Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Eskişehir Özmert Motorda taktırdım. Ön arka set için 270 lira ve takmak için 50 lira istediler. 320 liraya mal oldu.
    MrvGny bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu ybr nin 2016 modelleri çıkmadı mı. bakıyorum internette hep 2015 model var.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı MrvGny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadara mal oldu bu iki lastik ?
    Mişlen (Michelin) nasıl bir işlem bilmiyorum ama ben motosiklet 160 km'de iken Metzeler 22 ile değiştirdim. Maliyeti 195 TL idi. Orijinal lastikleri de bir pizzacıya yazın kullanmak üzere 100 tl'ye sattım. Yeni lastiklerinden memnunum. (Tüm motosiklet tecrübem 1380 km. Yaşım 50)
    MrvGny bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mişlen (Michelin) nasıl bir işlem bilmiyorum ama ben motosiklet 160 km'de iken Metzeler 22 ile değiştirdim. Maliyeti 195 TL idi. Orijinal lastikleri de bir pizzacıya yazın kullanmak üzere 100 tl'ye sattım. Yeni lastiklerinden memnunum. (Tüm motosiklet tecrübem 1380 km. Yaşım 50)
    Ben de 200 km de orjinal lastikten düştüm çok kayıyordu metzeler taktırdım .Korkumu atamadım temkinli kullanıyorum lastikleri zorlayamadm

semat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 DOMİNAR 250D YAMAHA NMAX155 MT25
    1 haftadır Pirelli Dura Traction arıyorum, ikamet ettiğim (BURSA) şehirdeki lastik bayilerinin çoğu son 3 aydır pirelli distribütöründen mal çekemediğini söyleyip bana 350 TL ye michelin satmaya çalışıyor. Adı sanı bilinen online motor mağazalarının çoğunu aramama rağmen henüz bir netice elde edemedim. Piyasada bu lastiği bulma imkanımın zayıf olduğunu ve bulsam bile taze lastik olmayacağı kanısında hepsi, bir nevi ağız birliği yapmışlar sanki, pirelliyi piyasadan silmeye yemin etmişlercesine michelin de michelin deyip duruyorlar. Herhangi bir pirelli fetişim de yok ve motoru ağırlıklı olarak ş.içinde kullanıyorum lakin havaların ısınmasıyla dağa, tepeye vurmayı da planlıyorum. YBR sahibi çoğu arkadaşım Pirelli Dura Traction kullanıyor, 4 mevsim ve tüm yol koşulları için beklentileri karşıladığına bizzat şahit oldum. Ne dersiniz? Ne yapalım?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı semat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 haftadır Pirelli Dura Traction arıyorum, ikamet ettiğim (BURSA) şehirdeki lastik bayilerinin çoğu son 3 aydır pirelli distribütöründen mal çekemediğini söyleyip bana 350 TL ye michelin satmaya çalışıyor. Adı sanı bilinen online motor mağazalarının çoğunu aramama rağmen henüz bir netice elde edemedim. Piyasada bu lastiği bulma imkanımın zayıf olduğunu ve bulsam bile taze lastik olmayacağı kanısında hepsi, bir nevi ağız birliği yapmışlar sanki, pirelliyi piyasadan silmeye yemin etmişlercesine michelin de michelin deyip duruyorlar. Herhangi bir pirelli fetişim de yok ve motoru ağırlıklı olarak ş.içinde kullanıyorum lakin havaların ısınmasıyla dağa, tepeye vurmayı da planlıyorum. YBR sahibi çoğu arkadaşım Pirelli Dura Traction kullanıyor, 4 mevsim ve tüm yol koşulları için beklentileri karşıladığına bizzat şahit oldum. Ne dersiniz? Ne yapalım?
    Kesinlikle pirelli al,michelin kız çocuğu gibidir zor yola gelemez.

Motosikleti
    peki bu Pirelli Dura Tractionları nereden temin edebiliriz? var mı bi öneriniz?

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Selam arkadaşlar Ybr'nin kullanım klavuzunda +90 ağılıklarda arka lastiğin basınç değeri 41 psi olarak tavsiye edilmiş, bu değer biraz çokmuş gibi geldi, iki kişi binenler basıncı nasıl ayarlıyorlar ?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bu aralar bende lastik bakınıyorum. pirelli 210 lira,michelin 270,metzeller 240, birde irc yeni model çıkarmış capra diye ismi var onu kullanan var mı ?

Herkese merhaba,

Bende çok yakında bir YBR sahibi olarak aranıza katılacağım ve bu sebeple üyeliğimi yeni aldım . Motoru teslim almadan önce branda ve hareket sensörlü alarm almak istiyorum. Öneride bulunursanız memnun olurum.

Hepinize güvenli sürüşler dilerim.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar arkadaşlar. ilk motorumu alacağım en kısa zamanda. 2. el ybr bakıyorum. bugün bir tane daha baktım. motorda sorun yok gibi 1-2 gün içinde servise de götüreceğiz motor durumuna baktırmaya. sadece bir şey kafama takıldı. satan arkadaş, jikleyi açtıktan sonra motoru çalıştırırken hafif gazı açıp çalıştırmalısın dedi. bu normal midir ? yani direkt debriyajdayken marş düğmesine basmak yeterli değil mi?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    @MrvGny,korkma hocam bas 41 havayı ama istersen önce 38 ile bir dene baktın lastik çok yanak yapıyor 41-42 yaparsın.

@boora,irc'nin birçok modelini kullandım caprayı kullanmadım ama o parayı şuanki durumda haketmiyor.Sen metzeler al en iyisi.

@axios,sadece marş düğmesine basmakla çalışmaz yani dediği doğru hafif gaz vermelisin.

Motosikleti
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aralar bende lastik bakınıyorum. pirelli 210 lira,michelin 270,metzeller 240, birde irc yeni model çıkarmış capra diye ismi var onu kullanan var mı ?
    pirelli için nereden teklif aldınız?

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Beyler bir sorunum var motor gazı bırakırken ani atlamalar yapıyor bir bakıma sokmak lazım ama nedeni nedir
    Birde açık hava filtresi takıcam filtre çapını bilen varmı

Alıntı axios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar. ilk motorumu alacağım en kısa zamanda. 2. el ybr bakıyorum. bugün bir tane daha baktım. motorda sorun yok gibi 1-2 gün içinde servise de götüreceğiz motor durumuna baktırmaya. sadece bir şey kafama takıldı. satan arkadaş, jikleyi açtıktan sonra motoru çalıştırırken hafif gazı açıp çalıştırmalısın dedi. bu normal midir ? yani direkt debriyajdayken marş düğmesine basmak yeterli değil mi?
    motor karbüratörlü olduğu için marşa basarken gaz vermek gerekiyor.enjeksiyonlu olsa gaz açmaya gerek yok.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @axios,sadece marş düğmesine basmakla çalışmaz yani dediği doğru hafif gaz vermelisin.
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor karbüratörlü olduğu için marşa basarken gaz vermek gerekiyor.enjeksiyonlu olsa gaz açmaya gerek yok.
    eyvallah teşekkürler cevaplar için.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @MrvGny,korkma hocam bas 41 havayý ama istersen önce 38 ile bir dene baktýn lastik çok yanak yapýyor 41-42 yaparsýn.

@boora,irc'nin birçok modelini kullandým caprayý kullanmadým ama o parayý þuanki durumda haketmiyor.Sen metzeler al en iyisi.

@axios,sadece marþ düðmesine basmakla çalýþmaz yani
    dediði doðru hafif gaz vermelisin.
    belki bakalim az disli lastik istiyorm

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:49 ----------

Alıntı semat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirelli için nereden teklif aldýnýz?
    sahibinden.com da var

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:52 ----------

bugün castrol edge 5-40 tam sentetık yağ koydum. vites geçişleri çok güzel oldu. kalkıştaki titreme sıkıntısı yok oldu gibi ama tam test etmedim. subap sesi biraz arttı deneyimleyince yazarım burdan yine

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 (ESD)
    Selam arkadaşlar sorularımı taksit taksit soruyorum ama burasının da amacı sorun oldukça sormak zaten
    Evet, motosikletimin yağını değiştireceğim servise gitmeden, internette araştırmalarıma göre şu sonuca vardım;

Motul 5100 4T 10w40 yağ kullanacağım, ve 1 lt koymam yeterli

doğru mudur ? bazı yerlerde 1.5 lt koyun yazmışlar da

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Selam arkadaşlar sorularımı taksit taksit soruyorum ama burasının da amacı sorun oldukça sormak zaten
    Evet, motosikletimin yağını değiştireceğim servise gitmeden, internette araştırmalarıma göre şu sonuca vardım;

Motul 5100 4T 10w40 yağ kullanacağım, ve 1 lt koymam yeterli

doğru mudur ? bazı yerlerde 1.5 lt koyun yazmışlar da
    1 lt koyulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Selam arkadaşlar Ybr'nin kullanım klavuzunda +90 ağılıklarda arka lastiğin basınç değeri 41 psi olarak tavsiye edilmiş, bu değer biraz çokmuş gibi geldi, iki kişi binenler basıncı nasıl ayarlıyorlar ?
    Her daim ön 26 arka 30-32 yaparım. Senelerdir hiç bir sıkıntı yaşamadım.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı yunisonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehir Özmert Motorda taktırdım. Ön arka set için 270 lira ve takmak için 50 lira istediler. 320 liraya mal oldu.
    Binek otolarda bile 4 lastik balans yapılarak 40 tl ye takıyorlar bu adamlarda hiçmi utanma yok. Böyle esnafa pirim vermeyin.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler