Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    ya arkadaşlar bişey sormak istiyorum benim motorum geçen aylarda aynı sorunu tekrarladı ugraşırken karburatörü filan soktuk kendiliginden düzeldi bu gece aynı sorunu yine yaptı bende anlamadım motoro bastım çalıştı bi 50metre kadar gittim stop etti sonra basıyorum basıyorum çalışmıyo sonra çalıştırdım baktım stop ediyo tekrar arkadaşımın motorundan benzin aldım biraz beni benzinciye kadar görürebilmesi için ama motor çalışıyo gazı yemiyo ben biraz gaz verince motor stop ediyo bunun sebebi sizce ne olabilir vurdurdum bujiyi soktum temizledim taktım ama çözemedim sizce başka neler yapmalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirelli lastiklerini alan varmı arkadaşlar ? oyun etmesin adamlar. 2 lastik 120ye çok iyi ama güvenmek lazım
    ben aldım, dot tarihleri eski olmasın diye adam telefonda belki 10 defa söyledim. o da tam olarak tarihlerini okudu bana. okuduğu tarihler gelen lastiğin üzerinde olan tarihlerdi. güvenilir bir yer yani. kargo yok bir de.
    başka yerlerde fiyatlar biraz daha yüksek, orayı tavsiye ederim. bir kaç sayfa geride adresi var.

Alıntı travelmate14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bişey sormak istiyorum benim motorum geçen aylarda aynı sorunu tekrarladı ugraşırken karburatörü filan soktuk kendiliginden düzeldi bu gece aynı sorunu yine yaptı bende anlamadım motoro bastım çalıştı bi 50metre kadar gittim stop etti sonra basıyorum basıyorum çalışmıyo sonra çalıştırdım baktım stop ediyo tekrar arkadaşımın motorundan benzin aldım biraz beni benzinciye kadar görürebilmesi için ama motor çalışıyo gazı yemiyo ben biraz gaz verince motor stop ediyo bunun sebebi sizce ne olabilir vurdurdum bujiyi soktum temizledim taktım ama çözemedim sizce başka neler yapmalıyım
    ilk motorumda ben de buna benzer bir şey yaşadım. petrol hastalığı diyorlar galiba buna
    benzin azalınca yapıyor. depoyu az tutmamaya bak düzelir sanırım.
    4

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    Evet geçen seferde aynısını yaptı ama çok ugraştık karburatörü söktük filan şimdi neden yaptı anlamadım diger arkadaşlardanda yardım beklıyorum servise gitsem kazıklayacaklar servsiler çok pahalı onun için bazı sorunları kendimiz çözmeliyiz

satabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x dct
    motoru ilk aldığımda benim de başıma sık sık geldi bu olay.ybr lerin hepsinde görülen bi durum olduğunu öğrendim.tek yapman gereken her defasında cikleyle çalıştırman ve motor ısınmadan gaza ani yüklenmemen.motor ısındıktan sonra(5-10 dakkayı buluyo) cikleyi kapatıp istediğin gibi kullanabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı travelmate14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet geçen seferde aynısını yaptı ama çok ugraştık karburatörü söktük filan şimdi neden yaptı anlamadım diger arkadaşlardanda yardım beklıyorum servise gitsem kazıklayacaklar servsiler çok pahalı onun için bazı sorunları kendimiz çözmeliyiz
    motorun yeni mi bilmiyorum ve satabas nickli arkadaşın dediği gibi eğer ilk çalıştırdığında jiklesiz çalıştırıyor ve ani gaz vermeler yapıyorsan hemen stop eder çalışmaz bir süre...boğulma gibi birşey...ybr lerin kronik olayı bu...bence ilk çalıştırma da ki bilhassa sabah saatlerinde ise mutlaka jikle açarak çalıştır ve ani gaz vermeden rölantide 3-5 dk ısındıktan sonra jikleyi kapat yola devam et problem olmaması lazım...umarım problemi doğru anlamışımdır
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    normalde sabahları ısıtıyorum motoru ama aldım alalı 2 aynı sorunu yaşıyorum benzinden veya benzin filtresinden yapabilirmi buji veya başka bi problem olabilirmi

Motosikleti
    yamaha ybr 125 city alcak.
    yamaha ybr 125 city

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    selam dostlar nasılsınız....................................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol kardeşim bizler iyiyiz iyimiyim acaba benim bi sorunum var sence neden olabilir

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah iyilik güzellik ...
    herkeşe benden selaaaam

satabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x dct
    slm arkadaşlar,
    nihayet ehliyetimi dün teslim aldım gizli gizli sokak aralarında polis korkusuyla dolaşmaktan sıkıldığımdan,akşam antalyanın en işlek yollarından 100.yılda motoru bi deniyeyim dedim.ilk motorum olduğundan hız limitini de bilmiodum fakat kullanımı gayet iyi geldi hatta fazla sıkıştırmamama rağmen 100 km.ibreyi gördüm.
    sevincimi sizinle paylaşmak istedim,teşekkürler

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı satabas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar,
    nihayet ehliyetimi dün teslim aldım gizli gizli sokak aralarında polis korkusuyla dolaşmaktan sıkıldığımdan,akşam antalyanın en işlek yollarından 100.yılda motoru bi deniyeyim dedim.ilk motorum olduğundan hız limitini de bilmiodum fakat kullanımı gayet iyi geldi hatta fazla sıkıştırmamama rağmen 100 km.ibreyi gördüm.
    sevincimi sizinle paylaşmak istedim,teşekkürler
    Hayırlı olsun ehliyetin.

Arkadaşlar forum ıssızlaşmış, sayım günü sokakları gibi olmuş
    Gezerken şöyle bir şey buldum:

Ayrıntılar burada.
    4

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    S.a Arkadaşlar 2. el ybr 125 Buldum 2007 model 21.600 km de adam 1900 e bıraktı motor temiz gibi gözüküyor Sizin nacizane fikrinizide alabilirmiyim?
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a Arkadaşlar 2. el ybr 125 Buldum 2007 model 21.600 km de adam 1900 e bıraktı motor temiz gibi gözüküyor Sizin nacizane fikrinizide alabilirmiyim?
    dostum motor temiz ise fiyatı iyi hatta ucuz bile..ama motoru tamirciye göster ayrıca herhangi bi borcu var mı bak..muayene filan geçmişmi..benim gibi devir almak için 450 tl harcama

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizse, kazası yoksa, motoruda sağlamsa bu fiyata çok iyi. Ama sorunları varsa tekrar düşünmek gerekir.
    bir ustaya gösterip alınabilir.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizse, kazası yoksa, motoruda sağlamsa bu fiyata çok iyi. Ama sorunları varsa tekrar düşünmek gerekir.
    bir ustaya gösterip alınabilir.
    newceri abi demin subap ayarı yaptım.emme subabı 0.10 mm egzos subabını da 0.12 mm yaptım tabi piston en üst seviyedeyken..tapaları taktım çalıştırdım çok güzel çalıştı.ama çok hafif tik tik ses geldi rolantideyken..gıcık kapıp yine açtım tapayı 0.11 civarı yaptım ses kesildi motor da iyi çalışıyor.sence emme 010 egzos 011 iyimi..?

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    newceri abi demin subap ayarı yaptım.emme subabı 0.10 mm egzos subabını da 0.12 mm yaptım tabi piston en üst seviyedeyken..tapaları taktım çalıştırdım çok güzel çalıştı.ama çok hafif tik tik ses geldi rolantideyken..gıcık kapıp yine açtım tapayı 0.11 civarı yaptım ses kesildi motor da iyi çalışıyor.sence emme 010 egzos 011 iyimi..?
    çok iyi olmuş böyle devam. Bir süre yeni düzenine oturması zaman alır 250-300 km yol yap ondan sonra tamamen keser sesisini
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi olmuş böyle devam. Bir süre yeni düzenine oturması zaman alır 250-300 km yol yap ondan sonra tamamen keser sesisini
    saol abi ama ses yok zaten emme 010 egzos 012 iken ses vardı..egzosu 011 yaptım ses kesildi..iyi çalışıyor motor şimdi..

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    iyi akşamlar millet bildiğiniz üzere ehliyetimi almıştım aradada abimden kaldığı sürece okula gidip geliyorum ybr ile fakat bugün 2 defa başıma birşey geldi 1.viteste kalkıyorum motor gerekli devri buluyor 2 ye çekecem fakat geçmiyor boşta kalıyor hiç bişe değil vitese geçti diye gaz veriyorum bu seferde bağırıyor sonra millet bakıyor acemi diye varmı daha önce böyle sorun yaşayan ?ne yapmam lazım söyleyin cevap bekliyorum

not motor 27000 km de 2007 model
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    Ybr 125
    motor yağı kalın gelmiş CASTROL POWER 1 4T 10W-40 la değiştir bu tür sorunların kalmaz sonraki 5.000 de tekrar değiştirirsin. 15-20 lira litresi. BP istasyonlarında bulabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler