Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Arkadaşlar benim ybrde ufak tefek parçalarda made in japan yazısı görüyorum. Tam emin değilim nerelerde gördüğüme yarın hava güzel olursa inceler size bilgi veririm.

Ama şuda bir gerçek En pahalı markalı ürünlerde bile made in china yazıyor Bu ürünü çinlilerin ürettiği anlamına gelmiyor. Fabrikanın çine kurulmasından kaynaklanıyor.
    Tüm iş markada bitiyor kısacası. Motorun korsan üretimini yapıp satacak halleride yok çinlilerin.Marka iyise parçanın nereden üretildiği önemli değil bence...

Yerli montajlara yapılan koruma demirleri çok geniş ve zayıf. Burada 2 olay yaşandı birisi koruma demiri kazaya sebep oldu diğerinde ise koruma demiri yüzünden sürücünün ayağı cok fena hasar aldı kırıldı. O nedenle bu tarz koruma demirlerini kullanmama taraftarıyım. Ama orjinal motorun altına yapışık fazer6 lardaki gibi korumalar çok daha iyi diye düşünüyorum
    http://www.flashokey.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bazı parçalar japan tamamıda japan olabilir tam bilmiyorum ama bakarsan zincirin üstünde, kornada arka stoplarda falan japan yazıyor.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı blacklord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim ybrde ufak tefek parçalarda made in japan yazısı görüyorum. Tam emin değilim nerelerde gördüğüme yarın hava güzel olursa inceler size bilgi veririm.

Ama şuda bir gerçek En pahalı markalı ürünlerde bile made in china yazıyor Bu ürünü çinlilerin ürettiği anlamına gelmiyor. Fabrikanın çine kurulmasından kaynaklanıyor.
    Tüm iş markada bitiyor kısacası. Motorun korsan üretimini yapıp satacak halleride yok çinlilerin.Marka iyise parçanın nereden üretildiği önemli değil bence...

Yerli montajlara yapılan koruma demirleri çok geniş ve zayıf. Burada 2 olay yaşandı birisi koruma demiri kazaya sebep oldu diğerinde ise koruma demiri yüzünden sürücünün ayağı cok fena hasar aldı kırıldı. O nedenle bu tarz koruma demirlerini kullanmama taraftarıyım. Ama orjinal motorun altına yapışık fazer6 lardaki gibi korumalar çok daha iyi diye düşünüyorum
    hadi şu olayı bi anlatta gaza gelip koruma demirini çıkarıp atayım
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 04 model ybr sahabısıydım...ve kasadan çıkarıldığında oradaydım...üzerinde made ın chına yazıyordu...sağlamlık konusunda 06 dan sonra gelen ybrlerden kat kat üstün o husu da hemfikirim ama japon üretimi değildi
    Metehan sağol dostum,sende yazmasan yalancı muamelesi görmeye devam edecektim burada forumda otorite gibisin

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman bize fena yutturmuşlar.Dur ben bi dalga geçeyim burda artistik yapanlara
    ben japon diye övünenlere gülüp geçiyorum sadece kullandığım,sahip olduğum motorları iyi tanırım,mesela şimdiki motorum 2011 esd nin de karbüratöründe made in japan yazıyor,ama ben şasedeki deponun alt kısmına doğru yapıştırılan kağıttan made in china etiketini kendim söktüm motordan,uygunluk belgesinde de yazıyor zaten nerede üretildiği.

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 ler japondur.12.5 beygirdir yanlış bilgi vermeyin.
    peki....,12,5 beygir oluşuna bir itirazım yok zaten,benim anlatmak istediğim ister 12,5 beygir olsun,ister 112.5 beygir 2004 ybrler de çin montajıydı

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri konusunda benim merak ettiğim bir husus var.

Diyelim ki sağa devrildik ve yerde biraz sürüklendik.Koruma demiri arkaya doğru katlanmak istedi.Egzoz borusu ne oluyor bu durumda? Koruma demirinin bağlantı noktasının hemen arkasında egzoz borusu olmamalı diye düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz?
    bende aynen böyle düşündüğüm için bu motoruma koruma demiri taktırmadım.

Alıntı blacklord adlı üyeden alıntı Mesajı göster

katılıyorum,aldığım yamaha marka motorun,asus marka laptopun,samsung marka televizyonun çinde üretilmiş olması beni rahatsız etmiyor.

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    koruma demiri egzoz borusundan daha fazla şeyi koruyor. sırf bu yüzden koruma demiri taktırmayı ihmal etmeyin bence. ben kaza yaptığımda koruma demiri ve egzoz muhafazası üstünde kaydığı için sağ tarafta çok fazla hasar oluşmamıştı. ayrıca egzoz borusuna da zarar gelmedi. gerçi önceki koruma demirim dandik, üstü krom gibi olan bişeydi.

edit: avatarda görünüyormuş, şimdi farkettim. çok yatırınca yere de sürtüyordu

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    ybr ci arkadaşlar bir soru sorduk sanki kör kuyuya taş attık kimseden tık yok. bu cbr 125 in karbüratöründeki elektrik ve enjeksiyonvari düzen ne işe yarar bilen yok mu?
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Cevap veriyorum ben bılmıyorum

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ci arkadaşlar bir soru sorduk sanki kör kuyuya taş attık kimseden tık yok. bu cbr 125 in karbüratöründeki elektrik ve enjeksiyonvari düzen ne işe yarar bilen yok mu?

ybr de ısıtmayla alakalı ıkı tane elektrık kablosu var soğuk havalarda kızdırma bujısını koltuğun altındakı sensor tetıklet ama cbr 125 te de emin deilim ama yıne bu gibi bir işe yarıyordur die düşünüyorum

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en üstteki siyah parça bildiğim kadarıyla tps(gaz kelebek sensörü) sensörü,gaz kelebeğinin ne kadar açık olduğunu algılıyor,onun altındaki diğer parçaları bilmiyorum.

Motosikleti
    YAMAHA YBR125 (2005)
    [QUOTE=PHAETONW12;2271842]arkadaşım bu konu çok tartışıldı belki ama ben bu konuda hiç yazmadım,yeri gelmişken ben bulunduğum ilçede yeni model(yani şimdiki city modelinin öncüsü dikdörtgen farlı model ve disk frenli) ybr125ler ilk geldiği sene yani 2004 yılında ilk alan kişiyim,hatta benim aldığım motorun farı desenli eski tip far camına sahip,ve şimdi hatırlayamadığım birkaç ufak tefek küçük ayrıntısında farkları vardı,bu motoru 1 sene gibi bir zamanda 16000km kullandım ve sattım,bu motoru satmazdan önce hesaplı denk geldiği için sadece 900 kmde 2005 model ve yine ybr city tipinde olan bir ybr 125 aldım ve onu da 5500 km de sattım,uzun lafın kısası 2004 yılından beri türkiyeye gelen ybr125leri iyi bilirim,2004 yılından bu yana gelenlerin hepsi Çin üretimidir,daha önceki gelenler de (tel jantlı ve kampana frenli olanlar) brezilya üretimi diye biliyorum.yani ybr125'in japonyada üretimi benim bildiğim hiç olmadı.bırakın artık şu japon malı ybr,çin malı ybr polemiğini.ybr işçiliğin ucuz olması sebebiyle çinde üretiliyor olabilir ama kalite olarak her modeli de sorunsuz ve kalitelidir.şimdiki motorumu kasımda aldım,şu anda 4500 deyim,ve 1000 km de yaptırdığım ilk bakım harici servise gitmedim,6000 km de servise gideceğim ve şikayetim neyse söyleyip hepsini giderip 12000 km ye kadar da servisin yolunu unutacağım,kendi sınıfında bu kadar sorunsuz bu kadar ekonomik bir başka rakip varmı ?

arkadaşım dediğin doğru iyi güzel hoş da sen hiç aldığın motorun sağını solunu incelemez misin bak şimdi 2005 ve öncesi motorların ön maşasının altına bak orada bi yamaha yazısı var o yazınında altında japan yazar. birde arka amortisörün üst kısmında yazar. işte bu yazı 2005 in sonrasın da yok burdan anlarsın motorun çin mi japon mu olduğunu.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    beyler benim motorun kuyruk kısmını çizmişler baya Canım sıkıldı bu parçanın orjinalini nereden bulacam ? Sol tarafı..Bu koltugun altındaki uzun kısım Stickerla kapatılıcak şekilde ama genede alayım içim rahat etsin..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Şerefsizler.Ordaki yamaha bayisinde yok mu ?

casper5314 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

jantta ki dalgalar

Alıntı hüseyinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşm resmi 2008 de eklemişin ama yaa bu janttaki kırmızı şeyler ne ? çok hoş duruyo nerde yaptırdın ?
    fosforlu bant onlar motorcular da bulabilirsin 5-7 lira arasında değişiyor...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şerefsizler.Ordaki yamaha bayisinde yok mu ?
    burdaki yamaha bayisine gidip sorucam mutlaka vardır ama çok kazık satıyolar okan orası..Sanayide orjinal yamaha parça satan yerlerde var onlarada sorucam bakalım stickerlada kapatabilirim bi süre ama alıcam şart yani içime batar benim bilirsin o duyguyu

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Aynen sanki hiç düzelmeyecekmiş gibi bi duygu.Çok kotü oluyor insan.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah

şu parçayı çizmişler hacı brillant yazısının orayı 3-4 harflık çizik var motoru dışarı bırakmıcam bundan sonra

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    İyi yaparsın benimki sürekli kapalı yerde hiç bişey yok allaha şükür.Ne yapacan etraf p.. dolu etraf.

Motosikleti
    YAMAHA YBR125 (2005)
    arkadaşlar bi sorum olacak benim motor ilk kallkışlarda yani debriyajı salarken titreme (takırtı) yapıyodu debriyaj balatasından dır diye balatayı değiştirdim kalkışlardaki sorun ortadan kayboldu bu seferde 2 de falan kaldırırkenn motoru titreme yapıyo normalde motorun egsostu patırdayarak kalkar benim ki arkayı titretiyo acaba sorun zincirdemi servise sordum zincir bozuk değişmesi gerekiyo dediler acaba sorun zincirdemi yoksa şanzıman da mı problem var. bana yardımcı olursanız çok sevinirim. bu sorun beni motordan soğuttu.

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    iyi akşamlar arkadaşlar 10 000 km dir kullandığım ybr 125imi satıyorum km 32 000
    2005 model fiyat 2150 tel 532 518 03 44

Motosikleti
    YAMAHA YBR125 (2005)
    selam arkadaşlar bi sorum olacak 2005 model turbosuz ybr m var motoru kullanırken 7 bin devirde vites değiştiriyordum motorun çok yaktığını düşünüyorum bu aralar motor kullanırken 9 bin de falan değiştiriyorum vitesi, yakıt normal gibi. benim sorum şu motoru kullanırken kaç bin devirde değiştirmeliyim vitesi yakıtın normal olması için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler