Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 mc var ya onlarda üstten egzantirikliymiş iyi diyolar ama Sana tam olur kalıp olarak.Mc 150 topacında atiturhan abi cbf 150 nin sagından atıp solundan geçiyorum diyodu

abi şunun tipe bi baksanıza ya arkadaşların gücüne gitmesin ama ybr cbf veya tvsye binmiş kişi artık bunları aşar ve aklının ucundan bile geçirmez...

tipe bak çay demle...

http://www.mondimotor.com/%5CUserFil...ndl-150-mc.jpg

kaliteden şaşmıcan aga...makinama sövsemde 4 yıldır beni yolda bırakmadı yinede bir minnetim var...

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafayı değiştiriyorum zaten metehan abi benimde hoşuma gitmiyor..Ben senin yerinde olsam artık 125 ccden yüksek bi makina alırım hem senin için daha iyi olur tabi seçim senin
    Okan nasılsın ?
    abi olsa tamamda yok işte kahrolası markalar adam gibi bir makina getirmiyorlar bende böyle olduğum yerde sayıyorum...ama işin aslı motosiklet benim için sadece bir yerden bir yere ulaşım aracı...ha 1 saatte ha 10 dakkada ulaşmışım farketmez...bütçemide zorlamayacak bir makina lazım...benzin parça servis işçilik vs beni üzmeyecek motora binmeye alıştım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Senin karbüratör falan değişik ondan oyle olabilir.Bendede 15 dişli varken 4 de 110 görmüştüm 5 e çekdiğimde 120 e yapışmıştı hemen.
    olabilir belki ama orjinali taktım karburatörünü pazar günü yaptım çünkü ve memeside 2004 model ybrlerin memesinden ama belki hava ayarından olabilir onu bir ayarlamam kaldı neyse hayırlısı
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete ganga al bi ybr ...
    du bakam aga fuarda bi turlayayım...patlatıcam bomba...belkide makinamı boyatırım (jantlar.. koruma demirleri vs) makyajla gözüme hoş gelirse 100 bine kadar yolu var aga 1 yıl daha sıkcaz dişimizi...

ha birde şu mevzu var...depo kılıfı 4 yıldır depo üzerinde hiç çıkmadı inanırmısın....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Abi bak bana güzel göründü bak linke tıkla seni anca bu taşır

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-42.html

Fat

Fazlada kafaya takma salla gitsin

İrfan abinin (victorys) var heralde sen tanıyorsun galiba seni bindirmezmi yoksa

Metehan abi kılıfı sök bakalım nasıl görüncek gözüne öylede istemiyorsan kafasına poşet geçir

Grossefox senın motorda ıyı gıdıyor nasıl yapdın anlat bak adamlar hız istiyor

Motosikleti
    Abi bak bana güzel göründü bak linke tıkla seni anca bu taşır

Metehan abi kılıfı sök bakalım nasıl görüncek gözüne öylede istemiyorsan kafasına poşet geçir
    yok aga be stoplar Kanunı racere tip Kanunı cetah diye bi kros vardı ona benzemiş...bize göre değil abi... kılfın altında ne var merak ediyorum...4 yıl sonra benzin deposu gün ışığı görecek... fotoğraflayıp buraya koyarım...bi pasta cila şart oldu aga...

sayfada şu tablo dikkatimi çekti...

[/

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Evet abi ybr ezilmiş o tabloda :( Birde abi ktm duke diye bir model gelcekmiş 15 bg acaba onun fiyatı ne olur ki ?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hayırlısı olsun metehan abi insallah bulursun ama ben yerinde olsam 250 cc bısıler alıp keyfime bakarım.

Motosikleti
    Evet abi ybr ezilmiş o tabloda :( Birde abi ktm duke diye bir model gelcekmiş 15 bg acaba onun fiyatı ne olur ki ?
    abi motorumun minimum 15 hp olmasını isterim zaten...ama 250 kafamda yok...150 veya 200 cc lik herşeye varım...KTM Duke gelmeyecekmiş aklında olsun...

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motorumun minimum 15 hp olmasını isterim zaten...ama 250 kafamda yok...150 veya 200 cc lik herşeye varım...KTM Duke gelmeyecekmiş aklında olsun...
    metehan abi tvs apache al abi sen o zaman hem çin malı değil hem 150 lik senin işini görür gibime geliyor yeni gelecek modeli için iyi diyorlar

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi tvs apache al abi sen o zaman hem çin malı değil hem 150 lik senin işini görür gibime geliyor yeni gelecek modeli için iyi diyorlar
    abi rtr 160 mı gelecek ne...ona bakıcaz fuarda üzerine oturucaz...hayaller kurcaz...1-2 tur atarsam belki kararım netleşir...ya da dediğim gibi cbfyi boyatıp 2.balayını yaşıcam...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi rtr 160 mı gelecek ne...ona bakıcaz fuarda üzerine oturucaz...hayaller kurcaz...1-2 tur atarsam belki kararım netleşir...ya da dediğim gibi cbfyi boyatıp 2.balayını yaşıcam...
    apache sana gelmez kanka.. üzerinde ağaçkesme motoru var sanki.. ribrasyon makinesi.. ribrasyonu bir çok yerini kırıp döküyor.. ampül patlama sayısını hiç sorma.. cup çu sedat ta apache alacaktı arkadaşım ve dostum olan keskin motor apache yetkili bayiliğini aldıktan sonra işin özü ortaya çıktı... apache kaporta olarak sağlam ama ribrasyon olayuı bitiryor.. sen özüne dön..25 ss için korkma ybr den...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache sana gelmez kanka.. üzerinde ağaçkesme motoru var sanki.. ribrasyon makinesi.. ribrasyonu bir çok yerini kırıp döküyor.. ampül patlama sayısını hiç sorma.. cup çu sedat ta apache alacaktı arkadaşım ve dostum olan keskin motor apache yetkili bayiliğini aldıktan sonra işin özü ortaya çıktı... apache kaporta olarak sağlam ama ribrasyon olayuı bitiryor.. sen özüne dön..25 ss için korkma ybr den...
    ribrasyonun hastasıyım....

stıhl motor var desene apaçide...Karaburun dönüşü uzun müddet boş yolda apaçi kullandım iyi kaçıyor tamam hoş ama dediğin gibi bayağı uyuşturdu ellerimi... ha birde göstergenin üst kısmını göremiyorum...kafa öne doğru eğimli geldiğinden bende uzun boylu olduğumdan...

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mete dayı sen de al bir ybr 125ESD bak keyfine ver gazı ... sende ybrci ol bizler gibi ufak makina ekomomik olur.... herzaman.
    103 hp

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Arkadaşlar ben yeni kasa (2010 esd) kullanıcısı olarak YBR hakkındaki bilgilerimi paylaşmak istiyorum

1. Bende çok sıkıştırarak kullanıyorum daha rodajı bitmeden offroad gibi kum-çamur dolu yollara girdim 2 kişi kayarak yavas yavaş yağmur altında dere yatağında yol aldık sınırlarını zorladım yanık kokusu geliyordu motordan Motorda hiç bir arıza oluşmadı-uzun yolarda asla sorun çıkarmadı.

2. Motorun rolantide çalışmasında bi anormallik var. Rolantide çalışırken yavaş yavasş devri düşüp kendiliğinden stop edebiliyor birde uzun yol yaptıktan sonra durdugu yerde kendiliğinden rolantide 3 bin devire kadar gaz yiyor. Burdaki usta bu modellerde düzen tutturalamadılar gaz ayarına demişti. (benimkindemi sorun bilmiyorum)

Çok kıvrak ve dengeli görüntüsüne baktıkça içiniz açılıyor. Yerlimontaj motorlara göre titreşim yok.

Büyük cc geçsem dahi ybr yi satmam. Şehir içi o derece hoşuma giden seri,kıvrak,atik,dengeli motor.

En çok şikayetçi olduğum durumları :
    1. Selesi çok sert uzun yol yaparsanız heryeriniz uyuşur.
    2. Diğer 125 lik motorlara göre yavaş (mondial,kuba 125 likler beni solluyor ama motorum 2000de) 5. viteste belirli bi devirden sonra vın vın vın ediyor hızlanmıyor Enjeksiyonun buna neden oldugunu soyluyolar.

Birde bilgisi olan arkadaşlara soru sorudm ama cevap gelmedi cevaplarsanız sevinirim
    1. Arka lastiği değiştirip kalın lastik takabilirmiyiz?
    2. Selesini daha iyibir sele ile değiştirebilirmiyiz veya daha yumuşak bir yüz taktırabilirmiyiz?

Motosikleti
    kardeş yeni ybr lerin rolantisinde gerçekten bir sorun var senin de dediğin gibi burada bir arkadaşta görmüştüm soğukken rolanti düşüyor ve stop ediyor ısınıncada 3 binlere kadar çıkıyor devir tam randumanlı çalışmıyor anlayacağın gelelim soruna kalın lastik takabilirsin tabi ama hızı biraz düşer kalın lastik motoru yoracağından geniş tabanlı olduğundan seleye gelirsekde sizin sele gerçekten sert asya bretonlar gibi sanki :D bir koltukcuya giderek kılıf diktirebilirsin motorunun koltuğuna arasınada bir kat sünger koydur belki öncekine gere daha rahat olacağını düşünüyorum ama görünüşü nasıl olur onu bilemem saygılar

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Rolanti sorunu demekki kronik bir sorun. Eski modellerinde bu sorun yok galibaki bu zamana kadar hiç duyulmamış. İnşallah bir çözümü çıkar.
    Sele konusunda bu sezon kesinlikle birşeyler yapacağım yoksa uzun süre motor sürmek işkence oluyor.

Kalın teker önemli değil , canım sıkılırsa taktırıp denemek istiyorum sadece takıldığını bilmek iyi

Birde dikkatimi çekmişken söyleyim "fat280" kardeş senin motorun aynısı idi sanırım (salcano 125) benimkiyle yan yana koyduk tamircide motorun (sadece motor) hiçbir farkı yoktu birebir aynı. Tamirci söylediğine göre salcano motoru yamahadan alıyormuymuş,patentmi almış öyle birşey demişti.

Motosikleti
    Alıntı blacklord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolanti sorunu demekki kronik bir sorun. Eski modellerinde bu sorun yok galibaki bu zamana kadar hiç duyulmamış. İnşallah bir çözümü çıkar.
    Sele konusunda bu sezon kesinlikle birşeyler yapacağım yoksa uzun süre motor sürmek işkence oluyor.

Kalın teker önemli değil , canım sıkılırsa taktırıp denemek istiyorum sadece takıldığını bilmek iyi

Birde dikkatimi çekmişken söyleyim "fat280" kardeş senin motorun aynısı idi sanırım (salcano 125) benimkiyle yan yana koyduk tamircide motorun (sadece motor) hiçbir farkı yoktu birebir aynı. Tamirci söylediğine göre salcano motoru yamahadan alıyormuymuş,patentmi almış öyle birşey demişti.
    kardeş salcanonun motoru ybr motoruyla aynı çinde aynı fabrikada üretiliyor jianshe fabrikasında zaten görmüssün seside aynı çok fark yok öğle :D

kartal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Toyota Yaris 1,33 2013
    fatih salcanoyu meşhur ettin valla
    Rüzgarı ruhunda hisset

Motosikleti
    Alıntı kartal07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih salcanoyu meşhur ettin valla
    salih abi aslında meşhur etmeye çalışıyorum da bir bir türlü sitede alan kişiye rastlamadım ama :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salih abi aslında meşhur etmeye çalışıyorum da bir bir türlü sitede alan kişiye rastlamadım ama :D
    alan oluyoda bu siteyi bilmiyorlar dır bende defalarca salconunun 8 numara olduğu duydum neden on numara olmadığını sorarsanız marka duyulmadığı için alacak olan diyorki bu duyulmamış bi marka neden alayım alayım bi ybr de 5 bin liraya rahat olayım halbuki aynı kalite yarı yarıya
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler