Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    slm arkadaşlar yıne ybr 125 esd ile ilgili bilgi verim motorumun yağ yakma problemine servis şöyle cvp vermiş sakın kullanırsa akrasıif kullanmasın problem olmaz demiş arkadaşıma :(ne alaka ben surat 80_90 km hız ile giderim sizce alakası varmı yada bu yağ esmeye nasıl bir önlem bulabiliriz:(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı asortik_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar yıne ybr 125 esd ile ilgili bilgi verim motorumun yağ yakma problemine servis şöyle cvp vermiş sakın kullanırsa akrasıif kullanmasın problem olmaz demiş arkadaşıma :(ne alaka ben surat 80_90 km hız ile giderim sizce alakası varmı yada bu yağ esmeye nasıl bir önlem bulabiliriz:(
    Küçük motor yüksek devirli olduğu için kısacası fazla zorlama normal limitlerinde kullan demiş.Zaten olması gereken de budur. 5000 d/dk yı geçerek vites değiştirme, 5. vitese attığın zaman da 6000-7000 d/dk nın üstüne çıkma ... zaten bu şekilde kullanırsan 80-90 km hıza tekabül ediyor

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:13 ----------

Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, ybr'ye iridyum buji taktırsam yakıtına artı veya eksi yönde bi etki edermi? bu iridyum bujinin motora ne gibi faydaları vardır ? yardımcı olursanız sevinirim.
    İridyum buji benim motosikletimde de var ... hız , performans olarak birşey farketmiyor.. bizim motorlarda biraz ömrü fazla oluyor.. (bujinin).. sabahları ilk marş falan biraz farkediyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih abi buradaysan cevaplarsan sevinirim
    vallaha kardeşim lastikler de hiç bir sıkıntı çıkarmadı ben memnunum ıslak zeminde de ön fren denemeleri yaptım kayma falan yok gayet güzel yol tutuşu var tavsiye ederim brazil malı oluyor anes motordan sipariş verdim 125 lira kargo beleş haberin olsun....

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

Alıntı asortik_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne alakası var agresif kullanmayla yağ yakmanın arkadaş motorun yağ yakması demek ömrü bitiyor demek ama daha rodajı yeni bitmiş motora nasıl davranırsan davran yağ yakmaz sen cbf mi sandın bu motoru yağ yaksın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih abi buradaysan cevaplarsan sevinirim
    lafı geçen pirelli mt65 herhalde
    ben 2 sene önce almıştım eski motoruma 60 tl idi hiç memnun kalmadım 10 tl deseler almam sert lastik 90 tl ye michelin al en iyisi
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 sene önce almıştım eski motoruma 60 tl idi hiç memnun kalmadım 10 tl deseler almam sert lastik 90 tl ye michelin al en iyisi
    arkadaş ben gayet memnunum 1 aydır hiçbir sıkıntı çıkarmadı mişlen alacak param yok zaten bundan sonra mt 65 ten şaşmam

---------- Post added at 14:42 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

ybr ciler şu link i bi tıklayın bakalım ne çıkacak ybr yağ yakıyor diyen şahıs başka hesap açmış ybr ye bok atmak için http://www.motosiklet.net/forum/cokl...k-uyarisi.html

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ben gayet memnunum 1 aydır hiçbir sıkıntı çıkarmadı mişlen alacak param yok zaten bundan sonra mt 65 ten şaşmam

ybr ciler şu link i bi tıklayın bakalım ne çıkacak ybr yağ yakıyor diyen şahıs başka hesap açmış ybr ye bok atmak için http://www.motosiklet.net/forum/cokl...k-uyarisi.html

Belki çift kişiliklidir (şizo)

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki çift kişiliklidir (şizo)
    ben bilmem arkadaş şizo mu pezo mu

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ben bilmem arkadaş şizo mu pezo mu
    zaten bende 1-2 gündür bu adama ne oldu böyle sallıyo falan diyordum

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güle güle kullan arkadaş
    ben memnun kalmadım belirtmek istedim
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten bende 1-2 gündür bu adama ne oldu böyle sallıyo falan diyordum
    zaten onun söyledikelrini ilk defa gördüm yok ybr yağ üflüyormuş falan gelde külahıma anlat sen....

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

peki arkadaşım anladım herkez memnun kalacak diye bi kaide yok zaten

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazı ustalar yağ değişimi esnasında yağı koyarken yağ çubuğunu yerine tam olarak vidalayıp yağın seviyesini kontrol ederek koyuyorlar,bu da motora yağ değişimi sırasında eksik yağ konulmasına sebep oluyor,ben kendi motorumda 6000 km bakımından sonra biraz kullanınca bunu farkettim,12000 bakımına gelmeden arada yağı tamamlattım ve yağı tamamlarken ustanın böyle kontrol ettiğini görünce onu uyardım,çünkü yağ çubuğundan kontrol ederken çubuğu yerine vidalamadan kontrol etmek gerekiyor,bu da zaten bütün motorların kullanım klavuzunda yazar.12.000 bakımdan sonra aynı ustanın uyarımı dikkate alıp olması gereken şekilde yağını koyduğunu gördüm,ilk başta yağı eksik görünce bende acaba ???? diye şaşırmıştım,çünkü bu benim 3.ybr 125im.şu anda 16.500 kmdeyim yağ hiç eksiltmiyor,çok memnunum

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı ustalar yağ değişimi esnasında yağı koyarken yağ çubuğunu yerine tam olarak vidalayıp yağın seviyesini kontrol ederek koyuyorlar,bu da motora yağ değişimi sırasında eksik yağ konulmasına sebep oluyor,ben kendi motorumda 6000 km bakımından sonra biraz kullanınca bunu farkettim,12000 bakımına gelmeden arada yağı tamamlattım ve yağı tamamlarken ustanın böyle kontrol ettiğini görünce onu uyardım,çünkü yağ çubuğundan kontrol ederken çubuğu yerine vidalamadan kontrol etmek gerekiyor,bu da zaten bütün motorların kullanım klavuzunda yazar.12.000 bakımdan sonra aynı ustanın uyarımı dikkate alıp olması gereken şekilde yağını koyduğunu gördüm,ilk başta yağı eksik görünce bende acaba ???? diye şaşırmıştım,çünkü bu benim 3.ybr 125im.şu anda 16.500 kmdeyim yağ hiç eksiltmiyor,çok memnunum
    zaten yağ yakıyor diyen ardakaş cbf kullanıcısı nasıl çamur atacağını bilmiyor yani...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    vallaha kardeşim lastikler de hiç bir sıkıntı çıkarmadı ben memnunum ıslak zeminde de ön fren denemeleri yaptım kayma falan yok gayet güzel yol tutuşu var tavsiye ederim brazil malı oluyor anes motordan sipariş verdim 125 lira kargo beleş haberin olsun....

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

ne alakası var agresif kullanmayla yağ yakmanın arkadaş motorun yağ yakması demek ömrü bitiyor demek ama daha rodajı yeni bitmiş motora nasıl davranırsan davran yağ yakmaz sen cbf mi sandın bu motoru yağ yaksın
    sağol fatih abi bir soru daha mt65 lastiğin üzerindede nylon yazısı var mı peki hiç dikkat ettin mi

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında michelin veya metzeler düşünüyorum ama mt65 ucuz diye sorayım dedim abiye bakalım artık

vay uyanık çakal vay bizde diyoruz nasıl yakıyor ybr demek çifte hesap kullanıyor ybr ye laf atmak için
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    fatih yarın bakarım ne yazayor diye ama hamur u yumuşak ben tavsiye ederim

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    tamam abi sağol tavsiyeni de değerlendirecem :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    vallaha demiştim onun fake si diye...
    motor tekliyor bölümünde....
    haksızda değilmişim.....

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ulen milletin hiç işi yok geliyor kafasına göre takılıyor

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ortalıkta yok galiba ... kesin motoru tamirciye götürmüştür yağ yakıyo diye

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:26 ----------

şu bizim xenon fardan bi haber çıkmadı demi ?

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    arkadaşlar arka amortisör yaylarını boyamak istiyorum ama yaylar nasıl çıkarılır yada çıkarılabilirmi bilen varsa bi yardım rica ediyorum...
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha demiştim onun fake si diye...
    motor tekliyor bölümünde....
    haksızda değilmişim.....
    helal olsun nasıl çaktın hemen fakeyi
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler