Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etmiyorum yaşını, yaş muhabbeti yapan sensin ben 26 yaşındayım...
    neyse herşeyi geçelim...
    yanlış anlaşıldık tartışmaya gerek yok...
    kusura bakma....
    Sende k.bakma foruma aynasız motor kullanıpta resim atanlara bende çok sinirleniyorum çogu kişiylede çok tartişmaya girdim bu yüzden. sende bana 2 çift ayna al deyince kendimi tutamdm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Evveettt beylerr işte budur yaa [IMG][/IMG] çaylar benden ayrıca herkesede günaydınnn
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Sabahlar Dostlar Uzun Zamandır Uğramıyordum Buralara

ybr min bu topice ihtiyacı olmaya başladı

km teli kırılmıştı yenisini alıp evde kendim değiştirdim fakat yine km çalışmadı sizce neden dolayıdır saati değiştirmem mi gerekir ?
    ve arka teker rulmanlarını ve dişli rulmanını değiştirmem gerekiyor kaç numara rulman kullanmam lazım ??
    Bilgisi Olan Yokmu Bu Konuda ?
    www.sahildenturkiye.com

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Bilgisi Olan Yokmu Bu Konuda ?
    1- abi km teli kırılmadan önce km saatin çalışıyormuydu
    2- rulmanları hiç değiştirmedim onun için kaç numara onu bilmiyorum ancak siz değiştirecekseniz rulmanları söktürün eskilerle gidin onun aynısından alın takın tekrar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    arkadaşlar sırf ybr almak için innovayı sattım.... görüntüsü çok hoşuma gidiyor. bunun da apache ninde. ybr almak daha mantıklı geldi. olur da satmak gerekirse daha erken satarız yedek parça sorunu yok, yedek parçası ucuz ve dediklerine göre yakıtı da iyi. ancak sıfır almak mı daha mantıklı ya da ikinci el almak mı? sahibinden.com a bakarsak onlar sıfır+plakadan daha pahalı satanlar var ya neyse
    hangisi daha mantıklı. bu arada hiç debriyajlı motor kullanmadım. SAdece birkaç defa eş dostun motoruna bindim.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Günaydın herkese.

Alıntı F.Kanoute adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sırf ybr almak için innovayı sattım.... görüntüsü çok hoşuma gidiyor. bunun da apache ninde. ybr almak daha mantıklı geldi. olur da satmak gerekirse daha erken satarız yedek parça sorunu yok, yedek parçası ucuz ve dediklerine göre yakıtı da iyi. ancak sıfır almak mı daha mantıklı ya da ikinci el almak mı? sahibinden.com a bakarsak onlar sıfır+plakadan daha pahalı satanlar var ya neyse
    hangisi daha mantıklı. bu arada hiç debriyajlı motor kullanmadım. SAdece birkaç defa eş dostun motoruna bindim.
    Ben olsam sıfır alırdım, leni kasası çok hoşuma gidiyor.
    Hatta benimkini satıp yeni kasasını mı alsam diye düşündüğümde oluyor

Vites olayını hemen çözersin, bol bol alıştırma yaparsın.
    Bir haftada alışırsın. Ben hiç motor kullanmamıştım, ilk vitesli motorum bu.
    Hiç zorlanmadım. Yaşım 38 bu arada.

---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:53 ----------

Alıntı tamercan2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a Arkadaşlar Epey bir Süredir Forumun Bu Sayfasını Ybr 125liğe olan sevdamdan takip ediyordum. bugün itibarı ile d.bakırda aldığım füme renkli motosikletle aranıza katılmış bulunuyorum. okuduğum kıymetli güzel önerileriniz için teşekkür ederim. bugün kaporayı vermiştim almaya gidemedim. yarın hayırlısı motosikletimi almaya gideceğim. hepinize hayırlı günler dilerim.
    Hayırlı mubarek olsun, kazasız belasız bin inşallah.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    bu motor 1o liraya ortalama kaç km gidiyor. herkeski farklı gider. yoluna kmsine sürdüğü yere göre değişir. ancak şehir içi düz bir yerde ne kadar yakar ortalama

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    bu motor 1o liraya ortalama kaç km gidiyor. herkeski farklı gider. yoluna kmsine sürdüğü yere göre değişir. ancak şehir içi düz bir yerde ne kadar yakar ortalama
    Benim motor en son 100 km'de 2,8 lt yakıyordu. 2,5-2,8 arasında değişiyor kullanıma bağlı olarak.
    Yani kaba bir hesapla ortalama 10-12 TL ile 100 km gidebilirsin.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor en son 100 km'de 2,8 lt yakıyordu. 2,5-2,8 arasında değişiyor kullanıma bağlı olarak.
    Yani kaba bir hesapla ortalama 10-12 TL ile 100 km gidebilirsin.
    tşk ederim hocam. çok saolasın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence sıfır almak mantıksız boşuna ötv kdv veriyorsun satarken de çok zarar ediyorsun ben mondial almıştım satarken 800 lira zarar ettim keşke onuda sıfır almasaydım 2. el temiz al bak keyfine kurye ye girmemiş motor başını ağrıtmaz ben 2. el aldım 2008 model 2750 tl ye gayet memnunum kim n derse desin sıfır alırken çok zarar ediyorsun sahibinde de ki ilanlara bakma iş pazarlığa gelince satmak isteyen fazla zorlamadan istediğin fiyata verir adam gibi baktır pazarlığını yap olay bu kadar

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

S.a Arkadaşlar Epey bir Süredir Forumun Bu Sayfasını Ybr 125liğe olan sevdamdan takip ediyordum. bugün itibarı ile d.bakırda aldığım füme renkli motosikletle aranıza katılmış bulunuyorum. okuduğum kıymetli güzel önerileriniz için teşekkür ederim. bugün kaporayı vermiştim almaya gidemedim. yarın hayırlısı motosikletimi almaya gideceğim. hepinize hayırlı günler dilerim.
    hoşgeldin arkadaşım yeni motorun hayırlı olsun tekerine taş değmesin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sıfır almak mantıksız boşuna ötv kdv veriyorsun satarken de çok zarar ediyorsun ben mondial almıştım satarken 800 lira zarar ettim keşke onuda sıfır almasaydım 2. el temiz al bak keyfine kurye ye girmemiş motor başını ağrıtmaz ben 2. el aldım 2008 model 2750 tl ye gayet memnunum kim n derse desin sıfır alırken çok zarar ediyorsun sahibinde de ki ilanlara bakma iş pazarlığa gelince satmak isteyen fazla zorlamadan istediğin fiyata verir adam gibi baktır pazarlığını yap olay bu kadar

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

hoşgeldin arkadaşım yeni motorun hayırlı olsun tekerine taş değmesin
    haklısın ama rodaj süresince sahibi nasıl sürmüş onu merak ediyorum. eğer motora çok zarar vermişse motorda sorun olur diye çekiniyorum

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ne kadar güzel işte o kadar yumuşak vites geçişi çoğu motosiklette yok bende daha yeni aldım ama bu duruma alıştım daha önce cub vardı vitesler çok kemikli idi bunu aldım canavar gibi biraz daha sakin olursan arayı çok rahat bulursun sende bir kaç günde bu sorunu çözersin fazla hızlı çekme vites pedalını o arada kalacaktır
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığımda bende de vardı aynı sorun aslında sorun bile değil..diğer kullandığım 125 cc vitesli motorlarda arası biraz daha açık ybr de daha yakın .sadece alışkanlık gerektiriyor.

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin. Hayırlı uğurlu olsun dertsiz sorunsuz uzun süreler kullanabileceğin bi motor tercih etmişsin. Kulaktan dolmada olsa doğru bilgilendirmişler ilk 500 km fazla zorlama motorunu 5-6 bin devir civarı vites büyüt 50-70 km aralığında kullan genellikle ama örneğin yokuş aşağı v.s gibi yani motorun zorlanmıyacaği yerlerde biraz gaza yüklenebilir 80-90 diyebilirsin boşa geçirememe sorununu da zamanla ayağın alıştığında zaten kendi kendine çözeceksin vites levyesini hafifçe kaldır yukarı veya 2 deyse aşağı hafifçe bas debriyajı ise tam sıktığından emin ol motorun yeni olduğu için bi miktar sert olabilir Allah kaza bela vermesin

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun...
    güle güle kullanın..
    çok iyi bir tercih yapmışsınız....

Tesekkürler arkadaslar iyi dilekler icin Bu boşa gecirememe olayı da çözüldü.Ayrıca 1e takınca debriyajı sıkmama rağmen motor kendi kendine gidiyodu.Gittim gösterdm aldığım yere.Adam debryajın ordaki plastik parçayı kaldırıp ayar yaptı sadece.Vites olayı da çözüldü o ayarı yapınca.Çok rahat geciyor simdi boşa.Bu kadar basit bi ayarı neden motoru teslim ederken yapmadı anlamadım. 500 km ye geldim.Genel olarak çok memnunum motordan.Gerçekten kullanımı çok rahat şehir içinde.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    haklısın ama rodaj süresince sahibi nasıl sürmüş onu merak ediyorum. eğer motora çok zarar vermişse motorda sorun olur diye çekiniyorum
    sana bi öneri vereyim aynasız kullanılmış ilanlara bakma veya gittin motora bakmaya adamı gözün tutmadı alma ben öyle yaptım aynasız motora 2500 istediler 2006 model bi bayan kullanmış ayna yok diye almadım başka bi motora baktık motor yan yatmış kafa grenajı ve ön çamurluk çizik yan yatmışlığı var dedi sahibi daha 4000 km deydi onu da almadım sonra 2008 model 8500 km de bi motora baktık oda 2900 den 1lira aşşağıya inmedi motor güzel ama bi değeri var bizde 2800 verdik ne çanta var ne koruma demiri adam motoru köyde kullanmış mülayim biri ama pazarlık yapmadığı için onuda almadım işeme bu motor geldi bunu aldım aldığım adam akıllı başlı ayna ile kullanmış arka çanta var yani demekistediğim gözün tutmassa alma arkadaş tutarsa da 50 veya 100 tl fazla istesede al olay bu yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- abi km teli kırılmadan önce km saatin çalışıyormuydu
    2- rulmanları hiç değiştirmedim onun için kaç numara onu bilmiyorum ancak siz değiştirecekseniz rulmanları söktürün eskilerle gidin onun aynısından alın takın tekrar
    6202 numara kullandık sanayideki ustamın önerisiyle km sorunuda tekerdeki telin girdiği kısım (redüktör) olması lazım onun tırnaklarını düzelttim şimdilik sorunsuz
    www.sahildenturkiye.com

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    6202 numara kullandık sanayideki ustamın önerisiyle km sorunuda tekerdeki telin girdiği kısım (redüktör) olması lazım onun tırnaklarını düzelttim şimdilik sorunsuz
    sorununu halletiğine sevindim abi bizde öğrenmiş olduk 6202 numaralı demek
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

tamercan2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk günü ilk resmi.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    tamer hayırlı olsun kardeşim...
    aynı renktede bir adet bende var...
    kmsi 2300, haftaya 3000e dayanır gibime geliyor...
    daha 6. haftası yeni bitti...
    kazasız belasız kullanman dileğiyle...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    ilk günü ilk resmi.
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan...
    ha bu arada ayaklarını koyduğun yerde ayakkabını sıcak yerlere değidirmemeye dikkat et boya lekesi çok zor çıkıyor
    hatta ben çıkaramadım bi türlü o lekeyi neyle temizlesem çıkar tiner dediler ama boyaya zararı olurmu arkadaşlar yada başka tavsiyesi olan varmı?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    benzini dene derim...
    zift lekelerini banamısın demeden anında çıkarttı...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Olurda satmam gerekir satarız diyorsan sıfır almana gerek yok F54 ünde dediği gibi çok zarar edersin en iyisi forumdan yada yakın çevrenden bildiğin bi motoru al anlamıyorsan yanında ustanla git yada ustana göster yakıtları hakikaten hesaplı innovayla farkı yoktur olsa bile aradaki fark çok küçüktür anlayamassın bile
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler