğunu sanmıyorum.. yağ yakmak eşittir mavi duman performans kaybı ve koku ok cbf 150 yağ yakmıyor yağ eksiltiyor buda teknoloji ile alakalı.. cbr 1000 rr bile yağ yakıyor o zaman

Forumdan Uzaklaştırıldı
    http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=7027125 ben bunu kullanıyorum 1 lt 23,5 tl..
    bide şunu demeden geçmiyim.. yağ yakmak ile yağ eksiltmek farklıdır.. yağ yakan motosiklet ömrünü tamamlmıştır.. bugün en üst düzey araçlardan biri olan toyota corolla 2010 - 2011 her yağ değişim zamanı geldiğinde biraz eksiltmiş oluyor. Eğer motosikletin kontrolünü elinde tutarsan (yağını hafta bir kontrol etmek gibi) sorun olduğunu sanmıyorum.. yağ yakmak eşittir mavi duman performans kaybı ve koku ok cbf 150 yağ yakmıyor yağ eksiltiyor buda teknoloji ile alakalı.. cbr 1000 rr bile yağ yakıyor o zaman
    ama bukadarda esme olurmu anlamadım ustalarımdan yardım istiyom galiba cbf döncem oda eski vede yeni varmış yeni iyi degildiyorlar eskide hangısı bilmiyom ama 6000km nasıl yağ buharlaşır ya yine kontrol edecem aralıklarla 10 gün sonra yıne aynı yaparsa malesef elden çıkartırım burda sizleride şüpheye düşürmek istemem ama işin hakikatı böyle kusuruma bakmayın duman yok performans iyi gerçi başka ybr kullanmadım onla kıyaslasam olurdu

Motosikleti
    ama bukadarda esme olurmu anlamadım ustalarımdan yardım istiyom galiba cbf döncem oda eski vede yeni varmış yeni iyi degildiyorlar eskide hangısı bilmiyom ama 6000km nasıl yağ buharlaşır ya yine kontrol edecem aralıklarla 10 gün sonra yıne aynı yaparsa malesef elden çıkartırım burda sizleride şüpheye düşürmek istemem ama işin hakikatı böyle kusuruma bakmayın
    kardeş sen hiç yağını değiştirdin mi motorun öncelikle aldın alalı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben yağ değiştirmedim ama 4000 km bakım yaptırdım dedi adam 6000km yakın yağ neredeyse yok ekledim benim ehliyet olmayınca arkadaşla bakıma gönderdim bügün yeniden gözlemleme yapcam burda yine paylaşırım sizlerlealdım ertesi gün kotrol ettim olması gereken yağ vardı

Motosikleti
    ben yağ değiştirmedim ama 4000 km bakım yaptırdım dedi adam 6000km yakın yağ neredeyse yok ekledim benim ehliyet olmayınca arkadaşla bakıma gönderdim bügün yeniden gözlemleme yapcam burda yine paylaşırım sizlerlealdım ertesi gün kotrol ettim olması gereken yağ vardı
    tamam kardeş sen değiştirdikten sonra gözlemle bakalım bizede bi,lgi ver bu işte bir tuhaflık var gibi geldi bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    şayet ybr de yakıyorsa hep beraber sorunları olupda olmıyanda meil atıp sorun aramalıyız bence arkadaşın bırıde bunu dile getirmişti zaten

abiler ybr ile apaçi arasında fark var mı yok mu ? arkadaş almış apaçiyi benim ybrye bin basarmış falan filan konuşuyor ben donup kalıyom ne diyem ben ona

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı çaylakmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler ybr ile apaçi arasında fark var mı yok mu ? arkadaş almış apaçiyi benim ybrye bin basarmış falan filan konuşuyor ben donup kalıyom ne diyem ben ona
    mutluluklar dile apachesiyle zamanla anlar farkları
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Motosikleti
    YBR 125 Esd 2012
    merhabalar motor dostlarım. aranızda michelin pilot sporty lastik kullanan var mı. ben lastiği aldım ama daha motor gelmediği için takamadım. performansı nasıl. daha iyi lastik var mı bundan ben eniyisi diye aldım. daha iyisi varsa bilelim takmadan değiştirelim.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı talhaturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar motor dostlarım. aranızda michelin pilot sporty lastik kullanan var mı. ben lastiği aldım ama daha motor gelmediği için takamadım. performansı nasıl. daha iyi lastik var mı bundan ben eniyisi diye aldım. daha iyisi varsa bilelim takmadan değiştirelim.
    feyizoğlu 'nda var bende onu alacağım güzel lastik olduğunu söylüyor yakın çevrem ön 100 tl arka 100 tl fiyatıda uygun kullanlar mutlu

Motosikleti
    YBR 125 Esd 2012
    feyizoğlu 'nda var bende onu alacağım güzel lastik olduğunu söylüyor yakın çevrem ön 100 tl arka 100 tl fiyatıda uygun kullanlar mutlu
    orjinal lastikleri tehlikeli başta verilmeyen 200 tl daha sonra daha büyük masraflara neden olabiliyor. lastik sürüş için en önemli etken bence. sonuçta yare temas eden tek parça lastik. ben daha kullanmadım ama üzrindeki lastiklerin hemen değiştirilmesini şiddetle tavsiye ediyorum. iyi gazlamalar.

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih abi sen mt65 lastik almıştın ya nasıl memnun musun birde o lastik kauçuk mu naylon mu bilgi verirsen sevinirim.
    fatih abi buradaysan cevaplarsan sevinirim

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    selam arkadaşlar, ybr'ye iridyum buji taktırsam yakıtına artı veya eksi yönde bi etki edermi? bu iridyum bujinin motora ne gibi faydaları vardır ? yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler