Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 cbr 125 siyah
    arkadaşlar aranızda 2008 model yani yeni kasaya sahip cbr olan varmı almayı düşünüyorum yeni model çok daha çekici kullananlar bilgi verebilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    arkadaşlar plakalık arıyorum var mı plakalıgını satmak isteyen

Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar plakalık arıyorum var mı plakalıgını satmak isteyen
    orjinali ne kadarmış ayrıca plaka ışıklandırmasını da mı istiyorsunuz. yani bizim f5 lerin kini beğenirsen bi onu araştır diyeceğim uygundur fiyatı

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bugün benim cıbırı yıkadım çok güzel oldu..
    Ama fotoğraf çekmek aklıma gelmedi gecede telefon ancak bu kadar çekmiş..

Lastiğe bakın..

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinali ne kadarmış ayrıca plaka ışıklandırmasını da mı istiyorsunuz. yani bizim f5 lerin kini beğenirsen bi onu araştır diyeceğim uygundur fiyatı
    orjinal fiyatını bilmiyorum ışıklandırmalı istiyorum tabi f5 dedigin nasıl bişey bulamadım onuda

resim atayım bi bak uyarsa

Motosikleti
    cbr_125
    arkadaşlar herkeze merhaba.ilk motorum olduğu için cbr 125 imi biraz hor kullandım,ufak tefek devrilmeleri oldu efe hondaya götürücem ve yan grenajları değiştirtcem 0 ıyla.cizikleri içinde rütuş falan bişeyler yaptırıcam kısacası komple bakıma sokucam motoru.sizce kaça patlar bana?

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    saglam patlar
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    Alıntı RedCarpet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkeze merhaba.ilk motorum olduğu için cbr 125 imi biraz hor kullandım,ufak tefek devrilmeleri oldu efe hondaya götürücem ve yan grenajları değiştirtcem 0 ıyla.cizikleri içinde rütuş falan bişeyler yaptırıcam kısacası komple bakıma sokucam motoru.sizce kaça patlar bana?
    çok isterler hemde çoook

Motosikleti
    cbr_125
    aslında satıcam bu haldemı versem ne yapsam ya

bu f5lerin kasası nerdeyse aynı cbrla değilmi yani motorları da uyarsa öyle sadece motorunu değiştirerek pert olmuş bi cbrdan yani sağlam motorunu sökerek takamazmıyız ,yoksa çokmu hayal kuruyorum

Alıntı dartanyan200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu f5lerin kasası nerdeyse aynı cbrla değilmi yani motorları da uyarsa öyle sadece motorunu değiştirerek pert olmuş bi cbrdan yani sağlam motorunu sökerek takamazmıyız ,yoksa çokmu hayal kuruyorum
    bence o kadar bile hayal kurmaya gerek yok ben f5 kullanıyorum çokta memnunum fiyatına göre çok seri ve albenisi var ve cbrdan birzda olsa büyük

Alıntı dartanyan200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr la f5 in motor aksamında hiçbir yeri tutmuyor. grenajlarda da pek tutmuyor. işte ufak tefek parçaları uyuyor işte debriyaj kütüğü ve maneti takılır. ayak koyduğuz yerler . cbr sinyal kırılırsa 5 liraya f5 sinyali idaretten takılabilir. cbr ın aynası f5 e takılır.
    hız ve görünüş olarak f5 cbr a yaklaşsa da. cbr çok daha kaliteli. fakat honda bu farkı parça fiyatlarıyla kapatmaya çalışıyor.

mesela f5 in parça fiyatlarını yazayım
    sinyal 4 adet 16 lira
    krank rulmanlar ve kol dahil 50 lira
    silindir+piston 50 lira
    üst kapak 70 lira
    cdi 6 lira
    ön+arka dişli +zincir 20 lira
    fren balatası 3 lira
    debriyaj kütüğü 10 lira
    debriyaj balatası 10 lira
    alt grenaj 4 parça 200lira

komple motor 750 lira

titreşimi ve 6 ayda bir ciddi bozulmalarıyla f5 tip olarak cbr a biraz bense de
    kullanışlılık ve kalitede cbr baya önde

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr la f5 in motor aksamında hiçbir yeri tutmuyor. grenajlarda da pek tutmuyor. işte ufak tefek parçaları uyuyor işte debriyaj kütüğü ve maneti takılır. ayak koyduğuz yerler . cbr sinyal kırılırsa 5 liraya f5 sinyali idaretten takılabilir. cbr ın aynası f5 e takılır.
    hız ve görünüş olarak f5 cbr a yaklaşsa da. cbr çok daha kaliteli. fakat honda bu farkı parça fiyatlarıyla kapatmaya çalışıyor.

mesela f5 in parça fiyatlarını yazayım
    sinyal 4 adet 16 lira
    krank rulmanlar ve kol dahil 50 lira
    silindir+piston 50 lira
    üst kapak 70 lira
    cdi 6 lira
    ön+arka dişli +zincir 20 lira
    fren balatası 3 lira
    debriyaj kütüğü 10 lira
    debriyaj balatası 10 lira
    alt grenaj 4 parça 200lira

komple motor 750 lira

titreşimi ve 6 ayda bir ciddi bozulmalarıyla f5 tip olarak cbr a biraz bense de
    kullanışlılık ve kalitede cbr baya önde
    osmaniyeli bozula bozula parçalarının fiyatlarını mı öğrendin bide f5 deyince benim uçaklar aklıma geliyo hani f4 eminim uzun süre kullanmayacak birinin çok işini görür bu aletler fiyat olarak ama temiz 10000 yada 15000 yapan varmıdır büyük sorunlar çıkarmadan tartışılır

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osmaniyeli bozula bozula parçalarının fiyatlarını mı öğrendin bide f5 deyince benim uçaklar aklıma geliyo hani f4 eminim uzun süre kullanmayacak birinin çok işini görür bu aletler fiyat olarak ama temiz 10000 yada 15000 yapan varmıdır büyük sorunlar çıkarmadan tartışılır
    bu f5 ler 30bin km ye kadar sorun çıkarıp çıkarmaması kullanıcıya bağlı. ama 30 binden sonra mutlaka sorun çıkarır veya çıkartmıştır.
    benim moto 25bin de çok parçasını değiştirdim. hatta yedek parça stoğum çok geniş evde. bozulunca hemen takayım diye alıp koydum kenara

bozulan parçaları yazıyorum
    stator. 40 lira aldı usta
    3 kere debriyaj balatası yedi
    silindir saplaması silindirde kırıldı
    arka fren balatası değişti
    ön amortisör keçesi yağ kaçırdı
    devir saati ve km saati bozuldu(aldıktan 1 hafta sonra)
    debriyaj halatı
    2 adet flaşör(titremeden dolayı bozuluyor)
    eksoz kaynak yeri kırıldı
    kontak anahtarı
    indüksiyon bobini değişti(usta yanlışlıkla değişti sanırım)
    3 kere debriyaj levyesini ve 2 kere fren levyesini kırdık moto düştü
    6 kez far ampülü patladı
    vites pedalı değişti
    debriyaj halatının takıldığı motor zerindeki demir kırıldı
    arka teker rulmanları değişti ( 2 adet 6203 ve bir adet 6302 idi numaraları sanırım) arka teker yağ keçeleri değişti
    en kötüsü bu. bizden kaynaklandı birazda çok son devir kullandığımızdan dayanamadı bizim f5
    son devirde subap pistona çarptı ( zamanlama hatasından)
    buji, piston, segman, silindir, silindir kapağı ve motorun kartere metal parçaları kaçtığı için motor indi ve krank rulmanları ve diğer rulmanların hepsi değişti
    rulmanlar hariç 210 lira masraf
    rulmanlar japon malı takıldı

yani toplamda bana masrafı 2 senede 400 lira civarı

ama başka f5 sahibi arkadaşların çok az masrafı olduğunu biliyorum

cbr kadar kaliteli değil
    150 lik olduğu için 14 beygir cbr la kalkışta çok iyi mücadele ediyor

bak mesela var mı cbr ı olupta böyle parçası bozulan mesela girin bizim topike bakın tüm f5 kullanıcıları ustayla kanka olmuş

ama işte ucuz olduğu için parçaları idare ediyoruz ama gençliğimize yazık binmişken biraz daha verip daha iyisine binmek lazım tabi

2 kere yolda kaldım yolda kalmak çok kötü

onun haricinde cbr çakması olduğu içi bir çok 125 likten iyi frenlere ve yol tutuşa sahip

en büyük sorunu titreşim
    bu motoru alana bir kutu yapıştırıcı ve tam takım anahtar tamir takımı veriyorlarmış
    hatta bu motoru kullanana motorsiklet çıraklık okulundan sertifika veriyorlarmış tamir ede ede usta oldu diye

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ml#post1564448

bu linkte yardım istemiştim,,fakat sorun çözüldü..Sorun servisin sibop ayarlarını yanlış yapması ve motora sonradan taktığım simota marka hava filtresi.Siz siz olun sakın orjinalinden hariç bir hava filtresi takmayın..100 den yukarı çıkmayan ve torku hiç derecede yok denilen sorun sonunda çözüldü...Orjinal filtrede fiyatı 27 ytl ye düşmüş bilginize...130 luk lastikle motor şu an 130 rahat görüyor...
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    http://www.sahibinden.com/cok_cok_te...XQQdisplayitem

gorkemın fotosunu koymuş adam motor satıuyor ya cok sacmave motor resimleri farklı biriside reepsolarkadası tebrik ediyyorum
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Arkadaşlar merhaba, ben yeni cbr125r aldım, fakat aldıgım kişi aynalar ve sol debriyaj kolunu orjinali pahalı oldugu için başka bisey takmıs ve görüntüsünü , kullanışlıgını hiç begenmedim, normal orjinal debriyaj kolu ile 2adet ayna almam gerekiyo(orjinal olması gerekmez güzel dursun yeter), bi yardımcı olurmusunuz nerden nasıl yaparız, Sıfırı pahalımıdır, cıkmasını bulurmuyuz, cevaplar için simdiden teşekkürler..

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Herkese selamlar arkadaşlar.Uzun süren kararsızlıklardan sonra sonunda bende cbr' landım =)
    Tanışma başlığı ve fotoların linki.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacak.

Honda cbr 125R kullanıcısıyım. Sizlerinde bildiği gibi eski tip far ampülü kullanılıyor. ben far ampülünü H4 çevirmek istiyorum.
    bunu nasıl yaparım zararları varmdıır. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    >>>>ochelik<<<<

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler