Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    duryolcu120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Düşünmekte :D
    yamaha ybr 2013 esd için iridium buji linki atarmısınz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Yamaha ybr125 esd ile aranıza katıldım. Her şey yolunda ama yakıt konusu kafa takıldı.50 liralık benzinle fulledim içinde biraz varmış galiba.130 km oldu ibre yarıdan aşağı indi nasıl olacak bu iş anlamadım valla.
    yüksek devirde mi kullandın genel olarak? ikinci el aldıysan bujilerinde sorun olabilir. bunun haricinde rolanti ayarın yüksek olabilir.

benim 390 - 425 km ler arası yani 135 km'de 3.8 litre yaktı.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Arkadaşlar merhaba.Yamaha ybr125 esd ile aranıza katıldım. Her şey yolunda ama yakıt konusu kafa takıldı.50 liralık benzinle fulledim içinde biraz varmış galiba.130 km oldu ibre yarıdan aşağı indi nasıl olacak bu iş anlamadım valla.
    ibreden bilemezsin, ibre yanıltır, dolu depo kaç km gidecek ona bak sen.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 Km oldu 4 günde ybr ile. Motor çok güzel,sağlam ama insan 2-3 beygir daha koyar şuna

Birde debriyajım sertleşti ve vites geçişlerim kemikleşti,yağ değişimi istiyor sanırım. Scooterdan sonra daha düşük cc vitesli kullanmak gerçekten yorucu ama ybr gerçekten keyif ve güven veriyor.

@Ümit_150_zc,elinize sağlık,güzel olmuş
    hayırlı olsun Uğur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Uğur
    Eyvallah maxi çok tesekkür ederim.
    maxi97 bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    HONDA

bugün 550 km'de yağı süzdüm. motor çapak atar falan demişlerdi falan ama yağda çok az demir tozu parçaları vardı o kadar. pek zararı dokunacağını sanmıyorum yani. neyse süzmüş olduk tülbentle 1000 bakımı öncesi hazırlık

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Hay allahım nedir benim bu rulmanlardan çektiğim iki ay önce yaptırdık sıkıntı yoktu şimdi yine başladı arka teker rulmanları ötmeye ağır yükde vurmuyoz motora ben anlamadım bu işten birşey sıfır rulman taktık 2 ayda nasıl dağılır, ben 80kg artçım 50 kg toplamda 130 kg yaparki bu motor için hiç birşey işden güçden zamanda yok tekeri sökemiyorum söksemde problem yine rulmanlar damı yoksa başka bi yerde mi neresine bakacam bilmiyorum. sadece o plastik sürtme sesine benzer cıyaklama var birşey geriliyorda sürtüyor gibi

- Bi zahmet bana arka teker elemanlarını sayarmısınız, Benim dikkat etmediğim bi parça varmı kontrol edecem akşama

Performanasdan da düştü motor 2 gün öncekişi çekişi yok belli ediyor.

- Arka teker rulmanların kodunu bilen varsa lütfen paylaşsın sanayiye gidecem alıyım ordan
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay allahım nedir benim bu rulmanlardan çektiğim iki ay önce yaptırdık sıkıntı yoktu şimdi yine başladı arka teker rulmanları ötmeye ağır yükde vurmuyoz motora ben anlamadım bu işten birşey sıfır rulman taktık 2 ayda nasıl dağılır, ben 80kg artçım 50 kg toplamda 130 kg yaparki bu motor için hiç birşey işden güçden zamanda yok tekeri sökemiyorum söksemde problem yine rulmanlar damı yoksa başka bi yerde mi neresine bakacam bilmiyorum. sadece o plastik sürtme sesine benzer cıyaklama var birşey geriliyorda sürtüyor gibi

- Bi zahmet bana arka teker elemanlarını sayarmısınız, Benim dikkat etmediğim bi parça varmı kontrol edecem akşama

Performanasdan da düştü motor 2 gün öncekişi çekişi yok belli ediyor.

- Arka teker rulmanların kodunu bilen varsa lütfen paylaşsın sanayiye gidecem alıyım ordan
    balata sesi olabilir mi acaba? ses yapmaya başlayınca hafiften frene basarsan belli eder.

Motosikleti
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balata sesi olabilir mi acaba? ses yapmaya başlayınca hafiften frene basarsan belli eder.
    balata sesi değil balata ötme sesini biliyorum bu gıcırdama sesi sinir bozucu bi gıcırdama var büyük ihtimal rulmanlar dağıldı değiştirmem gerekecek ama alacağım rulmanın kodu modeli vs nasıl alacam onu bilmiyorum sanayiye gitsem benden tekerdeki parçayı isteyecek ama motorla gideceğim için sanayiye sökemem rulmanları

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balata sesi değil balata ötme sesini biliyorum bu gıcırdama sesi sinir bozucu bi gıcırdama var büyük ihtimal rulmanlar dağıldı değiştirmem gerekecek ama alacağım rulmanın kodu modeli vs nasıl alacam onu bilmiyorum sanayiye gitsem benden tekerdeki parçayı isteyecek ama motorla gideceğim için sanayiye sökemem rulmanları
    Rulman numarası 93306-202Y4
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek devirde mi kullandın genel olarak? ikinci el aldıysan bujilerinde sorun olabilir. bunun haricinde rolanti ayarın yüksek olabilir.

benim 390 - 425 km ler arası yani 135 km'de 3.8 litre yaktı.
    Hocam aldığım iki gün yüksek devir kullandım sonradan normal kullanmaya başladım. Şimdi 4.5 devir civarında kullanıyorum en ekonomik devir hangisi acaba,13.200 de aldım motoru 13.000de bakım yapılmış

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibreden bilemezsin, ibre yanıltır, dolu depo kaç km gidecek ona bak sen.

depoyu doldurduktan sonra 170 km oldu bakalım ne kadar gidecek ben de merak ediyorum. yedek depoyu kapalı mı tutmam lazım acaba?sağlıklı bir ölçüm için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

İkinci el aldım hocam motoru 13.200 km de aldım bakımlarını çok düzenli yaptırmış arkadaş. rolanti çok güzel gördüğüm kadarıyla. 0.6 civarında.

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    az önce verdiğim ön rulmanmış arka rulman nmarası 93306-301Y6
    aksoyy bunu beğendi.
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybrnin piyasası iyi değil ben kabullendim artık 3250 verdiler 3500 verene verecem

Hocam aldığım iki gün yüksek devir kullandım sonradan normal kullanmaya başladım. Şimdi 4.5 devir civarında kullanıyorum en ekonomik devir hangisi acaba,13.200 de aldım motoru 13.000de bakım yapılmış

depoyu doldurduktan sonra 170 km oldu bakalım ne kadar gidecek ben de merak ediyorum. yedek depoyu kapalı mı tutmam lazım acaba?sağlıklı bir ölçüm için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

İkinci el aldım hocam motoru 13.200 km de aldım bakımlarını çok düzenli yaptırmış arkadaş. rolanti çok güzel gördüğüm kadarıyla. 0.6 civarında.
    4000 devir civarı gayet uygun. 4500 e yaklaşınca vites artırırsan en güzeli.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sağ ön amörtisör keçesinde hafif bi çatlak vardı. Artık iyice yağ kaçırmaya basladı. Şu ilandaki keçeler uygun mudur ? Bi kaç yerde tam ölçülerinde olmazsa randıman alınamayacagından bahsedilmiş. Sizler ne dersiniz?

Birde motor tık diye 100'e çıkıyor. İster hava rüzgarlı olsun,ister olmasın. Ama 100'den sonra çok zor ilerliyor. Dedim lastiklerin havasını bi kontrol edeyim. Bi baktım ki lastiğin havası felaket. Arkayı 32 önü 29 yaptım,en az 5 km fark etti.110'a kadar çıktı. Gerçi hızla işim olmaz ama insan limitleri zorlamayı seviyor ara ara

Ayrıca hızı navigasyonla da ölçtüm. Gösterge neyse gps'de o çıkıyor, pek hoşuma gitti bu.

Motosikleti
    Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce verdiğim ön rulmanmış arka rulman nmarası 93306-301Y6

çok teşekkür ederim...

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    aksoy, motoru boşa atıp saldığında da o gıcırdama dediğin sesi yapıyor mu yine?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Arkadaşlar yakında sigorta yaptıran var mı? Ben bugün bir yere sorum 99 TL fiyat verdi, daha uygun yaptıran var mı?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksoy, motoru boşa atıp saldığında da o gıcırdama dediğin sesi yapıyor mu yine?
    Evet yapıyor birşeyin sürtündüğü gıcırdama sesi yapıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler