Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cort724 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Cb600 F Hornet
    2013 model cbr 125'im için tavsiye edebileceğiniz lastik markası , satılan yer , fabrika çıkışı lastik ve sonradan yeni lastik taktıran arkadaşlar aradaki fark etkileyici mi sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    herkese slm (Cüneyt ben

motorunu yeni alan herkese hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim...

farklı markaları göz hapsine almam sonucu dönüp dolaşıp hayatı Onda buldum . pazarlığımızı yaptık ve yarın kısmetse motoru noter işlemleri ile teslim alıcam bende Hondalı olucam ,,

forumda aktif gezilerde ise inaktif olucam maalesef (Medeni durum: EVLİ) :D

motor konusunda olmayan tecrübemi seve seve paylaşabilirim :p

Motosikleti
    2008 Cb600 F Hornet
    2.5 gündür tık yok sayfada , merak ettim sizi millet

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Selamlar tüm cıbırcılara.. Araştırmalarım sonucu 125R'da karar kıldım. Yalnız bazı yazıları, sayfaları, başka forumlardaki konuları vs okudum ama kullanıcıları olarak sizlere birkaç soru yöneltmek istedim. Elbette yazılmıştır çoğunun belkide hepsinin cevabı forumda ama inanın 1 haftadır öyle yumuldum ki yorumlara falan gözlerim ağrıdı ve 1750 sayfayı okumak tahmin edersiniz ki mümkün değil.. İlk motorum olucak inşallah.

1. Sıfır alabilirim aslında ama 2.el 2011 model veya üzeri bir kasa almak istiyorum bir süre sonra 125cc yetmez diye düşündüğüm için. Ve belirtmek isterim ki benim altımda 600cc'lik ss olsa dahi yapacağım maximum hız 150km olur daha fazlasını basmam.
    2. Vibrasyon durumu nedir acaba kullanan kişi ve artçı için ?
    3. 2011-2012-2013 kasaları arasında fiziksel veya tekniksel herhangi bir fark var mı? 2014 modeli de aynı kasaya mı sahip olucak acaba?
    4. İkinci el için soruyorum, motorun rodaj döneminin nasıl geçtiğini anlama gibi bir şansım var mı acaba? Serviste veya kısa süreli bir kaç tur ile anlaşılabilir mi?
    5. Okudum kimisi 150 kimisi 100 km hız yaptım demiş ama ben rodajını kötü geçirmiş bir Cbr125R'ın yakıt tüketimi ve çıkabileceği max hızı öğrenmek istiyorum.
    6. Vergisi senelik 100 TL sanırım fakat sigortası ne kadar olur acaba?
    7. Kasko yaptırmak mantıklı mı sizce? Aramızda yaptıran arkadaşımız varsa ne kadar fiyata ve nasıl bir kasko yaptırıyor aydınlatırsa çok sevinirim.
    8. Hiç durmadan ortalama 100km hız ile kaç kilometre yol katedebilirim yani motor ne zaman yorulmaya başlar acaba? Çünkü alınca uzun gezilere çıkmayı düşünüyorum o yüzden soruyorum..

Hepinize şimdiden cevabı için çok teşekkür ediyorum. Bu günden itibaren sıkı bir takipçisi olucam bu başlığın Herkese kazasız belasız zevkli ve sorunsuz sürüşler diliyorum saygılar..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çekomastik kardeş

Sorular biraz fazla diğer arkadaşlar yanıtlar muhtemelen ama

Yorulmak ne demek Allah aşkına? İnsanmı bu Makineler için yorulmak kavramı yoktur.

Bir araba için hiç durmadan ne kadar gider diye birşey duydunmu?

Benzin bittikçe alırsın uykun gelmiyorsa 24 saat aralıksız gidersin, Hiiçbir araba markası ürettiği araç için tek marşta veya günde en fazla şu kadar gidebilir diye bir limit belirlemez veya uyarı koymaz. motorda da farklı birşey yok... İçindeki motor yağı iyi durumda ise ve soğutma sistemindeki suyu eksik değilse 20-30 saat 100 km sabit gitmenin teknik olarak motora hiçbir zararı yoktur

Ha ne zaman zara vermeye başlarsın. uzun yolda saatlerce 4. vites redline gidersin 115 kmde habire kesiciye vurdurursun onda bile motor baya dayanır emin ol

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Hocam yorulmaktan kastım motor şişer, ısınır vs bu tarz şeyleri kastetmiştim.. Cevabın için teşekkürler

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    valla arkadaşlar motorumu alalı 2bucuk gün oldu gel gör ki foruma girmiyelide o kadar olmuş

araştırma döneminden kurtulup akışına bırakma durumu oluyor benim ki sanırım...

çekomastik kardeşim fazla tecrübem yok ama sen yorulana kadar motor gider emin ol ben sym joyride 'dan geçiş yaptım tabiki o kadar rahat olmasını beklemiyorum ama malum daha sık mola vermek durumunda kalıyorsun sen nereye kadar dayanırsan motorda o kadar dayanır rahat ol :D (zaten üstündeyken zevkten dört köşe olma durumu var heleki ilk aldığında inince anlarsın yorgunluğunu

herkese selamlar

bu arada nasıl foto ekleniyor hareketlendirelim biraz

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Hocam cevabın için çok teşekkürler. Motoru nereden ne kadara aldın acaba? Ruhsat plaka vs tüm her şey dahil kaça geldi ?

Motosikleti
    2008 Cb600 F Hornet

Merter Mc'donals sıcak çikolata keyfimiz

Motosikleti
    honda cbr 125r
    bugün arkadaşımın yeni aldığı cbr 250 yi kurcaladım biraz debriyajı daha bir boşluksuz ve sıkıydı,benim 125 de daha bir gevşek ve boşluklu gibi sanki sizdede durum böyle mi? debriyajı o şekilde ayarlama şansımız var mı acaba kullanma klavuzunda debriyaj teli için ayar yapmayı tarif etmişler gerçi sizce servise mi yaptırmak lazım bunu ben kendim de yapabilir miyim?

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı processus79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün arkadaşımın yeni aldığı cbr 250 yi kurcaladım biraz debriyajı daha bir boşluksuz ve sıkıydı,benim 125 de daha bir gevşek ve boşluklu gibi sanki sizdede durum böyle mi? debriyajı o şekilde ayarlama şansımız var mı acaba kullanma klavuzunda debriyaj teli için ayar yapmayı tarif etmişler gerçi sizce servise mi yaptırmak lazım bunu ben kendim de yapabilir miyim?
    El ile ayarlanıyor. Debriyajın yanındaki siyah plastiği kaydır ordaki yuvarlağı cevir zaten anlarsın gevşeyip sıklastığını

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Motorun önünden cam veya direksiyon tarafindan ses geliyor klometre 2800 vidalari gevşemiş olabilirmi sizce veya bi başka sorunumu war ciddi derecede rahatsız ediyor beni ? Yardmci olurmusunuz bu konuda ?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun önünden cam veya direksiyon tarafindan ses geliyor klometre 2800 vidalari gevşemiş olabilirmi sizce veya bi başka sorunumu war ciddi derecede rahatsız ediyor beni ? Yardmci olurmusunuz bu konuda ?
    Vidalarla bir alakası yok vibrasyonun artmasıyla aralarında boşluk olan veya birbirlerine fazlasıyla yakın olan plastik parçalar birbirlerine çarpıyor oda ses yapıyor yapıcak birşey yok çok rahatsız ediyorsa bez,sünger veya lastik parçasını ufak parçalara yapıştır sorunu halledersin

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Tskkr ederm Konca biraz icim rhat oldu bn daha ciddi bir sorunu varmidir diyodum

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Merhaba arkadaşlar, uzun bir zamandır takip ettiğim forumunuza bende katkıda bulunmak istedim ve kayıt oldum.
    2012 model cbr 125 siyah sahibiyim. Mayıs ayından beri kullanıyorum, bu süre içinde 6bin km yaptım ve gayet memnunum.

Motorumu istoç anes motordan 7000 tl anahtar teslim ile aldım. Ruhsat plaka herşey dahil.

Yeni başlayan arkadaşlar için, vitesin boşa geçmemesi, durduğumuz yerde vites pedalının sertleşmesi hareket etmemesi vs bunları bende geçirdim. 4 bin bakımından sonra bu sorunlarım kalmadı.

4binden sonra istanbul-antalya gidip geldim ve şuan vibrasyon sorunum var. Ön kısımdan daha önce gelmeyen bir ses geliyor. Ve servise götürdüğümde gideremediler sesi. Merak ettiğim birçok şey var motorla ilgili. Zira ilk motorum. Ve kendi motorum haricinde hiç motor kullanmadım bugüne kadar. Direksiyon sınavı haricinde.
    Umarım bende aradığım sorulara burdan cevap bulurum. Hayırlı geceler herkese.

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    CHNGR hoş geldin,

benim pek teknik bilgim yok keşke olsaydı :( ben bir hafta oldu motorumu alalı 2. el aldım götürüp gösterdim güzel dediler zaten görüntüsüne mest olmuştum gelen ufak tefek sesleri hiç kafaya takmıyorum umarım yeni bir tıkırtı ile karşılaşmam :D

Motosikleti
    Küba Xy E100
    Merhaba arkadaşlar , Bende aranıza katılacam inşallah. Şuan 100 lük cup kullanıyorum ama çok istiyorum cbr125 almak. 4.000 lira gibi bi bütçem var. YALOVA çevresinden satan olursa bilgilendirirseniz sevinirim. Ve de kaç moıdel ve kaç km kadar alabilriim ? Cevaplarınızı bekliyorum

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Arkadaşlar sigorta yaptıran var mı yakın zamanda? 205 liradan aşağı fiyat veren sigorta şirketi bulamadım geçen yıl 90 lira idi !

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    ben cbr250 i 120 liraya yaptırdım geçen hafta.
    sompo japan sigorta'ya bak derim.
    GP500-1st ve cbr1907 bunu beğendiler.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı tavares adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr250 i 120 liraya yaptırdım geçen hafta.
    sompo japan sigorta'ya bak derim.
    Tesekkur ederim bakıcam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler