Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerilerin için teşekkürler ama bu motorun rodajı o akdar güzel yapıldı ki düz yolda kalın lastik ile 150 gören bi motordu ve bu haliyle 40000 devirdi 41000 de böyle arızalar verdi du bakalım gerçekten anlayan birileri bieşyler yazacakmı :S
    Merak ettim buldunmu bi çözüm 4 gündür başlığa bişey yazılmamış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    https://www.buradauygun.com/prod.asp?id=4219

arkadaşlar sizce bu yazılanlar dogru mu?ciddi bi performans artışı ve yakıt tasarrufu saglar mı?
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

garantiyi bozar sanırım

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Garantiyi bozmaz.
    Performansa etkisi olmaz.
    Sanırım KN gibi yıkanabilir değil.
    Fakat karton filtreden daha dayanıklıdır.
    Filtre değiştirme zamanı gelmişse orjinali yerine iyi bir seçim.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Arkadaslar Dün itibari ile motoru satmış bulunmaktayım... Artık Yağ yaktığını fark edince pistonu ile sekmanı ile silindiri ile uğraşmak istemedim sattım ve gitti..... Şu an yeni bi CBR arıyorum Grenajları temiz az yol yapmış modeli düşük olsa de önemli değil... Modifiyeli yada modifiyesiz fark etmez... Sanırım Haziran ortasına kadar hem araştırıcam hemde para biriktiricem.... Çünkü geçenkinden ağzım yandığı için satışını bilmem neyini hemen alıcam
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor 40.000'de yağ yakmaz yahu... Neyse hayırlı olsun.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Arkadaslar Dün itibari ile motoru satmış bulunmaktayım... Artık Yağ yaktığını fark edince pistonu ile sekmanı ile silindiri ile uğraşmak istemedim sattım ve gitti..... Şu an yeni bi CBR arıyorum Grenajları temiz az yol yapmış modeli düşük olsa de önemli değil... Modifiyeli yada modifiyesiz fark etmez... Sanırım Haziran ortasına kadar hem araştırıcam hemde para biriktiricem.... Çünkü geçenkinden ağzım yandığı için satışını bilmem neyini hemen alıcam
    Hayırlı olsun kaça sattın birzamanların en hızlı cbrıydı ,denk getirmişsin 3000 civarı sattıysan

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hayırlısı olsun.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Arkadaşlar bu linkte yardımlarınızı bekliyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ml#post1564448
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Motosikleti
    CBR 125
    Herkese selamlar,

Malum yaz geldi. Yaz'la birlikte benim cıbır'ın 8000 bakımı da geldi. Daha 60-80 km var ama ben şimdiden yaptırmak istiyorum.

Şimdi sormak istediğim; 8000km bakımda sanırım hava filtresi değişiyormuş. Değişirse ciddi masraf. DB Motor değişmesine gerek yoksa, değiştirmeyiz dedi. Bu durumda ne yapılabilir?

Ayrıca Motul marka piston temizleyiciler varmış (Sanırım motor temizleyici olarak geçiyor). 20TL civarında küçük bir kutuda satılıyor ve kullanımı yağ değiştirmeden önce 15-20dk arası motorun rölantide çalışması gerekiyormuş. Denemeye değer mi ne dersiniz? Dedem bu işlerden anladığı için ona sormuştum, epeydir var öyle birşey; kullanabilirsin dedi.

Ayrıca başka bir arkadaşımın CBR'ının arka tekerinin yamasından hava kaçırıyor. 30'TL'ye yapan 3.parti bir servis bulduk (Normal lastikçiler söküp, getirin 10TL'ye yaparız dediler) ancak arada çok fark yok ise yeni bir lastik almak istiyor kendisi. Arka lastik olarak ne seçeneklerimiz mevcut?

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba Duro kullanan var mı ya onu çok övüyolar harika yol tutuyo falan diyolar
    valla ben duro kullanıyom benim cıbıra taktırdım 130/70 çokta memnunum.tavsiye ederim..
    CBR 125R
    HIZINLA DEĞİL DİKKATİNLE ÖVÜN....

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    2005 model 16700 de cbr orjinal lastikleri üzerinde hala. Bitmişmidir nasıl anlaşılır. Ben anlayamadım bi terslik çıkartmasın yolda sonra. Kontrol için nerelerine bakayım. Akşam resimde ekleyebilirim. tşk.

Alıntı lacivertt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model 16700 de cbr orjinal lastikleri üzerinde hala. Bitmişmidir nasıl anlaşılır. Ben anlayamadım bi terslik çıkartmasın yolda sonra. Kontrol için nerelerine bakayım. Akşam resimde ekleyebilirim. tşk.
    bitmiş olmasına gerek yok.eskimiştir. yeni lastik tabi ki daha iyi olacaktır. hele de marka lastik alırsan daha da güzel olur. hatta cbr 125 ini yeni alıpta üstünde gelen lastikleri kullanmadan michelin ve benzeri lastik takan kullanıcılar var.
    yani yeni lastik alırsan 3-5 metre daha önce durursun veya virajda kayıp düşme riskin azalır.

paran varsa al yoksa da idareli kullan. bi de yeni lastik alırsan kalkışta ve tek tekere kaldırmada daha rahat olur.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    bende 130/70 duro kullanıyorum diğerlerını bılmem ama benım lastıkten pek memnun deılım çok sert ve virajlarda yalpalıyor :S
    michelin sporty 4 ever :D 75 tl fazla verın adam gıbı lastık alın
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    CBR 125
    Ben şahsen orjinal boyutlarından vazgeçmeyi düşünmüyorum. Michelin sporty eminim pahalı bir lastiktir. Başka sağlam marka/model ve fiyat tavsiyeleriniz nedir?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Orjinal ebatların dışında lastik almayın (özellikle de öne). Motorun davranışı çok değişiyor, yatmaya çalıştığınızda fazladan direnç gösterebiliyor mesela. İşin kötü yanı michelin pirelli veya bridgestone bulmak zor, cbr 125'in orjinal ebatlarında bulmak daha da zor. Ama ben Cıbırın üzerinde gelen IRC marka lastiklerin hamurunun iyi olduğunu düşünüyorum. Zamanı gelince (ki benim de çok kalmadı) orjinal IRC alacağım.

Bir de lastik alırken üretim yılına bakın. Lastik yanaklarında yazar üretim yılı. 2 yıllık lastik almayın gidip. En fazla 1 yıl önce üretilmiş olsun.

LMLR 5107 51. hafta 07 yılı. Mesela 2106 yazıyorsa, lastik 2006'nın 21. haftasında üretilmiş demektir.

Bu ABD'deki sistem olabilir, Avrupa'da belki farklıdır. O yüzden iyice inceleyin lastiği mutlaka yazar (Ya da inip bir bakayım bizde nasılmış az durun)
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Honda CBR 125 (siyah inci)
    motor harbici yagmı yakiyordu kac kmdeydi
    [B][I]Dunyada iki Ceşit MotoR waRdiR Honda Ve DieRLeRi:cat:[/I][/B]

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal ebatların dışında lastik almayın (özellikle de öne). Motorun davranışı çok değişiyor, yatmaya çalıştığınızda fazladan direnç gösterebiliyor mesela. İşin kötü yanı michelin pirelli veya bridgestone bulmak zor, cbr 125'in orjinal ebatlarında bulmak daha da zor. Ama ben Cıbırın üzerinde gelen IRC marka lastiklerin hamurunun iyi olduğunu düşünüyorum. Zamanı gelince (ki benim de çok kalmadı) orjinal IRC alacağım.

Bir de lastik alırken üretim yılına bakın. Lastik yanaklarında yazar üretim yılı. 2 yıllık lastik almayın gidip. En fazla 1 yıl önce üretilmiş olsun.

LMLR 5107 51. hafta 07 yılı. Mesela 2106 yazıyorsa, lastik 2006'nın 21. haftasında üretilmiş demektir.

Bu ABD'deki sistem olabilir, Avrupa'da belki farklıdır. O yüzden iyice inceleyin lastiği mutlaka yazar (Ya da inip bir bakayım bizde nasılmış az durun)

Bir önceki mesajımda dediğim gibiymiş. Ön lastiğin sağ yanağında ve arka lastiğin sol yanağında üstteki fotoğrafta göründüğü gibi lastiğin üretim tarihi yazıyor. Fotoğraftaki ön lastik, 0606 yazıyor. İlk iki hane üretim haftasını (bu örnekte 6. hafta) sonraki iki hane ise üretim yılını (06 =2006) belirtiyor. İlk mesajda da yazdığım gibi 1 yıldan eski lastik almamaya çalışın (Benim de lastik değişme zamanım geçeli bir hayli olmuş)
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı motodrag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor harbici yagmı yakiyordu kac kmdeydi
    41.000 Kmdeydi... Sübap sesi, Piston sesi, Geç çalışma, Tekleme, Hız kaybı
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    asiri zorlama vardi galiba o cbr da?
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler