Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

16.000 km'de 2012 model, yağını değiştirdim yaklaşık 100 km. olmuştur yağı değişeli zaten aldığımdan beri de 500 km. yol yaptım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bende 12 yada 13 bin kmde sübap sesinden rahatsız olduğum için ayarlatmıştım..bir gece öncesinden motorumu salgın motora bıraktım tvs servisi özellikle tembihledim motor burda kalsın yarın sabah ben gelince beraber ayarlayalım ddedim ertesi gün gittiğimde ben gelmeden ayarlamışlar gene ama ses soluk kesilmişti..Ayarı motor soğukken yaptırın ömürlük oluyor..
    drive bunu beğendi.

Arkadaşlar subap sesi motor soğukken de olur mu? Bende oluyor çünkü, bir de bazı yerlerde anlatılmış nasıl yapıldığı kendim yapmak istesem daha beter daha beter bozar mıyım acaba?

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağırlık olarak cıvata satan hırdavatçılar var. Bir tane numune götürün ve bu boyda istediğinizi söyleyin. Mutlaka halledeceklerdir.
    Tşkler........

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı drive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar subap sesi motor soğukken de olur mu? Bende oluyor çünkü, bir de bazı yerlerde anlatılmış nasıl yapıldığı kendim yapmak istesem daha beter daha beter bozar mıyım acaba?
    Basit birşey değil, "elim yatkındır" derseniz de tercih sizin. Bence ustaya yaptırın.
    drive bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı drive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16.000 km'de 2012 model, yağını değiştirdim yaklaşık 100 km. olmuştur yağı değişeli zaten aldığımdan beri de 500 km. yol yaptım.

10 40 yağda biraz fazla çıkabiliyor o ses.15 40 dan kalın kullanmadım ben ama ses azalıyor.Ybr pek subap ayarı istemez.Ben kendi ybr me yapmıştım fazla ses yokdu fark görememiştim.Ama videoda biraz fazla gibi.Eğer eliniz yatkın ise sitede konusu mevcut oradan bakarak yapabilirsiniz eğer yapamam diyorsanız ustalıgından emin oldugunuz bir servise gidin.Ben çok büyük bir motosiklet servisine gitmiştim maalesef ustamız eli ile ayarladı Bende internetten 0.08 lik insize sentil aldım tam ayarlamıştım.

drive ve maxi97 bunu beğendiler.
    HONDA

coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    [QUOTE=mehmettayfur;3206079]crxforever'e YBR ci olarak % 100 katılıyorum da;sizin 2 Apache'den sonra niçin YBR ye geçtiğinizi merak ettim.Arada bir tipinden dolayı alıcı gözüyle beğenerek baktığım bir motor.Titreşim mi,başka neden mi ?[/QU

birincisini egzantrik probleminden dolayı sattım antalya servis mundar etti motoru içime sinmedi sattım. ikincisinide maddi yönden ihtiyacım vardı antalyadan iskenderuna kesin dönüş yapıcam diye sattım. evet ybr almış bulunmaktayım 200 km yol yaptım memnunum şimdilik evet apache gibi seri değil ama kronik sorunu olmayan bi alet ilerki zamanlarda resimleri paylaşırım

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Kaç model, kaç paraya aldınız?

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    [QUOTE=coskun913;3208949]
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

birincisini egzantrik probleminden dolayı sattım antalya servis mundar etti motoru içime sinmedi sattım. ikincisinide maddi yönden ihtiyacım vardı antalyadan iskenderuna kesin dönüş yapıcam diye sattım. evet ybr almış bulunmaktayım 200 km yol yaptım memnunum şimdilik evet apache gibi seri değil ama kronik sorunu olmayan bi alet ilerki zamanlarda resimleri paylaşırım
    Hayırlı olsun Coşkun,güle güle kullan.Ybr bizi üzmedi,seni de üzmeyecektir.Kazasız belasız inş.
    Blackwidow bunu beğendi.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Selamun Aleyküm Ben 2012 Esd Ybr aldım hava filitresini açamıyorum yeni karbüratör alıcam 2005 sizce sesi 2005 ybrye benzermi ve olurmu taksam esd karburatörden hiç memnun degilim.

Merhaba,
    2012 model 10bin km civarında temiz bir ybr için 3.500TL iyi bir fiyatmı?

Selamun Aleyküm Ben 2012 Esd Ybr aldım hava filitresini açamıyorum yeni karbüratör alıcam 2005 sizce sesi 2005 ybrye benzermi ve olurmu taksam esd karburatörden hiç memnun degilim.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    2012 model 10bin km civarında temiz bir ybr için 3.500TL iyi bir fiyatmı?
    Üzerineki aksesuara da bağlı. Çanta, lastik vs. Aksesuar yoksa fiyat çok da uygun değil. Daha iyi fiyatlara bulmak mümkün. Hele ki bu mevsimde.

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

Alıntı musa13542 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam. Hayırlı olsun.
    Hava filtresini açmak çok kolay. Önce tek vida ile tutulan sağ yan kapağı çıkarın. Sonra da hava filtresi kapağını tutan tüm vidaları sökün.
    Sanırım 6 vida tutuyordu. Kapağı çekin, önünüzdeki parça hava filtresi. Karbüratör konusuna birşey diyemeyeceğim. O kadar teknik bilgim yok.

abi okadar biliyorum motor gaz yemiyor ve sesi hava filitresi açık asya 125 lik gibi çıkıyor arkadaşlar 2005 karburatör tak gaz yer ve 2005 ybr gibi sesi çıkar dedi karburatör o kadar degiştirirmi sesi sence

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerineki aksesuara da bağlı. Çanta, lastik vs. Aksesuar yoksa fiyat çok da uygun değil. Daha iyi fiyatlara bulmak mümkün. Hele ki bu mevsimde.

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

Aleyküm selam. Hayırlı olsun.
    Hava filtresini açmak çok kolay. Önce tek vida ile tutulan sağ yan kapağı çıkarın. Sonra da hava filtresi kapağını tutan tüm vidaları sökün.
    Sanırım 6 vida tutuyordu. Kapağı çekin, önünüzdeki parça hava filtresi. Karbüratör konusuna birşey diyemeyeceğim. O kadar teknik bilgim yok.
    Sıfır aksesuar Cevap için teşekkür ederim

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı musa13542 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi okadar biliyorum motor gaz yemiyor ve sesi hava filitresi açık asya 125 lik gibi çıkıyor arkadaşlar 2005 karburatör tak gaz yer ve 2005 ybr gibi sesi çıkar dedi karburatör o kadar degiştirirmi sesi sence
    Motorda problem olmasın. Ybr neredeyse hiç ses çıkarmaz.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Nerelerdesin kimbilir :(

seyyid47, COMTAN ve crxforever bunu beğendiler.

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    indikten sonra jant çarptı mı ?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yok sorunsuz bir iniş oldu

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok sorunsuz bir iniş oldu
    Hacı ne kadar yükseldin öyle ybr ile ya
    Unique693 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler