Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Sym Joyride 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM gts 250
    Kurban Bayramınızı kutlar,Hayırlara vesile olmasını dilerim...Allah tekrarını nasip etsin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    slm araştırdım ama net bişi bulamadım bu motorun son hızı ve yakıt hakında bilgialabilirmiyim arkadaşlar
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bu benim de merak ettiğim bir konu açıklığa kavuşturabilirseniz sevinirim...

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Koşullar uygunsa 120 ile konforunuz bozulmadan uzun süre kullanabilirsiniz. Belki daha yüksek hızla giden olmuştur ama hiç test edebileceğim ortam olmadı bilemeyeceğim. Kendi deneyimlerimle şunu söyleyebilirim 120 'e kadar sorunsuz hızlanma ve gaza anında tepkisi var, bu hızların üzerine çıkmaya çalışırsanız son gazda devam etmek zorunda kalıyorsunuz, buda fazla benzin tüketimi demektir. Ancak şunuda eklemek gerek, motoru maksimum zorladığınızda (2 kişi ile trafikte sürekli dur kalk ve yol bulduğunuzda hep dip gaz kullanarak) 100 km de 4.5 lt. benzin harcıyor, normal kullanımda ve uzun yolda bu 3.8 lt'e kadar düşüyor.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    joyride'ın aküsü nerde bilen var mı?

bu arada 1-2 saniyeliğine merak ettiğim için gaz açtım, 130km/h'i biraz geçti (tek kişi), devam etseydim daha giderdi. bu motorda en çok hoşuma giden şey motorun çok canlı olması ve gaza anında tepki vermesi, bir de ön-arka çift kaliper disk frenleri zımba gibi çok güzel duruyor ki bu hızlanmadan da önemli bence.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    sym joyride 200
    slm sağ tarafta amatüsörün yanında siyah bir kutu var onun içinde dört adet vidası var kutunun aç görürsün aküyü.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    sym kullanıcı arkadaşlara bir sorum olacak

işyerimdeki öğretmen arkadaşım 2 km lik mesafeye gidip gelmekte ve akü henüz 6. ayında iflas etmiş durumda. servis öyle söylemiş,kısa mesafede kendini doldurmuyormuş doğrumudur?

birde sym de kullanılan akünün marka modeli nedir?

zira bu arkadaşa motoru teslim ederken dışarıdan bir akü takmışlar bu mümkünmüdür?

teşekkürler
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    ooo iyii 130 a cıkan var baya iyi birazda geçmiş süper
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

Motosikleti
    sym joyride 200
    slm ben 12/8 lik bakımsız gema marka bir akü aldım bayağı memnunum tavsiye ederim orjinalleri 165 ytl ben 65 ytl ye aldım ve bayağı kaliteli

salı pazarında kadir ustayı bilen varsa ondan temin edebilirler kesinlikle memnun kalacaksınız zaten usta nasıl kullanman gerektiğini söylüyor 2 sene de garantili

ayrıca hız konusuna gelince tek kişi 140 ı gördüm ama rüzgar bayağı etkiliyor kış ayında : )

arkadaşlar fakat yakıt konusuna gelince 20 ytl lik benzinle 145 km gidiyorum buda km de 150 bin lira demek yakıtı nasıl düşürebilirim motoru fazla agresif kullanmıyorum hızı sadece deneme amaçlı yaptım 1 kereliğine :S

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym kullanıcı arkadaşlara bir sorum olacak

işyerimdeki öğretmen arkadaşım 2 km lik mesafeye gidip gelmekte ve akü henüz 6. ayında iflas etmiş durumda. servis öyle söylemiş,kısa mesafede kendini doldurmuyormuş doğrumudur?

birde sym de kullanılan akünün marka modeli nedir?

zira bu arkadaşa motoru teslim ederken dışarıdan bir akü takmışlar bu mümkünmüdür?

teşekkürler
    6 ay boyunca 2 km'lik mesafe dışında hiç motor kullanmadıysa aküyü bitirmesi normal, çünkü bu mesafede harcadığı elektriğin yarısını belki üretebiliyordur. Özellikle marş esnasında çok fazla akım çekiliyor. Burada önemli olan kullanılan elektrik miktarının, üretilenden az veya aynı olmasıdır. Bunun içinde daha uzun şarj süresi gerekmektedir. Sanırım haftada en az 45dk - 1 saat motor kullanımı bu sorunu halleder. Ayrıca motorun orjinal farları çok güçlü dolayısıyla çok fazla akım çekiyor, mümkünse Xenon far taktırsın, çünkü daha az (normalin yarısı kadar) akım çekiyorlar.

Alıntı kerem 74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ben 12/8 lik bakımsız gema marka bir akü aldım bayağı memnunum tavsiye ederim orjinalleri 165 ytl ben 65 ytl ye aldım ve bayağı kaliteli

salı pazarında kadir ustayı bilen varsa ondan temin edebilirler kesinlikle memnun kalacaksınız zaten usta nasıl kullanman gerektiğini söylüyor 2 sene de garantili

ayrıca hız konusuna gelince tek kişi 140 ı gördüm ama rüzgar bayağı etkiliyor kış ayında : )

arkadaşlar fakat yakıt konusuna gelince 20 ytl lik benzinle 145 km gidiyorum buda km de 150 bin lira demek yakıtı nasıl düşürebilirim motoru fazla agresif kullanmıyorum hızı sadece deneme amaçlı yaptım 1 kereliğine :S
    hava filtresini kontrol et, muhtemelen değiştirmen gerekecektir, peryodik olarak 1000 km de bir temizlik yaparsanız yeterli olur. Kullanıldığı yere ve şekle göre hava filtresi temizlik ve değişim süresi farklılık gösteriyor.

Yakında...

Arkadaşlar yakında Sym için özel bir sayfa açacağız tasarım bittiğinde adresini sizlerle burada paylaşacağım Keyifli sürüşler

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    selamlar arkadaşlar sym ler güzel motor ,gts ile 130 zar zor kendini 4 e bölerek yapıyorum siz nasıl 170cc makina ile 140 yapıyorsunuz??
    250 likle fark ilk kalkışın joyride da hızlı olması ama nefesi kesilir ,sonuçta 200cc bile değil.göstergede emitasyon var.motor on dergisinin ocak sayısını inceleyin 400cc segmentindeki tüm maxi.scooterlar inceleniyoren kralı gerçekte 152.3km/s yapıyor ama göstergesi 170 diyor.
    Bilginize ,slm /syg.
    nezaketin okulu yoktur.

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar sym ler güzel motor ,gts ile 130 zar zor kendini 4 e bölerek yapıyorum siz nasıl 170cc makina ile 140 yapıyorsunuz??
    250 likle fark ilk kalkışın joyride da hızlı olması ama nefesi kesilir ,sonuçta 200cc bile değil.göstergede emitasyon var.motor on dergisinin ocak sayısını inceleyin 400cc segmentindeki tüm maxi.scooterlar inceleniyoren kralı gerçekte 152.3km/s yapıyor ama göstergesi 170 diyor.
    Bilginize ,slm /syg.
    Bence Anlık değerlere ulaşmak o hızda gidilebileceği anlamına gelmiyor. Ben hiç 120 üstüne çıkmak için ortam bulamadım, ancak yokuş aşağı gidiyorsanız, mesafe ve rüzgar da uygunsa anlık olarak yüksek değerleri görebilirsiniz, ama motoru sürekli bu hızda kullanamazsınız.
    Bununla birlikte GTS nin rahat yapabildiği 130 km ile Joyride'ın yapabildiği 120 arasında dağlar kadar fark var. GTS 120 ile giden bir aracı düşünmeden sollayabilir ama ben önümde 110 la giden bir araç varsa sollamayı düşünmem bile ! Orada yapabileceğim en iyi şey varsa şerit değiştirmek olabilir.
    İşte 172 ile 250 cc arasındaki fark budur, bunun dışında, şehir trafiğinde Joyride'ı tek geçerim hatta Burgman bile Joyride'ın eline su dökemez.

Motosikleti
    sym joyride 200
    slm imitasyon konusunda haklı olabilirsiniz ben ibre 140 gördüğünde çok fazla durmadım o hızda, yani zaten o anki rüzgarı anlatamam size resmen korktum en fazla 2 saniye kaldım acaba o gösterge 140 ken benim hızım kaç merak ediyorum doğrusu Ayrıca trafikte giderken sürücülerin motorlara oyuncak araba muamelesi yapmasını da kınıyorum bugün kaldırımla araba arasında 2 motor geçebilecek kadar bir mesafe vardı bende ışıklarda duran araçların yanından mesafeye güvendiğim için geçmek istedim aracın biri kapıyı açtı benim koluma çarptı az daha düşüyordum 10km hızla gittğiğim için durdum düşmeden, adam ne dedi sizce siz bütün motorcular böylesiniz demezmi,bana saygı göstereceği yerde verdiği cevap, dua etsin işe yetişmem gerekiyodu neyse allah hepimize sabırlar versin
    birde joyridenin hava filtresine servis 40ytl fiyat çekti daha uygun fiyatta nerden bulabilirim?

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    bence bu gösterge olayında joyride ın göstergeleri gayet iyi çalışıyor. hızı doğru olarak gösteriyor. en azından 2007 model için bunu söyleyebilirim. bu hız konusunda da rodajın öneminin büyük olduğuna inanıyorum. ben 140 a bir kere 4 leventten köprüye girişte rampa aşağı ulaştım çok kısa bir süre durdum. o hızla gerçekten vızır vızır solluyordum:D yani ibre doğruyu gösteriyor.

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    arkadaşlar joyride 200 için ön ve arka lastik nerden buluruz ?

alan varmı hiç?
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    joyride için lastik doğubank'ın arkasındaki motosiklet mağzalarından bulunabilir.

ben mondi zat için yine 12" lik duro almıştım inanılmaz memnunum, pençe gibi yapışıyor yola, 130/70 R12 için 45 ytl vermiştim geçen sene...

joyride'ın ilk yağ değişimi kaç km de bilen var mı? korlas servisi 1000km'ye doğru gel diyor, kitabında 300km de değiş diyor aklım karıştı....
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Fabrika çıkışı ilk yağı 300-500 arası, sonrasında 1000,3000,6000 diye gidiyor. Gerçi kullanım şekline göre 1000 veya 1500 km de bir de değiştireceğin zamanlar olacaktır.

Motosikleti
    sym joyride 200
    slm bugün motorum ilk defa su kaynattı sebebi ne olabilir suyu tam olarak dolu ve fan hararet ancak 3. kademede çalışmaya başladıgenelde trafik yoğun iken gösterge yükseliyor bu mevsimde bu hararet olursa yaz sıcağında motoru yoldan toplamayalım :S lütfen bilgi
    ::::jester::

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı kerem 74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm bugün motorum ilk defa su kaynattı sebebi ne olabilir suyu tam olarak dolu ve fan hararet ancak 3. kademede çalışmaya başladıgenelde trafik yoğun iken gösterge yükseliyor bu mevsimde bu hararet olursa yaz sıcağında motoru yoldan toplamayalım :S lütfen bilgi
    su kaynattıdan kastın fanın çalışmaya başlaması mı? eğer öyleyse bu işlem çok normal, yaz kış farketmiyor yoğun trafikte sürekli gaz fren, hiç devrinde ilerleyemiyor alet mecburen böyle. Bizimki gene iyi aynı trafikte burgmanlar haşat oluyorlar.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler