Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yağı kalın gelmiş CASTROL POWER 1 4T 10W-40 la değiştir bu tür sorunların kalmaz sonraki 5.000 de tekrar değiştirirsin. 15-20 lira litresi. BP istasyonlarında bulabilirsin.
    elime geçen ilk parayla gidip alacağım ve değiştireceğim yağı bilgi için teşekkür ederim
    www.sahildenturkiye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Biraz Karninizi Aciktirayım Arkadaslar

Bu günlük bu kadar....
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı satabas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar,
    nihayet ehliyetimi dün teslim aldım gizli gizli sokak aralarında polis korkusuyla dolaşmaktan sıkıldığımdan,akşam antalyanın en işlek yollarından 100.yılda motoru bi deniyeyim dedim.ilk motorum olduğundan hız limitini de bilmiodum fakat kullanımı gayet iyi geldi hatta fazla sıkıştırmamama rağmen 100 km.ibreyi gördüm.
    sevincimi sizinle paylaşmak istedim,teşekkürler
    hayırlı olsun

forumada bılgısayarada uzak kalıyorum bu ararlar..malum ÖSS havası çalış çalış çalış...

sizde keyifler nasıl

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun

forumada bılgısayarada uzak kalıyorum bu ararlar..malum ÖSS havası çalış çalış çalış...

sizde keyifler nasıl
    hakan çalışmak okumak bir şeyler başarmaya çalışmak koca ömrümüzü alıyor.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan çalışmak okumak bir şeyler başarmaya çalışmak koca ömrümüzü alıyor.....
    vallahi öle ramço..oku oku bitmiyor...meslege gecıncede monoton hayat sıkacak...genclıgımızı yaşayamıcaz dogru duzgun...allahtan ybr varda birazcık hevesimizi alıyoz hayattan.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hakan aslında hayat hep öğrenmekten ibaret...... o yüzden hep çalışıyoruz hep uğraşıyoruz.......

hayat acımasız ama yaşmaya değer.....................................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Arkadaşlar yıbırımla anakradan yedigöllere gittim bir gece cadır keyfinden sonra geri döndüm nazar degmesin toplamda 500 km yol yaptım tık demedi yıbırım tek korkum o kadar bozuk taslı camurlu stablıze yollarda lastik patlamasıydı ancak lastiklerim çatlamadı bile gercekten bir endurıo edasıyla 40 50 60 km hızlarla yol aldım bozuk stablize yolda bilen bilir yedi gölelr yolunu onun dısında yaklasık kalan 440 km yide dip gaz gittim sürekli yokuş aşağı maksium yatarakta 120 km yi gördüm tek sıkıcı şey uzun otoban ve rampaları 80 sabıtledım :D taktım kulaklıgımı uzattım ayakları koruma demırıne tın tın cıktım rampaları gercekten güvenilir saglam bir motor her yola gidilir bu yıbırla...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    abilerim gezileriniz süper ancak benim aklıma takılan bir konu var.

orta ayaklıktayken maşadan tutup ön tekeri çeviriyorum ve rahat dönüyor ama sanki diske hafif sürtüyor ? yada bu ses babamın dediğine göre bilye sesi.

hafif böle hıs diye bir ses duyuyorum ve bisiklet gibi dönmüyor teker.eskiden bisikleti çevirince en aşağı 10 tur dönerdi teker :D baktım tekerde bir yamukluk yok daha hiç yatmasıda yok.

biri yardımcı olabilir mi bu konuda ?
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

satabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x dct
    aynı ses benimkinde de var,kanımca normal bişey.ama daha tecrübeli arkadaşlar zaten yardımcı olacaktır.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Arkadaşlar sevgili YBR'mi beraber geçirdiğimiz 4,5 yıl ve 37000km'den sonra bugün sattım. Herkese benimki gibi mutlu beraberlik dilerim

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Merhaba arkadaşar cuma günü artçım la birlikte kayseriden mersine gittik bi gece orada kaldık sonra torosların yaylalarına çıktık buz gibi soğuk sularından içtik bağ bozumu yapılmadan önce mersinin son üzümlerini tattık. biraz daha bekleseymişiz hurmalarda olugunlaşır onlardan da tadarmışız ama nasip

dün akşam kendimizi kayseriye attık toplamda 780 km yapmışız 3 gün içinde motor taş gibi hamdolsun. tek canımı sıkan şey motoru aldım alalı zincirini yağlamam gerektiği halde bilmediğimden yağlamamış olmamdı, bir sprey würth aldım öğrenir öğrenmez yağladım gittim hop, yağladım geldim.

yolun uzun sürmesi canımı sıkmıştı artçı ile daha yola çıkmayacağım hızı çok düşürüyo rampada 70-80 maximum mümkün değildi gelene kadar bu hızlarda sabitlemek bile. e tabi otobanda adama koyuyo kamyon bile mi adamı solla beaa o da geldi başımıza

sonra geldikten sonra artçıyı bırakmak için merkeze gittik 15 km falan dedim dönerken ben şunla bi hız yapayım kendime geleyim, anaaa bir de baktım ne göreyim motorun iki kişi veya bir kişi taşıması arasında fark yok sadece ışıklarda falan kalkarken daha seri oluyo hemen devrini alıyo ama max hız y,ne aynı yokuş yukarı 80 max, düz yolda 90 max, yokuş aşşağı da eğime göre 100-110-115-120

akşam hayal kırıklığıyla döndüm eve bundan sonra motorla tuvalete bile gidecek olsam artçımı alacam hiç olmazsa yakıttan kar ederim
    biraz yorum yapın da içim rahatlasın la yoksa motor bende paranoya yaptı binene kadar özlüyorum binince de bas la hacı, bas la hacı diye diye dilim damaam kuruyo

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    gezenlere özeniyorum bugünlerde...
    pek fazla gezmeye vaktim olmuyor iş dolayısıyla.
    havalar biraz daha böyle giderse gezeriz.
    4

2.el temiz YBR

Arkadaşlar Ybr 125 almayı düşünüyorum.Bir arkadaşta 2008 model 6000 km de varmış.2250 ye alırım dedim.Kendisi düşünecek.Nasıl fiyat? Yok derse kaça kadar çıkayım? Birde daha önce Mz 251 kullanmıştım.Ona göre nasıldır.? 2.el Alırken nelere dikkat etmeliyim?Motosikletin nerelerine bakmalıyım? Teşekkürler.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı samilto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ybr 125 almayı düşünüyorum.Bir arkadaşta 2008 model 6000 km de varmış.2250 ye alırım dedim.Kendisi düşünecek.Nasıl fiyat? Yok derse kaça kadar çıkayım? Birde daha önce Mz 251 kullanmıştım.Ona göre nasıldır.? 2.el Alırken nelere dikkat etmeliyim?Motosikletin nerelerine bakmalıyım? Teşekkürler.
    ben olsam 2008 model 6000 bindeki motoru o fiyata satmam olur derse kacırma 2500 dese bile kacırma :D
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı samilto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyata verilmez o motor umarım arkadaşın bu forumu okumuyordur
    kaçırma al.
    alırken bir çok yerine bakacaksın elbet ben bir kaç şey söyleyeyim uzman arkadaşlar daha iyisini söyleyeceklerdir.
    -çizik var mı diye bak. gerçi o kadar önemli değil ama.
    -önden ya da arkadan çarpma var mı diye bak. bu önemli çatallarda yamukluk olmasın.
    - yağ sızdırıyor mu diye bak.
    - bin üzerine çekişine bak. gaz ver fren yap gibi işte .

mz 251 ile kıyaslama yapacaksan epey uzun sürer kıyaslamak. ne istediğinle bağlantılı bu iş.
    4

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Aramızda cbf 150 ciler var
    muratcan7
    Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
    sedat_57, muratcan7

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:16 PM ----------

Alıntı Halilaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşar cuma günü artçım la birlikte kayseriden mersine gittik bi gece orada kaldık sonra torosların yaylalarına çıktık buz gibi soğuk sularından içtik bağ bozumu yapılmadan önce mersinin son üzümlerini tattık. biraz daha bekleseymişiz hurmalarda olugunlaşır onlardan da tadarmışız ama nasip

dün akşam kendimizi kayseriye attık toplamda 780 km yapmışız 3 gün içinde motor taş gibi hamdolsun. tek canımı sıkan şey motoru aldım alalı zincirini yağlamam gerektiği halde bilmediğimden yağlamamış olmamdı, bir sprey würth aldım öğrenir öğrenmez yağladım gittim hop, yağladım geldim.

yolun uzun sürmesi canımı sıkmıştı artçı ile daha yola çıkmayacağım hızı çok düşürüyo rampada 70-80 maximum mümkün değildi gelene kadar bu hızlarda sabitlemek bile. e tabi otobanda adama koyuyo kamyon bile mi adamı solla beaa o da geldi başımıza

sonra geldikten sonra artçıyı bırakmak için merkeze gittik 15 km falan dedim dönerken ben şunla bi hız yapayım kendime geleyim, anaaa bir de baktım ne göreyim motorun iki kişi veya bir kişi taşıması arasında fark yok sadece ışıklarda falan kalkarken daha seri oluyo hemen devrini alıyo ama max hız y,ne aynı yokuş yukarı 80 max, düz yolda 90 max, yokuş aşşağı da eğime göre 100-110-115-120

akşam hayal kırıklığıyla döndüm eve bundan sonra motorla tuvalete bile gidecek olsam artçımı alacam hiç olmazsa yakıttan kar ederim
    biraz yorum yapın da içim rahatlasın la yoksa motor bende paranoya yaptı binene kadar özlüyorum binince de bas la hacı, bas la hacı diye diye dilim damaam kuruyo
    insan acemilik zamanlarında sürekli artçıyla gezmek ister ama bir süre sonra artçi sana yük olmaya başlayacak sanki sırtında gidiyomuş gibi olacak ve hiç artçı almak istemeyeceksin Şunu unutma Artçili ybr ile artçisiz ybr arasında katırla Eşşek gibi fark var....1000 km zincirin yagsız kalması pek zarar etmez bundan sonra sık sık yaglarsın ödeşirsiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı Halilaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yolun uzun sürmesi canımı sıkmıştı artçı ile daha yola çıkmayacağım hızı çok düşürüyo rampada 70-80 maximum mümkün değildi gelene kadar bu hızlarda sabitlemek bile. e tabi otobanda adama koyuyo kamyon bile mi adamı sollar beaa o da geldi başımıza

sonra geldikten sonra artçıyı bırakmak için merkeze gittik 15 km falan dedim dönerken ben şunla bi hız yapayım kendime geleyim, anaaa bir de baktım ne göreyim motorun iki kişi veya bir kişi taşıması arasında fark yok sadece ışıklarda falan kalkarken daha seri oluyo hemen devrini alıyo ama max hız yine aynı yokuş yukarı 80 max, düz yolda 90 max, yokuş aşşağı da eğime göre 100-110-115-120

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda cbf 150 ciler var
    muratcan7
    Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (2 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
    sedat_57, muratcan7

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:16 PM ----------

insan acemilik zamanlarında sürekli artçıyla gezmek ister ama bir süre sonra artçi sana yük olmaya başlayacak sanki sırtında gidiyomuş gibi olacak ve hiç artçı almak istemeyeceksin Şunu unutma Artçili ybr ile artçisiz ybr arasında katırla Eşşek gibi fark var....1000 km zincirin yagsız kalması pek zarar etmez bundan sonra sık sık yaglarsın ödeşirsiniz
    ya haklısın motora binmeyi bilmeyen artçılaradamı fitil ediyor, özellikle de virajlarda çok sıkıntı yapıyorlar, ama iki fırça kaydım çeki düzen verdi kendine artçım sağolsun. ama tek motorla yola gidnce bide yalnız olunca çekilmiyo beaa durmak istemiyo bile insan

Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyata verilmez o motor umarım arkadaşın bu forumu okumuyordur
    kaçırma al.
    alırken bir çok yerine bakacaksın elbet ben bir kaç şey söyleyeyim uzman arkadaşlar daha iyisini söyleyeceklerdir.
    -çizik var mı diye bak. gerçi o kadar önemli değil ama.
    -önden ya da arkadan çarpma var mı diye bak. bu önemli çatallarda yamukluk olmasın.
    - yağ sızdırıyor mu diye bak.
    - bin üzerine çekişine bak. gaz ver fren yap gibi işte .

mz 251 ile kıyaslama yapacaksan epey uzun sürer kıyaslamak. ne istediğinle bağlantılı bu iş.
    Umarım arkadaşım okumuyordurAma kendi o zaman 2600 e almış Çokta zarar ediyor sayılmaz.Ben arabamı 24000 aldım. şimdi 14000 veriyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 PM ----------

[QUOTE=scuderia06;1829437]ben olsam 2008 model 6000 bindeki motoru o fiyata satmam olur derse kacırma 2500 dese bile kacırma :D[/VazQUOTE]

Vazgeçtim 2250 azmış.2500 veririm derse bu fityatada kaçırılmaz mı yani?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Selam Ybr ci dostlar
    Motorum 3000 km geçdi daha hiç sübap ayarı yapdırmadım yapdırmalımıyım ? Birde geçen mondial uag li bir çocuk benle kapışmak istedi ben ekeceğimi sanıyorum sizce ? Saygılar
    HONDA

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Ybr ci dostlar
    Motorum 3000 km geçdi daha hiç sübap ayarı yapdırmadım yapdırmalımıyım ? Birde geçen mondial uag li bir çocuk benle kapışmak istedi ben ekeceğimi sanıyorum sizce ? Saygılar
    Hiç elleme-elletme. o ayar kolay kolay bozulmaz. Ama güvendiğin bir ustaya dinletmekte fayda var.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler