Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    esp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er-5
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be
    yeniden zam yapmışlar cbr 125 e iyi mi
    5020 lirada 5240 lira ya çıkmış

Evet dostum bende dün gece fark edip bayaa bi sinir olmuştum adamlar her türlü daha fazla kazanmanın yolunu buluyolar yaa şimdi bahaneleri de döviz kurunun dalgalanması anca yansımış fiyatlara falanmış filanmış
    ''Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum...''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çaylakcıbır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 - Ninja 250R - -GSR 600 - CRF250 L
    Alıntı __ArcheR__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yinede az kullanılmıs bi 2 el ile kötü durumdakı bi 2 el farkeder 2 el alıyoruz diye gözümüz kapalı alamayız ki

bu arada antalya'da 2.el temiz cbr satılık felan gören olursa bana söylerse cok mennum olurum
    dostum ben yazın amerikadayım motoru satmaya karar vermedim ama karar verirsem linki atarım buraya giderse bu ortamadan birine gitsin isterim..
    akdeniz üni. de öğrenciyim ilgilenirsen konusuruz..

Dikkat düşebilirsiniz

1 - Yan çatalı açık zannedip inerseniz, düşersiniz.
    2 - Duruş anında bir çukura denk gelirseniz, düşersiniz.
    3 - Durduğunuz yerde kayganlık varsa, düşersiniz.
    4 - Sıcak asfalt, ıslak toprak veya gevşek zeminde, yan çatalın altına sert bir cisim koymazsanız, motosikleti düşürürsünüz.
    5 - Kick Starter motorlarda, motoru viteste unutursanız, marşlama anında düşersiniz.
    6 - Kum veya kaygan zeminde, yüksek devirde dönüş yaparsanız, düşersiniz.
    7 - Blok ön fren yaparsanız, düşersiniz.
    8 - Dönüşlerde yoldan çıkıp çimen veya gevşek zemine ön tekeri denk getirirseniz, düşersiniz.
    9 - Motosiklet tecrübesi olmayan heyecanlı bir yolcuyu arkanıza alırsanız, düşersiniz.
    10- Trafik ışıklarında geçiş anında vitesi boşta unutup ayakları pedala koyarak kalkış yaparsanız, düşersiniz.
    11- Dönüşlerde motosikleti ağırlık merkezinden kaçırırsanız, düşersiniz.

12- Serin havalarda eldivensiz uzun kullanımda, elin hassasiyetini kaybetmesi sonucu düşersiniz.
    13- Araçların asfalta döktüğü yağlara denk gelirseniz, düşersiniz.
    14- Yazın yol kenarındaki tozların, kışın tuzlanmış yolların, rüzgarın etkisiyle asfaltın üzerine yaydığı toz ve kum tanecikleri kaygan zemin yaratır ve bu zeminlerde düşersiniz.
    15- Motordan inerken çalışır vaziyette viteste unutursanız, düşersiniz.
    16- Botunuzun bağcıklarına dikkat edin. En iyisi bağcıksız bot giymektir.
    17- Duruş anında bağcıklarınız pedala takılırsa, düşersiniz.
    18- Ekstra emniyet için taktığınız disk kilidini takılı unutup, hareket ederseniz, düşersiniz.
    19- Gidon kilidi boyunda olan motosikletlerde, gidonu kilitli unutup hareket ederseniz, düşersiniz.
    20- Duruş anında pantolonunuzun paçası pedal ve çubuklara takılırsa, düşersiniz.
    21- Köşeli dönüşlerde limitlerdeyken, yandaki aracı geçmek için biraz daha gaz verirseniz, düşersiniz.
    22- Sürüş esnasında selenin arkasına kayıp, motosikletin yanlarına veya yerdeki bir cisme bakarsanız, düşersiniz.
    23- Motordan inerken sürücünün veya arka yolcunun ayağının motosiklet çantalarına takılması halinde, düşersiniz.
    24- Durma noktasına geç frenaj yaptığınız takdirde, düşersiniz.
    25- Kabak lastik ve yağış bir arada olursa, düşersiniz.
    26- Yokuştaki virajın görünmeyen bölümünde, kum, çakıl gibi sürprizler varsa düşersiniz.
    27- Uzun cisim taşıyan tedbir alınmamış aracı takip ederseniz, dokunup düşersiniz.
    28- Tek teker yapmaya özenirseniz, düşersiniz.
    29- Oto parklarda motosikletinizi otomobillerin arkasına yakın park ederseniz, motosikletinize çarpıp, düşürebilirler.
    30- Sağ virajlarda sert arka frenle spin atarsanız, karşıdan gelen araçla çarpışırsınız.
    31- Çimen üzerine cadde lastiği ile gitmek, buzlu zeminde gitmekle aynıdır, düşersiniz.
    32- Islak asfaltta çamurlu lastikle gitmek, buzlu zeminde gitmekle aynıdır, düşersiniz.
    33- Yüksek seleli motosikletlerle yokuş aşağı inerken ayağınızı yere koyma anında boşlukta kalırsa, düşersiniz.
    34- Uzun yolda sık sık dinlenin. Çok uzun sürüşlerde durma esnasında denge unsuru zayıflar, düşersiniz.
    35- Grup seyahatleri disipline edilmezse, karambol olur. Sağdan geçiş yaparsanız çarpışırsınız.
    36- Yeni başlayan yağış asfaltı buzlu zemin gibi yapar, düşersiniz.
    37- Her zaman kullandığınız, bildiğiniz yolda sizi kum, çakıl yağ gibi sürprizler bekleyebilir. Güvenmeyin, düşersiniz.
    38- Limit giderken viraj içinde vites düşürür veya fren yaparsanız, düşersiniz.
    39- Kask yada korumalı giysileriniz sadece bir kere lazımdır. Düşerseniz hem hasarı hem de haklı olduğumu görürsünüz.
    40- Yeni lastiklerin yola alışma kilometresi vardır. En az 100 km. dikkatli sürün. Aksi halde kayıp düşersiniz.
    41- Sele yüksekliği bacak boyunuzu aşıyorsa, özellikle duruşlarda düşersiniz.
    42- Arka yolcuyu ikaz etmeden hareket etmeyin. Ani kalkışta arka yolcuyu düşürebilirsiniz.
    43- Yanında yürüyerek motorunuzu garaja sokarken, ağırlık merkezini kaçırmayın, motosikletinizi düşürürsünüz.
    44- Daha önce tecrübesi olmayan birine motosikletinizle deneme sürüşü yaptırmayınız, Düşerler. Ayrıca motosiklet düşürenindir.
    45- Yoldaki cisimlere dikkat ediniz. Erimiş çikolata, meyve kabuğu gibi şeyler sizi düşürebilir.
    46- Motorunuzun bakımı esnasında, arka tekerleğin yağlanması hareken halinde iken sizi düşürebilir.
    47- 120 mil hızla bir otobüsün arkasına yaklaştığınızda türbülasyona girersiniz, akşam haberlerine konu olursunuz.
    48- Devamlı limit giderseniz, sonunda düşersiniz.
    49- Açık ve rüzgarlı alanda, motosiklet örtünüz yelken gibidir, motorunuz devrilebilir.
    50- Yeni motosikletinize alışmadan arka yolcu alırsanız, beraber düşebilirsiniz.
    51- Sert kumaşlı dar pantolon giyerseniz, ayağınızı atarken motora çarpıp beraber düşebilirsiniz.
    52- Hareket ettikten sonra, kaskınızın kilidini veya giysinizin düğmelerini kapatmaya kalkarsanız düşebilirsiniz.
    53- Kısa mesafeyi, iki ayak solda seleye yan oturup sürerseniz, düşebilirsiniz.
    54- Alkollü motosiklete binerseniz, sonunda düşersiniz.
    55- Hareket halinde gözlük, eldiven takmak gibi çabalarda bulunursanız, düşersiniz.
    56- Gösterge paneline devamlı bakarsanız, önden bihaber olur, kaza yaparsınız.
    57- Çamlık alandan geçerken, yola serpilen çam yaprakları buz gibi kaygandır. Dikkat ediniz, düşebilirsiniz.
    58- Dar alanda Motoru yatırarak dönerseniz, düşersiniz.
    59- Motosikletinizi rampa ile bir yere çıkarırken, yardım aldığınız kişiye ön bilgi vermezseniz, rampa ortasında motoru düşürebilirsiniz.
    60- Uzun yolda kaska veya ceketin içine arı girdiğinde debelenirseniz, düşebilirsiniz.
    61- Arka yolcuya hareket halinde gidonu emanet ederseniz, düşersiniz.
    62- Uzun yolda mola vermeden giderseniz, uyuklama halinde yoldan çıkabilirsiniz.
    63- Kaza geçirmiş bir motosiklete onarım yapmadan binerseniz, düşersiniz.

KIZ KESİYORSANIZ KURTULUŞU YOK DÜŞERSİNİZ..

ALINTIDIR..(ATİLLA NART)
    Onur.. Huzur.. Gurur..

Motosikleti
    2008 bordo gsr600abs - 2006 cbr 125 repsol
    evet arkadaşlar ben de cıbırımı satıyorum 2008 model 7650 km de repsol bilenler bilir nasıl baktığımı ve ilk sahibiyim ilgilenen arkadaşlar bana özelden mesaj atarak ulaşabilirler satma sebebim tamamen 600cc ye geçmek fiyatı 3800 tl
    drift bilmem ne :P :queen::queen:

Motosikleti
    CBR 125
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sesler hiç kesilmiyo zaten ama bende şu aralar azaldı..Yeni balata almana gerek yok bence o çoğu cıbırda var..
    O 140 ları bende göremiyorum düzde en çok 125, rampa aşşağıda 145 zor yapıyorum ama kilo ve boy önemli bir faktör ben 1.85 boyundayım ve 70 kiloyum..
    Cıbırın frenleride çok güzel ama artçı babam(105 kg) olunca...
    Balatalarınız tozlanmış ya da kirlenmiştir. İlgili kısma tanzikli su püskürtün, ses mes kalmaz Ayrıca Forsh gibi markaların fren ve balata temizleyici spreyleri var, ben kullanıyorum nadiren tavsiye ederim.

Motosikleti
    teşekkürler crasher.. bu bilgi faydalı oldu..
    Onur.. Huzur.. Gurur..

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    arkadaslar birşey sorucam.. bu 0 km repsoller 4550 tl ama siyahlar kırmızılar 5200 neden..?

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Alıntı zeymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar birşey sorucam.. bu 0 km repsoller 4550 tl ama siyahlar kırmızılar 5200 neden..?
    Nerde bu fiyatlar. Böyle bir ayırım olduğunu bilmiyordum ?

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    5240 MI oha be ne satıolar onlar ole 125 lık motora haram bu para bende . bıde cubuk gıbı ınce motor neresıne 5 mılyar ıstıosa bu fırma
    Rüzğarı_hissSet

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Repsol cok var piyasada o yüzdendir belki
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Arkadaşlar ben de ileride SS motosiklete alışmak için almak istiyorum.. 17 yaşındayım ve yaklaşık 10 senedir cross motor kullanıyorum.. Bu arada boyum 1.88 m. Boyuma uygun mudur? Cross da kazandığım tecrübeye bakılırsa düşük cc ile mi başlamam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim..
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Motosikleti
    Honda XL 200
    arkadasım, sanırım 2009 model repsol olmadıgı içindir.. yanılmıyorsam repsoller birkaç sene öncesinden kalma ;)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de ileride SS motosiklete alışmak için almak istiyorum.. 17 yaşındayım ve yaklaşık 10 senedir cross motor kullanıyorum.. Bu arada boyum 1.88 m. Boyuma uygun mudur? Cross da kazandığım tecrübeye bakılırsa düşük cc ile mi başlamam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim..
    1.75 üzerinde azcık da olsa sırıtıyor kanısındayım.. Ama tabi üzerine oturup kendini görmen gerekiyor...

Zorluk yasamazsın ; Sonucta vitesli kullanmıssın... Bu azcık daha serisi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    1.88 cıbır için bence uzun.. ama başlangıç için ideal olduğuna katılıyorum...
    Onur.. Huzur.. Gurur..

d3niz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    bu topiğe yazmazsam ölürüm evet ben de aldım cbr 125..selam olsun :D

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1.83 sizce ben çok sırıtıyo muyum??
    Bence evet ama cıbırdan başka bir seçeneğim yok..

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1.83 sizce ben çok sırıtıyo muyum??
    Bence evet ama cıbırdan başka bir seçeneğim yok..

Size ve diğer cevap veren arkadaşlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Bence çok da göze batmıyor.. Yinede gidip bir yerde denemem lazım
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    bırazcık sırıtıo okadar da olur ya motor kucuk zaten
    Rüzğarı_hissSet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler