Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda titan
    arkadaşlar yeni üyeyim öncelikle merhaba! TVS apache ile YBR arası gidip geliyorum..bir çok foruma baktım araştırma yaptım ama iki motor da gayet güzel her yönden. ama birde YBR kullanıcılarına sormak istedim.. Ne kadar memnunsunuz? gerçekten alınması gereken bir motor mu? ben toprakla aşır neşir olan bir insanım, egeliyim, arazide sizce dayanıklı mıdır? ve en çok takıldığım konu da YBR 2011 modeli enjeksiyonlu mu? bazı forumlarda enjeksiyonlu bazılarında yarı enjeksiyonlu olarak geçiyor siz kullanıcılardan duymak istedim birde bunu.. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    [COLOR="#800080"][/COLOR]^^[B][I][U][/U][/I][/B] Adaletin neyi gerektiriyorsa, onu yap ! ^^

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ii geceler beyler...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzini dene derim...
    zift lekelerini banamısın demeden anında çıkarttı...
    tavsiyen için teşekkürler yarın denicem..
    bide bişey daha sormak istiyorum benim motor bir kaç saat çalışmadan durduktan sonra çalıştırıyorum motor olduğu yerde gaz veriyorum 5-6 sanşye kadar gazda kesiklik yapıyor devirlenmiyor motor boğuluyor gibi oluyor sonra dizeliyor bu normalmidir normalse bile bunun sebebi nedir ? karbüratördeki benzinin park halindeyken uçmasımı ? yoksa tam tersi park halindeyken karbüratöre fazla benzin birikip çalıştırınca boğmasımı ?

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:33 ----------

Alıntı by_tekoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni üyeyim öncelikle merhaba! TVS apache ile YBR arası gidip geliyorum..bir çok foruma baktım araştırma yaptım ama iki motor da gayet güzel her yönden. ama birde YBR kullanıcılarına sormak istedim.. Ne kadar memnunsunuz? gerçekten alınması gereken bir motor mu? ben toprakla aşır neşir olan bir insanım, egeliyim, arazide sizce dayanıklı mıdır? ve en çok takıldığım konu da YBR 2011 modeli enjeksiyonlu mu? bazı forumlarda enjeksiyonlu bazılarında yarı enjeksiyonlu olarak geçiyor siz kullanıcılardan duymak istedim birde bunu.. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    arazide kullanıcaksan özellikle ybr yi tavsiye ederim.. 2011 ler enjeksiyonlu deil karbüratörlü.. diğer ybr karbüratörlerinden farklı bi karbüratöre sahip oksijen sensörü ve buna bağlı olarak ayarlı gaz kelebeği var...

Motosikleti
    honda titan
    tavsiyen için sağol kardeşim aslında 2010 model ybr 2011 modeline göre çok daha hoşuma gidiyor.. yakıt sisteminde bu iki model arasında fark var mı bu konuda bilgiye sahip misin? ve sence 2011 yılında 2011 model ybr ler varken 2010 model sıfır ybr bulmak mümkün müdür bugun biri bulamazsın falan dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

görünüş itibarıyla 2011 den farksız ama yuvarlak farlı model ve beyaz renkli olanı özellikle... işte ona hayranım!
    [COLOR="#800080"][/COLOR]^^[B][I][U][/U][/I][/B] Adaletin neyi gerektiriyorsa, onu yap ! ^^

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    evt dediğin model yok türkiyede ama yuvarlak far takılabiliyor 2011 lere yakıt sistemi farklı diğer modellerden ... 2010 sıfır bulman imkansız dedikleri gibi...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    arkadaşlar benim ilanın fiyatı nasıl sizce? ama lütfen fotoğrafları inceliyerek ve ilan detaylarını okuyarak cevap verin...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9290842/detay/
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim ilanın fiyatı nasıl sizce? ama lütfen fotoğrafları inceliyerek ve ilan detaylarını okuyarak cevap verin...
    özgür fiyatı normal sayılır ama ybr city yazılarını neden söktün acaba :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

ramzeyci67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr 100 km ne kadar yakıyor ?

Motosikleti
    Alıntı ramzeyci67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 100 km ne kadar yakıyor ?
    2,5 litre yakar normal kullanımda

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    sabahtan beridir arabayla uğraşıyordum...
    son hazırlıklarda bitti...
    saat 4'de muayeneye randevum var...
    inşaAllah tek seferde geçiririmde, uğraşmam bir daha...

---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

ağam yanlış anlamada biraz fazla değilmi fiyat?
    km si modeline göre biraz fazla....
    sahşi görüşüm bu, birazdaha fiyatı indirirsen iyi olur....

Motosikleti
    BMW R80 GS
    fiyat biraz fazla sanki.. 2010 model ybr 125 esd 7000 kmde 3400 e aldık arkadaşa çizik yok motorda
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özgür fiyatı normal sayılır ama ybr city yazılarını neden söktün acaba :D
    Fatih'çim aşırı sadelikteki güzelliği arayanlardanım ben. odamda halı da yoktur mesela, kilim yaydım. nasılsa taban tahta, üşütmüyor beni. sade olucak... 3000 e isteyen çok ama ben vermeye razı değilim. nasip... zaten motor belli ediyor kendini.

@truveo;
    çiziksiz motor var, hafif çizikli AMA iyi bakılmış motor var...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bugün ön cantı söktüm ve balatalara bakayım dedim oda ne şu manzarayla karşılaştım

Hemen gittim yeni balata aldım yukardaki fotoğrafda yeni balata ve eski balata görünüyor.

10 tl ye aldım balatayı.Değişimi yapdım çok güzel oldu

Ondan sonra biraz dolaşdım.Hep esd fotoları dolaşıyor.Eskilerden kim kaldı

Bu arada 13000 e gelmişiz yav

HONDA

Motosikleti
    BMW R80 GS
    @truveo;
    çiziksiz motor var, hafif çizikli AMA iyi bakılmış motor var...[/QUOTE]

Motorunun temizliğine lafım yok bu benim fikrim ve aldığımız motorunda iyi bakılmış olduğuna emin olabilirsin hem çiziksiz hem iyi bakılmış
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olurda satmam gerekir satarız diyorsan sıfır almana gerek yok F54 ünde dediği gibi çok zarar edersin en iyisi forumdan yada yakın çevrenden bildiğin bi motoru al anlamıyorsan yanında ustanla git yada ustana göster yakıtları hakikaten hesaplı innovayla farkı yoktur olsa bile aradaki fark çok küçüktür anlayamassın bile

ben motordan pek anlamam. sadece araştırmalarım sonucu ybr almaya karar verdim. forumu full dolaştım. sahibinden.com da güzel motorlar var. alcağım motoru satmayı düşünmüyorum Allah acil nakite sıkıştırmasın. uzun süre binmeyi düşünüyorum. ikinci el fiyatı 3750 civarı sıfırı 4090+250-300 plakaruhsat 4400 ediyor ve arada 700 gibi fark var.

Motosikleti
    okan benimde senin gibi 20 bin km oldu motor ve orjinal balataya ne olmuş bir bakayım dedim senin ki gibi sona dayanmış hemen değiştirdim 7,5 liraymış ön balata bakalım o ne kadar gidecek

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    arkadaşlar meraba size bir kaç şey danışmak istiyorum;
    1)motorun kontak anahtarının yanına bir kaç anahtar daha takmak motorun kontağına zarar veriyormu yoksa bu sadece bi hurafemi?
    2)motoru park ettiğimizde benzin musluğunu kapalı konuma getirmek benzin tasarrufu sağlarmı?
    3)ybr için buji tırnak aralığı tam olarak nedir?
    4)hava filresinin alt tarafındaki plastik memeye biriken yağ benzeri sıvı nedir neden birikir?(benzinin pisliği diyen var.. motorun kustuğu benzin diyen var.. muallakda kaldım...)
    5)hava ayarını fazla açmanın çekiş veya son hız olarak bi faydası olurmu ?
    tüm MT' ye tşkkürler saygılar...

Motosikleti
    Alıntı lmDeathlesS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar meraba size bir kaç şey danışmak istiyorum;
    1)motorun kontak anahtarının yanına bir kaç anahtar daha takmak motorun kontağına zarar veriyormu yoksa bu sadece bi hurafemi?
    2)motoru park ettiğimizde benzin musluğunu kapalı konuma getirmek benzin tasarrufu sağlarmı?
    3)ybr için buji tırnak aralığı tam olarak nedir?
    4)hava filresinin alt tarafındaki plastik memeye biriken yağ benzeri sıvı nedir neden birikir?(benzinin pisliği diyen var.. motorun kustuğu benzin diyen var.. muallakda kaldım...)
    5)hava ayarını fazla açmanın çekiş veya son hız olarak bi faydası olurmu ?
    tüm MT' ye tşkkürler saygılar...
    1)hurafe değil ancak yoldaki titreşimden direksiyonun belirli yerlerini çiziyor diğer anahtar ve anahtarlıklar.
    2)hayır.
    3)0,6-0,7 mm.
    4) motor yağı. o yağ motorun içinden buhar ve zerrecik olarak gelip aşağı süzülen yağ. orada birikmesinin sebebi ise filtreyi tıkamasını engellemek. yüksek devirlerde birazcık sıçrama yapabiliyor... şanzımana bağlı hortumdan geldiğini düşünüyorum.
    5)hava ayarını fazla açarsan hava-yakıt karışımı fakirleşeceğinden motorun çekmez.

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    Bu fotoğraflarda bende meydan ESD lere kalmasın
    http://imageshack.us/photo/my-images/62/grnt0623.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/199/grnt0635y.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/822/grnt0664.jpg/
    Bunlarda muhabbet kuşlarım ters oldu ama kusura bakmayın
    http://imageshack.us/photo/my-images/155/grnt0745.jpg/
    Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Arkadaşlar neden fotoğraflar açılmıyor nerde hata yaptım

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    1)hurafe değil ancak yoldaki titreşimden direksiyonun belirli yerlerini çiziyor diğer anahtar ve anahtarlıklar.
    2)hayır.
    3)0,6-0,7 mm.
    4) motor yağı. o yağ motorun içinden buhar ve zerrecik olarak gelip aşağı süzülen yağ. orada birikmesinin sebebi ise filtreyi tıkamasını engellemek. yüksek devirlerde birazcık sıçrama yapabiliyor... şanzımana bağlı hortumdan geldiğini düşünüyorum.
    5)hava ayarını fazla açarsan hava-yakıt karışımı fakirleşeceğinden motorun çekmez.
    cvpların için çok tşkkürler çok aydınlatıcı oldu... özellikle o biriken sıvıyı çok merak ediordum..

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:15 ----------

Alıntı mates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fotoğraflarda bende meydan ESD lere kalmasın
    http://imageshack.us/photo/my-images/62/grnt0623.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/199/grnt0635y.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/822/grnt0664.jpg/
    Bunlarda muhabbet kuşlarım ters oldu ama kusura bakmayın
    http://imageshack.us/photo/my-images/155/grnt0745.jpg/
    Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Arkadaşlar neden fotoğraflar açılmıyor nerde hata yaptım
    ybr ybr dir ayrım başlatmayalım lütfen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler