Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Hoşbulduk
    yani ben şimdi 90 sorudanmı girecem 120 sorudanmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yak88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City Honda Cbr 500 r
    Merhaba arkadaşlar bugün motor yağımı değiştirdim ancak usta(yetkili servis değil) Po'nun maxima 10w-40(motosikletler için olmayan) tam sentetik yağını tavsiye etti normalde yamalube kullanıyordum. Bu yağ motosiklet için sorun çıkarır mı ?

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk
    yani ben şimdi 90 sorudanmı girecem 120 sorudanmı
    Arkadaşım eğer sadece A2 alıcaksan 88 sorudan giriceksin direksiyon sınavına girip A2 ehliyetini alıcaksın.

B+A2 alacaksan önce sağlık 30 trafik 40 motor 20 sorudan oluşan 90 sorudan giriceksin. sınavlardan gecince bir sonraki sınavda A2 nin 20 motor sorusuna giricen. direksiyon sınavlarınıda bitirince B+A2 Alıcaksın.

Tavsiye olarak Sadece A2 alma nedeni daha sonra B ehliyeti almak istediğinde 200-300 arası ektra masraf yapmak durumun oluyor(Kurs parası+Trafik masrafı)

B+A2 veya biraz fazlası ile B ehliyetinide kapsayan E+A2 almanı tavsiye ederim.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı yak88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün motor yağımı değiştirdim ancak usta(yetkili servis değil) Po'nun maxima 10w-40(motosikletler için olmayan) tam sentetik yağını tavsiye etti normalde yamalube kullanıyordum. Bu yağ motosiklet için sorun çıkarır mı ?
    dostum ben olsam koymam,

neden dersen,otomobil motorlarının çalışma devir sayısı motosikletlere göre yarıyarıya.

arabaların yağı motosiklete yeterli olmayacaktır kanaatindeyim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben olsam koymam,

neden dersen,otomobil motorlarının çalışma devir sayısı motosikletlere göre yarıyarıya.

arabaların yağı motosiklete yeterli olmayacaktır kanaatindeyim
    olsa bile vites geçişleri zor ve sert oluyo ben 20-50 yağ kullandim ordan biliyorum kısacasi araba için olan yaglri kullanmak kötü degil ama iyide degil hiç yoktan iyidir araba yagi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

yak88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City Honda Cbr 500 r
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsa bile vites geçişleri zor ve sert oluyo ben 20-50 yağ kullandim ordan biliyorum kısacasi araba için olan yaglri kullanmak kötü degil ama iyide degil hiç yoktan iyidir araba yagi
    Teşekkürler arkadaşlar 1000 km gidip değiştiririm bu yağı bende

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım eğer sadece A2 alıcaksan 88 sorudan giriceksin direksiyon sınavına girip A2 ehliyetini alıcaksın.

B+A2 alacaksan önce sağlık 30 trafik 40 motor 20 sorudan oluşan 90 sorudan giriceksin. sınavlardan gecince bir sonraki sınavda A2 nin 20 motor sorusuna giricen. direksiyon sınavlarınıda bitirince B+A2 Alıcaksın.

Tavsiye olarak Sadece A2 alma nedeni daha sonra B ehliyeti almak istediğinde 200-300 arası ektra masraf yapmak durumun oluyor(Kurs parası+Trafik masrafı)

B+A2 veya biraz fazlası ile B ehliyetinide kapsayan E+A2 almanı tavsiye ederim.
    herkes böyle diyor ikisini beraber al diyor ama şurda 3k bi yere gitmemize izin verilmiyor ehliyetimiz yok diye benim için önemli olan motor ehliyeti araba pek önemli değil babam şimdiden diyor zaten araba ehliyetini aldığın zaman arabayla kafana göre gezeceğini sanma diye b ehliyetini askerden geldikten sonra da alabilirim ama motoru hemen :D
    bilgiler için Teşekkür ederim

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes böyle diyor ikisini beraber al diyor ama şurda 3k bi yere gitmemize izin verilmiyor ehliyetimiz yok diye benim için önemli olan motor ehliyeti araba pek önemli değil babam şimdiden diyor zaten araba ehliyetini aldığın zaman arabayla kafana göre gezeceğini sanma diye b ehliyetini askerden geldikten sonra da alabilirim ama motoru hemen :D
    bilgiler için Teşekkür ederim
    Banada cok demişlerdi zamaninda ikisini bir al diye 2. seneye doğru gidiyoruz hala A2 A2 ile 60 yasini görürüz inşallah

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Banada cok demişlerdi zamaninda ikisini bir al diye 2. seneye doğru gidiyoruz hala A2 A2 ile 60 yasini görürüz inşallah
    istanbul trafiğinde 60 yaşını a2 ile görmek istiyorsan motor kullanma...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul trafiğinde 60 yaşını a2 ile görmek istiyorsan motor kullanma...
    Haklısın Dogru söze ne denir

Haklısın Dogru söze ne denir
    Sedat hocam geldi mi paket

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    haklısın dogru söze ne denir
    8 ağustosta arabayı güç bela yerinden kaldıran ve ehliyet almaya bu kadar kolay hak kazanan benim sayabildiğim 10 kişi şuan trafikte...dikatli ol....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Arkadaşlar aranızda 2004 ybr 125 i olan var mı? 2006 ybr m vardı sattım stop etme problemi vardı. Olur olmaz yerde stop ediyordu. 2004 lerin karbiratörleri farklı diyorlar hemde o motorlar orjinal japonmuş. Bu konuda fikri olan var mı? ybr lerin 2004 ten sonra çinde üretilenleri rölantide çalışırken birden gaz verince de stop ediyo..

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı kcotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızda 2004 ybr 125 i olan var mı? 2006 ybr m vardı sattım stop etme problemi vardı. Olur olmaz yerde stop ediyordu. 2004 lerin karbiratörleri farklı diyorlar hemde o motorlar orjinal japonmuş. Bu konuda fikri olan var mı? ybr lerin 2004 ten sonra çinde üretilenleri rölantide çalışırken birden gaz verince de stop ediyo..
    motor ısınmadıgı sürece ronlantıde anı gaz verırsen stop eder onun dısında stop etmez her zaman jıkleyı cekıp 4-5 dakka ısıtcaksın sonrasında ver gazı
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ısınmadıgı sürece ronlantıde anı gaz verırsen stop eder onun dısında stop etmez her zaman jıkleyı cekıp 4-5 dakka ısıtcaksın sonrasında ver gazı

4-5 dakika çok değil mi ya?

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı rsmztrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 dakika çok değil mi ya?
    Bencede. 1-1.5 dakika yeterli.

Hatırlatmalar : Daha uzun bir motor ömrü için motor ısınmadan asla ani olarak gaz vermeyin.(Çalıştırma sorunu olan Çoğu kullanıcının yaptığı hata. ilk çalıştırma sorununu çözmek gerekir). Piston yağsız ve soğuk olduğu için çok aşırı aşınma olur.

Motor jikle kapalıyken gaz verilmesine normal tepki veriyorsa motor ısınmıştır.

Sıcak motoru çalıştırırken jigle açmaya gerek yoktur.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    ben daha bir bir bucuk dakkada ısındıgını gormedım haftada bır bındıgım ıcın ondan olabılır ancak o kadar kısa surede ısınmıyor..motor blogunun ısınmasını beklıyorum genel olarak...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha bir bir bucuk dakkada ısındıgını gormedım haftada bır bındıgım ıcın ondan olabılır ancak o kadar kısa surede ısınmıyor..motor blogunun ısınmasını beklıyorum genel olarak...
    evet haftada bir bindiğinizden olabilir.1 dakika bu sıcak havada bana yeterli geliyor.

''Motor jikle kapalıyken gaz verilmesine normal tepki veriyorsa motor ısınmıştır''
    aynen katılıyorum.ısınma olayının özü budur aslında.

Motosikleti
    Ybr 125
    bu sabah maliyeye gitmiştim motoruda maliyenin bahçesindeki otoparka park ettim. İşimi bitirip çıktım. Motorun yanında sıgara içen bir tip vardı. Motoru elle aradan çıkarırken geri çıkmam gerekti buda benim arkamdan gelmiş. Motor buna değdi tabi. Bana demezmi buraya motor sokmak yasak. Sinirlendim bende sen niye girdin dedim. Afalladı ufak çaplı bişeydi sesini cıkaramadı gitti.

(Komik bişeydi ybrcilerimle paylaşayım dedim)

yok arkadaşlar ya.. benim sattığım motor sıcakken de bazen gaz verince pınk diye stop ediyordu... Vardı bi problemi ama neydi bilemiyorum. Şimdi yenisini almaya korkuyorum aynı problemi yaşarım diye... 2004 karbiratörü takmayı bile düşündüm...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler