Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Keeway ARN 125 Motorsikletini;

Katılımcı sayısı
353. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Beğendim..

254 71.95%
  • Beğenmedim..

48 13.60%
  • Kararsızım.....

51 14.45%
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Keeway ARN 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    haklısın dostum daha değişik durmasıı lazım önerileri olan varsa söylerse sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    ben de etrafta ışık taktıranları gördüm. gördüklerim başka markaydı. fakat benim tarzım değil. çok şatafatlı olmasına gerek yok. biraz daha genç kesime hitap ediyor sanki. lisede falan olsam belki ben de yapardım ama yapanlara da "niye yaptın ulan bunu" demem sonuçta göz zevki arkadaş. zevkler ve renkler tartışılmaz.
    ilyastheking

Motosikleti
    GSR600
    [/list]

oleceksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio 125(arn alacaam..!! )
    valla arkadaslar genel olarak arn 125 hakkındaki yorumlar olumlu ve mototu cok inceledim cin mallarına 10 basar nede olsa macarmalı yani avrupa inşallah en yakın zamanda bende alıcam ve aranıza katılıcam.alıp ta pişamn olan yok galiba aranızda.??
    YoK öLe BiSey aMa GeL..!!

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    oleceksin,
    nede olsa macarmalı yani avrupa
    arkadaşlar 15 gün kadar önce kızıltoprakta motor bakarken kamyonetle bir arn geldi. kutusunun kartonlarını açtılar.içinden siyah arn çıktı.herkes motoru incelerken ben de karton ambalajını inceledim.küçük beyaz bir etiket üzerinde made in china yazıyordu.marka macar ama çin yapıyor.ha kalitesi mi o ayrı tabiki?
    bilgi amaçlı yazdım...

oleceksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio 125(arn alacaam..!! )
    evet biliyorum cinde motorları yapılıyor ama mcar malı
    YoK öLe BiSey aMa GeL..!!

perhaps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Arn 125
    Yok gibi valla... Güçlü, şık ve seri. Sonuçta 125 cc'den bahsettiğimizi unutmamak lazım ama. Ben çok seviyorum onu...
    Bu arada ön frenden kullanınca bir sürtünme sesi geliyor, "viiiiiiikkkkkk" diye (o da ne demekse). Serviste yağ gibi birşey sürdüler, biraz geçer gibi oldu ama şimdi yeniden başladı. Tutsun da ötsün, önemli değil ama standart bir şey midir diye merak etmedim değil...

Motosikleti
    GSR600
    bendede oluyor yokustan aşagı inerken önemli bişey degil balatalardan geliyor ses takıl hocam bende cok seviyorum nazar degecek diye korkuyorum yolda gelen gecen ne kadar nasıl aldın taksitlemi yoksa peşin mi beni bayi yaptılar herkeze anlatmaktan bıktım ben şişlideyim burda artmaya basladı arn ler LASTİKLERİN HAVASI KAC BİLEN VARMIII ? KAÇ BASMAM GEREKİYOR?? :

Motosikleti
    Keeway ARN125
    Arkadaşlar!

Bugün Kaza geçirdim Kaza değil aslında benim eşşekliğim... Ben Bilgisayar Mühendisiyim aslen ve calistiğim sirkette bir stajerim var. bugün arkadaşlarım motoru inceliyordu. yan ayakliktaydı motor ben hafifce kaza yüklendim. calismiyordu ama motor anahtarda stajerdeydi. Tam çarsının ortasındayız ve arabalar vızır vızır geçiyordu. bu da marş düğmesine bastı bilmiyordu tabi. gazda olunca motorda motor birden yola zipladi benide sürükledi ileri dogru atinca benim elim gaza iyice yükledindi ve arabaya çarptı ben şok oldum tabi motoru kaldırmaya gittim aklıma motor gitti dedim kendi kendime motorda hiçbirşey yok! inanamadim tabi önüne bakana kadar farın oldugu yer yani üst kapota farin bittiği yerden kirilmis parçalanmıs far filan herşey sağlam sadece biraz yukarı kaçmış far onuda sürünce tekrar farkettim eve geldim ve aşağıya dogru bastirdim oda duzeldi ama ön kaporta hala kırık yarın size resmini göndereceğim servise gidecem ama ne kadar tutar o ön kaput bilmiyorum. su an sapasağlam kullaniyorum. İstanbulda olan veya servise giden birileri olursa bu aralar sorabilir mi? bide bulunması zor mu ? yada istanbuldan mı gelecek Servisin değilde kendim getirtmeyi düşünüyorum... nede olsa Garanti kapsamı dışında ... Çok üzüldüm ama bugün içim cız etti resmen!

Motosikleti
    GSR600
    DEMİRTAŞ DOSTUM GEÇMİŞ OLSUN CANA GELECEGİNE MALA GELSİN ÜZME KENDİNİ DAHA KÖTÜ SEY OLABİLİRDİ

Motosikleti
    Keeway Arn 125
    En büyük kazan bu olsun, sağlık olsun ve geçmiş olsun. Tam "görünmez" kaza...
    @tnagas, bilgi için sağol... Maalesef hava konusunda bir fikrim yok ama genellikle hava pompalarında yazıyordu ebat lastiklerine göre hava basınçları. En azından benim arabayla uğradığım shell'de vardı motorsikletler için bir scala. Eğer o zaman kadar bu bilgiye ulaşmamış olursan yolum düştüğünde öğrenmeye çalışırım. Ya da servisten, yolumun üzerinde, hemen hergün uğruyorum. Yeterki yağmur yağmasın.

Motosikleti
    Keeway ARN125
    Evet arkadaşlar,

Resimleri koydum. Ne düşünürsünüz bilmiyorum. Ama gerçekten çok üzüldüm bu olaya ben. İstanbulda ya da başka illerde birileri varsa sorabilir mi Servise ya da Otomax e yolu düşerse bu ön kaputun fiyatı nedir ? bana tahminen kaça mal olur ? Burdaki servisten memnun değilim hiç. Olmazsa Motoru İstanbula getirmeyi düşünüyorum ! ilgilenebilecek arkadaşlar için msn adresimi yazayım bana ulaşın lütfen. admin@ilkem.net

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Alıntı perhaps adlı üyeden alıntı
    Bu arada ön frenden kullanınca bir sürtünme sesi geliyor, "viiiiiiikkkkkk" diye (o da ne demekse). Serviste yağ gibi birşey sürdüler, biraz geçer gibi oldu ama şimdi yeniden başladı. Tutsun da ötsün, önemli değil ama standart bir şey midir diye merak etmedim değil...
    sanırım bu motorların sorunları da standart ön diske ben de yağ sürdüm. ses falan kalmadı. "koca karı ilacı" gibi bir yöntem olduğunu düşündüğüm için buraya yazma gereği duymadım. sonuçta servis te bu olayı yapmakta sakınca görmemiş. aman yağı fazla sürmeyin yoksa fren tutmaz! ben biraz fazla sürmüşüm. serçe parmağınızı yağın içine bandırın, yağmur damlası büyüklüğünde diskin 3-4 yerine sürün. ben fazla yağ sürdüğüm için daha sonra bezle sildim. şu an sesten eser yok.
    ilyastheking

erd7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway arn 125
    Arkadaşlar Merhaba;

22.10.2005 te Antalya Nebioğulları'ndan 2.510 YTL'ye Arn 125+iki jokey tipi kask(25 YTL tanesi)+1 depo benzin aldım.
    World kartta kampanya olmasına rağmen Motomax ın gerekli Pos makinesini göndermediği gerekçesi ile 150 Ytl komisyonda ödedim bu fiyatın içinde.

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    @erd7, hayırlı olsun. ve de geçmiş olsun. ben bir kampanya başlatmayı düşünüyorum. daha önce de yazmıştım. böyle dandik servislerin annelerinin adreslerini bulup, forum katılımcıları olarak ziyarette bulunmak!
    ne iştir anlamıyorum arkadaşlar. paramızla rezil oluyoruz. gerçi kendi adıma konuşmuyorum. daha önceki mesajlarımda servisimin ilgi-alakasından bahsetmiştim. allaha şükür
    ilyastheking

Motosikleti
    Keeway Arn 125
    @erd7, Allah kolaylık versinden başka ne denir bilmiyorum... Sonuçta bu makinaların üzerinde geziyoruz, bu tür vurdumduymazlıklar nasıl yapılabiliyor anlayamıyorum. Hadi müşteri memnuniyeti (ya da memnuniyetsizliği) kendi sorunları, demek şu ana kadar yeterince para kazanmışlar der geçersin ama servis hizmeti vermemek ne demek...

Her neyse, bir konuda fikir sorayım... Ben öğretim elemanıyım ve scooter yurtdışından geldikten sonra kalıplara sıkıştığımı hissettiğim bir anda çok iyi bir seçim oldu benim için. Hava durumu uygun olduğu müddetçe işe arn 125'imle gidip geliyorum. Ancak bu kask taşıma işi beni biraz bunalttı. Kocaman da bir şey! İçine kaskı alabilecek bir arka kutu taktırmayı düşünüyorum. Görüntü, aerodinamik, ağırlık, garanti kapsamı dışında kalma gibi konularda yardımcı olabilecek, fikir beyan edebilecek birileri varsa mutlu olurum. Gördüğüm kadarıyla şık sayılabilecek daha büyük hacimli kutular mevcut...

erd7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway arn 125
    keeway kullanıcıları aynı yazıyı dun motomax'a da gönderdim bakalım onlar ne diyecek ler bu antalya nebioğlları'nın yaptığı rezilliğe ?

Motosikleti
    KEEWAY ARN 125 <Mat Siyah>
    ***YARDIM LUTFEN***
    arkadaşlar benim motor ,özellikle de sabahları,çok zor marş basıyor.Kaç defadır götürmeme ragmen servis bi çözüm bulamadı.acaba bu problemi yaşayan var mı?bi de istanbulda tavsiye edecğiniz usta veya servis var mı?acil yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara çok teşekkürler..

Artık evden internete giremediğim için başlığımıza cevap yazamıyorum.

benzin deposu göstergesinden bahsetmişsiniz.

Depo rengi kırmızı ~ yaklaşık 30km yolunuz kaldı.
    depo yarım gösteriyor. ~ yaklaşık 55km yolunuz kaldı.
    depo full gösteriyor ~ yaklaşık 110km yolunuz kaldı
    depo full den fazla gösteriyor.
    ibre sona dayanmış ~ yaklaşık 150-180 km yolunuz var.

yani ibre ölçüm yapmaya yaklaşık 80 km yolunuz kaldığında başlıyor.sebebi ise yolda kalmamanız için daha hassas bir ölçüm yapmak.

bende ilk aldığımda kırmızıda 30km yol yaptığını bilmiyordum.şişeye benzin alıp denemelerim sonucu öğrendim.

ARN standart olarak 100 km de 2.8 LT benzin yakar.buda demektir ki
    100 km de 2.8 litre 2.8 * 2.700 = ~7,5 ytl yapar.
    1 depo 15 ytl de dolduğuna göre : 15 / 7,5 = 2

2 x 100 km = 200 km yol yapılması gerekir standart olarak !!!!

görüyorum ki en uzun yolu ben yapıyorum..

Şöyle açıklayayım;

il aldığımda

10 ytl ile 90 km yapıyordu.Nebioğulları servisine söyledim baktılar.iyi falan deyip savuşturdular.bende antalyaya komşu olan ısparta iline ziyarete gitmiştim.orada Gül motor keeway servisi imiş. orda hava filtresini temizlettim.motorla ilgilendiler.hava+yakıt ayarı yapıldı.bu ayarlamalardan sonra motor 1 depo ile 130 km yapmak yerine 180 km yol yaptı.inanamadım.tekrar denedim.178km yaptı.bu harikaydı.yaklaşık 80 bin yakıyordu.ama performans % 10 gibi düşmüştü.bu da önemli değildi.o zamandan beri 3 kere filtre temizledim.her 1000km yoldan sonra filtreyi temizlerim.

Filtreyi temizlemek için;
    kompresörlü hava bir yıldız tornabida ve bu işi yapacak cesur bir keeway sahibi

ÖNEMLİ : Filtre kağıttandır.ıslatmayınız.Filtre nin vidalarını fazla sıkıştırmayınız.yalama oluverir.

@cuteonur senin aküde bir problem olabilir.
    @erd7 aynı sorunları bende yaşadım.bakımı artık kendim yapıcam.istersen sanada yardımcı olabiliriz.05333847522 tel numaram.motosiklet grubumuz var.sende bize katılabilirsin..mesaj atman yeterli.
    @perhaps Shad marka çantalar var.kullanışlı.kaç lt istersen ona göre modelleri var.bunlardan edinebilirsin.
    @casillas ön frendeki cik cik ötme sesi fren balatalarının dandik malzemeden yapılmış olması sonucu ortaya çıkıyor.yani ne kadar yağlasakda sesi bir müddet kesiyor sonra yine ses çıkmaya başlıyor.ben fren balatalarını yeni değiştirdim.yine ses var.merak etmeyin yamaha - bws dede balata sesi var.

@demirtaş : kırmızı keeway ı olan bir arkadaşım kaza yaptı.arabanın altına girdi.motorun farları hariç dışındaki tüm pilastik aksamı kırıldı.maliyeti yaklaşık 400 ytl.motorun grenajı japon bu nedenle çok pahalı.sadece ön tamponu 30$.

ARN İÇİN LASTİK HAVALARI

ÖN LASTİK 120/70-12 ..................................36 PSİ
    ARKA 130/70-12 ..................................36 PSİ.
    lastiklerin kazık gibi sert olması gerekiyor.havası düşük ise yakıt artıyor.yol tutuşu azalıyor.hızlanması gecikiyor.
    Lastik markası : Cheng Shin Tire. Design in Taiwan- Made in China.

ön ve arka 12 inch.Jant. Motorun özellikleri imzamda mevcuttur.diğer bilgiler sizi yanıltmasın.

sağlıcakla kalın.
    Ali Yılmaz.
    ..:: KEEWAY ARN 125cc ::..
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

taraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    teşekkürler Ali1yilmaz..bu kadar güzel anlatan varmıdır acaba gerekli bilgileri..eline sağlık..
    motorla yaşa, hayatı yaşa...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler