Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben 2 ayda bi yıkıyom çeşmede yağınada uzak yol gitmezsem yağ değişimine kadar hiç bakmam.zaten eksik yağnan daha hızlı gidiyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol adem abi bide ybrnin düzenli bakımları 3000 km yeterli demi adem abi
    mehmet kardeş eğer motosiklet yağı koyuyorsan kaliteli full sentetik 6000 km ye kadar sürebilirsin sıkıntı olmaz zaten ybrnin bakım aralıkları 6 binde birdir benim motorun yağı 4 bin km oldu koyalı hala sürüyorum çubuğa bakıyorum full gösteriyor castrol 10/50 full sentetik yağ var 20 tl ye almıştım sakın deyem 1000-1500 de flan yağ değiştirme enayi olursun istersen araba yağı koy yine 2500 km gider denedim beni bilirsin debriyaj flanda kaçırması bence fasa fiso ben kullandım şuan 32 binde ve debriyajında allah a şükür sıkıntı yok kendimce 50 bin km yapmayı düşünüyorum inş.

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 de yag degiş 500 de bir zinciri yagla ger.. Tozunu al benzini koy :D yeter
    kardeşim sizin kafanız mı kıyak 1000 de yağ mı değişir parayı dağda buluyorsunuz galiba dandik bile koysanız 2000-2500 km gider en kötü

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max yağ değişimini 1500 de yap geçirme. Motorun ömrü uzun olsun. Ben titanları her bin km de değiştiririm. Sonuçta 1 litre yağ.
    adem abi sende mi ya senden beklemezdim bak senin motor 1500 de değişebilir sonuçda ayarı değiştirilmiş devirli motor ancak orjinal bir motorun yağı en kötü 2500 km gider çinlilerin bile yağ değişim aralıkları kitapçığında 2000 - 2500 de birdir.
    TheAzReaL07 bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    helal adaşım bas herkeze fırçayı
    bundan sonra ybr topiğinin usta başı sensin
    kalfa adem abin
    çırak ta izzet
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal adaşım bas herkeze fırçayı
    bundan sonra ybr topiğinin usta başı sensin
    kalfa adem abin
    çırak ta izzet
    sağol abi atalım fırçamızı sonuç da gerçekleri söylüyoruz ekonomiye zarar doğaya zarar bunların yaptıkları

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ah be abicim söylüyoruz da dinleyen mi var bekçi adem bile bizi takmıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be abicim söylüyoruz da dinleyen mi var bekçi adem bile bizi takmıyor
    adem abinin takmaması normal sonuçda 1000-1500 km de yağ eksilten motor onun bizimki değil

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    slm gençlik...
    Dün motoru yıkadım, zincirini temizledim hadi bide cila atayım dedim ve işleri hallettim..
    baktım motor beni kullan beni kullan diye gözüme bakıyo.. Tamam len kerata dedim atladım üstüne.. bastım kandıra kefken dolaştım..
    bide baktım yağmur yağıyo.. şuan leş durumda ve yıkamak zoruma gidiyo... oruç oruç bu iş sakat oluyo..

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Cirakmi haftaligi kim verck usta

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben yağ konusunda yazacaklarımı yazdım. Ekleme yapmıcam. İsteyen istediği km de değiştirsin yağını. Yararınıda, zararınıda, masrafınıda ben değil, kullanıcısı çeker. Ben fikir sundum. İsteyen kabul eder, ısteyen etmez. Bunca yıllık motorcu olarak düşüncelerimi paylaştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem abinin takmaması normal sonuçda 1000-1500 km de yağ eksilten motor onun bizimki değil
    dur buna yazmam lazım. Ben yağ değişimine kadar 1 gr ekleme yapmam. Uzun yolda çok sıkıştırınca yapıyor eksilmeyı. Ybr yi o kadar sıksam ya krank kırar, yada kitler. Ayrıca yolda tokatladığım hemde iki kişiyle tek kişi tokatladığım ybr lere helal olsun o eksilen yağlar.

Motosikleti
    ben yağ konusunda yazacaklarımı yazdım. Ekleme yapmıcam. İsteyen istediği km de değiştirsin yağını. Yararınıda, zararınıda, masrafınıda ben değil, kullanıcısı çeker. Ben fikir sundum. İsteyen kabul eder, ısteyen etmez. Bunca yıllık motorcu olarak düşüncelerimi paylaştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

dur buna yazmam lazım. Ben yağ değişimine kadar 1 gr ekleme yapmam. Uzun yolda çok sıkıştırınca yapıyor eksilmeyı. Ybr yi o kadar sıksam ya krank kırar, yada kitler. Ayrıca yolda tokatladığım hemde iki kişiyle tek kişi tokatladığım ybr lere helal olsun o eksilen yağlar.
    abi sana da takılmaya gelmiyor birde tokatladım deyon ama orjinal haliyle tokatlamıyonki sen oynanmış hileli motorla tokatlıyon yeme bizi şimdi

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    orjinaliylede çok tokatladım zamanında. 11 hp. 2002 titanlar ve üstü titanlar 12.5 hp. 10 kusur tork,Cg 125 ler standart 11 hp. 9.8 tork. Orjinali geçermi geçmezmi sende hp ve tork değerlerini yazda karşılaştıralım. 96 105 kg, 2005 model 115 kg. Bunlarıda hesapla. Ybr n kaç kg, kilo başına kaç hp düşüyor bunları hesaplayınca orjinal titanın bile ybr den güç ve tork olarak üstün olacağını göreceksin. Buralar oynanmış ybr kaynıyor. Bana hileli diyenler oynanmış ybr lere ne diyecek acaba? Titan lar ybr den güç bakımından, hız bakımından, motor dayanıklığı bakımından üstündür. Ybr nin titana göre artılarını yazayım. Titreşimsiz ve rahat . Başka artısı varsa yazın. Tel cant olayına girerseniz, alırım bi çift cbf cantı tubless takiveririm. Ön fren 2005 disk. 96 yıda diske çevirmek fazla uğraştırmaz beni. Ne artısı var şu ybr nin benim motora karsıda övüp duruyonuz şu ybr yi anlatın bakalım? Hadi çin malı kullanıyo olsam övün. Sevgiler, saygılar.

Motosikleti
    Cin malı bile yeri geliyor..Ybr yi tokatlıyor bizim arkadasta..

Breton var oynanmamıs makine..
    Arkadasta City Ybr var üstünde 2 numara dişli küçüktü orjiden..

Takmıstık o arada breton geldi bizim arki dedi..Bizim arkadas durun cıkayım tokatı vereyim görsün...Ben dedim breton verir tokatı ugrasma diye..neyse cıktılar breton 1400 de ybr 7000 deydi..

Kapıstılar geldiler...Sonuc... Breton 5 boy fark atmıs
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ya arkadaşlar severim sizleri. niye zorluyonuz beni bu kadar? Görünen köy klavuz istemez YBR ve TİTAN kendi sınıfının liderleridir. Titan satıştan kaldırıldı ama taş gibi motor ben test ettim 10 yıl boyunca. Beni hiç yolda bırakıp üzmedi daha ne istiyeyim? Ybr den biraz daha güçlü. İkiside iyi motor. Atışmayalım şimdi. Du karnım acıktı ezan okunacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

küstürdük galiba ybr cileri. arkadaşlar gelin yahu, şaka yaptık .

Motosikleti
    orjinaliylede çok tokatladım zamanında. 11 hp. 2002 titanlar ve üstü titanlar 12.5 hp. 10 kusur tork,Cg 125 ler standart 11 hp. 9.8 tork. Orjinali geçermi geçmezmi sende hp ve tork değerlerini yazda karşılaştıralım. 96 105 kg, 2005 model 115 kg. Bunlarıda hesapla. Ybr n kaç kg, kilo başına kaç hp düşüyor bunları hesaplayınca orjinal titanın bile ybr den güç ve tork olarak üstün olacağını göreceksin. Buralar oynanmış ybr kaynıyor. Bana hileli diyenler oynanmış ybr lere ne diyecek acaba? Titan lar ybr den güç bakımından, hız bakımından, motor dayanıklığı bakımından üstündür. Ybr nin titana göre artılarını yazayım. Titreşimsiz ve rahat . Başka artısı varsa yazın. Tel cant olayına girerseniz, alırım bi çift cbf cantı tubless takiveririm. Ön fren 2005 disk. 96 yıda diske çevirmek fazla uğraştırmaz beni. Ne artısı var şu ybr nin benim motora karsıda övüp duruyonuz şu ybr yi anlatın bakalım? Hadi çin malı kullanıyo olsam övün. Sevgiler, saygılar.
    tamam abi ben bir şey demedim

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tamam abi ben bir şey demedim
    bende zaten hiç bişeycik demedimki?

Motosikleti
    bende zaten hiç bişeycik demedimki?
    tabi abi

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tabi abi
    Boşverelim bu mevzuyu. Ben titandan memnunmuyum? Evet. Sen veya siz ybr den memnunmusunuz? Evet. O zaman hiiiç bi sıkıntı yok demektir. Gerisi teferruat

Motosikleti
    Boşverelim bu mevzuyu. Ben titandan memnunmuyum? Evet. Sen veya siz ybr den memnunmusunuz? Evet. O zaman hiiiç bi sıkıntı yok demektir. Gerisi teferruat

Ya.. dünkü o bmx
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    aynen abi ramazan nasıl gidiyor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    aynen abi ramazan nasıl gidiyor
    gündüz uyuyorum. Gece nöbet. Oruçta herhangi bi sıkıntı yok.
    Bak bugün ne yaptım? 96 modele akşam sübap ayarı çektim bi güzel. Ana saplamaları sıktım. Bujiyi temizledim. Gene bembeyaz çıktı. Çok az kurum bağlamış. Onu temizledim. 2005 e de bugün yarın far ve ibreler gelcek. Onları bağlıcam. Kablo olayı çok. Biraz zahmetli olacak ama değer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler