Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm beyler...ben motoru çok sıkıştıran bir kullanım sitiline sahibim...yeni kasa ybr alırsam bu tarz kullanıma makina sizce nasıl tepki verir...yıpranması yağ eksiltmesi vs yani kasa ybr sahiplerinden cevap yazmalarını rica ederim...ne dersiniz...130 kilo boy 1.90 tavsiyelerinize ihtiyacım var...
    ganga sen bir gün doğru yolu bulup özüne döneceksin buna inanıyorum.. sağlamlıktan yana şüphen olmasın.. yaklaşık 2 aydaan beri 1300 km yolu ben ve özgür ybr de gittik geldik..özgür ve benim seleye basan ağırlığımız 180kğ... sen zaten tek biniyorsun.. bende limitleri zorlarım bilirsin.. yağ eksiltmesi yok.. seni tatmin edemiyecek tek yöne son sürat idir... oda cbf %5 daha fazla gösteriyor... ybr ile rampa aşşağı 120 gibi değerler ulaşırsın..cbf 130 u görür ama asıl sürat 123 gibi rakam a eş değer... yani 3 km hız için 30 000 km de bir piston silindir değiştirmeye deymez benim kasalar için....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Metehan abi sana ybr motorlu cbf yapalım hiç sorun kalmaz

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu işin yasal kısmına değil ama yapım kısmına talip im... cbf e ybr motoru atarım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Atılır ya ne olucak Hem kalıp olur hem sağlam daş gibi motor

Motosikleti
    Atılır ya ne olucak Hem kalıp olur hem sağlam daş gibi motor

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Aleykum selam.Vayy abi senide böyle alalım o zaman Motor aynı bildiğin motor abi değişiklik yok ama sana küçük olabilir sen serviste bir dene.Hayrola abi niye değiştiriyorsun ?
    hacı ben cbfden sıkıldım işin aslı...4 yıl 1 aydır kullanyorum aga...içim dışım Honda oldu...

Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A.s abi sen Cbf kalmaya devam et derim Ybr sana yetmeyecektir kilo sebebi ile
    kanka inan NEWCERİ nikli arkadaşın makinası (06 ybr) her türlü elimize verdi yolda bunu da anlamış değilim...o gün Bursaya giderken motorunu ben aldım Gemlikte...yok arkadaş o beni 120 ile giderken düzlükte tokatlayan ybr bendeyken 110 görmedi çıldırıciim...demek olay kiloyla alakalı...beni çekmiyor meret...

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi sadece sıkıştırma olayını yazayım istediqin kadar sıkıştır uzun yol yap şişmez sorunda çıkartmaz sen ona baktıkdan sonra hiç bir sorunu çıkmaz Benim 4 senelik ybr izlenimlerim ve kullanış şeklim böyle eski kasalar rahattır ama yenileri bilmiyorum Seçim senin abi.

sende yeni kasa EDS var diye biliyordum ama yok galiba biraderim dimi...

bişey itiraf edicem ben 2004 teki performansı unuttum...yani bir motoru en az 1 gün boyunca kullanmalıyım...uzun yol yapmalıyım...cbf 150 ile kıyaslarım rahatlıkla ama bu yeni kasaların muhtemelen diğer ybrlerden farkı yok (05 ybrler hariç)...yeni kasa sahabısı bir arkadaşa ulaşmam lazım yani turlama babında...

Metehan abi ilk ybr cilerden 2004 de sıfır ybr almış

aga bu yeni kasaları harbiden merak ediyorum...

hayırlı geceler abi antalyadayım ben ne yazik ki yolun düşerse beklerim sana 100 tane ayrı ayrı ybr denetirim sen iste

?
    sendeki uzay kasa herhal dimi...

Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de aynı,kilom 95

Metehan adamım maşallahın var,kalite bakımından şüphen olmasın,ben 6250 km 2009 cbf150 bindim,sevemedim ve sattım,yani eskisinide yenisini de cbf i de biliyorum,performans olarak birbirine benziyor.ben cbf 150 ile düzde 105 max,yokuş aşağıda 125 max yaptım,bu da aşağı yukarı aynı şartlarda 5 km/h daha az yapıyor,ama çekiş olarak cbf daha iyi kesinlikle,birde cbf gerçekten çok konforlu,ama sen zaten bunları biliyorsun be kardeşim ybr yağ eksiltmiyor birde bakım aralığı 6000 km
    ganga 4400 e sıfır cbf almadığıma pişman olmak da istemiyorum tek sorun bu...son pişmanlık fayda etmez...aldın aldın elinde kaldı mal...ben en az 4 yıl kullanmak adına düşünüyorum...yağ eksiltmemesi ve bakım süresinin uzunluğu tatmin edici bir gerçek...

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ganga sen bir gün doğru yolu bulup özüne döneceksin buna inanıyorum.. sağlamlıktan yana şüphen olmasın.. yaklaşık 2 aydaan beri 1300 km yolu ben ve özgür ybr de gittik geldik..özgür ve benim seleye basan ağırlığımız 180kğ... sen zaten tek biniyorsun.. bende limitleri zorlarım bilirsin.. yağ eksiltmesi yok.. seni tatmin edemiyecek tek yöne son sürat idir... oda cbf %5 daha fazla gösteriyor... ybr ile rampa aşşağı 120 gibi değerler ulaşırsın..cbf 130 u görür ama asıl sürat 123 gibi rakam a eş değer... yani 3 km hız için 30 000 km de bir piston silindir değiştirmeye deymez benim kasalar için....
    Bacanak nettin...kafam karışık bu yaza artık cbf ile girmek istemiyorum...yeni bir sayfa açayım istiyorum...yeni bir heyecan olsun agam be...hızdan yana sıkıntım yo ama rampada bayılırsa soğurum motörden...ülen bi eds kasa bulsam vallahi atlayacam tepesine hemen...

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu işin yasal kısmına değil ama yapım kısmına talip im... cbf e ybr motoru atarım...
    iki ucu .oklu değnek misali...cbfde göze batan çöp misali sorunlar var...ybrde ise ciğeri istediğimiz kadar kuvvetli değil...aslında ybr 200 gelse var ya düşünülmez hemen alınır...abicim bu segmentte makina en az 15 hp olmalı...en az...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    metehan abi biz esd yi alalım başka yolu yok

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Abi benim motorum uzay kasa..3 ay önce 0 aldım ozaman esd lerde vardı ben yurt dışından sipariş ettim 1 ay kadar bekledim esd almam şahsen..Benim motorum Tamamen orjinal düz yolda 120'km yapıyor uniqenin motoruda 120 yapıyor videoda görmüştüm istediğiniz ibreyle ölçerim ama kilo fark ettirir diye düşünüyorum Motorumdan çok aşırı memnunum..Herkese tavsiye ederim

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Newceri abinin motorda var o zaman bişey Ama bende verebilirim belki cbf nin eline hiç cbf le kapışmadım ama en kısa zamanda bi kuryenin peşine takılacam.

Abi mc al sen o zaman 15 hp kopek gibi motor.Hem saglamda dıyorlar.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Abi benim motorum uzay kasa..3 ay önce 0 aldım ozaman esd lerde vardı ben yurt dışından sipariş ettim 1 ay kadar bekledim esd almam şahsen..Benim motorum Tamamen orjinal düz yolda 120'km yapıyor uniqenin motoruda 120 yapıyor videoda görmüştüm istediğiniz ibreyle ölçerim ama kilo fark ettirir diye düşünüyorum Motorumdan çok aşırı memnunum..Herkese tavsiye ederim
    esd kasa çok hoşuma gidiyor iyi değilmidir ki yaw.. bugün yamaha servisine gittim usta da almış esd ..çok hor kullanırsan 100,000 normal kullanırsan 150,000 görürsün diyor.. çok sağlam diyor

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi biz esd yi alalım başka yolu yok
    tanışıyormuyuz hacı...

valla bilemedim aga kafam çorba...paramızla rezil oluyoz abicim olay bu...

uzay kasalarda biraz ofsayt tipli aga be... bende aşırı memnum olacağım bi makina bulsam 6000 liraya kadar yolu var alırım...

Newceri abinin motorda var o zaman bişey Ama bende verebilirim belki cbf nin eline hiç cbf le kapışmadım ama en kısa zamanda bi kuryenin peşine takılacam.

Abi mc al sen o zaman 15 hp kopek gibi motor.Hem saglamda dıyorlar.
    o totoşun motorunda bir halt var ama ne dediğin gibi...

mc nedir lo...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    150 mc var ya onlarda üstten egzantirikliymiş iyi diyolar ama Sana tam olur kalıp olarak.Mc 150 topacında atiturhan abi cbf 150 nin sagından atıp solundan geçiyorum diyodu

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Kafayı değiştiriyorum zaten metehan abi benimde hoşuma gitmiyor..Ben senin yerinde olsam artık 125 ccden yüksek bi makina alırım hem senin için daha iyi olur tabi seçim senin
    Okan nasılsın ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm herkese bakıyorum muhabbet koyu Allah her daim böyle muabbetinizi arttırsın :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkese bakıyorum muhabbet koyu Allah her daim böyle muabbetinizi arttırsın :D

Gel gel sende şöyle otur

Sağolasın recai sen nasılsın

Motosikleti
    mete ganga al bi ybr ...

Motosikleti
    arkadaşlar motor hız konusundan açılmışken dün motorun şöyle ufak bir bakım yaptım kendimce 15 lik öndişli vardı evde onu taktım uzun yola gidecektim hem deneyeyim diye bir arkadaşlar alanyadan manavgata gittik 60 km yolda denedim düzde zor zoruna 105-110 diyor kalıyor iniş aşya 118 yaptım en son sizin motorlar düzde ve orjinal dişlisinde 120 yapıyor nasıl oluyor bu :D

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bizim motor gücünü üst devirlerde veriyor alt devirlerde ölü makina son hızı gormen ıcın motoru en az 10000 lere kadar uzatman gerekiyor.Yani 4 de 100 e gel zaten o devirde vites değişince 5 ncı vitesdede 8000 lerde oluyorsun buda seni yükseklere taşıyor

Motosikleti
    yok unige kardeş benim motor orjinal dişlisinde 14 lükde 100 yapıyor zaten 5 e atıyordum 105 de kalıyordu şimdide 15 lik avr 4 de 105 e kadar çıkarıyorum vitesi atıyom 5 e gene 105 de kalıyor ilerleme yok :(

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Senin karbüratör falan değişik ondan oyle olabilir.Bendede 15 dişli varken 4 de 110 görmüştüm 5 e çekdiğimde 120 e yapışmıştı hemen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler