Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 de bidaha değiştir. Capaklı yağla motor iyi açılmaz. Çapaklar segmanlara kaynayıverir.
    2250 ye geldik :( hemen değiştirelim o zaman ne biliyim servise soruyom adamlar 3000 de gel diyo :( bişey olmamıştır inş
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2250 ye geldik :( hemen değiştirelim o zaman ne biliyim servise soruyom adamlar 3000 de gel diyo :( bişey olmamıştır inş

Eksik bırakma motoru..Motorun basını yersin valla..Degiştir 15 Tl cok deyil.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    zorlanma ve hararet yoksa bişey olmamıştır. Değiştir, 750 km sonra tekrar bakıma sokarsın.

Motosikleti
    CBR 125R
    zorlanma ve hararet yoksa bişey olmamıştır. Değiştir, 750 km sonra tekrar bakıma sokarsın.
    adem abi yarın kendim değiştireyim ozaman 15 - 50 alacam sanırsam antalya sıcak memleket marka olarak da mobil 1 yada castrol ne dersin adem abi doğru demi yapcaklarım
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    Castrol Altın serisi koy cok yararını grürsün ..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    CBR 125R
    izzet link atarmısın ? ona göre koyayım

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    adem abi yarın kendim değiştireyim ozaman 15 - 50 alacam sanırsam antalya sıcak memleket marka olarak da mobil 1 yada castrol ne dersin adem abi doğru demi yapcaklarım
    20w50 veya 15 w 50 iyidir sıcaklarda. Ben şuan castrol 15w40 kullanıyorum. Yarı sentetik. Performans güzel.

Motosikleti
    http://www.sanalpazar.com/Castrol-Po...gi__isp3754158

Buydu sanırım 25 Tl almıstık biz ybr ye 1000 bakımında.

Motosikleti
    CBR 125R
    20w50 veya 15 w 50 iyidir sıcaklarda. Ben şuan castrol 15w40 kullanıyorum. Yarı sentetik. Performans güzel.
    sağol adem abi bide ybrnin düzenli bakımları 3000 km yeterli demi adem abi

Motosikleti
    sağol adem abi bide ybrnin düzenli bakımları 3000 km yeterli demi adem abi

1000 de yag degiş 500 de bir zinciri yagla ger.. Tozunu al benzini koy :D yeter

Motosikleti
    CBR 125R
    her 1000 km de az değilmi ? izzet

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    max yağ değişimini 1500 de yap geçirme. Motorun ömrü uzun olsun. Ben titanları her bin km de değiştiririm. Sonuçta 1 litre yağ.

Motosikleti
    CBR 125R
    max yağ değişimini 1500 de yap geçirme. Motorun ömrü uzun olsun. Ben titanları her bin km de değiştiririm. Sonuçta 1 litre yağ.
    sağol adem abi hadi iyi akşamlar herkse ben kaçtım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    len adem sen bunu titan gibi teneke mi sandım 1000 km de yağ değişelim ben 3500 duruma göre 4000 km de değişiyorum yamaha mühendisleri 6000 km demiş ben motora iyilik yapıp 4000 de değişiyorum sıkıntı yok vatandaşı yanlış yola sürükleme

arkadaş bu ybr çin malı değil yağ değişimini 3000 km de yapsanız sıkıntı olmaz 1000km de yağ değişip hem paranızı sokağa atıyorsunuz hemde çevreyi kirletiyorsunuz haberiniz olsun
    TheAzReaL07 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    [QUOTE=F54;2754771]len adem sen bunu titan gibi teneke mi sandım 1000 km de yağ değişelim ben 3500 duruma göre 4000 km de değişiyorum yamaha mühendisleri 6000 km demiş ben motora iyilik yapıp 4000 de değişiyorum sıkıntı yok vatandaşı yanlış yola sürükleme
    olum bak giiitt. Yemişim mühendisini. Bende mühendisim. 1500 yeterlidir, iyidir. Kapkara yağnan kullanmayın şunu yav. Mühendıs lerin test ettiği yağlamı kullanıyosun? Hadi soruyorum sana. Onlar en kaliteli litresi 50 tl veya daha pahalı en kalitelisiyle test etmişlerdir. Sen veya arkadaşlar kaça alıyor? 10 tl litresi litresi 30-50 bin liraya yağ alanlar 4 bin veya daha fazla kullanabılırler. Ama 10-15 tl lik yağı 1500 km den fazla kullanmayın, yazık etmeyin motorunuza.
    Ben osuruktan teyyare motorcu değilim. Bişey diyosak vardır sebebı.
    TheAzReaL07 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem abisi ben 10 liralık yağ kullanmam haberin olsun 25 tl den aşşağı da fiyat a yağ almam motorum kıymetlidir
    aha en son bu yağdan aldım
    http://www.hudsonderi.com/?urun-2505...torsiklet.html

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    würtmüdür zürtmüdür kaliteli galiba. Ama herkesi kendinle bir tutma fatihim. Ybrcilerin çoğu 10-15 tl lik yağ kullanıyor. Tabiki senin gibi kaliteli yağ kullananlar 4 bin falan kullanabilir. Ama yeni rodajdaki motor yağı çapaklanır. Kalitede kullansa tez zamanda değişmesi gerekir. Bide castrol adi değil ama actevo mu ne var kullandım motoru kastı. Yarı sentetik 15w40 var castrol onu kullanıyorum ve motor yağ gibi akıyor. Bi ara fiyatı 16 kusur liraya çıkmıştı, geçen gittim gene ucuzlamış 11 kusur lira. 2 tane aldım. Yanı lafın kısası ucuz yağ kullananlar 1500 zü geçmesin. Herkes pahalı yağ kullanmıyor. ben bin km yi geçmem. Nekadar kaliteli olursa olsun. Havalar sıcak, benim moturlar devirli. 4 bini beklersem içinden 200 gr yağ çıkar tabiki ybr lerden okadar çıkmaz ama yağ konusu ne kadar ekmek, okadar köfte. 20 tl nin altında kullananlar 1500 ü aşmamalı bence.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    HA ŞÖYLE DOĞRU KONUŞ CANIMI YEE
    evet ybr den eksik yağ çıkmaz acaba senin motordan neden eksik yağ çıkıyor?
    evet bazı ybr ci arkadaşalar araba yağı koyup uzun km ler geziyor sonra bi bakmışsın daha 10000 km ye gelmeden debriaj balatası bitmiş aaa bizimki neden bitmiyo ben şimdi daha iyi anlıyorum herkez bas bas bağırıyor araba yağı motora konulmaz diye demekki bi bildikleri var
    bende bundan castrol alacağım 10 40 4 lt re alacağım zırt pırt yağ markası değiştirmeyeceğim sürekli aynı yağı koyacağım

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yağ yakmıyor eksildiyor. Klasik cbf kullanıcılarının lafını kullanayım baari gerçekten fazla devirli olduğu için eksildiyor. Benim kartel yağ taşıntı hortumu hava filtresine değil, direk aşa, yere verilmis. 1000 km şehir içi 100 gr kadar eksiltiyor fazla devirlenmediğinden. Ama uzun yolda takviye yapıyorum. 200-300 gram. 400 km ve üzeri yollarda. Ama hep dip gaz. Radar yerlerini bildiğim yerlerde yavaşlıyorum. Polisi geçince gazlaa. Ybr araba yağı kalın gelir. Titan itecekli. 90 numara ağır dişli yağıyla bile gider

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aman adem zaten yakmaz eksiltir
    sen takıl kafana göre adem ben senin yerinde olsam her 100 km de bir yağı kontrol ederim ne oluır ne olmaz değil mi?
    bu gece motoru yıkadım kuruladım zinciri temizledim mazot la ön dişli kapağını zor söktüm nasıl sıktıysam artık vida yı bozdum açmaya çalışırken
    birazdan da bi cila çekerim taa bayrama kadar yıkamam artık geçen bizim ustanın yanına gittim elemana dedim ki abisi şu buji yi bi kontrol et eleman çıkardı aaa küflenmiş usta diyorki şu motoru yıkarken çürütecen
    abi artık her gün yıkamıyorum sadece 15 günde 1 yıkıyorum dedim len git ramazan ramazan canımı sıkma dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler